Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 6 Szavazat

Körkérdés: A közösség, az LFG, meg minden (eredetileg: Online felületek vs. lfg.hu)

• Válasz írásához lépj be
196 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.19, 16:14

Innen áthozva:

Strato, félreértés ne essék. nagyra becsülöm azt, amit te az oldalért teszel.

Nem tudom, mit lehetne tenni azért, hogy valamennyire fel lehessen lendíteni az oldal forgalmát, aktivitását, sajnos tényleg kevés a megjelenő írás és cikk, pl. novellát nem is tudom mikor olvastam legutóbb. A facebook-on sem sokkal jobb a helyzet, ott is inkább viták mennek.

Nem történt félreértés, és természetesen nem is arra ment ki a dolog, hogy elismerést csikarjak ki, csak megragadtam a kínálkozó alkalmat arra, hogy jelezzem: az RPG/LFG főoldalának tartalma mindig is főként olvasók által beküldött anyagokból állt össze. ;)

Persze próbálunk mi is felhajtani cikkekhez anyagot, ösztönözni itt-ott az embereket cikkírásra, illetve teszünk törekvéseket arra is, hogy legyenek rendszeres tartalmak (pl. a csütörtöki videojátékos hír, vagy a Villámhírek), de egy szűk maréknyian ennél többet a rendes polgári elfoglaltságaink mellett nem nagyon tudunk tenni.
Ha nincsen elég vállalkozó szellemű olvasó, aki az olvasás mellett ír és küld is anyagot, akkor olvasnivaló is csak ritkásan akad a címlapon. Éppen ezért mondok köszönetet szerkesztőként és az olvasók nevében is most éppen neked, amiért írtál egy könyvkritikát és elküldted nekünk. Köszi. ;)

Hogy máshol jobb-e a helyzet, azt nem tudom. A Facebookot én továbbra is inkább közösségösszeterelő és cikkterjesztési közegnek tartom, mintsem arra alkalmasnak, hogy ott hosszabb írások megjelenjenek, alattuk pedig komoly beszélgetések menjenek végbe. Persze vannak kivételek, de ellemzően a néhány mondatos kérdések vagy pőrén bedobott linkek és a hasonló terjedelmű válaszok dominálnak, vagyis a felületes beszélgetések, amiket a trollok és viccelődők által generált zaj is folyamatosan zavar. Megvan ennek is a maga varázsa, de más a szerepe, mint egy tematikus oldalnak, amin ismertetők, kritikák és egyéb írások sorakoznak.
A kettő szerintem inkább kiegészíti egymást, mint kiváltja.

A titok nyitja szerintem inkább az emberekben keresendő, és az utóbbi évek alatt alaposan megváltozott médiafogyasztási szokásaikban.
Manapság szerintem többen előbb néznek meg egy 5-10 perces bemutató videót (legyen szó benne filmről, társasjátékról, regényről vagy akár szerepjáték kaidványról), mint olvasnak el egy 3+ oldalas ismertetőt.

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.28, 10:48

Sziasztok!

Az én környezetemneb tizenpárévesek is szívesen rpg-zgetnek,bejön nekik.Mi kb általános vége felé meg gimiben szerepjátékoztunk rengeteget,aztán volt bő 10 év kihagyás és most újból játszogatunk.Nem mondom magamat tapasztalt mesélőnek,de általában én szoktam mesélni,jútúbra tettem is vel tök kezdő játékosokkal egy mesének a kezdetét.Sok helyen rimánkodtam már ,hogy profibb társaságok is tegyenek fel videót a játékról,de semmi,mert ez is lendíthetne a dolgon,márcsak azért is mert biztosan lehetne egymástól tanulni.

Ágyő

GODPOWER

GODPOWER

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.23, 05:02

Mi lenne , ha a FB mintájára a cikek alá feltalálnánk a köszi gombot. Aki elolvasta a ciket , de nem akarja/tudja/nincs véleményezni, hozzászólni, az is tud küldeni visszajelzést!
A szerző meg nem csak a hozzászólásokból kapna visszajelzést, hanem "köszi"-zésből is!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.20, 15:49

Nincs utánpótlás és nem is nagyon lesz, mert a mai tizenévesek inkább a géppel játszanak, ahhoz elég minimális befektetett energia, a kortársak is ezzel foglalkoznak. 25 év felett pedig jön a munka és a család. Bár lehet, hogy inkább a lustaság, a társadalmi elvárások meg ilyenek ölik meg a vágyat arra, hogy legyen valami hobbija az embernek. Nemcsak szerepjátékost nehéz találni, hanem biciklitúrára, hegyi gyalogtúrára vállalkozó kedvű embereket. Aki viszont nagyon akarja, meg tudja oldani, hogy legyen ideje szerepjátékra vagy bármi másra. 

