Ugrás tartalomhoz

Fotó

Basic D&D

• Válasz írásához lépj be
76 hozzászólás érkezett eddig

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.24, 20:19

Újraolvastam. Azt látom, hogy a D&D5e alapszabályokat lefodították. Hurrá!

Pf-ről nincs hír.

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.23, 16:43

Van valami terv Pathfinder és/vagy D&D5 fordítással kapcsolatban? Mindekttőnek alapja lehetne a félig meddig kész d20 fordítás. (3.5)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2894 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.21, 06:07

Említsük meg itt is valamilyen formában:

amatőr, némileg underground, nem hivatalos formában Basic D&D (a játékosi) magyarul is.

Fordítás teljes, átnézés, elütések, következetlenségek és magyartalanságok kiirtása még folyamatban.

Elérhető itt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7894 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.16, 22:19

Én is szívesen olvasnék egy-egy rövidebb beszámolót/összefoglalót az említett adventure path-okról odaát:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/14513-pathfinder/

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6366 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.16, 15:39

Azt lehet tudni, hogy miért váltottál vissza D&D5E-ről Pathfinder-re? Én most nem tudok egy okot sem felhozni (igaz a 3E vonalból már kiábrándultam egyszer).

Bulldy

Nekem a Pathfinder tök új, nem is igen ismertem előtte (csak hallottam róla). :)

Az Adventure Pathek pedig szerintem zseniálisak, Council of Thieves, Carrion Crown, Giantslayer..., most épp a Serpent's Skullt olvasom.

Én tavaly nyáron három délutánon keresztül meséltem PF-t, remek volt arra, hogy eszembe jusson miért nem mesélek már D&D3E -t. :)

A benne lévő rajzok nekem tetszenek, maga a könyv impresszív, de a csapat nagyon nem szavaz rá. Az adventure path -ok olvasva érdekesek, de nem meséltem őket, nem tudom mennyire állják meg a helyüket.

Ha akarsz esetleg erről beszélgetni, akkor menjünk át a D&D téma Pathfinder altémájába. :)

Bulldy

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.16, 01:39

Azt lehet tudni, hogy miért váltottál vissza D&D5E-ről Pathfinder-re? Én most nem tudok egy okot sem felhozni (igaz a 3E vonalból már kiábrándultam egyszer).

Bulldy

Nekem a Pathfinder tök új, nem is igen ismertem előtte (csak hallottam róla). :)

Az Adventure Pathek pedig szerintem zseniálisak, Council of Thieves, Carrion Crown, Giantslayer..., most épp a Serpent's Skullt olvasom.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6366 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.16, 00:28

Bulldy

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.15, 23:32

Mantriel nekem privát üziben azt írta legutóbb, hogy októberig tutira nem lesz rá ideje, és van rá sansz, hogy akkor sem lesz belőle semmi. Várni ne várjon rá senki, akkor a csalódás csak pozitív lehet! Persze másvalaki felkarolhatja az ügyet, de eddig sem volt tolongás...

Igen. Mától kezdve van megint szabadidőm ilyesmire, de nem igazán látom már be, hogy mi értelme lenne pont a D&D basicet. lefordítani. Úgy hallottam, hogy WotC háza táján dolgoznak az új "OGL"-en, ha az kész (úgy saccolom olyan fél év), akkor fogjuk csak látni, hogy mennyire érné meg lefordítani az egészet.

Én jómagam pár hónapja hanyagolom az 5et a Pathfinder javára.

Ha valakinek van valami jó ötlete, hogy mit lehetne lefordítani (vagy valami hasonló meló), akkor szóljon, most pont van kedvem és időm is.

Módosította Mantriel: 2015.08.15, 23:37

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7894 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.03, 14:12

Úgy tűnik, hogy a WotC-nak még nincsenek kész tervei a nem angol verziókkal kapcsolatban, noha Mike Mearls már említette, hogy szeretnék, ha más nyelven is elérhető lenne az új D&D.

Lásd még:

http://www.enworld.org/forum/showthread.php?356352-WotC-will-not-allow-translation-of-D-amp-D-NEXT/page18

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6366 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.13, 09:29

Strato, vagy valaki más, aki ért hozzá: 

A szerzői jogi részt az LFG el tudja intézni a WotC felé? Mert akkor van értelme az ilyen projekteknek.

Én futottam pár kört ebben az ügyben, de össze-vissza küldtek különféle e-mail címek között és egymásra mutogattak, hogy ez másik osztály dolga.

Két hét után feladtam.

