Ugrás tartalomhoz

Fotó

Magyar nyelvű szerepjáték kezdőknek. Mit ajánlotok?

szerepjáték

• Válasz írásához lépj be
51 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 10:13

Az a kérdésem van egy egyszerűbb rendszer, ami magyar nyelven meg található, és kezdők is könnyen meg értik és játszható?

A magyar nyelven megjelent a Star Wars 2nd ed (Darth Vaderrel a címlapon), az egyszerű, érthető, ismert a világ...

...no meg kimondottan hasznos mesélői anyagok vannak benne, kevés fordítási hibával.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 10:00

A DnD3.5 megjelent magyarul, kezdésnek az is jó lehet, de szerintem a Shadowrun 2 vagy 3 is jó választás, ha inkább a cyberpunk jön be (aminek, elég sok kiegészítője is elkészült házi fordításban).

KéM = Kard és Mágia:
http://fomalhaut.lfg.hu/category/kard-es-magia/

A Helvécziát most én sem tudom letölteni.

nagel182

nagel182

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 09:56

Kezdőknek a Helvéczia szvsz pont a jellegzetes nyelvezete és a nem mindenki által kedvelt szetting miatt nem biztos, hogy jó választás. A hallottak alapján viszont a KéM annál inkább, a D&D 4E kapcsán pedig osztom Bulldy véleményét. A játékosnak gyakorlatilag egyetlen karakterlapra van szüksége és magyarázatra, hogy hogyan működnek a karakter képességei.

Nekem beugrik még az ilyenkor mindig méltatlanul kihagyott (vagy jogosan?) Gyűrűk Ura RPG (mondhatni egy 2d6-ra átültetett D&D3 "light"), amihez roppant könnyű alapkönyvet találni.

mi az a KéM?

és meg nézem a gyürük Ura RPG-t köszi!

és igen én is  magyarázatra alapoztam azért gondoltam D&D 4ere ami egyszerűbb mint 3.5 vagy Pathfinder ami kedvenceim közé tartozik.  Meg talán kicsit kordában is tudom öket tartani....hmmmm

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 09:49

Kezdőknek a Helvéczia szvsz pont a jellegzetes nyelvezete és a nem mindenki által kedvelt szetting miatt nem biztos, hogy jó választás. A hallottak alapján viszont a KéM annál inkább, a D&D 4E kapcsán pedig osztom Bulldy véleményét. A játékosnak gyakorlatilag egyetlen karakterlapra van szüksége és magyarázatra, hogy hogyan működnek a karakter képességei.

Nekem beugrik még az ilyenkor mindig méltatlanul kihagyott (vagy jogosan?) Gyűrűk Ura RPG (mondhatni egy 2d6-ra átültetett D&D3 "light"), amihez roppant könnyű alapkönyvet találni.

Módosította dekszter: 2014.08.05, 09:52

nagel182

nagel182

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 09:41

Hm, nekem sem ment az a letöltő link, pedig korábban működött.

Helvéczia mellett ott a Kard és Mágia is (fomalhaut.lfg.hu), ami egy egyszerűsített D&D3E.

Ha a 4. kiadás tetszik, az sem gond. A szabályokat el lehet mondani a játékosoknak, a karakterlapot pedig magyarul kitölteni. Elvileg kell lennie egy 4E Essential magyar karakterlapnak az lfg letöltései között.

Érdemes megnézni a Hősök Hajnala 4E rendezvény példakaraktereit, hogy hogyan lehet szépen összefoglalni egy-egy powert magyarul, hogy ne kelljen "könyvezni" játék közben.

Bulldy

Rendben köszi meg nézem! én is azt gondoltam hogy el tudom magyarázni, de akkor tudnak igazán bele jönni ha maguk bele tudnak nézni és meg érteni!  vagy esetleg bemutatom nekik ezen keresztül és ha ezen felül tetszik meg mutatni a magyar rendszert...hmmm

Próbáld meg így: http://helveczia.lfg.hu/

illetve, pl. az alapkönyvet nem lehet lerántani? Most nézem. :he:

erről az oldalról próbáltam.... a link is oda mutattat amit előbb posztoltam... sajnos nem működik.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6574 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 09:25

Próbáld meg így: http://helveczia.lfg.hu/

illetve, pl. az alapkönyvet nem lehet lerántani? Most nézem. :he:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 09:22

Hm, nekem sem ment az a letöltő link, pedig korábban működött.

Helvéczia mellett ott a Kard és Mágia is (fomalhaut.lfg.hu), ami egy egyszerűsített D&D3E.

Ha a 4. kiadás tetszik, az sem gond. A szabályokat el lehet mondani a játékosoknak, a karakterlapot pedig magyarul kitölteni. Elvileg kell lennie egy 4E Essential magyar karakterlapnak az lfg letöltései között.

Érdemes megnézni a Hősök Hajnala 4E rendezvény példakaraktereit, hogy hogyan lehet szépen összefoglalni egy-egy powert magyarul, hogy ne kelljen "könyvezni" játék közben.

Bulldy

nagel182

nagel182

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 09:11

Sajnos most nem az otthoni gépemről írok, simán le lehet azt tölteni, de péntek magasságában otthon leszek, akkor esetleg el tudom küldeni, ha addig nem tudod megoldani.

sajnos nem lehet simán letölteni... az egyetlen egy link ami letöltésre van az ez: http://helveczia.lfg.hu/index.php?smd_process_download=1&download_id=122

és sajnos nem működik. Hol kell bejelentenem hogy hiba van a rendszerben?(wordpress... ugh)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6574 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 09:07

Sajnos most nem az otthoni gépemről írok, simán le lehet azt tölteni, de péntek magasságában otthon leszek, akkor esetleg el tudom küldeni, ha addig nem tudod megoldani.

nagel182

nagel182

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 08:59

Helvéczia :hc:

(google igen hamar kidob, sokat)

Köszi! 

Megnézem, de jelneg az lfgés honlapjukról nem tudom letölteni a PDFüket. máshol meg nem találom..

esetleg tudsz egy másik helyet? mert nem találok.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6574 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 08:42

Helvéczia :hc:

(google igen hamar kidob, sokat)

nagel182

nagel182

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.08.05, 08:36

Sziasztok!
Nem rég pár embernek bemutattam hogy mégis mi az a szerepjáték és sikerült fel keltenem érdeklődésüket!

Ám általánosságban beszéltem róla semmi konkrétat, hogy legyen egy kis választási esély. 
Azt mondták bármit kipróbálnak csak hogy meg lássák mégis milyen, ami remek.

Erre gondoltam a Dungeon & Dragons 4e, csak közben kiderült nem mindenki tud angolul és 4e nem találok magyar nyelven. 

Az a kérdésem van egy egyszerűbb rendszer, ami magyar nyelven meg található, és kezdők is könnyen meg értik és játszható?

vagy vessem őket a mély vízbe? MAGUS, shadowrun 3rd, Káósz vampire, etc?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]