Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 6 Szavazat

Körkérdés: A közösség, az LFG, meg minden (eredetileg: Online felületek vs. lfg.hu)

• Válasz írásához lépj be
196 hozzászólás érkezett eddig

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 09:16

Értem, tehát a régen minden jobb volt, a régi posvány otthonosabb, mint az új.

Az utolsó azért kapcsolja majd le a villanyt, a röfögéshez nem kell fény...

Nem csimota, nem érted... Csak arról van szó, hogy a legújabb süket csingilingi nem pótolja azt a k***a unalmas, un "munkának" nevezett valamit, ami a közösségépítéshez kell.

Esetleg toljak róla egy wave-t, hogy megértsd? :aboci:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 09:00

Értem, tehát a régen minden jobb volt, a régi posvány otthonosabb, mint az új.

Az utolsó azért kapcsolja majd le a villanyt, a röfögéshez nem kell fény...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 08:27

Az rpg.net egy végtelenül civilizált hely, és szerintem a diskurzusok színvonalának egyáltalán nem árt, hogy mindenki inkább kétszer végiggondolja postolás előtt, megéri-e neki a belőle kikívánkozó fröcsögés a permabant.

Az rpg.net egy elborult disztópia, ahol az ízlésrendőrség elszabadult, az ápoltak meg elkergették az orvosokat. Rendszeres gyakorlat volt arrafelé az aljasabbjától, hogy a nekik nem tetsző usereket beleprovokálták nem politikailag korrektnek is értelmezhető válaszokba, aztán rájuk engedték a modokat.

Nagyjából a hasonlóan velejéig rohadt tumblres sjw mozgalomhoz tudnám hasonlítani a helyet, amivé az a site vált...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 08:17

Másodszor, a még meglevő szerepjátékos társadalom hiehetlenül fragmentálódott. Régen volt a nagy AD&D, MAGUS, Shadowrun, Vampire, ezek mind összehozták a játékosokat. Persze lehetne sorolni az ezer egyéb rendszert, de a nagyokat, vagy azok közül valamelyiket mindenki ismerte.

Ma szinte minden játékos mást játszik. Még a D&D topicban sem találok egy olyan hozzászólást hetekig, amelyik érdekelne, mert még egyazon rendszerbázisnak is a százféle verziójával játszanak a népek. Kard és Mágia? Hiába D20, nem játszom, nem érdekel. A százezredik huszadrangú AD@D retroklón meg főleg nem, akkor sem, ha egyébként tök jó. Mivel nem játszom, nem ismerem, ezért nem is értem és nem is tudok hozzászólni.

Nincs negyven ember, aki egyazon topikban ugyanarról beszélne. Nincsenek újoncok, akik lelkesen csapopnganak, hogy aztán az öregek jól megmondják a tutit, majd összevitatkozzanak rajta, hogy melyik tuti az igazi. Nincs inger, nincs élet, mert nincs meg a kritikus tömeg.

Bullshit.

Attól még, hogy a fórumokon mindenféle egyéb rendszerekről írnak népek, kábé mindenhol, ahol játszanak is, valamelyik mágust játsszák, illetve nem egy agysebészet tetszőleges rendszerhez csatlakozni. A kard és mágiás odahányásodat inkább nem kommentálnám, de árulkodó, hogy az utóbbi évek egyik legkomolyabb közösségteremtő erőfeszítésébe raktad a csandát, gratulálok.

Elhiszem persze, hogy egyszerűbb lenne 3-4 játékból fenntartani a készletet a bótban, meg frusztrálnak a 15-20 éve eladhatatlan, két kiadással korábbi cuccaid a polcon, de akkor is visszafogottabban kéne a pusztába üvölteni, csimota.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 07:47

Mondjuk a topik címe is félrevezető lehet most már ahhoz képest, hogy az indulás óta eléggé kibővült a téma. Ezeken mondjuk könnyen lehet segíteni. Egyébként mint mindig, az ilyeneket nyugodtan kezdeményezheti BePénél bárki. Nem kell a deus ex machinára várni, ahogy a közösség többi ügyében sem. Önszervezés! ;) Mindjárt írok is neki.

