Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 6 Szavazat

Körkérdés: A közösség, az LFG, meg minden (eredetileg: Online felületek vs. lfg.hu)

• Válasz írásához lépj be
196 hozzászólás érkezett eddig

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.26, 15:33

Jo hir: mar 3. napja gond nelkul belepve maradok az oldalon az otthoni gepemrol, a munkahelyi gepemrol es a mobiltelefonomrol is.

Ugy tunik, hogy rendben mukodik az uj login rendszer :) Kerlek teszteljetek ti is.

Asztalin, laptopon és mobilon is kiválóan működik. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.26, 12:49

Jo hir: mar 3. napja gond nelkul belepve maradok az oldalon az otthoni gepemrol, a munkahelyi gepemrol es a mobiltelefonomrol is.

Ugy tunik, hogy rendben mukodik az uj login rendszer :) Kerlek teszteljetek ti is.

Nálam szuperül működik eddig két PC-n és egy tableten. Hálás köszönet érte!

Más:
A Tilleónak intézett kérdésedre nem jött válasz, noha engem is érdekelne, hogy mi az aggodalmának az oka. Van egy olyan gyanúm, hogy ő és még néhányan attól tartanak, hogy ez egy teljes elfészbúkosodást, lájkvadászatot és trollok özönét jelentené.

Én úgy képzelem, hogy ez szimplán csak a regisztrációt és a belépést könnyítené meg azok számára, akik rendszeres felhasználói a fenti alkalmazások akármelyikének (azaz mindig "be vannak lépve"), és emellett semmilyen változást nem jelentene az LFG-n.

Gondolom, hogy mindkettő megvalósítható (meg talán van még pár szint a kettő között is), és csak elhatározás és munka kérdése a dolog. Az igazi kérdés talán inkább az, hogy melyik az a szint, amire igény van (ha van egyáltalán). Ezt a dolgot ki hogyan látja?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.26, 12:27

A Paizo (Pathfinder) terveit olvastam, illetve a WotC -ét mindenki tudja (D&D5E). Rajtuk kívül nagyobb kiadó a PEGINC (Savage Worlds) - és nem is tudom ki aktív még? Fantasy Flight a Warhammer területén? White Wolf hogy áll az nWoD -al? Ez mind-mind megérne egy cikket, de villámhír nem nagyon jön ezektől a kiadóktól.

White Wolf hírek valóban nem szoktak jönni a Villámhírekben, de ez főleg azért van mert a partnerük, az Onyx Path Publishing tolja az utóbbi időben a WoD játékok újrakiadásait. Ezekről szerintem mind beszámoltam amikor megjelentek a Kickstarteren, illetve amikor a termékek végül megjelentek.

Nem tudom, hogy T_T hozzászólását, teljes egészében a Villámhírekre vonatkoztassam-e, de a Numeneráról legfeljebb a Kickstarter kampány alatt, illetve a megjelenések környékén olvashatott, de igazából így van ez minden más játékkal is, csak legfeljebb azok nem szúrtak/szúrnak neki szemet.

Én megértem, ha ezek a hírek esetleg untatnak valakit, de nincs nagyon más. Igyekszünk mindenről hírt adni, ami az olvasókat érdekelheti, lehetőleg még azon melegében (legalábbis a Twitteren, a Villámhíreknek nyilván mindig van pár napos lemaradása). Ha éppen a Savage Worldshöz bukkant fel több hír, akkor a Villámhírekben is azokból lesz arányosan több, ha a Numenerához, akkor ahhoz. Valamennyire nyilván szelektálok, de szerepjátékos hírek terén azért nincs olyan nagy mozgástér (vagy csak én nem meresztem eléggé a szemem, de ismét: mindig mindenki előtt nyitva áll a lehetőség, hogy tippeket adjon, vagy akár ő maga írjon cikket valami olyanról, ami a szívének kedves).

Talán kevesebben lennének a bizonyos hírek iránt érdektelen emberek, ha valaki írt volna egy kedvcsináló ismertetőt mondjuk a Numeneráról, de ha jól emlékszem ilyen eddig nem született, pedig biztosan van olyan, aki tett vele legalább egy próbakört. Ez is egy létező piaci rés az LFG életében. Bárki betöltheti.

Ha valaki olyan cikket szeretne látni az LFG-n, ami az ő kedvenc játékáról szól, ahhoz kapcsolódik, akkor tegyen érte! Ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy ő maga kezdje el megírni őket (bár akár), de például gerjesztheti és használhatja egy kicsit dinamikusabban a fórumot. A fórum kiváló forrása az érdekes gondolatoknak, ötleteknek, vitatémáknak, beszámolóknak. Ha valaki belefut a fórumban egy jó témába, akkor tehet azért, hogy az a főoldalra kerüljön. Én is segítettem már át Helvéczia játékbeszámolót a főoldalra, meg mecénáskodtam szerepjátékos találkozó megszervezésében is, ezeket minden további nélkül megteheti más is. Nem kell hozzá semmilyen kiváltság, rang vagy státusz, csak egy kicsivel több közösségtudatos gondolkozás.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.26, 10:58

