Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 6 Szavazat

Körkérdés: A közösség, az LFG, meg minden (eredetileg: Online felületek vs. lfg.hu)

• Válasz írásához lépj be
196 hozzászólás érkezett eddig

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.03, 20:42

...

Ui.: Nem mondom azt, hogy minden fiatal igénytelen, és ostoba lenne, de sajnos én első kézből tapasztalom, hogy az átlagintelligenciájuk csökkent.
...

(OFF) 
Ja, a világban az intelligencia összmennyisége állandó, csak már részt kérnek belőle az okos eszközök (telefonok, tévék, órák, stb.) is...
(/OFF)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.03, 16:36

Szerintem alapvetően az a "probléma" gyökere, hogy a világ változik. A szerepjáték kihalóban van, a mai fiatalságot nem érdekli. MMOznak, egyéb online játékokat játszanak, TS-en beszélnek. A nagy technikai fejlődés egyszerűbbé tette őket. Nem tudnak, és nem is akarnak megtanulni helyesen írni, körmondatokat alkotni, szókincset bővíteni, kifejezni magukat. Ha valami 3 mondatnál hosszabb, az már nem érdekli őket. Nem fejtik ki a véleményüket, csak nyomnak egy likot - amitől az én agyamban támad egy lyuk, mikor olvasom - és ezzel el is mondtak mindent. Mintha az ő világuk sokkal gyorsabb és ennek folyamányaképp egyszerűbb is lenne. Szóval, szerintem teljesen mindegy a felület, egyszerűen nem érdekli őket. Ha valamit akarnak játszani, megnyomják a nagy install gombot a weboldalon és várnak, amíg be nem loginolhatnak. Eszükbe sincs egy 300 oldalas szabálykönyvet átolvasni, karaktert kidolgozni. Ugyanakkor sokkal több a troll, megszokott az anyázás, a csoportos kikészítés, a "szociális k***álkodás", személyes sértésnek veszik, ha az egész osztály nem nyomja meg a gombot az új képük alatt. Tehát teljesen mindegy a felület, egyszerűen a régiek kopnak ki és nincs elég utánpótlás. Akárcsak a való életben, egyre kevesebb aktív tart el egyre több nyugdíjast. Kevesebb a fiatal, azokból még kevesebb az, akit az ilyesfajta dolog érdekel, és ezekből még kevesebb az is, aki hajlandó is tenni azért, hogy tagja legyen a közösségnek.

Egyébként ugyanezt látom a másik hobbimnál az animéknél is. 10 éve még lehülyéztek, ha kimondtad, mert a legtöbb embernek vagy japán mese volt, vagy Dragon ball, amit betiltottak. Amikor szerepjátékozni kezdtünk sátánistának hittek bennünket vagy szociopatáknak. Aztán lett A+, majd animax, a királyi tévében leadták szinkronnal a Ghost in the shellt, majd a SAC 1-2-őt is. Alakult rengeteg fansub csapat, oldal, újságok jöttek létre, conokat szerveztek, mangák jelentek meg itthon. Most pedig azt látom, hogy ez a dolog egyrészt silányodott, másrészt kezd kikopni. A feliratok minősége sokszor kritikán aluli, így kezdek visszaszokni az angol subra. Úgy látom, ha a mostani 15-18 évesek felnőnek, akkor velük együtt zuhan vissza ez is szűk réteghobbinak, mint ahogy az RPG is tette.

Ui.: Nem mondom azt, hogy minden fiatal igénytelen, és ostoba lenne, de sajnos én első kézből tapasztalom, hogy az átlagintelligenciájuk csökkent. Természetesen tisztelet a kivételnek, sőt ilyen környezetben méginkább tisztelet illeti őket, ha ki tudnak törni ebből.

Lehet, hogy nem pont a témára válaszoltam, de azt hiszem ez is közrejátszik a leépülésben.

Módosította Selmo: 2014.05.03, 16:39

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.03, 15:46

és bár nem tartozik szorosan ide, de az értesítések ismét működnek, ha jól észleltem.

Nálam még mindig nem. Pár napja kért az lfg.hu belépéskor egy email megerősítést, azt megtettem, de továbbra sem kapok semmit.