Nem tudom, mennyi szerepjátékos találkozó van. Azt tudom, hogy Szegeden évek óta nem volt semmi. Utazni pedig nem fogok, ha szegedi társaságot keresek. A Milleniumban a társasjáték klub egész jó, de ott inkább társasozunk. De ezenkívül nem tűnt fel, hogy lenne bármi. Ha tévedek és mégis van, akkor viszont nagyon nincs meghirdetve. Nincs facebookom, ha ott van fenn valami, akkor nem fogom megtudni. :-D 

Elena

Igen. Mivel nincs egy nagy központja a hobbinak, vagy legalább egy komolyabb tengely, ami átjárást biztosít a nagyobb csomópontok között, elég nehéz az egymásra találás. Lehet, hogy sok űzője van ennek a hobbinak, de viszonylag kevesen vannak jelen online, és azok is sok egymástól teljesen független oldalakat vagy G+/Fb csoportokat látogatnak. Biztosra veszem, hogy van szerepjátékos élet Szegeden, csak lehet, hogy elkerülitek egymást a hirdetéseitekkel.

Az LFG-s erőforrások közül az Apróhirdetés mellett a viszonylag új Boltok és Klubok menüpontokat tudnám ajánlani, amik a vonatkozó szűréssel ide vezetnek:
http://lfg.hu/forum/index.php/cimtar

Ha tudsz olyan boltról vagy klubról, aminek a felsorolásban lenne a helye, nyugodtan szólj nekik, hogy töltsék fel magukat. Úgy könnyebben mennének az egymásra találások.

Módosította strato: 2014.06.20, 15:51

Elena

Elena

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.20, 15:14

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam az lfg-t, de néhány héttel ezelőtt a csapat úgy gondolta, hogy ideje néhány új játékossal is megismerkedni, új nézőpontot hozhat, kipróbálhatunk új játékokat, ilyesmi. Hárman már 20 éve játszanak együtt, én öt éve játszom velük. Feladtam a hirdetést az apróhirdetéses témában, hogy hátha akad jelentkező. Egy ember írt végül, el is jött és jól érezte magát. Azt hittem, azért 2-3 választ kapok. Persze, beilleszkedni egy összeszokott csapatba nem egyszerű. 

Nincs utánpótlás és nem is nagyon lesz, mert a mai tizenévesek inkább a géppel játszanak, ahhoz elég minimális befektetett energia, a kortársak is ezzel foglalkoznak. 25 év felett pedig jön a munka és a család. Bár lehet, hogy inkább a lustaság, a társadalmi elvárások meg ilyenek ölik meg a vágyat arra, hogy legyen valami hobbija az embernek. Nemcsak szerepjátékost nehéz találni, hanem biciklitúrára, hegyi gyalogtúrára vállalkozó kedvű embereket. Aki viszont nagyon akarja, meg tudja oldani, hogy legyen ideje szerepjátékra vagy bármi másra. 

Nem tudom, mennyi szerepjátékos találkozó van. Azt tudom, hogy Szegeden évek óta nem volt semmi. Utazni pedig nem fogok, ha szegedi társaságot keresek. A Milleniumban a társasjáték klub egész jó, de ott inkább társasozunk. De ezenkívül nem tűnt fel, hogy lenne bármi. Ha tévedek és mégis van, akkor viszont nagyon nincs meghirdetve. Nincs facebookom, ha ott van fenn valami, akkor nem fogom megtudni. :-D 

Elena

moozy

moozy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 06:38

Hello mindenki!

Végig olvastam az ÖSSZES választ ami idáig érkezett, Kiraktam a zárt fészbúk oldalunkra az én összegzett véleményemet, és ez lett belőle. Ez a zárt csoport 8+2 tagból áll. Mindenki jóval túl van az érettségin, és ketten életükbe először játszottak szerepjátékot.

A kérdésekhez kapcsolódó válaszokból, a következőt olvastam ki Az emberi tényező fontos. Központi probléma ennek hiánya. Minden. MINDEN probléma erre az egy dologra vezethető vissza, és a mocskos anyagiakra. (de ez utóbbi, hol nincs így?). Ez az amin változtatni kell, különböző marketing, és/vagy reklám fogásokkal. Ha nincs, elég pénz azzal egyenes arányosan kell nőnie (a megfelelő működés érdekében) az egységnek, az egyéni energia bevitelnek, (ezáltal a fő motivációnak tehát a dolog szeretetének), és a kitartásnak. Ezt viszont csak egy hasonló össze fogással egységességgel lehetne elérni amit hellguard 666 írt. Mi le írnánk hogy hogyan is képzeljük az összefogást. Régi emberek (vagy akik ide írtak) a lényeg, hogy össze hozni egy magot/csapatot (csoki táblának is lehet nevezni ha akarjátok) amelynek két fő szempontot kéne adni:

A JELENLEGI HELYZETBEN.

