Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Star Trek RPG ismertető (Decipher-kiadás)

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.17, 10:55

Aki ki szeretné próbálni a játékot, az most megteheti a Kalandorok Társaságán.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.27, 08:41

Amúgy valszeg Galaxy lesz, majd túlteszem magam a gyerekes dolgon. Bár a kedvencem a TNG, sose értettem a civilek a hajón mentalitást. Mert valszeg magammal vinném ám a családomat, amikor mindenféle ismeretlen területekre készülök, veszélyes helyeken. :normaalis:

A Galaxyk repülő városok - diplomáciai és kereskedelmi központként is üzemelnek. Meg ugye rengeteg civil szakértő...

Plusz amikor a Galaxykat tervezték, nem nagyon hullottak a Flotta hajó, pláne nem a nagyobbak.

(aztán mikor ennek eljött az ideje, lett nagy pislogás).

Szóval ha pályára állna egy kilométeres hajó a Föld körül és az ISS-ről átszálló űrhajósok mellett gyerekek rohangálnának el míg a fogadóbizottság megmutogatja a hajót, az jelentős bizalmi tőke.

Amivel - fontos! - a Föderáció nem szokott visszaélni.

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.26, 11:10

És sose felejtsük el, a Star Trek nem (csak) scifi, hanem utópia. Tehát a jóságos Föderáció nem fog családokat szétszakítani, arra ott vannak a klingonok, romulánok, kardassziaiak vagy valami más gonosz hatalom.

Helyette had haljanak meg együtt. :)

Amúgy, utána néztem, más hajó osztályokon is voltak olyan sültbolondok, akik magukkal vitték a családjukat. Lásd DS9 nyitó jelenetét, ahol a csata előtt nem volt képes Sisko lerakni az asszonyt meg a gyereket egy csillagbázison. Pedig az nem egy hirtelen csata volt (hopp belebotlottunk egy ismeretlen hajóba, ami megtámadott minket), ha nem előre eltervezett. Biztos lett volna idejük bepakolni a civileket egy szállítóhajóba, vagy berakni őket kompokba.

Mindegy, elfogadom, hogy gyerekek is vannak hajón. Majd ha hadi küldetésre küldik őket, kirakják a civileket valami bázison.

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2                      

Kelt 2014.07.26, 08:51

Ez pont összefüggésben van a cikk utolsó kérdésével. A Föderációban nincs pénz, tehát más motívációt kell keresni az emberek döntései mögött. Míg a valós példákban ha nem megy el a katona a háborúba a családja távolsága miatt, akkor otthon lesz árokásó, míg a családja éhenhal (persze erős túlzással), addig a Star Trekben ha nem megy el, akkor annyi történik, hogy mást kell helyette találni, míg ő otthon bánatában egész nap klingon operára zúz meg banán splitet zabál a replikátorból.

És sose felejtsük el, a Star Trek nem (csak) scifi, hanem utópia. Tehát a jóságos Föderáció nem fog családokat szétszakítani, arra ott vannak a klingonok, romulánok, kardassziaiak vagy valami más gonosz hatalom.

Mohan

Mohan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 304 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.26, 08:23

Bár a kedvencem a TNG, sose értettem a civilek a hajón mentalitást. Mert valszeg magammal vinném ám a családomat, amikor mindenféle ismeretlen területekre készülök, veszélyes helyeken. :normaalis:

Ennek akkor van értelme, ha több éves kiküldetésről van szó, és a családom felnőtt tagjainak is lehet adni valamilyen elfoglaltságot. Minden más esetben igencsak igazad van.

A mai világ hadseregeiben is elég sok az olyan kiküldetés, ami több hónapig tart. A ST világában egy fél éves időtartam alatt a határterületen, vagy épp az azon túli térségeken mekkora részt lehet feltérképezni/kutatni?

