Ugrás tartalomhoz

Fotó

M.A.G.U.S. szerepjáték fejlesztő verseny(ecske)

• Válasz írásához lépj be
387 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.14, 09:11

Boszorkánymágia, "Open béta".

https://docs.google.com/document/d/1NZ_cMlz_-OCwl2w8W3kHn1VXXSL4wsq8q-FwOYQYit8/edit?usp=sharing

"Örülünk Vincent seti?"  :gugye:

Örülünk persze! :)

Hangulatosra sikerültek a varázslatok, csak így tovább!

Örülünk  :gugye:

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy én az életben nem játszottam Codex szerepjátékkal, így a játéktechnikai részek nekem olyanok, mintha kínai szöveget olvasnék, de ennek ellenére szívesen mondok véleményt, ha lesznek, akkor ötleteket is megosztok.

Alább belinkeltem a lassacskán bővülgető ZŐD Kódex-et is, a terv az ,hogy az is tudjon vele játszani, aki még képen sem látott CX-et, pláne Grimót.

Az is érdekel, hogy mennyire érthető - netán félreérthető.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.14, 08:35

https://docs.google.com/document/d/1NZ_cMlz_-OCwl2w8W3kHn1VXXSL4wsq8q-FwOYQYit8/edit?usp=sharing

Örülünk persze! :)

Hangulatosra sikerültek a varázslatok, csak így tovább!

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy én az életben nem játszottam Codex szerepjátékkal, így a játéktechnikai részek nekem olyanok, mintha kínai szöveget olvasnék, de ennek ellenére szívesen mondok véleményt, ha lesznek, akkor ötleteket is megosztok.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.13, 21:15

Részleteket ezúttal is a "Kódex - rendszerkedés" fórumban.

Módosította KLM: 2015.05.13, 21:17

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.09, 09:10

Egy kis hétvégi olvasnivaló, piromániásoknak:

https://docs.google.com/document/d/1nwEQYPBqrIBzsF4Gefd_I2WsVX8vraBx_qsNYbLZmXs/edit?usp=sharing

A "Tetszett" gomb nyomogatása nem tilos ám   :gugye:

Javaslom a részleteket itt kitárgyalni:

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/768-rendszerkedjunk/?p=2107276

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.05, 18:10

Seti: Köszönöm, rágcsálom az információt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.05, 09:56

Jav.: BM villámai:
10 mp = 4 ép
20 mp = 5 ép
30 mp = 6 ép, stb..

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.05, 08:35

Lord Dzsuva: amint az a már elkészült anyagból látszik, a BM 10 manapontos villámai is 4 ép-t sebeznek (20 mp = 4 ép, 30 mp= 5 ép, stb.). De a viharidézés ugyan komoly előkészületekkel, de 80%-os varázslat, 30 manapontért...

A tűzvarázslóknak - tűzre - talán még több...

Itt jön be, hogy tesztelni kellene, főleg a fókuszok miatt.

Módosította KLM: 2015.05.05, 08:35

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.04, 19:54

Visszatérve a boszorkány témához: Átnéztem valamennyire a BGY köteteket néhány egyedi varázslatért, de teljesen részletesen leírt nem sok volt benne. Íme néhány:

Chimeri hitű boszik: Morgena egyik aspektusa, a Ködök Nagyasszonya, a Livinai Gyülekezet patrónusa. Befolyási övezetei a jósálmok, ködök, miazmák. A könyvben van egy varázslat, amivel humanoid formájú ködlényeket idéztek, amik mérgező köddé tudtak válni.

Berkano: Jobbára Árnyékmágia. Tippre valami hasonló varázslatokkal, mint a Lasombrák Árnyjárása Vampire-ben. Ennek majd jobban utánanézek, mert róluk a Toroni Krónikákban lehet többet olvasni.

Kék Anyák:A mágiájuk egy része Crantai alapokon nyugszik. Nekromancia, és Antissjárás. Előbbi valami Szexuálmágiával egybekötött módszer lehet, mint, amit az alidaxi boszorkány is csinált az egyik novellában, utóbbihoz meg a PPL 1-2 tud alapot szolgáltatni.