Igazából ez az LFG saját farkába harapó kígyója. Sokat markol, ami a felhasználók egy részének nagyon is jól jön, mert mindent egy helyen megtalálnak, ugyanakkor keveset fog, mert a szaktopikokba csak a legelvetemültebbek írnak, de az önmagában kevés. Nem találnak oda azok, akik esetibb felhasználók, vagy csak simán nem elég türelmesek odatalálni.

Lehet, hogy az RPG -> LFG "kiterjesztés" (is) az oka ennek? Amikor bejöttek a gaming és egyéb témakörök, szélesebb lett a bázis, de valahogy nem jött annyi ember és ők is csak szűken az új group-okban maradnak, a régi rpg-s témák nem tudtak újakat elszipkázni. Viszont mozgás volt az rpg-s körből a gaming körbe, ez látható.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.03, 15:01

(Kicsit elengedem most az agyam gyeplőjét, és elkezdek gondolkozás közben írni. Lehet, hogy kicsit csapongó lesz, meg redundáns, de remélem, hogy végül lesz értelme.)

Értem és megértem Petrus érveit. Egy részük szerintem olyan dolog, amit kisebb átalakítással meg lehet javítani vagy jobbá lehet tenni, talán az igazi kérdés az, hogy érdemes-e. Pl. a Facebook/Google login úgy tudom, hogy már a csőben van, a kezdőoldalon található legutoljára beírt hozzászólásokat villantó doboz áthelyezhető és vehető nagyobbra, és bár nem tartozik szorosan ide, de az értesítések ismét működnek, ha jól észleltem. A kérdés az, hogy vajon mennyire érdemes foglalkozni ezekkel, illetve jelenthet más megoldás ténylegesen alternatívát.

Kicsit más szemszögből nézve a dolgot én arra jutottam gondolatban, hogy egy-egy konkrét szerepjáték vagy szűkebb közösség számára praktikusabb lehet egy Facebook vagy Google+ csoport, mert bármiről is esik szó benne, azt minden tag tudni fogja hova tenni, nem érti félre. Persze egy létszámbeli kritikus tömegnek kell lennie ahhoz, hogy ezek a csoportok ne ugyanúgy pangjanak, mint az itteni topikjaik.

Minden szerepjáték általános lefedésére viszont ezek a szociális médiumbeli csoportok alkalmatlanok, mert ahhoz nem lehet elég jól strukturálni, kategorizálni bennük a tartalmat. Erre még mindig a fórum a legjobb megoldás a maga alfórumaival és jól elkülönülő topikjaival. És valójában itt dől el minden, mert ha már van egy robusztus, többszintes szerkezet, persze, hogy nem olyan áramvonalas és átlátható az egész, mint egy G+/Fb csoport esetében.

Ha viszont a gyorsaságra és átláthatóságra vágyunk, akkor le kell mondanunk az általánosságról, és ha széles az érdeklődési körünk, az is előfordulhat, hogy 5-10 különböző G+/Fb szakcsoportba is be kell lépnünk, hogy ne maradjunk le semmiről. Számomra már ez sem tűnik kifejezetten átláthatónak, különösen, hogy ráadásul mindegyik csoportban mások a felhasználók, a vérmérséklet és a házirend is.

Én látom a G+ csoportok erényeit, és bár nem vagyok egy vehemens felhasználó, már most tagja vagyok 5-6 csoportnak, noha konkrétan még csak a Savage Worlds szerepjátékot fedtem le. Persze az érdeklődési köröm ennél tágabb, de például D&D terén olyan túlkínálat van csoportokból, hogy már az visszariaszt, ha csak ránézek a gyűjtőoldalra.

Persze a nyelv sokat tud csökkenteni ezeken a számokon, sőt bizonyos esetekben az az érzésem, hogy olyan sokat, hogy már egy csoportra való ember sem marad. A probléma tehát elég összetett, mert nem is vagyunk sokan, de még az a kevés is szét van szóródva különböző közösségi felületeken.

Persze ez valamennyire az élet rendje, hiszen nem felelhet meg egy valami mindenkinek, de törekedni talán lehet és érdemes arra, hogy egy hely minél több embernek megfeleljen, és ezáltal benépesüljön és használhatóvá váljon.