Jut eszembe: a nagy felfedezések idején, a Földet körbehajózók több éven át voltak elszakítva a családjuktól, nagyjából a Voyager (korai) lehetőségeivel megáldva a kapcsolattartásban. De ilyen kiküldetéseknél már tényleg csak önkéntesek jöhetnek szóba! A galaxy osztályú hajók legénységei azonban nem válogathatnak, bár nem úgy kerülnek fel rá, hogy ide lettetek beosztva, tetszik vagy sem!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 18:46

Köszi, ismerem az oldalt, meg a többi hajó osztályt is. Viszont csak a lent említett 3 hajóosztály van részletesen kidolgozva (híd és egyéb fontosabb helyek kinézete, szint beosztás leírása), mivel ezek szerepeltek filmekben, sorozatokban. Meg persze az alap Constitution osztály, de a TOS era nem játszik nálam, hisz akkor nem tudnék "bent rekedtünk a holoszobában" történeteket mesélni. :)  Persze kidolgozhatnám én is, hogy néz ki pl egy Akira hídja, vagy egy ambassador gépháza, de a ráfordított időt inkább a kalandokba ölném.

Amúgy valszeg Galaxy lesz, majd túlteszem magam a gyerekes dolgon. Bár a kedvencem a TNG, sose értettem a civilek a hajón mentalitást. Mert valszeg magammal vinném ám a családomat, amikor mindenféle ismeretlen területekre készülök, veszélyes helyeken. :normaalis:

Statisztikailag több is ki van dolgozva a könyvekben (TNG éra+ min3-4 további hajó) az alaprajz meg nem létfontosságú egy ilyen kaliberű hajónál.

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 18:19

Köszi, ismerem az oldalt, meg a többi hajó osztályt is. Viszont csak a lent említett 3 hajóosztály van részletesen kidolgozva (híd és egyéb fontosabb helyek kinézete, szint beosztás leírása), mivel ezek szerepeltek filmekben, sorozatokban. Meg persze az alap Constitution osztály, de a TOS era nem játszik nálam, hisz akkor nem tudnék "bent rekedtünk a holoszobában" történeteket mesélni. :)  Persze kidolgozhatnám én is, hogy néz ki pl egy Akira hídja, vagy egy ambassador gépháza, de a ráfordított időt inkább a kalandokba ölném.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 17:29

Köszi az infókat. Talán rátudom venni a játékosaimat, hogy ha végeztünk a Gyűrűk ura kampánnyal, kezdjünk ebbe bele. Már régóta motoszkál a fejemben egy ST kampány vázlat. Bár még nem tudom milyen hajót adnék nekik.

Melyik időszakban gondolkodsz? Van választék bőven.

http://en.memory-alpha.org/wiki/Category:Federation_starship_classes

ADios

KLM

ui. Fórumos játék érdekelne - időm még csak-csak akad, de bármely kitűzött időpontban 90% eséllyel közbejön valami (szőke, kékszemű, 4,5 éves :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 16:28

Köszi az infókat. Talán rátudom venni a játékosaimat, hogy ha végeztünk a Gyűrűk ura kampánnyal, kezdjünk ebbe bele. Már régóta motoszkál a fejemben egy ST kampány vázlat. Bár még nem tudom milyen hajót adnék nekik. Intrepid túl kicsi (diplomáciai küldetésre nem igazán alkalmas), Sovereign túl tápos, Galaxy-n meg röhögséges, hogy egy hadihajón gyerekek flangálnak. A többi hajó osztályról meg kevés az infó.

Mi Intrepied-el voltunk, középkategóriás hajó. tény h nem túl nagy a hajóválaszték, de vannak alkotók, te is össze tudsz rakni. Az meg hozzáállás kérdése h gyerekek flangálnak :)

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 14:06

Köszi az infókat. Talán rátudom venni a játékosaimat, hogy ha végeztünk a Gyűrűk ura kampánnyal, kezdjünk ebbe bele. Már régóta motoszkál a fejemben egy ST kampány vázlat. Bár még nem tudom milyen hajót adnék nekik. Intrepid túl kicsi (diplomáciai küldetésre nem igazán alkalmas), Sovereign túl tápos, Galaxy-n meg röhögséges, hogy egy hadihajón gyerekek flangálnak. A többi hajó osztályról meg kevés az infó.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 13:11

Nálunk kalandonként volt 1000xp. A mesélői könyvben van irányadás a pontos miként 1600 xp max osztcva a partival.

