Ugrás tartalomhoz

Fotó

Basic D&D

• Válasz írásához lépj be
83 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.12, 13:25

Én átvenném a stafétabotot. Agykapacitás, idő és energiám is van.

Részemről a tiéd! :)

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.12, 12:46

Több nem is kell. :D

Amíg a fordításra jelentkezők felébrednek a téli álmukból, megpróbálhatnád felvenni a WotC-tal a kapcsolatot, hogy ők miként állnak hozzá egy ilyen fordítási elképzeléshez illetve, hogy tudnak-e segíteni valamiképp (akár csak a verziókezelésben, mondjuk a change log elküldésével, ha kijön egy új verzió).

Én továbbra is csak a felpiszkáló ember szerepében tetszelegnék egyelőre. ;)

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.12, 06:20

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.11, 23:01

Sziasztok, 

Bár nagy rutinom nincs, szívesen segítek én is. Munka és ezer hobbi mellé hátha befér időnként egy kis fordítás. Most csak jelentkezem, aztán majd visszaolvasom a fórumot, hogy mi volt eddig...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.11, 21:52

Sziasztok!

Én indítottam ezt a témát, de a DnegyvenD -ben kiéltem a grafomán énemet. Jelenleg már a tervezett Descent2 ismertetőnek is háromszor indultam neki, de egy sornál messzebb nem jutottam, pedig tudom mit akarok írni.

Ha van jelentkező, aki bevállalja, annak örömmel adom át a stafétát.

WotC kontakt: még a kezdéskor kerestem őket, de csak össze-vissza pattogtattak különféle email címek és a mögöttük álló szervezeti egységek között, így nem jutottam előre, feladtam.

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.10, 14:27

Szerintetek várható mostanában még frissítés?

Valaki megpróbálta már felvenni a WotC-tal a kapcsolatot a fordítás kapcsán?

Módosította strato: 2015.01.10, 14:27

Capa

Capa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.10, 12:17

Húsvétot megcélozhatnánk, de kinek hogy lesz ideje. Egész jó ez a webes verzió, főleg formázás tekintetében.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.10, 10:37

Urak!

Ebből lesz valami?

Már van webes verzió is:

http://dnd.wizards.com/products/tabletop/players-basic-rules

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.01, 13:21

Úgy, ahogy Strato mondja. :(

Kicsit sok mindent vállaltam be, van egy futó fórumos mese, amivel végezni kellene lassan, ott a Savage Worlds / MAGUS, D40D -vel nem tudom rendben vagyok-e (talán még a Fanfár cikket kellene feltölteni valahova, hogy likelhető legyen a cikkben), illetve a D&D5E fordítás.

(És akkor a Descent 2nd "hosszú hozzászólást" nem is említem, amiből amúgy jobb lenne cikket írni...)

A Fanfáros dolgot bízd ide, a Descent 2-es hozzászólást/cikket nyugodtan sorold a prioritási lista legvégére, és mivel nálam ma elkezdődött a lakásátalakítás, a fórumos játék sem akkora katasztrófa részemről, ha (még) egy kicsit szünetel (csak akkor szóljunk a többieknek, hogy ők se várjanak rá).

Puff, máris csak két dolgod van. :D

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 702 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.01, 12:12

Kicsit sok mindent vállaltam be, van egy futó fórumos mese, amivel végezni kellene lassan, ott a Savage Worlds / MAGUS, D40D -vel nem tudom rendben vagyok-e (talán még a Fanfár cikket kellene feltölteni valahova, hogy likelhető legyen a cikkben), illetve a D&D5E fordítás.

Hű, a M*-konverzióra kíváncsi vagyok, azzal talán sikerülne rávenni a csapatot, hogy játsszunk! :bugri:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.01, 10:53

Úgy, ahogy Strato mondja. :(

(És akkor a Descent 2nd "hosszú hozzászólást" nem is említem, amiből amúgy jobb lenne cikket írni...)

Ettől persze nem hiúsul meg a dolog, csak lassul. :(

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.30, 22:33

Bulldy fenyegetett minket egy összefésült és szavazható verzióval, de gondolom kicsit belepte a hó, és prioritásbam háttrébb csúszott nála a dolog.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.30, 09:56

Megakadtunk?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.27, 10:21

A varázslatokat átmásoltam az én szószedetembe, egy külön lapra.

Köszi!

A kék sorokhoz hozzátettem a magam két fillérjét. :ugri:

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.24, 05:48

A varázslatokat átmásoltam az én szószedetembe, egy külön lapra.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.23, 22:52

Érdemes lenne egy fájban összesíteni a kettőt. Akár két vagy több külön munkalapra, téma szerint.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.23, 17:35

A korábbi szószedet bővítve a teljes játékosi basic rules alapján. Új sorok kékkel. (DM-es szabályokon még nem volt erőm végigmenni).

Tessék észrevételezni, átnézni!

Továbbra is:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GqW5BBc3Gf-8XOjzvwEscKRepnt2J627kIEQNUkN7CQ/edit?usp=sharing

És, csak hogy ne vesszen el, Cápa varázslatlistája:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/10HlWGqH1GG9hEwr3P-nq6hCEc9bbyOLuAm8A5wiASOE/edit?usp=sharing

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7998 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.21, 06:13

Megpróbáljuk előre átfutni ezeket, vagy majd hozzáadjuk a szószedethez, ahogy haladunk a fordítással?

Szerintem jobb előre, mert egyrészt akkor senki nem akad el, amikor egy lefordítatlan szakszóhoz ér, és nem menet közben kezdünk el vitatkozni róla, másrészt vannak összefüggő és egymásra kihatással bíró kifejezések, amiket jobb egyszerre meghatározni és nem külön-külön, hogy ne kelljen visszafelé is kell dolgozni az esetleges cserék miatt.

Módosította strato: 2014.08.21, 06:14

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 783 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.20, 09:19

Talán a játék legfontosabb kifejezéspárosa az "advantage/disadvantage" amit érdemes lenne rátenni a listára. :-)

A Condition listán fussunk végig, mert azok sűrűn elő fognak ferdülni, fajok meg varázslatok fordítása közben.

A damage type-okat is jó lenne egységesen fordítani (radiant?).

A build-ek neveit annyira nem kell, mert azok csak a kasztok alatt fordulnak elő, és valószínűleg nem fognak ütközni egymással. Ha véletlenül két helyen ugyanaz a szó kerül használatra majd utólag cserélünk. :-)

Szerintem azokkal az általános dolgokkal kéne kezdeni, amikre sok helyen hivatkozik a könyv. Például a felszerelések, minden kasztnál és backgroundoknál is előfordulnak. Felszereléslistának a nevein végig kéne futni.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.20, 08:10

Egy apróság még: az általam feltett szószedet messze nem volt mindenre kiterjedő. A karakterlapon futottam végig, meg talán a karakteralkotás legelső fejezetén. Szóval, biztos, hogy későbbiekben majd lesz még egy csomó plusz fordítandó kifejezés is. (Kasztok, hátterek, fajok kapcsán).

Megpróbáljuk előre átfutni ezeket, vagy majd hozzáadjuk a szószedethez, ahogy haladunk a fordítással?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]