1. Tartozz a lelkes kevesekhez: nagyon sok féle fórumozó és játékos van, sok a szájtépő sok az aki kesereg, ki kell válogatni azokat akiket tényleg érdekel, és a projectben admin vagy vezér vagy akármilyen rangok kaphat. Az LFG-nek megvannak a saját szerkesztői, adminjai, de egyféle tanácsadó testületet létre lehetne hozni (ott aztán szavazni, ötletelni stb.) Ehhez persze az LFG-nek is az engedélye kellhet, de alapvetően ezek a lelkes kevesek az LFG-n kívül is népszerűsíthetnék a szerepjátékot.
2. Ne légy kezdő szerepjátékos és egy ideje legyél regisztrált tag.
Miután ez a csapat ki alakult, összeszedi a leírt gondolatokat, és összeül SZEMÉLYESEN, (az admin az összes ötletet viszi amit meg akar tartani) és végig nézik részletesen. Ez nem egy alkalom lesz, és nem is egy hónap. Ha megvan, mi az ami marad, és mi az ami megy. El lehet kezdeni tevékenykedni, természetesen továbbra is ennek a csapatnak.

Közösségi oldalak: Ha pusztán csak egy újabb 'aplikációt’ hoz létre az lfg akkor annak az összesített eredménye már le lett írva. Növelné a cikk írók számát és/vagy cikkek/beszámolók, stb számát minimális szinten. S közben a trollok martalékává válna. Kivéve Ha lenne egy egységes állandó csapat aki gondoskodik a színvonal fenntartásról, és az oldal frissítéséről. Ezáltal a trollok éh haláláról.
A játékosok már amúgy is ismerik az oldalt senkinek sem kell bemutatni.

LFG: Egy működő sitenak arculat kell, egységes, pofás, "eladható". Kell egy áttekinthető
struktúra. Maradjunk a könyvtáras elképzelésnél. Ez a hely egy nagyon interaktív és szabad (bármennyi oldalas, és bármilyen ebben a témában szerkesztett tartalmat elbíró) digitális rúna
magazin. De a könyvtár ahol ez(eke)t a rúna magazin(oka)t tárolják úgy nézki mint ahol két kalandozó csapat össze verekedett volna (egy fantasy és egy cyberpunkos) a romok felett pedig a különböző egyen csuhások vitatkoznak vagy takarítanak az esemény miatt, amikor is belép egy (a fantasy/sci-fi világok iránt őszintén érdeklődő) fórumozó, aki látja, hogy valami nagyon furcsa dolog van itt, és a következőt gondolja. 'Megkérdem ezeket a különböző színárnyalatú fekete vagy fehér aurával és aurájukkal azonos színű ruhával rendelkező embereket akiknek, mind lóg egy tábla(tablet) a nyakában, és az van rá írva hogy KM'. Oda megy hozzájuk felteszi a kérdését s azt a választ kapja hogy 'keresd meg' majd folytattják a vitát/takarítást. végig nézi a romokat és ez után kimegy a könyvtárból.

Ezzel a kis storival egyben az 1000 példa közül írtam egyet hogy mivel lehet elkergetni az újabb vagy, passzívból aktívvá válni akaró embereket.

Itt megint visszatérnék az egységesítésre. Amely megfelelő csapatként együtt működve rendet rakna a könyvtárban.
A régi, és már (a csapat szerint) végig rágott témákat külön mappában kezelné.
Az értelmetlen dolgokat kidobálni, amik epikus események/történések voltak a fórum életébe azt múzeumba rakná. (pl.: NEEEEEEEEM nem példázok!!! azt mondtam hogy egy csapatnak kell ezt végig gondolnia akkor előbb létre kell hozni a csapatot és majd nekik lehet példákat mondani, ha engedik.
A most menő vagy új anyagokkal kapcsolatban meg egy kis ránc felvarrást kéne végeznie ennek a csapatnak. A következőre gondolok. havonta ki van jelölve valaki ebből a bizonyos csoki tábla csapatból (mostantól 'cst') és neki kell alkotni:
egy élmény beszámolót írni,
Felvetni egy bonyolult kérdést
egy régi anyagot felvenni az összedölt polcok alól leporolni és az ahhoz tartozó anyagokat csokorba szedni és kirakni.
A cst-nek itt már funkciókat is adtunk adhatunk többet is mint hogy tanítás, ismertetés, terjesztést, de ugyan úgy ahogy azt is hogy ki kerüljön bele ebbe a bizonyos cst-be, meg kell határozni a pontos célokat, kiosztani az egyes embereknek a felelősségeket. Az imént felsorolt elvek csak akkor működnek, ha a csapat egyöntetűen dönt róluk. Itt máris megjegyezném ebben az esetben nem fognak tudni egy mindenre kiterjedő fórumot létre hozni.

