Ugrás tartalomhoz

Fotó

LÁNGOLÓ VILÁG - történelmi szerepjáték a II. Világháború korszakában

gurps szerepjáték történelem horror wargames

• Válasz írásához lépj be
4 hozzászólás érkezett eddig

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.28, 22:30

Szerintem az ötlet nagyszerű, a GURPS szabályai is teljesen alkalmasak egy jó II. vh-s kampányhoz - mondjuk ha történelemhűek akarunk lenni, akkor 50-70 pontos hősökkel érdemes nekivágni, az ennél erősebb karakterek inkább a pulp fiction irányába vinnék el a játékot (az írásodból pedig azt szűrtem le, hogy nem ez a cél, hanem a háború drámaiságának a visszaadása.) Érdekelnének majd a jövőbeni írások, modulok, karakterek - remélem, minél több lesz belőlük a honlapon. 

Köszönöm! Azért azt el kell mondjam, hogy a szabályokat én nem tekintem mindenek felettinek és bizony, a GURPS harcrendszere tényleg részletes de igazán bonyolult tűzharcot ebben kezelni nehéz, ezért alternítívaként a Cyberpunk rendszeréből van olyan rész, amit alkalmazni fogok.

Induló karaktereknél 50-70 pont már sok. Ezek már olyan emberek akik, valamiben több éve profik. Az átlagos dolgozó ember (jelenleg pl. munkás-paraszt vörös hadsereg újonca) 25 pontból épül, amit megemeltem 30-ra a játékosoknál, egy-egy kis plusszal. EZ a valósághű, akkor amikor pl. a korabeli vidéki népességnek alig kis részének volt pl. 4 eleminél többje.

Az életkor és kiképzés/tapasztalatra pl. saját táblázatot készítettem, ami a kiegészítő könyvekben lévő sablonokkal is jól összevágot - a pontok nagyságrendjét illetően.

Örömmel venném ha csatlakoznál is egy játékra - legközelebb Augusztus 10., ezt követően pedig havonta!

Igen, ezt ügyesen most vettem észre. Augusztus 10-én nem leszek Pesten, de szeptemberben örömmel csatlakozom. Beszéljük meg szerintem privátban.

mout

mout

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.07.26, 14:54

Szerintem az ötlet nagyszerű, a GURPS szabályai is teljesen alkalmasak egy jó II. vh-s kampányhoz - mondjuk ha történelemhűek akarunk lenni, akkor 50-70 pontos hősökkel érdemes nekivágni, az ennél erősebb karakterek inkább a pulp fiction irányába vinnék el a játékot (az írásodból pedig azt szűrtem le, hogy nem ez a cél, hanem a háború drámaiságának a visszaadása.) Érdekelnének majd a jövőbeni írások, modulok, karakterek - remélem, minél több lesz belőlük a honlapon. 

Köszönöm! Azért azt el kell mondjam, hogy a szabályokat én nem tekintem mindenek felettinek és bizony, a GURPS harcrendszere tényleg részletes de igazán bonyolult tűzharcot ebben kezelni nehéz, ezért alternítívaként a Cyberpunk rendszeréből van olyan rész, amit alkalmazni fogok.

Induló karaktereknél 50-70 pont már sok. Ezek már olyan emberek akik, valamiben több éve profik. Az átlagos dolgozó ember (jelenleg pl. munkás-paraszt vörös hadsereg újonca) 25 pontból épül, amit megemeltem 30-ra a játékosoknál, egy-egy kis plusszal. EZ a valósághű, akkor amikor pl. a korabeli vidéki népességnek alig kis részének volt pl. 4 eleminél többje.

Az életkor és kiképzés/tapasztalatra pl. saját táblázatot készítettem, ami a kiegészítő könyvekben lévő sablonokkal is jól összevágot - a pontok nagyságrendjét illetően.

Örömmel venném ha csatlakoznál is egy játékra - legközelebb Augusztus 10., ezt követően pedig havonta!

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 17:15

mout

mout

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.29, 08:53

Üdv!

Véleményem szerint egy régóta sokak által dédelgetett de teljesen meg nem valósított elképzelést hívtunk életre amely a történelmi szerepjátékok csoportjában is hiánypótló - itthon kiemelten.