Van igazság abban, amit iceride ír, de amikor látom a teltházas szerepjátékos rendezvényeket, akkor mindig elgondolkozom, hogy az a sok ember amúgy merre van. A Téli Udvar nevű L5R találkozón megtöltötte a Cantinát, és nem ment el mindenki, aki eredendően szeretett volna, a topikjában viszont jó, ha öt ember írogat néha. Persze itt bejön az is, amit korábban írt valaki, hogy egy-egy csapatból jó ha egy ember van, aki ír is a hobbijának megfelelő közösség oldalára/fórumába, és talán még van egy-kettő köztük, aki csak olvassa.
Minden esetre az tuti, hogy sokkal több a csak olvasó, lurker típusú felhasználó, mint az aktív hozzászólók, de ez minden internetes csoportnál, fórumnál így van. Szerintem talán a fórum és a közösség talpraállításának legegyszerűbb megoldása, az ún. kritikus tömeg elérése az lehetne, ha valahogy sikerülne őket kimozdítani a passzivitásból. Ők már itt vannak, kattintanak, olvasnak, és véleményük is biztos van, csak nem hangoztatják.

Módosította strato: 2014.05.07, 07:54

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 07:22

De amúgy mennyire jellemző már:
- A topik még mindig a Teszt csoportban van és nincs hozzá főoldalas hír, vagy legalább valami kiemeltebb státusz.
- És csak olyanok szóltak hozzá, akik egyébként is inkább a gyakori látogatók és hozzászólók közé sorolhatók. Senki másnak nincs véleménye. Több, mint 17000 regisztrált felhasználóból kb. 10-15-öt érdekel az oldal sorsa és jövője...

:)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 06:12

iceride nagyon jól összefoglaltad.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 00:40

Én is elmondom, ami eszembe jutott.

Szerinte a legnagyobb probléma az, hogy a magyar szerepjátékos közösség azon része, amely időnként látogatja az oldalt, nem tudja létrehozni azt a kritikus tömeget, ahol egy adott témában már elfogadható mennyiségű figyelemre érdemes diskurzus keletkezne.

Ennek számos okát látom, és ezek többsége viszonylag erős trend, nem pedig könnyen változtatható dolog.

Előszöris, a szerepjáték, mint olyan, messze nem olyan népszerű, mint húsz évvel ezelőtt. Akkor, amikor ilyen témában egyeduralkodó jelleggel szinte csak ez volt, akkor sokan játszották. Most viszont hihetetlenül erős versenytársak pályáznak a játékos pénzére, idejére, energiájára.

Egyrészt a számítógépen ha nem is ugyanilyen, de hasonló játékélményt nem nehéz találni, ráadásul sokkal egyszerűbben, kevesebb macerával. Nem kell készülni, összeszervezni a bagázst, megtanulni a szabálykönyvet, csak ráklikkelni az ikonra és hadd szóljon.

De nem csak a CRPG-k a konkurrencia, hanem egyéb netes időtöltések (FB, online játékok), illetve sokkal szabadabban és bőségesebben hozzáférhetünk egyéb szórakozási formákhoz is (koncertek, utazás, mozik, elektronikus vagy audiovizuális szórakozási formák, sorolhatnánk). Ha valami (jelen esetben a szerepjáték) csak egy az ezer lehetőség közül, nyilván nem fog akkora tábort maga mögé sorakoztatni, mintha a nyolcból lenne az egyik.

Másodszor, a még meglevő szerepjátékos társadalom hiehetlenül fragmentálódott. Régen volt a nagy AD&D, MAGUS, Shadowrun, Vampire, ezek mind összehozták a játékosokat. Persze lehetne sorolni az ezer egyéb rendszert, de a nagyokat, vagy azok közül valamelyiket mindenki ismerte.

