Ugrás tartalomhoz

Fotó

M.A.G.U.S. szerepjáték fejlesztő verseny(ecske)

• Válasz írásához lépj be
387 hozzászólás érkezett eddig

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1577 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.29, 23:39

Játékosaim kényszerítenek, hogy Warhammerből hackeljek nekik játszható M* verziót. Ami egy elképesztően barom ötlet, de ez láthatóan nem zavarja őket. Ha lesz végeredmény (ha lesz, feltéve, hogy nem unják el magukat menet közben), dobjam be ide?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.29, 11:22

Egyelőre csak szívom a tudást magamba...

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.29, 11:08

Hogyan haladtok az értékelésekkel? :)

Én ma fejezem be a harmadikat, és az utolsóval is kész leszek szerintem a hét végéig.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.22, 22:46

"Két ilyen sorrendet kell felállítani, egy egyik, hogy szerinte ki valósította meg jobban a kitűzött CÉL-ját, a másik, hogy mennyire tetszett neki a játék. Ez utóbbi szubjektív benyomások, MAGUS hűség meg ilyenek."

Nos, mivel végül is nem lett Skype-os mesélés, a pontszámok kiszámítása kicsit egyszerűbb lesz. Arra kérnék mindenkit, hogy 4 héten belül küldje el privátban az általa felállított két sorrendet, lehetőleg a legjobb helyezéstől a legrosszabb felé haladva. (Gondolom, heti 1 pályamű elolvasása azért mindenkinek bele fog férni az idejébe.)

Ha írt 15 mondatot mind a négy indulóról, akkor azt is privátban szeretném megkapni. Ha csak Avangion és KLM vállalkozik erre, akkor akár 20-30 mondatig is felmehetünk fejenként... :) (Amúgy azért a limit, mert hosszabbat úgyse olvasnának el, meg 5 embertől ugyanazt olvasni kicsit uncsi lenne. Ezért az a terv, hogy én írok az elejére valami objektívebbet is 30 mondatban, és aztán mindenkinek a tök szubjektív 15 mondata.)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.22, 12:08

Én szívesen írnék egy rövid értékelést minden pályázatról. Szerintem 4 hét nekem biztosan nem kell hozzá. :)

+1, az elsővel úgy 70%-ban meg is vagyok. A többiekét még "emésztem".

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.21, 13:39

Én szívesen írnék egy rövid értékelést minden pályázatról. Szerintem 4 hét nekem biztosan nem kell hozzá. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.21, 06:52

NoiseEHC:
A két értékelési szempont pedig - ha jól emlékszem - a következő:
- mennyire sikerült megvalósítani a megfogalmazott célokat
- mennyire tetszik az értékelőnek

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.21, 00:29

Nos, csak eljutottunk eddig is, mondjuk a licenc rész helyes kitöltésére tett erőfeszítéseimet inkább feladom... Mindenkinek ugye 4 másik művet kell elolvasni és sorrendbe rakni, erre 4 hetet szánok, addigra mindenki döntse el a dolgot. Az összegzés nyilván egyszerűbb, mert végül is idő híján nem lett tesztjáték egymás rendszereivel. Most inkább nem harangozom már be újra az indulókat, mindenki töltse le és olvassa!

Annyit azért megjegyeznék, hogy bár én voltam az, aki folyamatosan pofázott a részfázisok határidejének betartásáról, végül is szégyenszemre nekem lett csak a szükséges minimum a kasztok száma... Bár rövidebb másoknál, így van még esély! :)

Mivel mindegyikről írok értékelést lfg.hu cikk formájában, akinek van kedve, az írjon mindegyikről maga is, de ez nem kötelező. A sorrendbe rakás a két szempont szerint a kötelező! Az olvasók megkímélése érdekében célszerű lenne maximalizálni minden kritikát 3 bekezdésre 5-5-5 mondattal (15 mondat), mondjuk mi tetszett (5 mondat), mi nem tetszett (5 mondat), milyen tanácsot adok a szerzőnek (5 mondat). Jó lenne, ha mindenki eldöntené már most, hogy várhatóan lesz-e kedve és ideje 15-15 mondatot írni a többiek műveiről (majd később, titokban), mert akkor ahhoz igazodnék.

Felhívnám a figyelmet, hogy továbbra is él az a szabály, hogy a végleges sorrendek megállapítása előtt a pályaművek egymáshoz viszonyított jóságáról a fórumon elmélkedni tilos! Nyilván viszont lehet egymástól kérdezősködni, ha valamelyik szabály valakinek nem világos.

