Ugrás tartalomhoz

Fotó

Magyar nyelvű szerepjáték kezdőknek. Mit ajánlotok?

szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
44 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 800 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.02, 19:02

A D&D5E alap szettje le van fordítva magyarra. Ebben van négy kaszt: harcos, pap, varázsló, tolvaj. Kezdésnek pont elég, ráadásul ezek a legegyszerűbb kaszt-mechanikával működő kasztok. Velük már játszható az (angol nyelvű) D&D Starter Set minikampánya, a Lost Mine of Phandelver, ami egy tipikus D&D modul: a parti megérkezik az újonan kiépülő településre a civilizált vidék és a vadon határán. Belebotlanak ebbe-abba, nyomozgatnak, NJK-kal beszélgetnek, felfedeznek 1-2 kazamatát és az egész végén bezúzzák a főgonosz sötételf varázslót.

Nem egetrengető, de jó értelemben tipikus D&D modul.

Bulldy 

Hello, érdekelne hogy hol található ez a magyar verzió? vásárlás / letöltés? 

Köszönök minden infót.

Itt nézz körül:

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/22784-basic-dd/

redmail

redmail

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.02, 18:05

A D&D5E alap szettje le van fordítva magyarra. Ebben van négy kaszt: harcos, pap, varázsló, tolvaj. Kezdésnek pont elég, ráadásul ezek a legegyszerűbb kaszt-mechanikával működő kasztok. Velük már játszható az (angol nyelvű) D&D Starter Set minikampánya, a Lost Mine of Phandelver, ami egy tipikus D&D modul: a parti megérkezik az újonan kiépülő településre a civilizált vidék és a vadon határán. Belebotlanak ebbe-abba, nyomozgatnak, NJK-kal beszélgetnek, felfedeznek 1-2 kazamatát és az egész végén bezúzzák a főgonosz sötételf varázslót.

Bulldy 

Hello, érdekelne hogy hol található ez a magyar verzió? vásárlás / letöltés? 

Köszönök minden infót.

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.14, 13:20

Ingyenes D&D miniatűrák magyarra fordítása:

http://theszeusz.blog.hu/2016/07/24/dnd-miniaturak

Ha egy fokkal összetettebb, de még mindig egyszerű rendszerre vágysz, akkor ott vannak a Dungeon World és a Barebones Fantasy fordításai is, amiket letölthetsz innen az LFG.HU-ról is.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.08, 21:34

Még egyszer, köszönöm.

Közben utánanéztem, a KéM kalandok közül a Kínok Temploma különösen tetszik (lehet, pont a KJK-ra hajazó hangulata miatt...).

Beszereztem a Crucible of Freya-t is (a d20 verziót), illetve annyit zengedeztetek itt a fórumon róla, a Secret of Bone Hill-t (ad&d 1ed), hátha jó lesz valamire...

Gondolom, a d20 kalandok KéM alatti mesélése nem (túl) nagy probléma.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.04, 20:24

Apropó, KéM modulok közül teljesen kezdőknek melyiket ajánlod elsőnek?

Mi kampánnyitó kezdőkalandként használtuk a Törött Puszták anyagait és a Fekete Vért. Szintén kezdőbarát a Patkányfogó (leegyszerűsített szabályokkal), a Kínok Temploma (erős Kaland-Játék-Kockázat fíling), a Szipolyok Yukumban, a Tengerdémon (kisebb átkötő elemekkel), az Áldozati Bárány és a Menesztratosz-Iskola. 

Ha valami olyasmi kellene, ami nem túl egzotikus, akkor a Patkányfogó, a Kínok Temploma és az Áldozati Bárány a tippem.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 439 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.04, 12:49

Én valami generikus fantasyra gondoltam, derítsük-fel-a-környéket-belebotlunk-egy-(mini)labirintusba, ami olyan, ami valódi választásokat/döntéseket kínál.

A Titán az szerintem megfeleltethető ilyennek. :nos:

Ha kaland kell, akkor valamelyik KJK-könyv sztorija simán le is mesélhető.

Vannak kalandmodulok magyarul is, itt: http://zagor.hu/?oldal=forum&tema=4427&p=0 

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.04, 09:49

Még egyszer, köszönöm!

Apropó, KéM modulok közül teljesen kezdőknek melyiket ajánlod elsőnek?

Módosította scaurus: 2017.02.04, 09:51

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.04, 09:32

A Wizard's Amulet kb. egy rövidebb játékülés, plusz belefér még a Crucible of Freya felvezetése. A Crucible főszála plusz egy alkalom. Ezek elég véreskezű kalandok, a Crucible-ben már a főszálban is nagyon könnyű bekapni néhány karakterhalált, és ha a karakterek elkezdenek veszélyt keresve kóricálni a vadonban, akkor valószínűleg meg is találják.

