Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Karakterek készletről

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

bbface

bbface

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.22, 20:32

Kösz a sok pozitív visszacsatolásért. Nem hitte volna a csapatunk, hogy ennyien bátorítanak minket és elismerik az ötletet.
Úgy fest, nálunk működik a rendszer. Bátran ajánlom mindenkinek.

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.19, 16:20

Nagyon kösz hogy megírtad a cikket, szerintem ez egy jó játékszervezési megoldás.

Asyles

Asyles

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.14, 00:56

Ezt az Interlude-ötletet megpróbálom majd elterjeszteni a jelenlegi csoportomban, mert egyrészt nagyon jópofa, másrészt tovább színesíti a karaktereket. :D

Nagyon jó kezdeményezésnek tűnik, hajrá-hajrá!

bbface

bbface

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 13:35

@dekszter
Az én karakterem volt, először én is féltettem, de végül nem lett gond. Bizalom kérdése. Tény, hogy volt már olyan mesélőm is, akire biztosan nem bíznám rá.

@Urban
Megpróbálok majd szerezni egy példányt. Különösen a kalandok összfűzése érdekelne, de a mesélőnek adott utasítások is hívogatók. :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 12:20

@bbface
Ha csak a Doomed Pilgrimet ismered, akkor nem ismered a TSL-et :) Ami szerintem átemelhető:
* szigorú utasítások a mesélőnek arról, hogy az adott mikrojátékban mi a dolga;
* a szerkezet, ahogy a rövid kalandok-epizódok egymásra fűzhetőek;
* a mesélőváltás tempója;
* meg az utolsó oldal, ami arról szól, hogy alkalmazható ez más dolgokra is.
De valószínűleg tényleges kipróbálással tudnám csak megmutatni, miért jók ezek a dolgok.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 11:41

A legutóbbi játékülésünk alkalmával egy készleten lévő karakter bukkant fel NPC-ként, és semmilyen fennakadással nem járt, hogy a mesélő - eredetileg sem az övé volt a karakter - "átvette felette az uralmat".

Hiába lennék aktív játékos más karakteremmel, nekem ez már nem férne bele.

bbface

bbface

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 11:03

@galu22

Nagyon jó az ötlet. Így hosszabb kalandokat is le tudunk játszani. Az első ülésen mehet az információgyűjtés, besurranás, vallatás, felderítés, a következőn pedig már más karakterekkel a nyers akció, rajtaütés, dungeonhack, csata. Ezt mindenképp ki fogjuk próbálni. Köszi.

Az alternatív összetartó erőre adott tippek is jók. Amennyire kézenfekvőek így olvasás után, annyira nem jutottak eszünkbe. :)

bbface

bbface

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 10:48

@Bulldy
A már megismert NPC-vel való találkozás más mesélőnél valóban lehet kellemetlen. De mivel a szerepjátékok rendszertől függetlenül nagyfokú bizalmat igényelnek játékos és mesélő között, ennek egy bizonyos idő után nem szabad gondot okoznia. A legutóbbi játékülésünk alkalmával egy készleten lévő karakter bukkant fel NPC-ként, és semmilyen fennakadással nem járt, hogy a mesélő - eredetileg sem az övé volt a karakter - "átvette felette az uralmat". Nem játékos karaktereknél ez még zökkenőmentesebben működhet.

@Urban
A The Sundered Landről csak a Doomed Pilgrim kapcsán hallottam. Nem próbáltam, de elég vegyesek az érzéseim. Esetleg van, amit át tudnánk emelni belőle?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 10:37

A több kész karakterből, egy-egy kalandra összeválogatott csapat jól működik.

Mi elsősorban olyan történetekhez használtuk, ahol egy játékon belül lehet szükség akcióhősökre és bölcsészekre. Call of Cthulhu-ban az első órát végigbrillírozza a professzor (nyomozás), majd a játékalkalom másik részén (akció) győzködi magát, hogy neki az IRA-terroristával és a háborús veteránnal kell tartania, miközben nem csinál semmit (a többiek esélyének lerontásán kívül).

Működhet persze máshol is: az inkvizíció ügynökei (nyomozók) / space marines (akció)

Valami hasonlót most is használunk egy kalózos kampányhoz. A legénység bizonyos tagjai szoktak estélyekre járni, mások inkább tengeri csatákban és a hajón érzik otthon magukat, egy másik csoport karakter pedig inkább dzsungeltúrázásra alkalmas.
(ez úgy alakult, hogy tengeri csatában két szociálisabb karakter nem tudott semmit csinálni, így átengedtem nekik a tüzér NPC-ket)

Több ötlet is szóba került arra, hogy mi tarthat egyben egy, az átlagos partikhoz képest nagy, 15-20 fős csoportot.

- telepesek/ kis falu védelmezői/fiataljai (barbár, indián, poszt-apok, stb.)

