Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Körkérdés: melyik fejezetet lapozod fel először az új DnD PHB-ben?

• Válasz írásához lépj be
52 hozzászólás érkezett eddig

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2934 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.18, 05:19

Amúgy a 3. és 4. kiadás egyértelműen battlemat-függőbb volt, mint az 5. Ugyan nekem még minidg dolgoznom kell az 5. kiadás ilyen használatán - eddig félreértések lettek a szóban mesélt csatákból - de még nem adtam fel. Legalábbis a kevésbé fontos, kevésbé bonyolult összecsapásokat térkép nélkül mesélném.

Ja, és én is az elejétől-végéig átlapozós leszek, ha fizikailag is kézhez veszem. A digitális bepislogásoknál már rálestem az izgis részekre. :)

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.17, 23:19

Rogue.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.17, 09:24

Nem kell azt olyan komolyan venni. Mi a 3. kiadást jópár évig toltuk úgy, hogy nem volt csatatérkép, AoO -kat vagy tettek a küzdő felek vagy nem. Igyekeztük fejben lekövetni, de ha elmaradt senki sem panaszkodott. Az volt a mentalitás, hogy mindkét fél (játékosok, mesélő) elfelejti néha, szóval egálban vagyunk. :)

Mondjuk a 3E vonalat én is két csatatérképes-szabálykodós kampány után adtam fel. Mondjuk az alapokkal nincs gondom, csak a komplex harcrendszer 80% -át dobnám ki. (AoO -ra elég annyi, ha az ellenfél le akar lépni közelharcból, akkor viszont kegyetlenül behajtani, nem ilyen lagymatag "visszavonulás" manőverrel kibújni alóla. :))

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 22:37

(A HH táborban vicces volt hallani, hogy mennyire szokatlan volt több mesélő kollégának a megosztható mozgás - mozgok 10 lábat, ütök, mozgok még 20 lábat - nekem néhány év SaWo és egy kis Descent után az a furcsa, ha nincs. :))

Ja, jól hangzik, persze, csak az egészet t*kön lövi, hogy a régi AoO-nak a reach-ból kilépéses szabad támadása megmaradt, upsz...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 22:20

Kíváncsi lennék a te véleményedre.

A Pf-et most is szeretem, a 3.5 után kész felüdülés volt játszani, a világa is nagyon hangulatos, nekem nagyon bejött, ugyanakkor az egész D&D-alapokat egy életre megutáltam.

Nem tudom, nekem a 3.5 után nem tűnik olyan áttörésnek a PF. Jó játék, egy-két helyen egyszerűsít is, illetve vezet be érdekes újdonságokat, de nincs olyan messze a 3.5 -től.

Az új D&D -ben van, ami szimpatikus nekem, van ami olyan jó-jó. Az alapkönyvet én sem veszem meg első körben, de a Basic -el biztos fogok majd játszani. Nekem a "nevezetes" szintekkel nincs gondom, sőt, hozzátartoznak a stílushoz ezek a mérföldkő szintlépések. A varázstárgyak meglétét már 3.5 -ben sem éreztem szükségesnek, ha a játékos jól játszott, kihasználta a karaktere képességeit, illetve a csapat valóban csapatmunkában dolgozott, nem pedig 4-5 karakter tolta a saját "one man show" -ját, akkor nélkülük is lehetett boldogulni.

Azt nem tudom, hogy mennyire fog elszállni a sebzés a HP -hoz képest az új kiadásban. Az alacsony Prof Bonus jónak tűnik - aztán majd kiderül. :)

(A HH táborban vicces volt hallani, hogy mennyire szokatlan volt több mesélő kollégának a megosztható mozgás - mozgok 10 lábat, ütök, mozgok még 20 lábat - nekem néhány év SaWo és egy kis Descent után az a furcsa, ha nincs. :))

Bulldy

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 19:45

+1 a semmitre. Mivel nem fogom megvenni  és nem is ismerek senkit akit meg fogja.

Ha a kezembe kerül ugyanazt amit minden RPG alapkönyvnél: A karakterlapot. (Aztán az indexet/tartalomjegyzéket/illusztrációkat, ha tetszik amit látok: a karakteralkotást és főmechanizmus részeket hogy összedobhassak egy tesztkaraktert. Aztán minden mást.)

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 20:16

Én a classokat néztem meg, a preview-kban is ezt kerestem. Főként a mágiahasználók.

Az eddigiek alapján sokkal jobban hasonlít egy 3E-re amibe átemeltek pár dolgot a 4E-ből aztán picit megkeverték. Szórakoztató, de nem hiszem, hogy áttérek rá.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 14:45

fél-off: Monte Cook dnd-izmusaira én a dnd-ben is vicsorgok... ;)

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 12:25

Egyiket se, egész jól megvagyok nélküle.

Szintén.

DnD mindig borzasztóan hidegen hagyott.

És mi hoz tűzbe? :) Miről szóljon legközelebb a körkérdés?

Arról, hogy mi hoz tűzbe.

Ezt én is csak max. akkor veszem majd kézbe, ha valaki erővel belenyomja; a "D&D-filozófia" már annyira távol esik tőlem, hogy még a Numenerára is rávicsorogtam sokszor, amikor Cook dndizmusait véltem felfedezni a sorok között.

Azért azt elismerem - így, nagyban laikusan -, hogy a fél füllel hallott félinfók alapján még ez az új lesz a számomra legtolerálhatóbb kiadás, amiről tudomásom van. Szóval menjünk bele a játékba: mit néznék meg először? A karakterlapot, aztán hogy mennyi HP-t kap a kezdő varázsló, aztán a talentek listáját - ha túl sok van ez utóbbiakból, már el is nyomtak bennem mindent az előítéletek. :DD

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 09:30

Kíváncsi lennék a te véleményedre.