Új generáció/Kezdő szerepjátékosok: Nem kell toborozni. Ez egy szubkultúra. Mint sokan írták nem veheti fel a versenyt az interaktív szerepjátékokkal. Alapvetően a megmaradt játékosok összefogásán kell dolgozni, és esetleg utána lehet szó valami olyasmiről mint egy toborzás, de az se lenne az. Itt említeném meg azt a tényt miszerint 30-50ezres a teljes magyar szerepjáték tábor (ebben benne van külföldi, belföldi skype-on, vagy lfx-n játszó). Ez a szám rövid idő alatt (5-10év mint láthattuk is) stagnálni vagy csökkeni tud. Ebből pedig ez következtethető: nem lesz az asztali szerepjátékokból tömegtermék, de ha nem lehet hallani róla és nem lehet találkozni vele, mert annyira zárt a világa (pl.:ahogy több fórumról is ez volt a vélemény) akkor tényleg nem lesz következő generáció. Pedig azért kár lenne ha, kihaló faj lennénk....

Sok kérdést tettem föl valamelyikre válaszoltam valamelyikre nem Egy felépített ötlet sorozatot írtunk le amivel lehet vitázni, egyet érteni, bele kérdezni. Én amit a legfontosabbnak kérdésnek tartok az az hogy, Tényleg akar az lfg-n fórumozó aktív/passzív társadalma tenni azért hogy interaktívabb legyen az lfg-n az élet, és több ember jöjjön játszani sci-fi/fantasy játékokkal (mindegy hogy kártya/asztali/társas), vagy csak ki akarjuk/játok vesézni a témát.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.04, 13:28

Most végigpörgetem az LFG Facebook oldalán a bejegyzéseket. Az itteni cikkekről szóló státuszfrissítések és a Twitterről érkező hírek átlagosan 2-3 lájkot gyűjtenek be, míg a különféle vicces képek 10-20-szor ennyit. Hozzászólás egyik csoportnál sincs sok, de jellemzően az is az utóbbinál van több.

Nem vonok le ebből semmilyen következtetést, mert sok tényezőn elcsúszhat a dolog (aminek viszont nem tudok és nem is akarok alaposabban utánajárni), inkább csak érdekességképpen írtam ezt ide be.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 17:53

Ez játékonként és népenként változik.

Én a Rift MMO-ban néztem meg egy RP-only szervert (shard-ot), pusztán kíváncsiságból. Nem folytam bele az ottani dolgokba, csak megfigyelő voltam, aztán inkább átmentem PvE-re, de nem a trollok, vagy az erőltetett "playing" miatt, hanem mert látszott, hogy kissé belterjesek, bár normálisak. A global chat-en nem sokan voltak, a többség inkább a guild chat-ekben volt, így azokat nem láttam, de amíg fent voltam, jónéhány invite-ot kaptam, csak a guild roster-ben megnézve a neveket, csupa olyan leírás volt, hogy mire kell vigyázni, milyen megszólítások tiltottak, meg ilyesmi, de általában véve barátságos népeknek tűntek. Hosszabb távon én sem bírtam volna ki. :)

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1655 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 17:42

Ellenben, ha valaki beszámolna, hogy egy ilyen Roleplay-szerver milyen belülről (azon kívül, hogy elborult), akkor talán értelmesebb vitát tudnánk folytatni, mint a "én ezt hallottam" "de ez nem így van!" ad infinitum.

Ez játékonként és népenként változik. Először is szögezzük le, hogy az MMO játékok alaphelyzetben inkább egy kő-papír-olló szerű taktikai harci játék. Amikor még én is úgy ültem le WoW-ozni, hogy ez valami rohadt nagy RPG lesz, akkor pár óra múlva keserű szájízzel vetettem véget a szenvedésemnek (kiléptem :D ). Amikor viszont már úgy ültem le elé, hogy ez egy harci játék lesz, úgy viszont nagyon szórakoztató.

A magyarok RPG szempontból nem sok vizet zavarnak - mivel az RP jelző a szervereknél inkább egy opció, mint valami játéktechnikai beállítás (ugyanolyanok mint a PVE), ezért az embereken múlik, hogy töltik meg tartalommal. A magyarok leginkább sehogy, ők sima PVE formában használják ezt is. Az EU-s angol szervereken meg megy az RP, csak épp olyan szempontból, hogy a, vannak akik meztelenül rohangálnak a Lion's Pride Innben b, a többiek meg a városokban beöltöznek kalóznak/városőrnek/civilnek, és eljátsszák hogy milyen rossz olyan világban élni, ahol farkasemberek is vannak. Ez igen rövid idő után inkább idegesítő mint szórakoztató, menekültem is a PVE szerverekre.