Az orwellánusok meg kígyókhoz kapcsolódó varázslatokkal bírnak. Fel tudják ölteni valamilyen kígyó formáját. Szerintem inkább mérges kígyóét.

Egyelőre ennyi, tudom nem túl sok, de majd még igyekszem jobban utánajárni a dolgoknak, amint tudok.

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.04, 19:34

Hali!

.................................

- Az ynevi mágia látványosabb, gyakoribbak az elemi mágiák (tűz, villám), sőt, az olyan varázstudó is,
aki ezeket "sorozatban" veti be. Az ehhez szükséges "összhangokat" a különböző tradíciók jobban megőrizték, könnyebben fedezik fel. A másik fontos rész, hogy az elemek ellentéteit NEM használom
(tehát tengeren vagy akár méteres hóban állva sem nehezebb tűzmágiát idézni).

Üdv!

Amennyiben nem vagyok vindisgréc milyen mértékű összhangok megőrzésére gondolt KLM kolléga 2, 3, ne adj isten 4 szintű összhangra mert ennek fényében az egyes iskolák például a tűzvarázslók igazán félelmetessé válnánk hiszen már 1 Tsz.-en is 3 összhang esetén 4 szintű varázslatokat tudnának megidézni ami ugyi tábortűz lángja 4 Ép / kör és ez még náluk csak 1E-nek felel meg az további erősítésről még nem is beszéltünk de ez igaz a villámmágiára is  :medital:

Tiszteletem  :ork:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.02, 07:53

Hali!

Az alapot a G* képezi, egyelőre az alábbi fontos változtatásokkal, amik szerepelnek is :

- A karakteralkotás statiszkailag gyorsabb, "65 főértékpontot és 600 TP-t oszthatsz el, a szakértelmek maximális értéke 15%+szint*5%", plusz a karakteralkotás végén "valami bónusz" - pld. a lovas nomádnak egy egyszeri +30% lovaglás szakértelembónusz.

- Az ynevi mágia látványosabb, gyakoribbak az elemi mágiák (tűz, villám), sőt, az olyan varázstudó is,

aki ezeket "sorozatban" veti be. Az ehhez szükséges "összhangokat" a különböző tradíciók jobban megőrizték, könnyebben fedezik fel. A másik fontos rész, hogy az elemek ellentéteit NEM használom

(tehát tengeren vagy akár méteres hóban állva sem nehezebb tűzmágiát idézni).

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 15:03

Örök kedvencem a - kissé szabadabban értelmezett - mozaikvarázsló.

Kedvenc varázslataim
Elemi erő manipulációk - telekinézis, fal, nyíl, stb.
A különféle szimpatikus mágiák - pl. felirat rekonstruálása a lepergett krétaporból
A védekező varázskörök, kockák, falak, ajtók, stb. (Mondtam, szabadabban:)
A drágakőmágia
És persze az anyagmágia. (A megfagyasztott, és varázsjellel ezüstté transzmutált savgömb a kedvenc:)

Egy efféle eszköztárra "kihegyezett" boszorkánymesterhez mit szólnál?

Üdv!

Akkor kérdezem lészen e visszatérés a gyökerekhez és az eredeti koncepciódhoz? Lásd idézet lentebb.

Hali!

Ami koncepciót NoiseEHC "számon kér" rajtam, az egy félbemaradt "boxed set" jellegű mikrovilág Yneven, ám Kódex engine alatt.

A koncepció egyik ága, hogy megmutassuk, a CX erősségét (a robosztus és egységes mágiarendszert) és kalapáljunk a gyengeségén.

Ezt utóbbi azt jelenti, hogy a CX nagyon jó alapot ad ezermillió "kaszt", rend, iskola, stb. kidolgozására, de mivel nincs benne igazán kidolgozott kaszt, különösen alacsony szinten használható varázslatlistával, kezdőknek igencsak nyögvenyelős és riasztó.