Ma szinte minden játékos mást játszik. Még a D&D topicban sem találok egy olyan hozzászólást hetekig, amelyik érdekelne, mert még egyazon rendszerbázisnak is a százféle verziójával játszanak a népek. Kard és Mágia? Hiába D20, nem játszom, nem érdekel. A százezredik huszadrangú AD@D retroklón meg főleg nem, akkor sem, ha egyébként tök jó. Mivel nem játszom, nem ismerem, ezért nem is értem és nem is tudok hozzászólni.

Nincs negyven ember, aki egyazon topikban ugyanarról beszélne. Nincsenek újoncok, akik lelkesen csapopnganak, hogy aztán az öregek jól megmondják a tutit, majd összevitatkozzanak rajta, hogy melyik tuti az igazi. Nincs inger, nincs élet, mert nincs meg a kritikus tömeg.

Nincsenek találkozási pontok. Se klub, se bolt.

Ez egyrészt az elaprózódás, másrészt az anyagi megfontolások, harmadrészt az anyagok netes elérhetősége miatt alakult (meg vagy ezer más okból).

Hiába mennék le a klubba, ha úgysincs 5 játékos, aki ugyanazt a játékot játszaná, mint én. Miért menjek el a boltba, amikor otthonról két kattintással megrendelhetem ugyanazt? Főleg, hogy miután egy huszadrangó minijátékot játszom, úgysincs az elérhető bolt kínálatában.

Így nem találkozom más játékosokkal, csak a saját környezetemben.

És ha valahova heteken keresztül hiába megyek, mert nincs élet, akkor előbb utóbb rájövök, hogy fölösleges erőlködni, inkább jobb elfoglaltság után nézek.

Ha a focipályán hónapok óta nem volt 8 ember egyszerre, akkor ott nem nagyon lesz foci. Az a négy ember, aki kitartóan megejelnt minden héten, előbb utóbb rászokik, hogy inkább egymással söröznek ehelyett. És akkor már ez a négy sem lesz ott a pályán.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1887 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 16:32

...talán ennek lehet némi köze az elnéptelenedésre és az anyagok csökkenésére, de nem biztos. :aboci:

Fene tudja, ennyire nem vagyok benne, még csak regisztrálva sem vagyok ott. Pár éve nézegetem rendszeresebben, 1-2 naponta futom át a TRO friss topikjait, ott azért ritkán látok mostanában "piros" figyelmeztetéseket. Az mondjuk tény, hogy a személyeskedés, vagy inkorrektség legkisebb jelére is ugranak. Ehhez képest az LFG-s kisebb beszólások már-már flamewarnak minősülnének...
Ennek köszönhetően (?) viszont a TRO témáiban (már amikbe beleolvasok) azért jórészt releváns posztok születnek.

Az rpg.net egy végtelenül civilizált hely, és szerintem a diskurzusok színvonalának egyáltalán nem árt, hogy mindenki inkább kétszer végiggondolja postolás előtt, megéri-e neki a belőle kikívánkozó fröcsögés a permabant. Én személy szerint tök szívesen hajlandó vagyok mellőzni a transzvesztitás vicceket meg homofób kommenteket, ha ezért cserébe nem kell tíz oldalakon keresztül tartó flame-en átszenvedni magam minden topicban.

(Az szintén nem mellékes, hogy hiába húznak el csomóan a policy miatt, így is bőven ezer fölöttien böngészik az oldalt akármelyik adott időpillanatban, és egy ekkora community már pusztán a mérete miatt viszonylag rendszeresen pottyant ki magából valami értékeset és használhatót.)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 15:35

...talán ennek lehet némi köze az elnéptelenedésre és az anyagok csökkenésére, de nem biztos. :aboci:

Fene tudja, ennyire nem vagyok benne, még csak regisztrálva sem vagyok ott. Pár éve nézegetem rendszeresebben, 1-2 naponta futom át a TRO friss topikjait, ott azért ritkán látok mostanában "piros" figyelmeztetéseket. Az mondjuk tény, hogy a személyeskedés, vagy inkorrektség legkisebb jelére is ugranak. Ehhez képest az LFG-s kisebb beszólások már-már flamewarnak minősülnének...
Ennek köszönhetően (?) viszont a TRO témáiban (már amikbe beleolvasok) azért jórészt releváns posztok születnek.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 15:31

Miért tenne ilyet bárki is?