@Bulldy:
Á, a PEG messze nem számít nagyhalnak, inkább csak alsó közepesnek. Elég korlátozottak a lehetőségeik, a jó hangulatú, "jó fej" társaság és az alaprendszer miatt vannak köztudatban és van nagy, stabil rajongótáboruk, plusz persze a Deadlands, ami a fő bevételüket adja. Vannak náluk jóval nagyobbak is még szép számmal, mint pl. a Cubicle 7, vagy a Fantasy Flight. (Sőt, ha a Paizo és a WoTC az AAA-kategória, akkor az FFG már kb. az A+/AA magasságban van, bár ők nagyon függenek a GW/Hasbro jóindulattól és pénzektől.)

@Bepe:
Most melóhelyről léptem be, miközben az otthoni loginom "aktív" volt és egy csúnya php eval()-t kaptam eredményül, de visszalépve a főoldalra végülis beléptetett. :)

@Tébolyult_Tuzmagus:
Mert valószínűleg igen szűk körben mozogsz... De tehetsz ellene: gyűjts olyan híreket, amelyek a ti rendszereitekhez kapcsolódnak és máris nem fogod annyira elanyátlanodva érezni magad!
De bárki más is megteheti, hogy a hírek alá beszúrja a saját köreinek megfelelő érdekességeket, amikről úgy gondolja, hogy érdekelhet másokat is. Miért nem történik ez meg? Miért olyan ritka? Mert az olvasók lesz*rják? Miről (is) szól ez a téma? Akkor bizony így is marad...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.26, 10:32

Csak néhány meglátás a közösség csökkenéséről:

Szerepjátékok - állandóan a Savage Worlds-ről meg a Numeneráról olvashatok. Most komolyan hány ember játszik ezekkel? 

Mivel külföldön egész sok, így természetes módon készítenek ehhez a rendszerhez ezt-azt, így hír is ebből van. Mivel a rendszer licenszelhető, odakint boldog-boldogtalan fejleszt rá.

A nagyobb kiadók 4-8 kiadvánnyal jönnek ki egész évben és a tervüket január-február óta tudni lehet, így villámhír ritkán van tőlük.

A Paizo (Pathfinder) terveit olvastam, illetve a WotC -ét mindenki tudja (D&D5E). Rajtuk kívül nagyobb kiadó a PEGINC (Savage Worlds) - és nem is tudom ki aktív még? Fantasy Flight a Warhammer területén? White Wolf hogy áll az nWoD -al? Ez mind-mind megérne egy cikket, de villámhír nem nagyon jön ezektől a kiadóktól.

Bulldy

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
    2                      

Kelt 2014.05.26, 10:14

Szerepjátékok - állandóan a Savage Worlds-ről meg a Numeneráról olvashatok. Most komolyan hány ember játszik ezekkel?

Miről olvasnál helyette?

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.26, 10:13

KekPafrany

ha 1 kulso oldallal mar mukodik a login, akkor a tobbivel sem lesz problema :)

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.26, 10:11

Csak néhány meglátás a közösség csökkenéséről:

Szerepjátékok - állandóan a Savage Worlds-ről meg a Numeneráról olvashatok. Most komolyan hány ember játszik ezekkel? Én egyetlen szerepjátékost sem ismerek, aki egyszer is olvasott volna bármit ezekből. Ja meg, hogy mire koldulnak éppen kickstarteren, amik közül soha semmit nem fogunk viszont látni itthon. A magusnak meg van a saját fóruma, közösségi oldala, ahol a még hülyíthető emberek örömtáncot járnak, hogy fél év elteltével alapkönyv helyett vehet saját márkás energiaitalt, meg új magus logós alsógatyát az ajándékboltból.
A videójátékos bemutatókat bekattintottam a youtube-on, a társasjátékosakat szinten, plusz ott a tabletop. Ezek amúgy sem olyan dolgok, amikről túl sokat lehet érdemben fórumozni, amíg az ember nem játszott velük rendesen.
A TCG játékok mind halottak. Itt vidéken esély sincs az újraélesztésükre, már mindenki elsiratta őket.

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.25, 22:49

Ha már úgyis halódik a közösség, akkor egy nyitással sokat nem veszthet az oldal.

Én twitteres vagyok, a face-n csak van egy regem, de nem nagyon használom.. 

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.24, 08:15

Tilleo

A FB integráció lenne az utolsó csepp a pohárban.

Ezt elmondanad, miert gondolod igy?

GODPOWER

GODPOWER

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 20:49

Szerintem van egy olyan fontos szempont is, hogy azért a szerepjátékosok nagyon hajlamosak klikkesedni. Jó és rossz értelemben.
Saját példámból indulok ki, amikor is volt olyan időszak , hogy közel 6 évig ugyanazokkal az emberekkel játszottam. Teljesen jól elvoltunk a saját kis játékunkkal. Nem vonzott minket sem tábor , sem klub, még a fórum sem.
Szétment a csapat, nem játszottam egy ideig. Azután sok különböző emberrel ismerkedtem meg és ma már sokkal szívesebben ülök le ismeretlen arcokkal is játszani.