SWTOR-ban szintén nincs sok RP játék, az RP szerverek egy az egyben használhatatlanok, mert a 12 éves trollok odajárkálnak hogy kiröhögjék az RP-seket, és zavarják minden lehetséges helyzetben őket. Ehelyett a PVE szerverekre járkáltak fel (ezzel se játszottam pár hónapja, azóta lehet, hogy változott), és ott ment az RP, de valahogy ott is tök unalmas volt az egész (de SWTOR-ban legalább az előregenerált sztori élvezhető volt, ha nem is kifejezetten jó/csúcskategóriás, de el lehetett lenni vele).

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 20:55

Csapatkeresőnek ez sem rossz: http://lfg.hu/forum/index.php/forum/109-aprohirdetes/

jani91

jani91

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 20:26

Hali mindenki!

Én viszonylag új vagyok itt, csak néhány hónapja regisztráltam az oldalra. Egy vagyok azok közül, akik ezelőtt még semmilyen formában nem kerültek kapcsolatba az asztali szerepjátékokkal, maximum a Baldur's Gate meg IWD játékok kapcsán ismerkedtek meg valamelyest bizonyos alapszabályaival.

Többen írtátok , hogy a fiataloknak nincs igénye az igazi szerepjátékra. Szerintem ez nem így van. Én magam is a fiatalabb korosztályt képviselem (23 éves vagyok) és igen is szeretnék megismerkedni a vérbeli szerepjáték játszásának mikéntjével. A legnagyobb probléma nem azzal van, hogy az emberek nem tudnak róla, hogy ilyen létezik, hiszen aki utána akar járni, az egy két google keresés után rátalálhat, hogy miről is szól ez az egész, hanem azzal van a baj, hogy baromi nehéz olyan csoportokat találni akik szívesen foglalkoznak zöldfülűekkel. Hiába magolom be a szabályrendszert, egy játékot csak játszva lehet megtanulni, és ha nincs egy tapasztalt mentor, aki fogja a kezdők kezét, és tanácsokat ad, akkor nagyon nehezen tanul bele az ember és a vége az lesz, hogy inkább vissza megy CRPG-t nyomni.

Épp ezért én mint a szerepjátékra kíváncsi és azt megtanulni akaró külső szemlélődő mondom, hogy szívesen látnék pl olyat, hogy egy csoport felveszi azt, ahogyan éppen d&d-t nyomnak, vagy akármit. Persze az Interneten egy rahedli ilyen van idegen nyelven, de egy magyar nyelvű anyagból sokkal jobban lehetne tanulni, és nem utolsó sorban promo anyagnak sem lenne utolsó.

Persze annak is örülnék, ha indulna valamilyen tanfolyam kezdőknek valamilyen formában.

Jani voltam

Szia!

Szívesen ajánlom figyelmedbe , hogy egyre több rendezvény van , ahol nagyon is jókat lehet játszani. Esetedben plusz előny is , hogy nem egy csapattal jösz , hanem egymagad. Beülhetsz játszani idegenek közé, egy idegen mesélőhöz. Nagyon sokat lehet így tanulni . Nálunk a HH rendezvényeken ezért is van, hogy forgatjuk a mesélőket, mert mindig tanulunk egymástól !
Nagyon jó fej csapataink vannak, akik szívesen látnak kezdőket is . Gyanítom ez más rendezvényeken is így van.
Látogas meg pár ilyet és minden videónál többre mész vele!

Nagyon szépen köszönöm! :) Nem is tudtam hogy van ilyen csoport.  Ahogy olvastam most nyáron is lesz rendezvény :) Nagyon király !

GODPOWER

GODPOWER

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 19:30

Hali mindenki!

Én viszonylag új vagyok itt, csak néhány hónapja regisztráltam az oldalra. Egy vagyok azok közül, akik ezelőtt még semmilyen formában nem kerültek kapcsolatba az asztali szerepjátékokkal, maximum a Baldur's Gate meg IWD játékok kapcsán ismerkedtek meg valamelyest bizonyos alapszabályaival.

Többen írtátok , hogy a fiataloknak nincs igénye az igazi szerepjátékra. Szerintem ez nem így van. Én magam is a fiatalabb korosztályt képviselem (23 éves vagyok) és igen is szeretnék megismerkedni a vérbeli szerepjáték játszásának mikéntjével. A legnagyobb probléma nem azzal van, hogy az emberek nem tudnak róla, hogy ilyen létezik, hiszen aki utána akar járni, az egy két google keresés után rátalálhat, hogy miről is szól ez az egész, hanem azzal van a baj, hogy baromi nehéz olyan csoportokat találni akik szívesen foglalkoznak zöldfülűekkel. Hiába magolom be a szabályrendszert, egy játékot csak játszva lehet megtanulni, és ha nincs egy tapasztalt mentor, aki fogja a kezdők kezét, és tanácsokat ad, akkor nagyon nehezen tanul bele az ember és a vége az lesz, hogy inkább vissza megy CRPG-t nyomni.