Szerintem a legfontosabb tényező, ami mozgatja az embereket az a többi ember. Ha valahol sűrűn vannak hozzászólások, amik közt legalább a nagy számok törvénye miatt akad érdekes is, ott szívesebben horgonyoz le az ember még akkor is, ha maga a felület nem áll annyira kézre, szokni kell. Persze ahhoz, hogy emberek csábuljanak egy helyre, nagyon is kell, hogy a felület használható, átlátható és áramvonalas legyen. Ha ez nincs meg, még egy minimális felhasználói bázis sem fog kialakulni, főleg, ha vannak jobb alternatívák.

Igazából ez az LFG saját farkába harapó kígyója. Sokat markol, ami a felhasználók egy részének nagyon is jól jön, mert mindent egy helyen megtalálnak, ugyanakkor keveset fog, mert a szaktopikokba csak a legelvetemültebbek írnak, de az önmagában kevés. Nem találnak oda azok, akik esetibb felhasználók, vagy csak simán nem elég türelmesek odatalálni.

Konklúzió most nincs, mert mennem kell, de majd később értelmezem én is, amit írtam, és talán folytatom. :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.03, 12:57

Tipp: Amit elolvasol a fórum jelzi h olvastad - a téma előtti levél sárga/fehér. Ha erre a kattintasz v alul a Olvasottként megjelöl-re akkor elég jól lehet törölni a nem szükséges dolgokat, és lépést tartani.

Ez tiszta sor, ezt tudom. De ettől még be kell másznom oda, hogy tudjam, nekem válaszoltak-e, rám vár-e valaki, vagy csak általános beírás történt.
G+-on/FB-n konkrét üzenetet kapok a tartalommal, a lényeggel, hogy mi történt és rögtön oda tudok ugrani.

Off: G+-on amúgy lehet szélesebb módot választani, ha bekapcsolod az egyoszlopos módot (fent a More alatt a Stream layout). Ezt mondjuk én nem használom, de van ilyen is.

Értem mire gondolsz.

Megnéztem az egyoszlopost kb 10% szélesebb mind amikor 3 van egymás mellett szóval ez nem az igazi nekem. :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.03, 12:53

Tipp: Amit elolvasol a fórum jelzi h olvastad - a téma előtti levél sárga/fehér. Ha erre a kattintasz v alul a Olvasottként megjelöl-re akkor elég jól lehet törölni a nem szükséges dolgokat, és lépést tartani.

Ez tiszta sor, ezt tudom. De ettől még be kell másznom oda, hogy tudjam, nekem válaszoltak-e, rám vár-e valaki, vagy csak általános beírás történt.
G+-on/FB-n konkrét üzenetet kapok a tartalommal, a lényeggel, hogy mi történt és rögtön oda tudok ugrani.

Off: G+-on amúgy lehet szélesebb módot választani, ha bekapcsolod az egyoszlopos módot (fent a More alatt a Stream layout). Ezt mondjuk én nem használom, de van ilyen is.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.03, 12:45

Petrus

Bemászni egy csomóportba, bemászni a témák közé, kikeresni az engem érdeklő témákat, megnyitni, végignézni, hol is jártam legutóbb, mi érkezett azóta

Tipp: Amit elolvasol a fórum jelzi h olvastad - a téma előtti levél sárga/fehér. Ha erre a kattintasz v alul a Olvasottként megjelöl-re akkor elég jól lehet törölni a nem szükséges dolgokat, és lépést tartani. Amúgy én is becsukom a nem szükséges a témákat, és olvasottá teszem az engem nem érdeklőt így gyorsan átpillantva lehet látni hova jött új hsz.

A többivel egyetértek.

(Talán csak annyi h a g+-ban a bejegyzésekhez való hozzászólás illetve azok olvasása zavar a kis méretük miatt)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.03, 12:07

TL:DR: Szerintem a fórumozás halott, csak még nem tud róla. :)