A LÁNGOLÓ VILÁG történelmi szerepjáték, amely a II. Világháború korszakát 1935-től 1945-ig öleli fel és a GURPS már kidolgozott szabályrendszerére támaszkodik - egy saját kútfőből összeálló játék.

A játék alapvetően a karakterek helyzetéből, élményeiből és cselekvései eredményeképpen létrejövő, "dilemma-döntés-dráma" hármasára épül, a történelmi közegben de egy alternatív valóságban.

A játék cselekményei alapvetően három kampány típust és egyben karakter csoportot jelölnek ki -

Hírszerzők (nem harcoló civilek), Ellenállók (harcoló civilek), Katonák (hadseregek tagjai) átfedésekkel.

2013-ban próbáltuk elsőként három alkalommal, most ismét játszottunk és jól sikerült. Az eddigek alapján rendszeressé tesszük az összejövetelt és örömmel szeretném másokkal is megosztani ezeket a modulokat.

A játéknak van saját oldala http://langolovilag.wordpress.com, jelentkezni/érdeklődni pedig itt lehet:

langolovilag@gmail.com

Franz

Kiegészítések  a fenti témához.

Sokaknak talán igen távoli a történelmi szerepjáték - ennek valós oka az, hogy bizony a hazai történelem tanítás inkább megutáltatja a témát a diákokkal mint megszeretteti. Ezt a játékban bizony át kell hidalni - segíteni kell a játékosokat némi háttér információval.

Ezért a játékokat általában nagy történelmi eseménnyel kötjük össze, ahol sok képi, hang és egyéb dokumentum áll rendelkezésre - egyben a hangulat megalapozására és a karakterek, környezet részletes kidolgozásához.

Feltehető a kérdés - mi az igazi kihívás ebben a játékban, az élmény?

Elsőként az, hogy valódi szerepjáték a feladat mert a karakterek alapját a GURPS Előny - Hátrány - Jellemző rendszere képezi, továbbá egy oldal amelyen az életének családi-, oktatási-, kultúrális-, karrier-, és legfőképp - motivációs elemei kerülnek leírásra.

Ez után következik a karakterlap statisztikai része, amely a fentiekben leírtakra épül és persze a játék jellemzőinek megfelelő karakter alkotási pontértékre. Ez a pontérték több "erő" szintet ad a játékban - a teljesen hétköznapi emberektől a szuper hősökig és igen rugalmasan alakítható.

Másodikként a három kampány vagy karakterekre építhető különböző játék stílus ad nagyon sok lehetőséget a harc központú katonai játéktól kezdve a szociális, logikai irányú diplomáciai játékig.

Az alternatív játék stílusok pedig szintén adják magukat - itt el lehet menni a horror vagy egészen underworld irányba de egy "Kelly hősei" stílusú játék is kipróbálható.

Tehát akiknek van kedve, és van csapata vagy szervez - örömmel mesélek, egy jót, hogy megtapasztalja - miről is írtam itt!

Üdv, Franz

mout

mout

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.25, 12:16

Üdv!

Véleményem szerint egy régóta sokak által dédelgetett de teljesen meg nem valósított elképzelést hívtunk életre amely a történelmi szerepjátékok csoportjában is hiánypótló - itthon kiemelten.

A LÁNGOLÓ VILÁG történelmi szerepjáték, amely a II. Világháború korszakát 1935-től 1945-ig öleli fel és a GURPS már kidolgozott szabályrendszerére támaszkodik - egy saját kútfőből összeálló játék.

A játék alapvetően a karakterek helyzetéből, élményeiből és cselekvései eredményeképpen létrejövő, "dilemma-döntés-dráma" hármasára épül, a történelmi közegben de egy alternatív valóságban.

A játék cselekményei alapvetően három kampány típust és egyben karakter csoportot jelölnek ki -

Ellenállók (nem harcoló civilek), Partizánok (harcoló civilek), Katonák (hadseregek tagjai) átfedésekkel.

2013-ban próbáltuk elsőként három alkalommal, most ismét játszottunk és jól sikerült. Az eddigek alapján rendszeressé tesszük az összejövetelt és örömmel szeretném másokkal is megosztani ezeket a modulokat.

A játéknak van saját oldala http://langolovilag.wordpress.com, jelentkezni/érdeklődni pedig itt lehet:

langolovilag@gmail.com

Franz

Módosította mout: 2014.06.25, 12:17

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]