Tehát a "terv" az, hogy a kezükbe adunk egy lecsupaszított, ám működőképes minijátékot, pár alacsony szintre kidolgozott "kaszttal", aztán ha ezekről már lerágta a husit, akkor elkezdheti megcsócsálni a Grimót, aztán kidolgozni a saját varázslatait és kasztjait.

Adios
KLM

Ha a cél még mindig egy kezdők számára is fogyasztható MAGUS minijáték kidolgozott varázslatlistákkal a Grimoire alapján abban még ötletelés szintjén akár partner is lennék de az alapot és szellemiséget a Grimó képezze  :medital:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 12:37

Kedvenc varázslataim

A különféle szimpatikus mágiák - pl. felirat rekonstruálása a lepergett krétaporból

A drágakőmágia

És persze az anyagmágia. (A megfagyasztott, és varázsjellel ezüstté transzmutált savgömb a kedvenc:)

Egy efféle eszköztárra "kihegyezett" boszorkánymesterhez mit szólnál?

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 559 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 11:24

Kedvenc varázslataim

A drágakőmágia

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 09:50

Arra gondoltam, hogy a starter-packban vannak a helyi városállamocskából indítható kasztok, Ordan, Doran, Lar-Dor, Anat-Atakhan és társaik meg akkor "jönnek játékba", amikor a parti már lépett pár szinten és egy-egy karakter kihullik (netán az egész parti) - a táposabb "iskolákból" lehet akkor indítani.

2040 előtt nem biztos, hogy bejezem persze  :gugye:

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 09:31

Azt hiszem örülhetsz: a Tűzvarázsló (a Hergol/Hertax városa mellett tanító Ergevill con Batillum mester másod-harmad generációs tanítványai, nem Ordan) jelen állás szerint második körös lesz.

Vagy fogpiszkáló, ha el nem...  :gugye: 

Sajnálattal hallom me én ortodox ordanitárius vagyok :P

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 08:26

Azt hiszem örülhetsz: a Tűzvarázsló (a Hergol/Hertax városa mellett tanító Ergevill con Batillum mester másod-harmad generációs tanítványai, nem Ordan) jelen állás szerint második körös lesz.

Vagy fogpiszkáló, ha el nem...  :gugye: 

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 08:11

Hali!

Köszönettel vettem a kis közvélemény-kutatásomra a szíves válaszokat (Setitől még mindig várom az 5 leggyakrabban használt boszorkányi varázslatot, de ha 6 vagy akár 10 darabra tudod csak leszűkíteni, az is nagy segítség).

Plusz ismét, hátha valaki még nem olvasta 

Továbbra is várom a "kedvenc varázstudó kasztom és annak 5 leggyakrabban használt varázslata" című kutatásra a válaszokat 

Adios

KLM

Üdv!

Természetesen a Tűzvarázsló (pirománok előnyben) és természetesen a "Második törvénykönyves" olvasatban.

Tűzgyűrű, Tűzcsapás, Villámszórás, Lángtenger, Tűztagadás

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.29, 08:55

Seti: No igen. Ahány boszorkányi "iskola", annyi arcú a mágiájuk.

Az persze valószínű, hogy az asztrál és a mentálmágia (de legalábbis azon belül az ideamágia) "mindenkinek" meglesz.

De a boszorkánykörrel (mint a fókuszokkal és az életerőt elszívó, pláne manává konvertáló metódusokkal) gondban vagyok. Próbálok univerzális metódust csinálni, ami a kockadobálás szintjén egységes - de nagyon nem akar jönni rá az ihlet.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.29, 08:36

KLM: Morgena/Berkano/Chimeri, és a többi aspektus az elég fogós kérdés, de majd megpróbálok átnézni néhány novellát. A Bíborgyöngyökben egész jó egyedi varázslatok vannak, majd azok alapján megpróbálok tippeket adni. Bár lehet, hogy DV megfelelő topikjában több szerencsével jársz, de azért meglátom mire jutok.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.28, 20:22

Seti: Kösz. Tudsz valamit írni Berkano-anyótól? Link is jó.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]