Oké, a viccet félretéve: a mai média trendek egyértelműen a horizontális irányba mutatnak. A különböző forrásból származó, engem érdeklő, speciálisan általam összeválogatott tematikájú híreket és érdekességeket egy felületen akarom látni, hogy egyszerre átfuthassam, és ami érdekel, majd elolvassam bővebben is. Ez lehet akár egy szimpla hírolvasó, vagy G+/FB group (a blogokat én sem szeretem :) ), akármi. Ebben segít a kialakuló szemantikai web is, a "tagging", a "grouping" és minden egyéb technika, ami széttördeli a statikus lapokat és csak azokat a szeleteket kínálja fel, amelyekre kíváncsi vagyok.
De mindez persze használhatatlan és "zavaros", ha nem idomítja be magát és a felületet az ember. Persze lehet fintorogni, pofákat vágni és bezárkózni a barlangba a kerékpár-hajtásos villannyal is, csak az ilyenek mellett elmegy az idő. Én maholnap 40 leszek, de nem érzem, hogy ki kellene zárnom magam ezekből, sőt, nagyon is aktívan használom szinte mindet. Jó, az FB-t kevésbé, mert az elég bután, ömlesztetten van felépítve, de pl. a G+ szerintem zseniálisan jól megszervezett egy valami. Elsőre ijesztő lehet, de kis időt rászánva félelmetesen jól és gyorsan lehet áttekinteni és megtalálni benne bármit.
Viszont a fórum, mint olyan, szerintem már csak egy vertikális felépítésű őskövület ("alluviális"; ki emlékszik még rá? ;) ). Egy dinoszaurusz, amelynek két idegközpont kellett, hogy gondolkozni is bírjon és a testét is mozgassa (tudom, ez nem teljesen igaz, de maradjunk a közhiedelmeknél, mert jó hasonlatok). Egy fórumban van mondjuk 1%-nyi engem érdeklő téma, meg kb. 99%, ami soha, semmilyen körülmények között nem fogok megnézni, mert hidegen hagy (és ha van rá lehetőségem, a megfelelő topic group-kat le is zárom, ki is kapcsolom, soha ne is lássam, ne foglaljon felesleges helyet a képernyőn se). De még ezt az 1%-ot is gyakorlatilag elő kell vakarnom a topik-hierarchia mélyéről. Bemászni egy csomóportba, bemászni a témák közé, kikeresni az engem érdeklő témákat, megnyitni, végignézni, hol is jártam legutóbb, mi érkezett azóta, majd kimászni a hierarchia tetejére és újból alámerülni egy másik témáért... Lassú, nem hatékony, mobilon (ami manapság egyre fontosabb) meg garantált fejfájás. Ez még a "nagy" rpg.net-en is így van, mert ott aztán jönnek a topikok százával, és ha egy fél napot kihagysz, máris lemaradhattál vagy tucatnyi dologról, ami érdekelhetett téged.

Konkrétan az LFG kapcsán:
- A fórumok belterjesek. Ugyanaz az 5-10 ember ír ezekbe, de még a hírek kommentálását sem végzi 20 embernél több, a többit vagy nem érdekli, vagy nincs véleménye, vagy ha lenne, nem akar megsérteni senkit. A "régiek" közül talán összesen 4-5 embert szoktam látni erre-arra, az új érkezők már inkább új topikokba írnak, amelyek engem nem érdekelnek. És nem hiszem, hogy csak azért nincs beírás, mert nincs téma, minden szép és jó...
- Tudok olyanokról, akik nem hajlandók még ide regisztrálni csak azért, hogy hozzászólhassanak. Ez pont a fordítottja annak, amiről néhányan itt írtak, hogy nem hajlandók a közösségi oldalakra regisztrálni. Egyajtós belépés van már szinte mindenütt. Ez hozna új emberkéket? Valószínűleg lenne egy kezdeti fellendülés, aztán...
- Aztán kiderülne, hogy a fórum tartalma statikus. A hozzászólások nem jelennek meg a gyűjtőoldalakon. Nincs visszajelzés, nincs "szociális" visszacsatolás. Eldobtam egy kommentet a web egyik zsákutcájába (elnézést...), amibe szökőévenként tévednek be olyanok, akik az én köreimben benne vannak...
- Most, hogy a fórumos értesítések sem működnek a spammerek miatt, számomra fájdalmasan lassú minden alkalommal bemászni még abba a négy-öt topikba is, ami érdekel, hogy volt-e valami hozzászólás.
- És mindezt csak tetézi a felhőbe való költözés óta a kettős login. Külön főoldalas, külön fórumos... Hogy úgy mondjam, bizarr... Eleve nem is működik a többszörös login sem és ha itthonról, ha mobilról, vagy melóhelyről is be akarok írni valamit, minden alkalommal át kell vergődnöm az egyébként is hibás (mindent kétszer kér be) bejelentkezésen. Nem tudok egy normális, bonyolult jelszót megadni, amit meg se tudok jegyezni, mert akkor csak itthonról tudnék belépni (böngészővel ritkán jegyeztetek meg jelszavakat, céges gépen soha). Akarom ezt? Egyre kevésbé. Biztosan vannak olyanok, akiket már csak ez eltávolított az oldaltól...