A kérdés rossz. Nem tennék...már teszik. Hét adáson van túl a dolog, néha jobb, néha kevésbé, néha egyenesen unalmas. Kívülállóként.

A net sokféle ötletet kitermel és ezek többsége nyilván nem fogja megváltani a világot. A fórumos kommentelgetést nem akarja kiváltani, ez nem arról szól, hanem arról amit leírtam. :)

Hogy ez jó e vagy haszontalan vagy rossz, azt nem az én tisztem eldönteni, de nem is a tiéd. Te borzongasz az ötlettől is, egy szűk csoportnak tetszik, egy kicsit tágabb csoportot meg nagyjából érdekel [de csak felvételről ,hogy át lehessen pörgetni az unalmasabb részeket].

Módosította Morak: 2014.05.06, 15:31

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 15:11

Itt egyedül azzal van gond, hogy nem mindenki ér rá az adott időpontban. Bárcsak lenne egy lehetőség, valamilyen kommunikációs felület, ahol nem kell egy időben jelen lenni, hanem fórum-szerűen hozzászólni egy eszmecseréhez. Nem tudom, hogy a technikai lehetőségek megvannak-e már erre a megoldásra...

A rádióba is csak az telefonál be, aki éppen ráér és érdekli a téma annyira, hogy hozzá is szóljon. Senki nem mondta, hogy ez fogja megváltani az LFG-t, én csak azt említettem, hogy ez egy már meglévő dolog, amit az LFG vélhetően nagyobb felhasználói bázisával talán érdekesebbé és interaktívabbá lehetne tenni.

De nem muszáj ezen az ötleten pörögni. Leírtunk már elég sok másikat ezen kívül is.

Módosította strato: 2014.05.06, 15:13

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 15:05

Szerintem ez úgy tudna érdekesen működni, ha előre meghirdetett időpontban előre meghirdetett témákkal indulna egy beszélgetés, amit élőben lehet hallgatni, és amibe bele lehet kommentelni/kérdezni a hozzá tartozó felületen, amit a beszélgetők figyelembe vennének. Kábé mint a betelefonálós rádióműsorok, vagy a Let's Play jellegű videojáték bemutatók a Twitch-en.

Itt egyedül azzal van gond, hogy nem mindenki ér rá az adott időpontban. Bárcsak lenne egy lehetőség, valamilyen kommunikációs felület, ahol nem kell egy időben jelen lenni, hanem fórum-szerűen hozzászólni egy eszmecseréhez. Nem tudom, hogy a technikai lehetőségek megvannak-e már erre a megoldásra...

/s

morak:

Körülbelül ugyanaz a szint, mint ha a haverokkal beülnél a kedvenc helyetekre és egy webkamerával rögzítenéd az ott elhangzottakat...

Miért tenne ilyet bárki is?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 14:58

Ez a videós kerekasztal beszélgetés olyan dolog, ami még a podcast műfajnál is értelmetlenebb. Ahelyett, hogy egy kereshető, olvasható, megszerkesztett szöveget nézhetne az ember, egy vágatlan, terjengős videót lehet végigunatkozni, és reménykedni, hogy lesz benne valami releváns is...

El tudná mondani valaki, hogy miben/mire jók ezek?

Szerintem ez úgy tudna érdekesen működni, ha előre meghirdetett időpontban előre meghirdetett témákkal indulna egy beszélgetés, amit élőben lehet hallgatni, és amibe bele lehet kommentelni/kérdezni a hozzá tartozó felületen, amit a beszélgetők figyelembe vennének. Kábé mint a betelefonálós rádióműsorok, vagy a Let's Play jellegű videojáték bemutatók a Twitch-en.