Semmi extra, egyszerűen csömör: a D&D-t anno Sancusszal kezdtük, 2E-vel, aztán jött sorban 3E, 3.5E, közben Star Wars (Revised és Saga), végül Pathfinder (utóbbiak már más csapattal, itt, Bpesten). Pf-et rengeteget, éveken át heti-kétheti rendszerességgel játszottam és meséltem (kisebb-nagyobb megszakításokkal), és a közepes/magas szinteket elérve egyszerűen herótom lett attól, hogy matekpélda lett az egész és hogy pl. egyetlen francos kör több, mint egy óráig tart (megtörtént). A Pf-et most is szeretem (csak az alapkönyv és pár alap kiegészítő körét tekintve (pl. az Ultimate Campaign szerintem az utóbbi pár év legjobb kiegészítője és mivel nagyobbrészt rendszefüggetlen, bárhol használható)), a 3.5 után kész felüdülés volt játszani, a világa is nagyon hangulatos, nekem nagyon bejött, ugyanakkor az egész D&D-alapokat egy életre megutáltam.
Az 5E kapcsán, a Basic Set moduljának játszása közben is folyamatosan ez piszkált, ugyanúgy kiszúrtam, mik lesznek a problémák később (pl. bakugrás-szintek, emiatt később az elkerülhetetlen tárgy-kompenzáció, bármennyire is letápolták a mágikus tárgyakat; hosszú körök már első szinten + grid; kasztok + az "új" multiclass, stb.) és már játék közben előjöttek a szokásos viták pl. az új advantage-rendszer (mivel volt egy tolvajunk, nagyon nem volt mindegy), vagy a személyiségjegyek (ami sarkítva kvázi egyenlő azzal, hogy valamilyen előnyt kapsz, ha állandóan ugyanazt játszod a karaktereddel...) miatt. Köszönöm, ez nekem már nem hiányzik.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6564 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 08:22

de engem továbbra sem győzött meg arról, hogy visszatérjek a D&D vonalra, sőt, kezdenek feltámadni bennem az elfelejteni kívánt rossz érzések. Igen, eléggé kiszerettem belőle...

Ezekre a rossz érzésekre kíváncsi lennék. Nekem is van egy kis felemás érzésem az új D&D -vel kapcsolatban és bár még nem játszottam, nem tűnik olyan vészesnek, mint a 3. vagy a 4. kiadás.

A nyáron a HH táborban meséltem Pathfinder -t háromszor. Vagy öt éve nem meséltem 3. kiadás - alapú játékot (ja, de, volt pár KéM mesém!), már kezdtem elfelejteni, hogy mit szeretek benne - és azt is, hogy mit nem. Kíváncsi lennék a te véleményedre.

Bulldy

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 07:53

Én is csatlakozom azokhoz, akik az "egyik sem" opciót választották. :) Biztosan nem fogom megvenni, és ha netán a kezembe is kerül, csak random nézek majd bele. A mesélőnk ragaszkodik hozzá, hogy 5E-t mesélne, ezért a Basic Set-et is megvette, egy session le is ment már, de engem továbbra sem győzött meg arról, hogy visszatérjek a D&D vonalra, sőt, kezdenek feltámadni bennem az elfelejteni kívánt rossz érzések. Igen, eléggé kiszerettem belőle...

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 20:21

Fajokat nézném meg először, aztán a varázsló kasztot, majd minden bizonnyal a csudálatos rakétát, aka. magic missile-t. Az elf harcos-varázslóhoz kellő dolgokat :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 18:24

Az Inspiration részt senki sem keresné ki gyorsan... ? :aboci: :pajzs:

I see what you did there! :P

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 18:22

Az Inspiration részt senki sem keresné ki gyorsan... ? :aboci: :pajzs:

Btw... természetesen a kasztokat, azokon belül is a bárdot :) .

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 18:15

Valószínűleg a háttereket, ha már úgyis azok lennének a nagy újítások.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 17:52

Elsőnek a tartalomjegyzék, majd az illusztrációk, aztán amihez kedvem lesz. :virag:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 16:24

Én elsősorban a démonidéző varázslatokra vagyok kíváncsi.

Utána pedig készítek egy félork orgyilkost. :hedbeng2:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 16:22

Nekem a D&D-életérzéshez pont megfelel a K&M, ahogy a klasszikus mondja, vagy az AD&D, vagy a 3e vagy akármi, amivel az aktuális társaság éppen játszik. Gondolom az 5e sem fog fájni, de tőlem lehet kb. bármilyen, amíg van benne húszoldalú meg sárkány.

Körkérdés: nehéz, sokkal értelmesebbeket én se tudnék. Ami eddig jobb volt: szerepjátékos közhelyek, mitől jó egy mesélő, oWoD vagy nWoD (ebből mekkora jó kis edition war lett), ilyesmik. Javaslataim:

Melyik magyar v. magyar kiadású szerepjátékot rebootolnád?
Hogy népszerűsítenéd a rpg-t laikusok körében?
Megvennél-e szerepjátékos újságot papíron? Milyet, mennyiért? (Jó, ábrándozni lehet.)

+1 ezekre a témákra. :)

Amúgy az elején kezdeném valszeg a könyvet. De nem rendeltem meg. Egyelőre ott a Starter, meg a Basic.

Igazából most a Dragon AGE Set 3 miatt ülök tűkön, remélem, szeptemberben már ideér a dobozom. :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5668 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 16:21

Melyik magyar v. magyar kiadású szerepjátékot rebootolnád?
Hogy népszerűsítenéd a rpg-t laikusok körében?
Megvennél-e szerepjátékos újságot papíron? Milyet, mennyiért? (Jó, ábrándozni lehet.)

Köszi. Felírtam őket :).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]