Az LFG.HU-nak mindig is meglesz a historikus hangulata, az elvitathatatlan, patinás "Az Első" jelzője, de - jelen formájában, - szerintem ez lesz a veszte is. Megmarad, de beáll egy szintre, mint (csillagászati hasonlattal) egy vörös törpe, ami elvesztette fűtőanyaga nagy részét, de nem tudott elég nagyra nőni ahhoz, hogy igazán nagyot durranjon :) és már csak pislákol, de azt jó sokáig fogja bírni.
Mondom ezt úgy, hogy már a rulez.org-os idők óta itt vagyok és a legújabb párttagkönyvem is a kétszámjegyű tartomány elején van...

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.01, 15:50

Inkább az útólsóval (érdekes, a Króm az "utolsóval"-t hibásnak veszi...) kell, hogy egyet értsek. A dinoszauruszok kihalnak.

Hogy mi a hasznos, és mi nem, az mindenhol más téma. Aki például ritkábban jut géphez, (és nincs feltűnési viszketegsége :D ) annak szerintem elég a fórum. A blog szerintem nem is a kommunikációra készült, hanem "hosszabb" gondoltatok egyéni megosztására. Ellenben ahogy észrevettem, a mai világban a gyorsaság számít. Ha nem tudod 5 percben összefoglalni a mondanivalódat, akkor nincs mondanivalód.

Aztán itt van a beltenyészet is. Egyes témákon belül esetleg, de a fórumon azért van elég sok ember, akiktől szerintem hozzászólást még nem olvastam, mert nem ugyanazokat a témákat látogatjuk.

Még a Helvéczia meg a K&M kapcsán merült fel bennem, hogy sokan talán azért nem látogatják a fórumot, mert nincs kérdés, ami miatt kéne. A K&M nálam nagyon jól vizsgázott, emiatt se világbeli, se rendszerbeli kérdés nem (nagyon) merült fel, ami miatt hozzá kéne szólni a fórumon. Szóval ha csend van, akkor az nem feltétlenül csak azt jelentheti, hogy kihalt a közösség, hanem azt is, hogy minden rendben van.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.01, 12:14

...
Ha a fórumba be lehetne lépni Google/Facebook fiókkal is, az szerintetek hozna változást? Többen használnák a fórumot?
...

Valószínűleg igen, ellenben más fórumokon szerzett tapasztalataim szerint nem sok köszönet van a facebook-os bejelentkezők között: sok a troll és a szpemmer.

Szerintem, a fórumozás mint kommunikációs forma megy ki a divatból.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.01, 11:59

Akkor nézzünk egy gondolatkísérletet:
Ha a fórumba be lehetne lépni Google/Facebook fiókkal is, az szerintetek hozna változást? Többen használnák a fórumot?

Más. Egy érdekes cikk, ami érinti ezt a témát (a cikk címe ne zavarjon meg senkit):
http://bitport.hu/mobilitas/nem-kozmetikazzak-tovabb-a-google-plus-sikereit

Módosította strato: 2014.05.01, 11:59

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.01, 10:19

1. én még nem találtam olyan közösségi oldalt vagy blogot, ahol normálisan archivált témákból értelmesen, és hatékonyan lehet keresni
...
2. a közösségi oldalakra regisztrálni kell
...
4. a közösségi csoportokban, legalábbis amikkel próbálkoztam, nem igazán folyik érdemi beszélgetés.

...