Épp ezért én mint a szerepjátékra kíváncsi és azt megtanulni akaró külső szemlélődő mondom, hogy szívesen látnék pl olyat, hogy egy csoport felveszi azt, ahogyan éppen d&d-t nyomnak, vagy akármit. Persze az Interneten egy rahedli ilyen van idegen nyelven, de egy magyar nyelvű anyagból sokkal jobban lehetne tanulni, és nem utolsó sorban promo anyagnak sem lenne utolsó.

Persze annak is örülnék, ha indulna valamilyen tanfolyam kezdőknek valamilyen formában.

Jani voltam

Szia!

Szívesen ajánlom figyelmedbe , hogy egyre több rendezvény van , ahol nagyon is jókat lehet játszani. Esetedben plusz előny is , hogy nem egy csapattal jösz , hanem egymagad. Beülhetsz játszani idegenek közé, egy idegen mesélőhöz. Nagyon sokat lehet így tanulni . Nálunk a HH rendezvényeken ezért is van, hogy forgatjuk a mesélőket, mert mindig tanulunk egymástól !
Nagyon jó fej csapataink vannak, akik szívesen látnak kezdőket is . Gyanítom ez más rendezvényeken is így van.
Látogas meg pár ilyet és minden videónál többre mész vele!

Brain

Brain

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 18:11

Sziasztok!

Csak most csatlakoztam be a témába, és sajnos nem olvastam végig. (Első és utolsó oldal van még csak) Szerintem az asztali RPG közösség öregszik. Ahogy én is. 13 evésen kezdtem szerepjátszani, és most lassan 37 vagyok. Heti rendszerességel játszom, pedig 3 gyerek és munka mellett nem egyszerű összehozni. Szóval aktív játékosnak számítok, mégsem járok ide fórumozni már egy ideje.

Jó kérdés, hogy miért. Alapvetően régen azért jártam ide, hogy ötleteket vitassak meg, szabályokat rágjak át, vagy csak megosszam a tutit, amit kitaláltam, mindenki mással. Kritizáltam rendszereket, csináltam sajátot, segítettem más játékosoknak. Játszottam itt online, csináltam quizt is.

Azt kell mondjam, hogy elmúlt a közlés kényszerem. Már elég rég óta egy rendszerrel játszok és azt ismerem, ha mégis kérdésem van, akkor google. Már nincs bennem a kényszer, hogy megosszam a tutit. Sőt rájöttem, hogy csak személyes tuti van. A szabályokon már nem parázom, a saját rendszeren többé-kevésbé működik, még lehet, hogy írok belőle egy cikket, hogyan készült.

És kivel is jönnék ide vitatkozni? Hozzám hasonló arcokkal, akik szintén tudják már, hogy nincs tuti? Minek, értjük a lényeget mindketten. Az RSS feedet napi szinten olvasom, de a fórumot már nem. Max a cikkek alatti hozzászólásokat. De mivel kevés a cikk, így egyre ritkában nézek be. A kedvencem a képregenykeszítő heti válogatása. De lecsaptam a versenymodulra is.

Szóval, ha kicsit is tipikus felhasználónak számítok, akkor ezért haldoklik a fórum. És igen, nincs következő generáció. MMO-k népszerűbbek. Más jellegű szórakozás, de ott is van közösség interakció és kikapcsolódás. Arról vitatkozni, hogy melyik a jobb, olyan mintha a sör és kóla között próbálnád a vitát eldönteni. Van, aki ezt szereti van aki azt. De kijelenteni, hogy az egyik jobb, mint a másik, értelmetlen.

Ha a következő generáció elérése a cél, akkor irány a facebook, mert ők ott laknak. És komoly egyszerűsítés kell. Nem fognak 300 oldalt elolvasni, hogy játszhassanak egy játékkal. Az az igazság, hogy valószínűleg már én sem olvasnám el. Egyébként nem tudom, hogy a következő generációt érdekli-e egyáltalán ez a hobbi.

Kicsit pesszimistára sikerült ez a hozzászólás, pedig ennyire nem vészes a helyzet. A gyerekeimet tuti meg fogom tanítani játszani, ha vevők rá...

Brain

jani91

jani91

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 17:11

Hali mindenki!