Módosította auer: 2014.07.25, 13:12

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 12:59

És milyen gyors a fejlődés? Mennyi idő alatt van meg az 1000 XP? Bá mivel mi ritkán játszunk, valszeg kalandonként lépnénk szintet.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5178 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 12:38

Kösz, de az online játék nem az én világom. Nálam a játék szerves része a személyes jelenlét, az együtt a banda feeling.

Amúgy a rendszert olvasgatva, elég trének tűnnek a kezdőkarakterek. Ilyen frissen végzett zászlósoknak tűnnek, na de az ember inkább vezénylő tisztekkel akar lenni, nem Gomez zászlósokkal. Ahhoz, hogy valaki egy csillaghajó kapitánya legyen, fel kell vennie 7 előnyt (Command 2, Promotion 5). Vagyis kb 10. rangtól játszható szerintem a rendszer. De persze lehet, hogy a gyakorlatban működnek a kezdő karakterek is.

Működnek a kezdők. Mi a promotion-t kihagytuk (anélkül is kapitány voltam) a comamand megvolt. A fontosabb skillek 10 körül mozognak induláskor szóval játszható. Másrészt karakteralkotáskor is jönnek edge-ek azokat is lehet erre tenni.

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 12:33

Kösz, de az online játék nem az én világom. Nálam a játék szerves része a személyes jelenlét, az együtt a banda feeling.

Amúgy a rendszert olvasgatva, elég trének tűnnek a kezdőkarakterek. Ilyen frissen végzett zászlósoknak tűnnek, na de az ember inkább vezénylő tisztekkel akar lenni, nem Gomez zászlósokkal. Ahhoz, hogy valaki egy csillaghajó kapitánya legyen, fel kell vennie 7 előnyt (Command 2, Promotion 5). Vagyis kb 10. rangtól játszható szerintem a rendszer. De persze lehet, hogy a gyakorlatban működnek a kezdő karakterek is.

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.25, 10:43

Azael: LFX-en kipróbálnám szívesen ha gondolod.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.24, 17:56

CODA? Akkor ez ugyanaz a rendszer lehet, mint a Gyűrűk Ura szerepjétéké (ami itt van a polcomon, de még sosem játszottam vele). Igaz, azt is a Decipher adta ki. Legalább tudjuk, ha ők nyerték volna anno az SW-re is a jogokat, akkor az milyen lenne. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.24, 17:43

Star Trekben én halott zászlóssal szeretnék játszani, lehet? :ugri:

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.24, 10:54

Pont a napokban vettem elő a játékot (a Bridge Commander hatására), hogy kéne ilyet is játszani. Sajnos nem igazán talál partyt hozzá az ember. Játszik valaki az itt fórumozók közül a játékkal?

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.24, 07:11

Ez a legutóbb megjelent hivatalos Star Trek szerepjáték. Mondjuk ez a `legutóbb` sem ma volt, 2002-2005-ös kiadásokról van szó. Ettől függetlenül jól használható, mivel ez és a kiegészítői lefednek minden sorozatot. Segítségével lehet játszani a The Original Series-t (James “TJ Hooker” Kirk), a Next Generations-t (Picard kapitány), Deep Space 9-t (Sisko kapitány), a Voyager-t (Janeway kapitány) és a kiegészítőkben van anyag az Enterprise (Archer kapitány) sorozathoz is. Valamilyen szinten a mozifilmek is beleférnek. Természetesen az elmúlt években megjelent reboot filmek már kiesnek, de azok végül megint Kirk kapitány kalandjai lennének, nemde?

http://lfg.hu/66307/ismerteto/star-trek-rpg-ismerteto-decipher-kiadas/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]