Ha van kész valami, akkor ismét nekiugrok, hátha.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7894 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.13, 09:29

Most olvastam a projektet, elsőre érdekesnek tűnik. Én mondjuk inkább a PHB-nak esnék neki am blokk, a basicből nagyon sok hiányzott.

Azért lehet, hogy júliusban - amikor majd lesz időm - megpróbálkozom egy fordítással. Most nulla időm van ilyesmire - sajnos.

Gondolom, persze a basic már úgyis foglalt, társfordításba meg semmiképpen nem szeretek beszállni. Úgyhogy marad a PHB.

A szerzői jogi részt az LFG el tudja intézni a WotC felé? Mert akkor van értelme az ilyen projekteknek.

Nem hiszem, hogy a szerkesztők közül bárkinek lenne mostanában ilyesmire ideje, de amúgy is úgy tudom, hogy a WoTC nem igazán támogatja a Basic Rules fordításokat, dacára annak, hogy ingyenes kiadvány. Korábban voltak talán pont itt linkelve fórumok, ahol a német meg a francia fordítások akadályoztatásáról beszélgettek.

Ezzel együtt szerintem próbálkozni érdemes. Egy-két WoTC felé küldött levél miatt még nem veszhet semmi. Ha adnak hozzájárulást a Basichez, akkor az LFG-s letöltések közé is felkerülhet, és természetesen egy cikkben is megemlékezhetünk a projektről. Egyéb esetben marad az underground verzió, ha valaki úgy is vállalja a munkát vele.

Nyilván a játék szempontjából a PHB fordítása praktikusabb lenne, de az szerintem legfeljebb az underground verzióban fog működni, mivel ahhoz konkrétan is kötődnek üzleti érdekek. Nem hiszem, hogy a WoTC/Hasbro csak úgy, pénzmozgás és szerződés nélkül bárkinek fordítási jogot biztosítana hozzá. :)

bakosh

bakosh

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.13, 03:54

Most olvastam a projektet, elsőre érdekesnek tűnik. Én mondjuk inkább a PHB-nak esnék neki am blokk, a basicből nagyon sok hiányzott.

Azért lehet, hogy júliusban - amikor majd lesz időm - megpróbálkozom egy fordítással. Most nulla időm van ilyesmire - sajnos.

Gondolom, persze a basic már úgyis foglalt, társfordításba meg semmiképpen nem szeretek beszállni. Úgyhogy marad a PHB.

Módosította bakosh: 2015.05.13, 03:57

eleskanyar

eleskanyar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.08, 15:17

Mantriel nekem privát üziben azt írta legutóbb, hogy októberig tutira nem lesz rá ideje, és van rá sansz, hogy akkor sem lesz belőle semmi. Várni ne várjon rá senki, akkor a csalódás csak pozitív lehet! Persze másvalaki felkarolhatja az ügyet, de eddig sem volt tolongás...

akkor folytatom angolul, teljesen kezdő D&D-sként kicsit lassan, de biztosan .) mindenesetre az szószedetes doksitok is sokat segített máris, szóval köszönet érte!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7894 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.07, 14:53

eleskanyar

eleskanyar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.07, 02:08

Sziasztok, lehet tudni valami erről a projektről? Halad még (ha jólláttam Mantriel által)? Vagy nem várható, hogy lesz fordítás? Csak érdeklődöm, mert beszállni sajnos nem tudok, ahhoz az angolom nem elég.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2894 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.30, 17:22

:five:

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.30, 17:16

Mantriel, ez itt Glowface. Glowface, ez itt Mantriel. Többet én már nem tehetek. ;)

:ok:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7894 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.29, 22:28

Mantriel, ez itt Glowface. Glowface, ez itt Mantriel. Többet én már nem tehetek. ;)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2894 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.27, 08:08

A korábbi szószedet bővítve a teljes játékosi basic rules alapján. Új sorok kékkel. (DM-es szabályokon még nem volt erőm végigmenni).

Tessék észrevételezni, átnézni!

Továbbra is:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GqW5BBc3Gf-8XOjzvwEscKRepnt2J627kIEQNUkN7CQ/edit?usp=sharing

És, csak hogy ne vesszen el, Cápa varázslatlistája:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/10HlWGqH1GG9hEwr3P-nq6hCEc9bbyOLuAm8A5wiASOE/edit?usp=sharing

Ez pedig, csak hogy ne tűnjön el.

Kár lenne félredobni.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2894 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.27, 08:06

nem mondtam 2naponta mostanában, de a fordítás-projekttel kapcsolatban bármilyen melót vállalok.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]