Többen írtátok , hogy a fiataloknak nincs igénye az igazi szerepjátékra. Szerintem ez nem így van. Én magam is a fiatalabb korosztályt képviselem (23 éves vagyok) és igen is szeretnék megismerkedni a vérbeli szerepjáték játszásának mikéntjével.  A legnagyobb probléma nem azzal van, hogy az emberek nem tudnak róla, hogy ilyen létezik, hiszen aki utána akar járni, az egy két google keresés után rátalálhat, hogy miről is szól ez az egész, hanem azzal van a baj, hogy baromi nehéz olyan csoportokat találni akik szívesen foglalkoznak zöldfülűekkel. Hiába magolom be a szabályrendszert, egy játékot csak játszva lehet megtanulni, és ha nincs egy tapasztalt mentor, aki fogja a kezdők kezét, és tanácsokat ad, akkor nagyon nehezen tanul bele az ember és a vége az lesz, hogy inkább vissza megy CRPG-t nyomni.

Jani voltam

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 16:37

Bár én említettem korábban, hogy lehetnek potenciális asztali szerepjátékosok az MMORPG-zők között, nem gondolnám, hogy ők az elsődleges célcsoport, akiket meg kellene támadni bármilyen asztali szerepjátékot népszerűsítő kampánnyal. Szerintem ebből a gondolathurokból jöjjünk ki inkább, mert nem vezet igazán sehova.

Nem is ez volt a vita tárgya, hanem a "Vérpistikék átmentek az MMO-ba és ne is jöjjenek vissza, mert az MMO-sok mind mosdatlan barbárok"-kinyilatkoztatás. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 11:42

Bár én említettem korábban, hogy lehetnek potenciális asztali szerepjátékosok az MMORPG-zők között, nem gondolnám, hogy ők az elsődleges célcsoport, akiket meg kellene támadni bármilyen asztali szerepjátékot népszerűsítő kampánnyal. Szerintem ebből a gondolathurokból jöjjünk ki inkább, mert nem vezet igazán sehova.

Hogy mondjak valamit helyette, szerintem az összetettebb társasjátékok rajongói közelebb állnak az asztali szerepjátékhoz, és ha valakiket, akkor inkább őket venném célkeresztbe. Őket talán megközelíteni is könnyebb például az évente egyre több megrendezésre kerülő társasjátékos rendezvényen keresztül. Lux Gábbor a Helvécziával meg is kísérelte ezt tavaly, de a különböző geekeknek szánt amerikai conokon is összegyógyult már a képregényes, a társasjátékos és a szerepjátékos szubkultúra (plusz a videojátékok, a cosplay és a filmvilág is valamilyen szinten).

Fywillan

Fywillan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 338 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.02, 10:45

Hát, az a baj hogy az "azt hallottam", meg a "nem tudom mi megy roleplay címén egy mmo játékban" így elég ingatag. És nem, nem az mmo játékosok 90%-a. Maximum azoknak a 90%-a akikkel dolgod volt. Nekem másféle mmo játékokból "átigazolt" játékosokkal volt dolgom.

Ezzel egyetértünk. Viszont a "láttam már olyan MMO-st, aki jól tudott asztalit játszani" és a "legtöbb csatiról helyből ki fognak rúgni, ha már a köszönésed sem elég "igazzy".  :) Szóval ezek a roleplay only szerverek ritka elfajultak tudnak lenni" sem túl meggyőző érvek amellett, hogy nyitnunk kéne az MMO-s réteg felé.

Ellenben, ha valaki beszámolna, hogy egy ilyen Roleplay-szerver milyen belülről (azon kívül, hogy elborult), akkor talán értelmesebb vitát tudnánk folytatni, mint a "én ezt hallottam" "de ez nem így van!" ad infinitum.

Nem feltétlenül egy csapatod van, hanem amennyi ember a friend listeden van. A GM-nek nem kell készülnie, hanem ha más nincs elmentek valami eventre vagy questre (de a legtöbb guild valamilyen téma köré szerveződik aminek a kapcsán lehet szituációs játékokat tolni). Ebből következik hogy akkor lépsz fel amikor akarsz, és annyi időre amikor akarsz. Aki fennt van azzal lehet játszani, aki nincs azzal nem. Egy mmo-ban új arcokat ismerhetsz meg, az asztali rpg-nél nem fog a semmiből betoppanni egy jó fej gyerek és leülni az asztalhoz. Bár én se játszottam role play serveren egy-két hétnél tovább, ez a benyomás maradt meg bennem.

Nyilván vannak az MMO-nak előnyei, de számomra ezek nem esnek egy súlycsoportba az asztali RPG előnyeivel. Ízlésekről viszont ne vitázzunk!

(Teljesen mellékesen: velem előfordult már, hogy játék előtt elbeszélgettem két vadidegen sráccal, akik aztán beültek játszani az aznapi mesébe.)