Szerintem eredetileg is ilyen nyitottra van ez a Szerepjátékmánia tervezve, csak az LFX-en eleve kevesen vannak, akik meg éppen akkor ráérnek, amikor ez élőben megy, még kevesebben, így maximum utólag lehet megnézni, de akkor legalább bele tudsz tekerni az unalmasabb részekbe. :)

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1012 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 14:02

Ez a videós kerekasztal beszélgetés olyan dolog, ami még a podcast műfajnál is értelmetlenebb. Ahelyett, hogy egy kereshető, olvasható, megszerkesztett szöveget nézhetne az ember, egy vágatlan, terjengős videót lehet végigunatkozni, és reménykedni, hogy lesz benne valami releváns is...

Elvileg nem a tájékoztatás a célja, hanem szó szerint egy kötetlen beszélgetés a szerkesztő és a barátai között, amit megnézhet az, aki akarja.

Körülbelül ugyanaz a szint, mint ha a haverokkal beülnél a kedvenc helyetekre és egy webkamerával rögzítenéd az ott elhangzottakat...a különbség annyi, hogy itt előre meg van szabva minden téma.

Értelme? Ez máris rossz megközelítés. Mert gyakorlati haszna nincs azon kívül, hogy megmozgatja a közösséget [már ha van olyan téma a beszélgetés során] és párbeszédeket indít, gondolatokat serkent. Érdekes jelenség egyébként, bár ehhez közel lehet annak, hogy errefelé ez a műsorszerkezet még szokatlan.

On: Pont ma sikerült leírnia egy embernek egy olyat, hogy gyakorlati értelemben [olvashatóság, visszaolvashatóság, párbeszéd minősége, stb. blablabla] az égvilágon semmi különbség az lfg.hu és egy G+ felület között.

Meredek.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 13:32

Most olvasom az rpg.net-en az egyik témában, hogy ők is hasonló problévával küzdenek: a topikok még élnek és nyílnak, de a hozzászólók köre kisebb lett és a review-k száma drasztikusan visszaesett.

Az rpg.neten pár éve átvették a hatalmat a politikailag hiperkorrekt idióták és social justice warriorok, úgyis mint hangadó userek és mint moderátorok. Épeszű ember menekült onnét, vagy egyszerűen bannolva lett, mert a D&D játékbeszámolójában nem volt tekintettel a transzvesztita zsidó eszkimók érzelmeire...

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 13:15

Most olvasom az rpg.net-en az egyik témában, hogy ők is hasonló problévával küzdenek: a topikok még élnek és nyílnak, de a hozzászólók köre kisebb lett és a review-k száma drasztikusan visszaesett.

Pedig, amennyre én átlátom a helyzetet, a megjelenő kiadványok száma és széleskörűsége az ezredfordulós visszaesés óta szépen felkúszott és kb. beállt egy szintre, bár a példányszámok nem akkorák, mint voltak, csak a húzónevek kelnek el gyorsan. És nagyon elterjedt az "elektronizálódás", azaz csak pdf-ben / ebook formában jelennek meg kiadványok, papíron nem, vagy csak print-on-demand szolgáltatókon keresztül. Ez persze a költségcsökkentés eredménye, ugyanakkor sok olyan kis "garázskiadó" is kijöhetett így egy-két könyvvel, akik nyomtatásban esélytelenek lettek volna (bár az így megjelenő cuccok egy része csúnya rehash, újrahasznosított anyag, vagy ugyanannak a nyílvánvaló dolognak az n+1. inkarnációja). A marketing, a terjesztés és a hírbehozás pedig ma már jóformán csak a neten történik. De az USA-ban a local shop-ok és a Con-ok még egész szépen működnek (és jó pár Con-t láttam / látok a Kickstarter-en szerveződni).

Módosította Petrus: 2014.05.06, 13:15

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 12:46

Gyorsabban tellik vele a munkaidő ha ott duruzsol a háttérben :)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 12:41

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 10:00

k***ára másodlagos, hogy mi a felület, ha nincs olyan user, aki generálja a tartalmat, ami vonzaná a látogatókat és megalapozna egy közösséget.

