Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

DnD (Next) megjelenési infók

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2018 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.27, 08:34

Az ingyenes quickstartot hiányolóknak egy hír: lesz egy ingyenesen letölthető Basic D&D változat, ami a négy alapkasztot és a játékhoz szükséges szabályokat egyaránt tartalmazni fogja 1-20. szintig. Mearls a Rules Cyclopediához hasonlítja, de azzal ellentétben szettinget nem fog tartalmazni. Lesznek azonban benne alapvető szörnyek, tárgyak, meséléshez kapcsolódó szabályok, és az új könyvek (PHB, DMG, MM, etc.) megjelenésével folyamatosan bővülni fog.

http://wizards.com/DnD/Article.aspx?x=dnd/4ll/20140527

Kellemesen meglepődtem. Lehet, hogy a Wizards mégiscsak megtanult ezt-azt az elmúlt években? :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.23, 09:00

Itt egy kép az új PHB hátuljáról:
https://twitter.com/boardgamegeek/status/469492272929591297/photo/1

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.22, 10:00

Amúgy én várom az új D&D -t, kíváncsi is vagyok rá, nem gondolom azt, hogy "a PF az isten, nem kell ide D&D5th", de nem rendelem elő, megvárom a sajtópéldányt, aztán eldöntöm, hogy tetszik-e és megveszem-e.

(A PF jó játék, nekem az illusztrációi is tetszenek, de nem kimondottan az az egyszerű szabályrendszer, amire vágyok.)

Jah, én is így vagyok vele. Majd egy erratázott / revised PHB-re benevezek, addig meg marad az SRD, vagy  a  virágbolti változat.

Illetve pdf-változat nem lesz belőle?

mardnolor

mardnolor

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.21, 18:11

Mi 3-al és 3.5-el toltuk végig a 4e érát is mert annyira bejött a dolog, de ettől függetlenül kíváncsi vagyok hogy mit sikerült újítani. Szóval remélem jó lesz, de ha nem hát az sem lesz tragédia, max maradunk az elődnél :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.21, 18:00

A PHB-t úgyis megveszem, mint mindig.

Aztán úgysem találok hozzá csapatot, mint mindig.

:five: ez a beszéd :D ! Nem vagyok egyedül! :D

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.21, 14:58

Árral kapcsolatban pár megjegyzés:

• Egy 24 oldalas fekete-fehér kalandmodul 10$ körül kezdődik.
  • Egy 1980-ban kiadott AD&D1e PHB (fekete-fehér, kemény tábla, 128 oldal) eredetileg 15$ volt. Ez ma kb. 42$-t jelent.
  • Egy új AAA kategóriás videojáték 50-60$ és jó része végigtolható egy hétvége alatt. Jobb esetben van multiplayer.

Most szépen gondoljon bele mindenki, mennyibe fájt neki az első szerepjáték szabálykönyv amit megvett és mennyit keresett (a kedves édesanyja) akkoriban. Régen is mocskosul drágák voltak az átlag magyar fizetéshez képest a szabálykönyvek, csak fiatal fejjel könnyelműbben kiadta rá az ember a pénzt. :)

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.21, 11:45

Ezt én is várom. Nem követtem a fejlesztést, de valahogy jobbnka tűnt, mint a 4-es kiadás. Az ki is maradt nálunk. Amikor aktívak játszottunk, akkor AD&D volt. Aztán valamikor a 4. megjelenésére áttértünk a 3-asra. A 4-es olyannyire nem jött be a társaságnak, hogy ki se próbáltuk.

Talán ezt.

_thebeastugly (NPC/NJK)

_thebeastugly (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2014.05.21, 11:38

Kíváncsian várom. A playtest anyagban volt pár érdekesség és főképp érzelmi okokból - egyik első játékélményem AD&D volt - meg fogom venni, ahogy eddig minden alapkönyvet.

A Pathfinder grafikáit viszont imádtam, kicsit talán az Exile emlékeztetett.

@Kabal: mi szervezünk majd egy csapatot a játékhoz, ha lesz konkrétum szívesen jelzek neked.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 23:05

A PHB-t úgyis megveszem, mint mindig.

Aztán úgysem találok hozzá csapatot, mint mindig.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 21:36

Háát persze! Ez kb úgy megy, mint a google search rank 1-3. :)

Amúgy én várom az új D&D -t, kíváncsi is vagyok rá, nem gondolom azt, hogy "a PF az isten, nem kell ide D&D5th", de nem rendelem elő, megvárom a sajtópéldányt, aztán eldöntöm, hogy tetszik-e és megveszem-e.