Annyit még, hogy a három kaland együtt megtalálható a Stoneheart Valley c. kiadványban, ha tehát egyben érdekel, akkor azt érdemes majd megnézni.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.04, 08:59

Köszönöm, mindenképpen megnézem ezeket.

Viszont előre szaladtunk, mert onnan indulnék, hogy egy együléses kaland kellene.
Valószínűleg, leghamarabb a karácsonyi szünetben ülünk össze és ha egyáltalán lesz folytatása, az a következő karácsonykor várható.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4296 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.03, 22:35

Wizards Amulet folytatása a Crucible of Freya, annak pedig a Tomb of Abysthor, ami a korai kétezres években a kedvenc kalandmodulom volt. Jól eltalált középút a közepes és nagyobb labirintuskalandok között; torzsalkodó érdekcsoportokkal és változatos szintekkel. Nagyjából hat-nyolc játékülésnyi anyag van benne. A három együtt kitesz egy kellemes minikampányt, ami az alap D&D sablonokra épít, de azt jól és hangulatosan csinálja.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.03, 19:05

A fenti listából egy próbajátékra a legesélyesebbnek a The Wizard's Amulet tűnik.

Galu22 által ajánlott modulok közül a The Crucible of Freya tetszik a legjobban, az pedig, ha jól értem, The Wizard's Amulet folytatása.

Vagy a The Crucible of Freya annyival jobb, hogy mindenképpen jobb lenne a The Wizard's Amuletnél?

Mondjuk az egyik 6, a másik 4-6 karakterre van tervezve, vajon működnek 3 játékossal?

(Jó, tudom, NPC-ék...)

Elvileg úgy van sorban, hogy

Wizard's amulet - ez egy rövidke intro kaland, két-három "eseménnyel", csak azért, hogy szokják a légkört. Elvileg a végére a Crucible... helyszínére jutnak

Crucible of Freya - szerintem két, max három játékalkalom, falu, kis vadon, egy orkok (vagy goblinok?) által megszállt erőd egy titokkal. (ha játszották az amuletet, akkor van egy kis meglepi is)

majd ezek után elvileg be lehet vezetni a "VAult of Larin Karr" sandbox környezetet. Ez eyg viszonylag nagy (többféle tájegység, 3-4 lakott terület + underdark) völgy, sok NPC-vel, és négy-öt beépített konfliktussal.

A Wizard's amuletet sosem játszottam/meséltem, de a másik két kaland szerintem nagyon jó!

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.03, 18:40

Köszönöm az eddigieket.

Közben túrtam itthon, hogy az elmúlt 20 év alatt hátha-jó-lesz-egyszer-valamire alapon (leginkább az rpgnow.com-ról) beszerzett cuccok közül, valami jó lehetne-e (nyilván a megadungeon-okat most hagyjuk, pedig szeretem őket...).

Ami kezdőknek esélyes lehet a cuccokból:

- Idylls of the Rat King (dcc)

- The Shattered Gates of Slaughtergarde (d&d 3.5e)

- The Wizard's Amulet (d&d 5e)

- Warlock of Firetop Mountain (d20)

Az Isten tudja már, hogy ezeket milyen indíttatásból/kinek a javaslatára szereztem be.

A fenti listából egy próbajátékra a legesélyesebbnek a The Wizard's Amulet tűnik.

Galu22 által ajánlott modulok közül a The Crucible of Freya tetszik a legjobban, az pedig, ha jól értem, The Wizard's Amulet folytatása.

Vagy a The Crucible of Freya annyival jobb, hogy mindenképpen jobb lenne a The Wizard's Amuletnél?

Mondjuk az egyik 6, a másik 4-6 karakterre van tervezve, vajon működnek 3 játékossal?

(Jó, tudom, NPC-ék...)

Utánanéztem a Lost Mine of Phandelver-nek, arról azt írják, hogy 3 játékossal is játszható.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4445 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.03, 07:13

- Kard és Mágia: egyszerű, van hozzá anyag és magyar
- Dungeonslayers: olvasva, nekem, tetszik (ráadásul, tudtommal, a magyar fordításhoz egy korábbi hozzászólásom adta az ihletet)
- KJK Szerepjáték, mert Titan világleírása jó, s van nosztalgia faktora

Elvileg 3 főre lehet számítani.
Mivel bemutatójáték, elsőre max 3-4 óra lehet és olyan kaland kell, ami ennyi időalatt lezavarható.