Alapvetően, ha nincs elég felhasználó, valóban hiába bármiféle technikai újítás, de tényleg nincs elég felhasználó? Nem várható el, hogy minden szerepjáték topikját annyian látogassák, mint a D&D-t és holdudvarát. Márpedig, ha nem is állandó jelleggel, de ott szokott lenni pezsgés, szóval általában van mit nézni és kommentelni nap mint nap.
Törvényszerű, hogy bizonyos kevésbé népszerű, kevesek által játszott játékok topikjai egy idő után elnéptelenednek (pl.: Codex, Cyberpunk), viszont az élet nem áll meg, a fejlődést tartalommal is lehet követni, nem csak technikával. Van-e topikja például az olyan viszonylag friss rendszereknek, mint a FATE vagy a Gumshoe? Hát a story game-ek kaptak-e saját zugot? Stars Without Number, Torchbearer, Mouse Guard, Golden Sky Stories?

Nem tudom megmondani, hogy mekkora kereslet lenne ezekre, de ezek azok a szerepjátékok, amik a D&D és a Pathfinder nevű óriások mellett jelenleg pörögnek a köztudatban. Az LFX-en is népszerű a nagy részük, szóval +40-50 ember csak el tudna trécselni róluk, ha lenne hozzá megfelelő hely. Lehet, hogy érdemes lenne meglovagolni ezt az új hullámot. Nagy hasraesés nem igazán lehet belőle, az üres topikok sok kenyeret nem kérnek...

De ha már LFX, fut ott kvázi heti rendszerességgel egy videóval rögzített, Szerepjátékmánia nevezetű kerekasztal beszélgetés, amiben elég érdekes témák tudnak előkerülni:
https://www.youtube.com/user/FFWraith

Erről is lehetne káveridzs az LFG-n.

Attilának abban igaza van, hogy kevés az oldalon a saját szerepjátékos tartalom. A találkozók moduljai és élménybeszámolói ideálisak lennének, mint ahogy az otthoni kampányok egyedi dolgai is.

Nálam itt a lustaság a fő szempont: sok minden fejben van meg, használható formába önteni háromszor-négyszer annyi idő, mint kitalálni és lemesélni. (Az nem nagy cikk, hogy "óriáspatkány" - megjegyzés: worg statok, de GftT helyett Berserk vagy "a varázsló tornyának a térképe a Tome and Blood xy. oldalán, csak más csapdák - ez még talán copyright is.)

Blogom nekem is van, de elvétve írok csak rá. El is határoztam, hogy legközelebb inkább az LFG -n posztolom. (Szilárd meggyőződésem, hogy a legtöbb blogos tartalom el sem jut az érdeklődőkhöz, mert nem is tudják, hogy van blog. Az lfg -s blogketrecről tudok, de mindig elfelejtek ránézni. Pedig én még szeretek is ilyesmit olvasgatni.)

Szerintem bármelyik nagyobb kampány bejegyzései, amit valaki blogon vezet, felkerülhetnének az LFG-re akár folytatásos akár összesítő jelleggel. Persze a családias hangulatukból valamit vesztenének, de cserébe több olvasó láthatná őket, és több játékost inspirálhatnának játékra. Nyilván játék közben merül fel a legtöbb technikai és elvi kérdés is, amikre így többen tudnának választ vagy ötleteket nyújtani is.

Szerintem meg lehetne találni a közös nevezőt az LFG és a (kampány)blogok között. Én inspirálnék mindenkit, aki csak ezt a topikot olvassa, hogy gondolkozzon el rajta. Az érdekes tartalom ezekből jön, akit meg nem érdekel, ugyanúgy át tudja ugrani ezeket a cikkeket, mint Orastes a Villámhírek videojátékos blokkját. ;)

Strato, a villámhíreket én szeretem, nekem úgy jó, ahogy van, így nem kell másik oldalra mennem némi videojátékos hírért - az nekem úgyis csak szerepjáték-pótlék. :)

Bíztam benne, hogy van ilyen típusú olvasója is. ;)

Módosította strato: 2014.05.06, 10:06

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]