Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

`Villogó szemek` avagy rettegés Truc-ban (Helvéczia-kalandvázlat)

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.09, 09:51

(OFF)
Siheder kori emlékeket idézett fel ez a William Blake szösszenet, ugyanebben a fordításban '96-'97 fordulóján olvastam a "Kraven utolsó vadászata" c. sztoriban. :)
(OFF)

Catles

Catles

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 120 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.07, 06:33

Hááát. Bármennyire is tűnik egyes pontokon ötletesnek a "kalandvázlat" nekem teljesen lerontotta a használati és élvezeti értékét ez a fajta szerkesztésmód. (Csak kapkodtam a fejem a sok ismeretlen név tengerében hogy ki mit csinál, miközben azt sem tudtam ki kicsoda, mi a motivációja, hova tart ez az egész, ami mesélőként nem túl szerencsés) Summa summárum; a felénél feladtam és csak átpörgettem a végét.
Mondjuk így igazán megalapozott véleményt sem tudok mondani, így akár figyelmen kívül is lehet hagyni, amit írtam. :)

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.04, 23:12

Ez a kalandvázlat fordítva üli meg a lovat. :D Roswangék, Duriel, Anton, Jezabelle és a többiek hirtelen megjelennek a "lehetséges események" menüpont alatt, miközben a szerencsétlen olvasó azt se tudja mi van. Borzalmasan van összerakva.
A sztori egyébként hozza a Helvetia parttalan és bohó káoszát, szóval ebből a szempontból tetszett, bumfordian "vicces".

bbface

bbface

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.04, 11:02

@ pierredelacroix: a spoilerben írt tévéújság hangulatú összefoglaló hiányzott az elejéről.

Első olvasatra tényleg nehéz volt követni, hogy ki kicsoda és mit miért csinál. Másodjára azonban már átlátható a struktúra. A mesélő persze legalább kétszer-háromszor át fogja böngészni a kalandot játék előtt, a megértéssel nem lesz gond. De mindenképpen szükség van egy figyelemfelkeltő bekezdésre, ami összefoglalja a sztorit.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.04, 08:31

Köszönjük!

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 22:01

@ pierredelacroix: nem, nem a hosszas leirasokat hianyolom, hanem kb. valami olyasmi attekintest, osszefoglalast az elejerol, ami alapjan a kesobbi reszletekrol egybol tudom, hogy hova tartoznak, ki-miert csinalja, stb. Egyszeruen csak arrol van szo, hogy nagyban megkonnyitene a dokumentum hasznalatat, mig most meg bogaraszni kell. De mindannyian mashogy vagyunk behuzalozva, lehet, hogy mas azonnal atlatja.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 19:52

Köszi! Majd olvasom, mihelyst tudom.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 19:45

Nagyon jó lett :rohog: Sajátos megközelítése a világnak, de tetszik. Tele van jó ötletekkel, és visszaadja a hangulatot :cool:

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 625 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 17:48

(OFF)Igen, talán. Mivel egy másik - kicsit hosszabb terjedelmű - Helvéczia modul tervezek - majd, egyszer - még publikálni, ezért ebben a rövidebben igyekeztem azok kedvére tenni, akik nem szeretik a hosszabb leírásokat (másikban lesz bőséggel, mert a Via Nair-on fog jétszódni). Mondjuk ez már egy szerkesztett változat, de az első a kritikák szerint eléggé forgatókönyv-szerűre sikeredett, ezért az eredetileg a végén található karakterleírásokat a helyszínekhez raktam, illetve a tervezett eseményeket is "bedolgoztam", hogy az egyes helyszínekhez kapcsolódjon. Főleg amiatt, mert kedvelem a hosszú, festői helyleírásokat, amiket most kerülni akartam.(/OFF)

Hella!

A lényeg pedig:

Spoiler

Amúgy Pipike Virtusán még nem akadt fent senki? Komolyan mondom, hogy kidobtam és a maximum jött ki.

Módosította pierredelacroix: 2014.06.03, 17:49

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 17:22

Hella!

Atragom majd magam rajta, de eloszor elvette a kedvem a sztori (szamomra nagyon logikatlan) strukturaja. Itt arra gondolok, hogy a bevezetes, hangulatkeltes utan rogton a tomor, majd reszletesebb esemenyvazlat jon, aztan a szereplok ismertetese, kozben jatekvezetesi intrukciok stb. - mikozben Meselokent meg mindig nem tudom, mi is tortent?

Ami engem illet, Meselokent sokkal szivesebben olvasom el elobb a kulisszak mogotti reszt, vagy legalabbis valami tomor osszefoglalot, mint sem hogy ossze kelljen rakosgatnom a kirakost a motivaciokrol, esemenyekrol, stb.

Szoval, egy eros szerkesztes szerintem jot tett volna neki.

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 09:07

Köszönöm!

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1764 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 08:26

Teccik. Jót röhögtem Jezabelle egykori foglalkozásán.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6331 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.03, 07:11

Alább egy rövid Helvéczia-kaland(mag) olvasható, amelynek eseményei egyetlen éjszaka alatt játszódnak le Rhaetia Truc nevű városában. Eme város Rhaetia Nuova kantonban található Enslingen és Portezza között, a Kärnerspitze lábainál. Mind a helyszín, mind a megtörtént események szabadon variálhatóak, egy-egy nagyobb kaland közötti rövid közjátéknak vagy levezetésnek is alkalmasak.

http://lfg.hu/65644/meseloknek/villogo-szemek-avagy-retteges-truc-ban-helveczia-kalandvazlat/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]