Azt nem értem, hogy konkrét beszélgetésre miért alkalmasabb, szerintem nem az.

ad 1.: ismerettségi körben, fiatalabbaknál erre egyre kisebb az igény, a pillanatnyi történést rögzítsd, oszd meg, töltsd fel, de ki a fenét érdekel az, ami az ősködben (értsd: 1 hétnél régebben!) volt?

ad 2.: szintén ismerettségi körben tapasztaltak alapján: regisztrálni egyszer kell, s facebookon, google fiókba folyamatosan be vannak jelentkezve 7/24-ben

(Nálam meg a Firefox privát módban indul, s minden kilépésnél minden előzményt, engedélyezett cookie-t is töröl, magyarul minden kilépésénél minden fiókból, amibe a munkamenetben bejelentkeztem, kijelentkezek...)

ad 4.: a fórumokon is egyre kevesebb

S a végére: nem alkalmasabb, csak egyre kevésbé trendi.

Módosította scaurus: 2014.05.01, 10:19

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.01, 08:13

1. én még nem találtam olyan közösségi oldalt vagy blogot, ahol normálisan archivált témákból értelmesen, és hatékonyan lehet keresni

Ez azért fontos, mert egy-egy érdekes beszélgetés, jó koncepció egy fórumon akár hónapokkal vagy évekkel később is kikereshető, ez egy blogon, vagy googleplus-on biztos, hogy nem fog működni.

2. a közösségi oldalakra regisztrálni kell

Ez (nekem) azért fontos, mert nincs időm naponta 10 blogot és 5-6 csoportot végigböngésznem, hogy valahol történt-e egy érdekes hozzászólás. Ha meglátogatok egy fórumot, akkor az engem érdeklő témák (itt: d&d, általános mesélői problémák, savage worlds) gyors átpörgetésével látom, hogy volt-e valami érdekes

3. a közösségi oldalakon olyan csoportok vannak, akik már eleve ismerik egymást (legalábbis nagyrészt)

Ez azzal jár, hogy egy ismeretlen nehezebben jut be oda, mint egy nyilvános fórumra. A véleményekre adott reakció egy potenciálisan sokkal kisebb körből érkezik, ráadásul kevés esély van arra, hogy egy, a csoporton teljesen kívülálló embertől egy új nézőpont jelenjen meg.

4. a közösségi csoportokban, legalábbis amikkel próbálkoztam, nem igazán folyik érdemi beszélgetés.

Ezt úgy értem, hogy egy fórumon nem jellemző, hogy valaki csak annyit kommentel, hogy "like" "+1" vagy hogy "url=XY".

5. a közösségi oldalak arra valók, hogy létrehozzanak egy hálózatot profi módon. Megmondod, hogy kinek a véleménye érdekel, és csak velük beszélsz. (kevés esélye van spammereknek, ez igaz)
Viszont igazi közösséget nem alkotnak: már létező közösséget helyeznek új helyre.
Ha nem lett volna ez a nyilvános fórum, sosem találkoztam volna pl. Nocturnával vagy Urbannal: elhanyagolható az esélye, hogy valaha odataláltam volna egy zárt közösségükbe és regisztráltam volna.

(6. személyes preferencia, de a google plus-tól engem kiráz a hideg. Egyáltalán nem felhasználóbarát, ronda, és egyszerűen ráerőltetik az emberre)

VAN amire jobb egy közösségi oldal vagy egy blog: ha valakinek írói ambíciói vannak, vagy az elkészült anyagait szeretné tárolni akkor arra nyilván jobb egy blog. Azt nem értem, hogy konkrét beszélgetésre miért alkalmasabb, szerintem nem az.

Módosította galu22: 2014.05.01, 08:17

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.01, 01:21

A Helvéczia topikban az volt a felvetés, hogy a fórum haldoklik.

...ha más médium miatt elfordulnak tőle, akkor érthető. És itt jönnek be strato kérdései.

Sokszor előfordul az is, hogy egy fórum belterjessé válik, illetve, hogy ugyanazt a lemezt ismételgetik, oszt' az is ráun, aki évek óta jár oda.

A közösségi csoportokat ugyanolyan emberek alkotják mint az itteni fórumozókat... vagyis könnyen előfordulhat az is, hogy egy csoport belterjessé válik, illetve, hogy ugyanazt a lemezt ismételgetik, oszt' az is ráun, aki évek óta jár oda.

Az érzelmek és a szokások mennyire számítanak a bármeliyik médium melletti döntésben?