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.01, 19:54

Megmondom őszintén, én azt hallottam, hogy az MM-s szerepjátékosok 90%-a blablabla

Hát, az a baj hogy az "azt hallottam", meg a "nem tudom mi megy roleplay címén egy mmo játékban" így elég ingatag. És nem, nem az mmo játékosok 90%-a. Maximum azoknak a 90%-a akikkel dolgod volt. Nekem másféle mmo játékokból "átigazolt" játékosokkal volt dolgom.

Nekem bőven elég az is, ha értelmesen elmagyarázzátok, hogy miért tévedek.

Nem feltétlenül egy csapatod van, hanem amennyi ember a friend listeden van. A GM-nek nem kell készülnie, hanem ha más nincs elmentek valami eventre vagy questre (de a legtöbb guild valamilyen téma köré szerveződik aminek a kapcsán lehet szituációs játékokat tolni). Ebből következik hogy akkor lépsz fel amikor akarsz, és annyi időre amikor akarsz. Aki fennt van azzal lehet játszani, aki nincs azzal nem. Egy mmo-ban új arcokat ismerhetsz meg, az asztali rpg-nél nem fog a semmiből betoppanni egy jó fej gyerek és leülni az asztalhoz. Bár én se játszottam role play serveren egy-két hétnél tovább, ez a benyomás maradt meg bennem.

Fywillan

Fywillan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 338 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.01, 19:17

Kérlek mondj pár dolgot a "minőségi" szerepjátékról, mert engem baromira érdekel hogy a játéküléseim megütik-e a sztenderdet. :aboci:

Mert eddig azt hittem az a lényeg hogy jól szórakozzunk, amit körítéstől függetlenül, (online, skypeon, fórumon, whatever) meg lehet tenni. Mások a technikai lehetőségek az MMO-knál, mert nem egy mesélő reagál a cselekedeteidre. Nabumm. Cserébe van egy rakás más előnye.

Megmondom őszintén, én azt hallottam, hogy az MM-s szerepjátékosok 90%-a az "apámat megölte egy csapat ork és én bosszút fogadtam, de előbb leölök 2000 vaddisznót, hogy táposabb legyek" jellegű előtörténetnél nem jutott messzebb. Ilyen játékosokkal volt "szerencsém" asztalizni is, és általában lett az a végeredmény, hogy rájöttünk hogy a szórakozásról, jó játékülésről és elvárt mesélői stílusról alkotott elképzelésein fényévekre vannak egymástól. Ezért mondtam, hogy nekem nem hiányzik ez a réteg. Persze akinek más a véleménye nyugodtan hirdessen a körükben/próbálja őket átcsábítani az asztali RPG-re.

Hát, akkor ideje körülnézni ezekben és személyesen meggyőződni arról, mi folyik ott.

Nekem bőven elég az is, ha értelmesen elmagyarázzátok, hogy miért tévedek. Az MMO-któl ugyanis kiráz a hideg.

Csak szólok, hogy a legtöbb csatiról helyből ki fognak rúgni, ha már a köszönésed sem elég "igazzy". :)

Szóval ezek a roleplay only szerverek ritka elfajultak tudnak lenni és igen, szerepjátszanak és nem szerepjátékot játszanak. Ez utóbbi MMO csatornákon elég nehéz is lenne... De azok, akik ráfüggenek ezekre, nem is igénylik a kockacsörgést, tök jól elvannak nélküle, a vérpistikézést meg határozottan (és joggal) visszautasítanák, sőt, egy jó részük a tabletop rpg-k felől jött.

Az meg a másik stílus, amitől elmegy az életkedvem.

Ha meg nem igénylik a kockacsörgést/asztali RPG-ről tértek át, akkor valószínűleg nem fognak át/visszatérni, hiába kampányolunk.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.01, 17:09

Személyes tapasztalatom nincs a témában, de azok alapján amit hallottam azok nem éppen a minőségi szerepjátszás melegágyai. (Arról nem is beszélve, hogy egy szerepet játszani nem azonos a szerepjáték játszásával - ha azonos lenne, akkor hirdethetnénk a színházakban is.)

Hát, akkor ideje körülnézni ezekben és személyesen meggyőződni arról, mi folyik ott. Csak szólok, hogy a legtöbb csatiról helyből ki fognak rúgni, ha már a köszönésed sem elég "igazzy". :)
Szóval ezek a roleplay only szerverek ritka elfajultak tudnak lenni és igen, szerepjátszanak és nem szerepjátékot játszanak. Ez utóbbi MMO csatornákon elég nehéz is lenne... De azok, akik ráfüggenek ezekre, nem is igénylik a kockacsörgést, tök jól elvannak nélküle, a vérpistikézést meg határozottan (és joggal) visszautasítanák, sőt, egy jó részük a tabletop rpg-k felől jött.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]