(A PF jó játék, nekem az illusztrációi is tetszenek, de nem kimondottan az az egyszerű szabályrendszer, amire vágyok.)

Bulldy

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 21:06

http://www.amazon.com/gp/bestsellers/books/16211/ref=pd_zg_hrsr_b_1_3

A PF starternek nem kell ingyenesnek lennie, amivel az egész PF RPG elérhető legális formában, kulturált formázással ingyen. (És több kiegészítő is hozzá.)

http://paizo.com/prd/

Ilyen szempontból PF -> D&D: "Your move, creep." :)

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1818 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 19:31

Xever: például...?

Hackmaster új kiadása?

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 19:04

Jé, ez a dnd-s &-jel nem ugyanaz, 3d-sítve, ami a 80-as évek végén volt az AD&D logóval?

GODPOWER

GODPOWER

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 18:48

Szervezünk majd sok nextes rendezvényt , ahol lehet próbálgatni a dolgot !
Azt ha tetszik megveszi mindenki.
Aki meg nem veszi meg azt jól lenézzük , mert nem is igazi szerepjátékos :-)
( a végére egy kis igazi magyar rög valóság! )

Sentinel

Sentinel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 17:51

(OFF)Ez az! Ez az! EdWart!!!4 Tudtam, hogy a Next előbb vagy utóbb véget vet az unalomnak! :D :sor:(/OFF)
[/quote]

Kezdodhet a sardobalas...van meg par latogato akit el lehet uldozni!

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2018 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 16:03

Hah! És IMO még vonzóbb is, mint nyomtatásban.

Így nem kell Reynolds, meg a farvizein evickélő művészek borzalmasan visszataszító illusztrációival szembesülni. :)

(OFF)Ez az! Ez az! EdWart!!!4 Tudtam, hogy a Next előbb vagy utóbb véget vet az unalomnak! :D :sor:(/OFF)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 15:45

A PF starternek nem kell ingyenesnek lennie, amivel az egész PF RPG elérhető legális formában, kulturált formázással ingyen. (És több kiegészítő is hozzá.)

http://paizo.com/prd/

Ilyen szempontból PF -> D&D: "Your move, creep." :)

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 15:05

A plusz cuccok ("5 pregenerated characters, each with a character sheet and supporting reference material, and 6 dice") miatt talán megéri az új D&D kezdőkészlete, de én azért bízom benne, hogy lesz egy ingyenes pdf változat belőle. Az Amazonon most amúgy $16-ért előrendelhető a Starter Set:
http://www.amazon.com/gp/product/0786965592/

Ettől függetlenül a többi D&D kiadvány elég borsosnak tűnik (főleg a kalandok talán).

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2018 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 14:56

Ezek közül csak a ShaRun5 quickstarthoz volt szerencsém, mondjuk az tényleg elég impresszív kis anyag volt, és jé, a Dragon Age RPG-hez is van ingyér.

Franc tudja, lehet, hogy idővel ez is a KotS sorsára jut majd, de ahogy én látom:

- A KotS elég csecse kis mappa volt a maga korában; ha nem lett volna pocsék maga a modul, megérte volna az árát

- A 4E starter doboza (Red Box) is tartalmazott kockát, térképet, tokeneket, szintén elég jó volt az ár-érték aránya, ráadásul a benne lévő modul, bár nem volt eredeti, egész jó volt 4E-viszonylatban (nemlineáris, korrekt encounterekkel)

- A Next egyetlen igazi versenytársa, a PF sose tette (tudtommal) ingyenessé a maga starterét (beginner box), sőt, az még drágább is 5 dolcsival, mint ez (mondjuk az meg papírfigurákat tartalmaz)

...bár az előbbi kettő miatt úgy tippelem (remélem), hogy a kockákon, a pregeneken és a füzeteken kívül lesz benne valami plusz, ami indokolja az árát (térkép, token, etc), ugyanakkor az utóbbi miatt nem hiszem, hogy lesz egyhamar ingyenes változata. :)

Engem leginkább az izgat, hogy a bevezető modul értékelhető lesz-e az öreg rókák számára is.

Módosította chomy: 2014.05.20, 15:00

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.20, 14:29

Az összes nWoD kiadványhoz készült ilyen jellegű Demo/Quickstart.

edit: Strato megelőzött.

Módosította Xever: 2014.05.20, 14:30

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]