Nálam ez kritikus pont. Mostmár 11 éve tartozom ide, szeretem az oldalt és minden respect BePének az üzemeltetésért, találkozókért.

Ezen kívül, a fórumnak és az itteni közösségnek a tömérdek mennyiségű információ, segítség mellett számos ismerőst és barátot is köszönhetek.

Mindkét közösségi oldalt nagyon nagy ívben kerülöm, de ha legyőz a kíváncsiság, hogy belessek ebbe-abba, akkor eddig minden esetben abba futottam bele, hogy bizony regelés nélkül esélyem sincsen rá.

Az egészen biztos, hogy a közösségi oldal felhasználóknak (akik rengetegen vannak) egyszerűbb dolog a csoportozás, ebből kifolyólag az új játékosok/érdeklődők nagy valószínűséggel már nem indulnak fórumok után.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.01, 00:12

Kösz a topik nyitást, remélem, hogy nem volt hiábavaló. Én a témát kicsit jobban kibontanám.
Engem például az is érdekel, hogy a másik oldal szerint miért jobb blogokon, illetve Facebook vagy Google+ csoportokban szerepjátékokról csevegni, mint az LFG fórumán (akár konkrét akár általános, pl. mesélői dolgokról). Miben jobb az egyik és miben a másik? Miért választja valaki az egyiket a másikkal szemben? Vagy akár a kettő képes lehet egymás mellett is működni? Vagyunk-e elegen, hogy mindezt létszámilag fenntartsuk? Az érzelmek és a szokások mennyire számítanak a bármeliyik médium melletti döntésben? Hát a technikai dolgok? Kinek mi kellett/kellene ahhoz, hogy az egyikből át- vagy visszapártoljon a másikhoz? Hogyan tudna a magyar szeperjátékos közösség egy egészet alkotni? Egyáltalán tudna-e?
Engem mindkét oldal véleménye és érvei érdekelnének. Érdekes lenne szembeállítani őket egymással.

Módosította strato: 2014.05.01, 00:17

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.30, 23:04

A Helvéczia topikban az volt a felvetés, hogy a fórum haldoklik.

Ott is utalt rá valaki, magam is egyetértek vele, hogy a fórumozás visszaszorulóban van.

Valószínűleg a blogolás, a közösségi oldalak, illetve az, hogy szinte bárhol, bármi kommentelhető a tematikus fórumok iránti érdeklődést csökkenti.

Az IRC-t is 2003-ban egyszerre 10.000.000 felhasználó is használta, 2011-ben meg 500.000.

(forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Relay_Chat)

Mi a fenének regisztrálni egy fórumon, ha a facebook-on, stb. csatlakozni lehet hasonló érdeklődésűeket tömörítő csoporthoz?

Más fórumokon is tapasztalom, hogy korábban pörgős témákban gyakran napokig egy árva hozzászólás sem születik.

Sokszor előfordul az is, hogy egy fórum belterjessé válik, illetve, hogy ugyanazt a lemezt ismételgetik, oszt' az is ráun, aki évek óta jár oda.

Módosította scaurus: 2014.04.30, 23:04

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.30, 20:13

A téma azért jött létre - egyelőre teszt jelleggel - mert felmerült egy olyan érdekesnek ígérkező vélemény, hogy online viták, párbeszédek, értelmes vagy ha úgy tetszik kulturált párbeszéd céljára nem felel meg egy G+ vagy egy FB felület, erre csak és kizárólag az lfg.hu a tökéletes médium.

Ez nem flém, tehát itt szó sincs egymás lehordásáról. Itt az lenne a lényeg, hogy érvek és ellenérvek kerüljenek leírásra azzal kapcsolatban, hogy miért érzi azt néhány ember, hogy egyéb médiumok - ahol ugyanúgy írásban kommunikálnak egymással ismeretlenek...többségében ismeretlenek - miért alkalmatlanok arra, hogy kulturált, építő jellegű párbeszédeknek adjanak otthont?

Pár ember [Strato itt lfg-n a Helvéczia topikban, mások máshol] jelezték érdeklődésüket. Ha mégis kudarcba fullad, akkor előre is bocsánatot kérek azért, hogy létrehoztam ezt a topikot.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]