Azael - Kard és Mágia setting (51441)
KLM - Z.Ő.D. kódex (65210)
Bulldy - Veszett Ynev (89027)
Avangion - k6-k10 rendszer (93159)
NoiseEHC - Fate M.A.G.U.S (81579)

Jó szórakozást, és sok sikert!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 20:59

OFF: most - tegnap - olvastam újra a "Magitorok Yneven" topic utolsó tíz (a démoni tevecsordával és az óriáskígyóval...). Éjfélkor, mikor a család már aludt volna, próbáltam csendesen nyeríteni.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 20:35

Veszett Ynev 1.01: Magyar karakterlappal!

A Savlehelletnél hüvelyben méred a távolságokat hüvelyk helyett. :freud:

Mert kemény vagyok! :)

Bulldy
(OFF)Tök off, de *sírva röhög* XD (/OFF)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 13:24

Itt ugyanis arról van szó, hogy függetlenül az SW/Codex licenctől, amit begépeltél és nem az SW/Codex szabályokból van, az a te szellemi tulajdonod, ami felett te rendelkezel.

Ez, meg a rég esedékes köszönetnyilvánítás belekerült. Remélem jó, a link a szokásos:

Spoiler

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 09:35

A Savlehelletnél hüvelyben méred a távolságokat hüvelyk helyett.  :freud:

Mert kemény vagyok! :)

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 09:17

A Savlehelletnél hüvelyben méred a távolságokat hüvelyk helyett.  :freud:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 08:36

Ide amúgy nem a Delta Vision Kft -t kellene írni?

A M.A.G.U.S, avagy a kalandorok krónikája a Gameskút Kft. bejegyzett védjegye.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.19, 12:43

Én is kész leszek úgy néz ki. Az érdemi rész elkészült (legalábbis, amit leadok :) ), átolvasásnál, javítgatásnál tartok jelenleg.

Noise: ma hány óráig kellene átküldenem? Köszi.

Nekem jó az is, ha csak holnap érkezik meg... 5 nevezés lesz, juhé :)

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.19, 12:23

Én is kész leszek úgy néz ki. Az érdemi rész elkészült (legalábbis, amit leadok :) ), átolvasásnál, javítgatásnál tartok jelenleg.

Noise: ma hány óráig kellene átküldenem? Köszi.

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.19, 12:00

Én már hétfőig semmit sem tudok hozzáírni.

No problem, utólag is be tudjuk szúrni azt az 1 sort, meg ma amúgy is még be kell fejeznem az enyémet... Így is paplovag helyett fejvadász lett, mert már nem volt idő a papi mágiára... :D

evil_abrosz

evil_abrosz

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 98 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.19, 11:57

Először is: mindegyik versenymű fantasztikus!

A versenyen felbuzdulva az elmúlt hetekben lejegyeztem pár ötletet "egyszerűbb Codex" jelleggel, és mivel úgy tűnik, nagy az érdeklődés hasonló iránt, talán publikálnám. Viszont borzasztóan vázlatos (ezért nem nevezek be), és egyedül kedvem sincs tovább fejleszteni, mivel szórakozásnak elég volt, használni meg nem tervezem. Részvételre hajlandó érdeklődők hiányában nem akarom a neten elfeledve heverő háziszabályok körét eggyel bővíteni.

Az M*X v0.1.3 eddigi tartalma:

Spoiler

?

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 643 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.19, 11:40

Ezekhez annyira nem értek, de miért kellene a saját rendszert teljesen szabaddá tenni, csak azért, hogy felkerülhessen az lfg.hu-ra? Az író hozzájárulása az itteni megjelenéshez nem elég?

Bocs az akadékoskodásért, nem hiszem, hogy bárki a háziversenyünkre írt rendszerekből akarna meggazdagodni, de a MAGUS d20 projekt óta kicsit óvatosabb vagyok ezzel.

Nem akadékoskodás, teljesen jogos észrevétel. A kiírás értelmében az is ok, ha a szerző NEM járul hozzá a közzétételhez. Elég az is, ha hozzájárulását adja, de nem nyílt a licenc. Az is jó, ha nyílt a licenc, ezt írtam az egyszerűség érdekében, de itt neked van igazad, ez nem kötelező. A lényeg, hogy valami legyen, így vagy úgy de el tudjam dönteni a nevezésről, hogy mit csináljak vele.

Köszi az észrevételt. :)

Többieknek: elég ennyi is a végére:
Hozzájárulok az lfg.hu-n való közzétételhez.
vagy
Nem járulok hozzá a közzétételhez.
vagy
Copyright by Bulldy/KLM, nyílt licence....

Itt ugyanis arról van szó, hogy függetlenül az SW/Codex licenctől, amit begépeltél és nem az SW/Codex szabályokból van, az a te szellemi tulajdonod, ami felett te rendelkezel.

Módosította NoiseEHC: 2014.10.19, 11:44

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.19, 07:43

Nekem is csak egy efféle, ráadásul közvetítőn keresztüli engedélyem van, kb. "Nyúl azt mondta, hogy a rajongói anyagok mehetnek".

:hogymi:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]