Nyílván, nekem kell döntenem, de a mérlegeléshez minden gondolatot megköszönök.

Ha nem beszélnek magyarul: Kard és Mágia vagy Helvéczia, komolyan. (áramvonalas, intuitív rendszer a 3E bonyolításai nélkül; sok jó modul van hozzá)

Kedvenc kezdőmodul:
- The Crucible of Freya (rövid, kb. két alkalom. Viszont elég jól bebarangolható környék, és egy dungeon érdekes mellékszállal)
- Jerimond's Orb (ezt azért szeretem, mert akármilyen szinten lehet mesélni. Egy elszabadult szerencseamulettről szól, főképp NPC vezérelt kaland, könnyen gyurmázható)
- Pazuzu temploma :) Nagyon jó elveszett szigetes dzsungelkaland, kannibálokkal és ősi templomokkal.

Ha beszélnek angolul:
- ingyenes a Godbound. (már kezdetben "világformáló" hatalom birtokosai a karakterek, igazán magas erőszinten)
- ingyenes a Stars Without Number. (traveller-szerű sci-fi sandbox, zseniális)
- ingyenes a star wars rendszere (open d6, mini six), az over the edge rendszere (warp), van ingyenes verziója a Cthulhu-t is hajtó BRP-nek (g.o.r.e.) és még sok minndennek
- ingyenes (pontosabban 0 euróért letölthető a drivethrough rpg-ről) az unisystem egy változata, a Witchcraft. (elvileg ez ilyen urban fantasy - mint a penge vagy a Constantine - de általánosan használható szerepjáték motor)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.02, 23:11

@Orastes: nem tudják, mert egyelőre fogalmuk sincs mi ez.

Viszont néhány klasszikust ismernek, pl. Conan, Dragonlance, Gyűrűk Ura, Szigetvilág (Earthsea).

Én valami generikus fantasyra gondoltam, derítsük-fel-a-környéket-belebotlunk-egy-(mini)labirintusba, ami olyan, ami valódi választásokat/döntéseket kínál.

A Titán az szerintem megfeleltethető ilyennek. :nos:

Ha kaland kell, akkor valamelyik KJK-könyv sztorija simán le is mesélhető.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.02, 23:11

Bulldy 

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.02, 22:43

@Orastes: nem tudják, mert egyelőre fogalmuk sincs mi ez.

Viszont néhány klasszikust ismernek, pl. Conan, Dragonlance, Gyűrűk Ura, Szigetvilág (Earthsea).

@KLM: a Csillagok Háborúja világa nem vonzó számukra, sem a sorozatot nem nézik, a Zsivány Egyes is kimaradt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.02, 22:20

Kb. 20 éve nem játszom.
(Aktív koromban csak MAGUS-t játszottam.)

Viszont rokoni körben, fiatal felnőttek (20+) körében felmerült, hogy "milyen lehet", "el sem tudom képzelni".

Star Wars d6? Az is megjelent magyarul, a Rebels sorozat ráadásul most fut és jó fogódzó.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.02, 22:16

Scaurus, milyen jellegű a (leendő) játékosaid igénye, mit szeretnének, vagy mit ismernek?

Tudom, párszor már elhangzott, de a Helvécziát javaslom. Esetleg Titánt, Kard és mágia rendszerében.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.02, 20:17

Kb. 20 éve nem játszom.
(Aktív koromban csak MAGUS-t játszottam.)

Viszont rokoni körben, fiatal felnőttek (20+) körében felmerült, hogy "milyen lehet", "el sem tudom képzelni".

A D&D témában épp most valaki hasonló cipőben jár, de a D&D, szerintem, nem opció.

Felmerült (mivel magam egyébként is ezeket próbálnám ki):

- Kard és Mágia: egyszerű, van hozzá anyag és magyar
- Dungeonslayers: olvasva, nekem, tetszik (ráadásul, tudtommal, a magyar fordításhoz egy korábbi hozzászólásom adta az ihletet)
- KJK Szerepjáték, mert Titan világleírása jó, s van nosztalgia faktora

Elvileg 3 főre lehet számítani.
Mivel bemutatójáték, elsőre max 3-4 óra lehet és olyan kaland kell, ami ennyi időalatt lezavarható.

Nyílván, nekem kell döntenem, de a mérlegeléshez minden gondolatot megköszönök.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7849 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.05, 06:33

Star wars d6 után mindenkép utána nézek.

és köszönöm al etöltési linket ElGbor!

Na, sikerült összehozni valami jó játékot? :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]