A HH rendezvények egyik nem titkolt célja, hogy az emberek ismerkedjenek és találkozzanak a saját csapataikon kívüli emberekkel is.
Amennyiben jók az értesűléseim, volt is pár sikeres egymásra találás.

A lényeg, hogy biztos vannak kis rpg szigetek akik távol esnek ettől a kontinenstől, de számukra nem hiányzik ez a kontinens .

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 20:21

Mainstream? Divatos? Nekem sajnos egyáltalán nem ilyenek a tapasztalataim. Persze van olyan ismerősöm aki "nagy kockának" tartja magát, mert nézi az Agymenők c. sorozatot. :D
Én támogatom a közösségi oldalak felé nyitást. Ha kevesebb is az új tartalom, mint kellene, legalább jusson el minél több emberhez. Ki tudja, hogy a lehetséges játékosok érdeklődését mivel és hol lehet felkelteni. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 19:27

Tilleo,

-holnap van az LFX-találkozó (én ugyan nem tudok menni, de lesz)

-honapután mi a csapattal egy szerepjátékklubban játszunk

-jövő héten esélyesen egy másik brigáddal játszunk, akik között van olyan, aki ismerkedik a szerepjátékkal.

Idejétmúlt játékokról (esetleg szerepjátékos táborokról, amikben mindig ugyanazok az arcok voltal a '90-es években) vitázni meg minek? :he:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 13:31

De az asztali RPG még mindig egy szük réteg hobbija és ha megkérdezel egy átlag embert róla azt sem fogja tudni eszik avagy isszák. Ha tényleg mainstream lenne nem azon menne a pörgés itt hetek óta, hogy nincs új ember és ahogy lemorzsolódnak az öregek kiürül a fórum.

Mint ahogy kiderült már több hozzászóló megjegyzéséből is, vannak új emberek, szép számmal, de ide már nem jönnek, mert számukra már elmaradott / lassú / túlhaladott a fórum.
Mo-n azért szerintem már benne van a köztudatban valamennyire, még ha nem is úgy, mint nyugaton, vagy az USA-ban.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 13:26

Amúgy meg az rpg már elég régóta "divatos" és mainstream.

Külföldiában lehet, de Magyarországon (is)?

Mindenféle ellenérzések miatt, amelyek vagy logikán alapszanak vagy nem, de ezt már nehéz kibogozni.

Nekem az a tippem, hogy ez nálad (és sokaknál) inkább érzelmi kérdés.

Én úgy vagyok vele, hogyha emiatt nem borul meg semmi a meglévő rendszerben, és tényleg csak a belépést egyszerűsíti, akkor jöhet a Fb/G+ login.

Módosította strato: 2014.05.23, 13:32

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 13:24

Miért? Mi köze a kettőnek egymáshoz? Amúgy meg az rpg már elég régóta "divatos" és mainstream.

Hát ha ide vesszük a cRPGket is akkor valóban.

De az asztali RPG még mindig egy szük réteg hobbija és ha megkérdezel egy átlag embert róla azt sem fogja tudni eszik avagy isszák. Ha tényleg mainstream lenne nem azon menne a pörgés itt hetek óta, hogy nincs új ember és ahogy lemorzsolódnak az öregek kiürül a fórum.

@klamathweed:

Nem hiszem, hogy ennyire szubjektív és széles témánál van értelme álltalános minőségről beszélni. Vannak emberek akik a Fatal-t is szerették.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 12:11

Ha úgy érzitek, hogy kevesen vagyunk, az azért van, mert ez egy szubkultúra. Mindig az is volt. Ha mainstream-mé válna, az egész biztosan a minőség rovására menne.

Miért? Mi köze a kettőnek egymáshoz? Amúgy meg az rpg már elég régóta "divatos" és mainstream.

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 12:11

Nincsenek új érdeklődő játékosok...

Nincsenek bonyolult 1000 kiegészítős rendszerek amelyek belső inkoherencia problémáiról 100-ával lehetne szórni a postokat.

Nincsenek rendezvények, klubbok

Halódnak, vagy stagnálnak a wargame, boardgame klubbok is.

Magyarán szólva nincs miről írni.

A FB integráció lenne az utolsó csepp a pohárban.

SZVSZ...  SZVSZ.. emlékszünk még egyáltalán rá? :)

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
    2                      

Kelt 2014.05.23, 10:38

4. Az FB loginnak már a felvetésétől is ideges lettem.

Miért?

Mindenféle ellenérzések miatt, amelyek vagy logikán alapszanak vagy nem, de ezt már nehéz kibogozni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 08:52

Ha valaki kifejtené a Villámhírekről a gondolatait, kritikáját, itt a kiváló alkalom és hely:
http://lfg.hu/65425/hirek/villamhirek-2014-05-23/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]