- hajó legénysége (Firefly - Star Trek - PotC, de lehet cirkusz, boxsátor alkalmazottai)

- arisztokrata felfedezők (league of gentlemen)

- titkos társaság (forradalmárok, Richelieu démonírtó muskétásai, királypárti angolok, husziták, atlantisziak, illuminátusok)

- katonák (főképp a modern korban bármilyen végzettségű ember elképzelhető)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 00:21

A körbemesélésből fakadó problémákra már léteznek módszerek. A The Sundered Land pl. nagyon jól elbánik velük - általában egyéb tulajdonságai miatt szokták nem szeretni :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.10, 23:40

Én úgy tudom a többmesélős rendszert elképzelni, hogy minden mesélő külön-külön világon mesél és csak a karakterek tudnak átjárni, a nem játékos karakterek nem.

Így elkerülhető, hogy egy korábbi kalandban megismert NJK -ról egy másik mesélőnek kelljen döntést hozni, holott nem ő mesélte be és fogalma sincs, mi a terve vele a másiknak. Ugyanígy nem kell azt mondani, hogy "most nem elérhető" amiatt, hogy egy másik mesélő NJK -ja.

Bulldy

bbface

bbface

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.10, 14:39

Mi is próbálkoztunk váltott mesélővel, akkor már 10 éve játszottunk, de még így is nagyon hamar felhagytunk vele. Szétesett és követhetetlenné vált a történet, szerencsére a mostani módszernél ez nem jelentkezett.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.09, 21:19

Mi annak idején így kezdtük: felváltva meséltünk. Elsőre jó ötletnek tűnt, de igazából minden lett belőle, csak konzisztens kampány nem. Akkor 15-16 évesek voltunk, lehet így 30 fölött már jobban kezelnénk.

A "karakter készlet" viszont jó ötlet.

Bulldy

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.09, 21:07

Nagyon tetszetős, nyomassátok! :) Jó megoldás arra, hogy ne mindig ugyanannak kelljen mesélnie.

ui. Nekem is a West Marches jutott eszembe róla, nemrég láttam ezt a linket valamelyik topikban, és az is beindította a fantáziámat.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.09, 17:54

Jó látni a kísérletezőkedvet és a kreativitást. Sok sikert a formátumhoz!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.09, 16:22

Tök jó, további sok sikert kívánok!
Esetleg, ha túl lesztek még egy tucatnyi alkalmon, és van értelme megosztani az újabb tapasztalatokat, én szívesen elolvasom majd. ;)

bbface

bbface

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.09, 11:48

@auer: Köszönjük.

@strato: Tanulságos a West Marches. Eddig ismeretlen volt, de lesz mit átemelni. Az Evolving Dungeons ötlete például nagyon jó, és sokat lehet vele spórolni, ráadásul illik is a világba.

Eddig hat játékülésen vagyunk túl, egyelőre nem volt elképzelésütközés. A terület elég nagy ahhoz, hogy a mesélő be tudjon mesélni valami újat, ha szüksége van rá. Ha viszont talál egy olyan területet, amihez hasonlón képzelte el a kalandját, és már játszottunk ott, akkor a területet korábban "bemesélő" által elmondottakhoz igazodik. Persze a terület közben változhat valamennyit, hiszen az idő telik.

Összesen négy stabilabb, kettő-három beugrós taggal számolok. Eddig az egy mesélő és két-három játékos összetétel működött.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.09, 09:13

Egy kicsit a West Marches-ra emlékeztet. Ha még nem tettétek, esetleg érdemes az összefoglaló cikkeket elolvasnotok, hátha találtok benne jó ötleteket:
http://arsludi.lamemage.com/index.php/78/grand-experiments-west-marches/

Nekem van két kérdésem:
- Hányan vagytok összesen, és hányan szoktatok egy-egy alkalommal összülni?
- Ha mindig más mesél, nincsenek úgymond elképzeléskonfliktusok? Például nem fordult még elő olyan, hogy az egyik mesélő egy goblin tábort tervezett egy adott helyszínre, míg az éppen aktuális mesélő egy elhagyatott ősi romot?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.09, 08:23

Jó megoldásnak tűnik a problémátokra. grt

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.09, 07:07

Az idő előrehaladtával a munka, a család és egyéb elfoglaltságok miatt egyre nehezebb megoldani a játékalkalmak összeegyeztetését, a hosszabb kampányok a ritka ülések miatt követhetetlenné válhatnak. Ráadásul kevesebb idő jut a felkészülésre is, különösen igaz ez a mesélőkre. A játékosok a kalandok közötti elhúzódó hetekben, hónapokban ráunhatnak a karaktereikre. Jelenleg egy új módszert tesztelünk, aminek a lényege, hogy nem kell arra várnunk, hogy mindenki asztalhoz tudjon ülni, az előkészületeket pedig a napközbeni üresjáratok alatt, illetve játék közben is el lehessen végezni.

http://lfg.hu/65808/rpg/karakterek-keszletrol/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]