Ugrás tartalomhoz

Fotó

Neil Gaiman

• Válasz írásához lépj be
449 hozzászólás érkezett eddig

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 21:31

Hmm-hmm.. azért mindjuk azaz "Álmodni szokott volt" elég durva fordítás...

Xell the Fool, (a nemes) Az Örök Elégedetlen

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 21:07

Arky, Isten vagy ;) Meg Gaiman is meg aki fordította... MINDENKI ISTEN :) :D :D

razor

razor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 17:41

Diane : Piri néni rulez. Én a könyvtárossal jártam így. Meg mindig elszedték tőlem a könyveket. :) Matekóra, örsi gyűlés.

Szóval egy normális gyereknek, ha odafigyelnek rá, nem lesz semmi baja az ilyentől. Az egy másik dolog, hogy ha élvezek egy könyvet/filmet, akkor kicsit átragad rám a hangulata. De ez szerintem nem probléma.

Arky

Arky

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 16:16

Halio

http://www.kepregeny.rc.hu
A Sandman 1. része lefordítva itt található
napá
:halott:

_diane (NPC/NJK)

_diane (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.28, 15:26

Razor: király, pont erre jutottam én is :) Tőlem vett el a napközis tanárnő könyvet azzal a dumával, hogy ez túl komoly meg felnőtt, sőt, az anyukámnak is írt, hogy nézzen már rá, mit olvas a lánya! :D (Piri néni, emlékszel?)
Kavics: hát, én is inkább értetlen lettem volna 12 évesen :) bár a Hófehérke-sztorit persze ismerem, de a többi eléggé belterjes átköltés, amihez nem árt némi előzetes ismeret. Így nem fektetett meg amúgy?

d

razor

razor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 11:52

Hát én szerintem 12-14 évesen a Tükör és füst nagyrészét értelmetlen f***ságnak tartottam volna. És le is teszem igen hamar. Másrészt én bíznék a gyerekem ítélőképességében. Persze ehhez megfelelő nevelés is kell + az, hogy odafigyelj a kölökre.

És én se azt mondtam, hogy a kezébe nyomom és olvassad! , ez az irodalom. Csak ha érdekli, esetleg belenéz magától.

És azt, hogy érted hogy megfektetett volna? Öngyilkos gondolataid támadnak? Eltorzul a személyiséged? A liberálbolsevik, nyugatimádó buzi drogosok agymosásának hatására? :) :) :D

Kavics

Kavics

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 797 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 09:49

Razor: Én mondjuk nem adnám neki oda, de nem venném el töle! Nagy különbség!
Mondjuk szvsz eléggé megfektetett volna 12-14 évesen a Tükör és füst...

razor

razor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 22:39

Én simán odaadnám a gyerekemnek. Amint azt mondja, hogy el akarja olvasni. Ha nem érdekli, stb. akkor egyszerűen lerakja a 2. oldal után. Ha meg tetszik neki (és tökmindegy, hogy a "felnőttek" véleménye szerint mennyit ért belőle) akkor olvassa. Egyébként meg az úgynevezett okos és véleményformáló emberek szerintem nem csak a gyerekeket becsülik alá, hanem úgy általában mindenkit. És amikor végre hagynak vkit önállóan véleményt alkotni, gondolkodni, meglepő dolgok derülhetnek ki.

_diane (NPC/NJK)

_diane (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.27, 18:34

Ugye? :) És mikor adod vissza őket? Na jó, tudom, én vagyok az akadály, de lassan túszokat cserélhetünk: olvasójegyedet a könyveimért. Amúgy te (meg még aki olvasta) odaadnád őket a gyerekednek? Ha igen, hány évesen? A múltkori beszélgetés óta gondolkodtam (meg szigorlatoztam pszichológiából és pedagógiából, ez is sokat segített :)), és azt hiszem, alábecsültem a gyerekeket. Lehet, hogy simán olvashatnák...

d

razor

razor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.23, 15:02

Hát meg van halva ez a Gaiman téma nagyon. Most olvastam el a Coraline-t és a Stardust-ot. Nagyon jók.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]