Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Villámhírek - 2014.08.15.

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.21, 17:02

2K weekend a Steam-en: a teljes Civ5, Bioshock 1-2, Borderlands 1-2, X-COM / Bureau paletta 50-80% engedménnyel, valamint a Borderlands 2 még két napig ingyen játszható. Ezeken kívül -75% van a Metro: Last Light és Portal 1-2 játékokra is.
Előrendelhető státuszba került a Beyond Earth is, az 50 dollárt kicsengetők megkapják az Exoplanet Map Pack-et, ami hat, valós exobolygó inspirálta random felszín-generátort tartalmaz. (Ismerve a korábbi Firaxis és 2K játékokat, szerintem érdemes még várni 1-2 évet és egyben, leakciózva megvenni minden DLC-vel együtt.)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.20, 10:13

A Star Wars Rebels október 3-án egy órás pilottal indul, aztán okt. 13-tól kezdődik a sorozat.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.18, 12:04

A Witcher 1+2 (mindkettő EE) még 16 órán át 80%-os kedvezménnyel kapható a GOG-on. A kettő együtt 6$, ami gyakorlatilag már majdnem ingyen van.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.17, 08:55

A Guild Wars 2 aug. 24-ig féláron kapható.

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.17, 08:43

Méretes nWoD-hírek: http://theonyxpath.com/the-world-of-darkness-second-edition/

New editions of Vampire, Werewolf, Mage, Promethean, and Changeling are all on their way. We’ll also be releasing a new World of Darkness Rulebook, incorporating the rules updates from The God-Machine Chronicle.

We’ve already been updating the new World of Darkness via the Chronicle series. The second edition plan replaces that, so rather than publish The Idigam Chronicle and The Fallen World Chronicle, we’re going to be publishing second editions of Werewolf: The Forsaken and Mage: The Awakening.

Will the second editions require the new World of Darkness Rulebook?

No, the second editions will be standalone, like Vampire/Blood and Smoke. The second edition of The World of Darkness Rulebook will be a canonical reference for the entire system, and include expanded options (like vehicle rules) not present in every game’s core book.

A 2015-ös játékvonaluk címe pedig Beast: The Primordial lesz. Bővebb infók majd ha felkerül a netre a tegnapi GenCon-konferenciájuk felvétele.

Módosította StB: 2014.08.17, 08:44

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 15:02

Miután megnéztem videót rá kellett jönnöm, hogy megint badass hősök gyülekezeteként kell szörnyeket írtani. Ettől még kipróbálnám de ha kicsit hétköznapibbak lennének végre a karakterek (egy ilyen 4vs1 játékban) az még jobb lenne számomra.

Én is valahogy így vagyok vele. Ha igaz a pletyka, és free to play lesz, akkor talán kipróbálom:

http://www.kotaku.co.uk/2014/08/16/biowares-shadow-realms-may-well-free-play

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 14:31

A kockákról is tudnál mondani gyakorlati véleményt, tapasztalatot :) ?

A spéci kockákkal nincs különösebb baj, bár én általában véve nem szeretem az ilyesfajta "újításokat". Akik ismerik, azt mondják, a Descent-hez hasonlít nagyon (azt nem ismerem). Mindenesetre szerintem mérföldekkel jobb, olvashatóbb, egyértelműbb, és világhoz illeszkedőbb, mint ami az új Star Wars-ban van és szvsz az utóbbiban az ilyen-olyan átváltásokkal még feleslegesen túl is bonyolították.

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 217 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 12:22

A Shadow realms addig tetszett amíg elolvastam a cikket, azt hittem egy sötét városban mászkálhatunk majd papokkal akik inkább közelebb vannak a mindennapi emberhez mint a superhősökhöz(nyilván valami táp képességük vagy aurájuk lenne).

Miután megnéztem videót rá kellett jönnöm, hogy megint badass hősök gyülekezeteként kell szörnyeket írtani. Ettől még kipróbálnám de ha kicsit hétköznapibbak lennének végre a karakterek (egy ilyen 4vs1 játékban) az még jobb lenne számomra.

A villámhíreket köszönjük továbbra is hozza a megszokott információkilégítési szintet :D

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5510 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 12:00

Petrus: köszi :sor: . A kockákról is tudnál mondani gyakorlati véleményt, tapasztalatot :) ?

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 11:19

Köszi az infót.  :panikol2:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 10:29

Hmm... és legalább játék közben jó valamire ez a sok bigyó? Leegyszerűsít vagy átláthatóbbá tesz dolgokat, vagy tényleg csak hátrányai vannak?

Önmagában nincsenek hátrányai, szó szerint "kézbe adja" a rendszer releváns részeit, amire éppen szükséged van, de ezt olyan nagy előnynek sem mondanám. A dobozos változaton kívül megjelentek "hagyományos" rpg könyv formában is az alapkönyvek, szerintem ugyanúgy játszható, esetleg az első pár alkalommal többet kell lapozni. A kétoldalas (zöld/piros) akciókártyák mondjuk elég hasznosak lehetnek a rendszer felépítése miatt, meg esetleg a talent kártyák is, de a többi szerintem felesleges mütyür.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 09:01

Amúgy tényleg olyan rossz játék? Nekem inkább csak szokatlannak tűnt, nem pedig kimondottan rossznak- bár játszani soha nem játszottam vele, arra még ott a 2. kiadás, csak olvasgattam a szabálykönyvet.

Nem mondanám rossznak, de rohadtul pepecselős. Mindenhez külön kártya, vagy jelölő van, helyigényes, csak az előkészület legalább egy óra, és játék közben is minden kis vicik-vacak mütyürke és kártya elborítja a karakterlapodat (plusz a parti saját lapját). Elpakolni meg megint egy rémálom, a doboz eléggé ki van centizve. Én ezért is hagytam abba és adtam el, nem a rendszere miatt.

Hmm... és legalább játék közben jó valamire ez a sok bigyó? Leegyszerűsít vagy átláthatóbbá tesz dolgokat, vagy tényleg csak hátrányai vannak?

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 08:17

Amúgy tényleg olyan rossz játék? Nekem inkább csak szokatlannak tűnt, nem pedig kimondottan rossznak- bár játszani soha nem játszottam vele, arra még ott a 2. kiadás, csak olvasgattam a szabálykönyvet.

Nem mondanám rossznak, de rohadtul pepecselős. Mindenhez külön kártya, vagy jelölő van, helyigényes, csak az előkészület legalább egy óra, és játék közben is minden kis vicik-vacak mütyürke és kártya elborítja a karakterlapodat (plusz a parti saját lapját). Elpakolni meg megint egy rémálom, a doboz eléggé ki van centizve. Én ezért is hagytam abba és adtam el, nem a rendszere miatt.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 08:07

A WHRP3-hoz pár reprint még most is be van tárazva, úgy tűnik ezeket azért egy darabig még nyomni fogják.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 00:09

Van egy hasonló videó a Shadow Realmshez is:

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.16, 00:02

Might & Magic Heroes VII gameplay:

Négyzetrácsos pálya... böeee.

Maradok a Kings Bountynál.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 23:30

Might & Magic Heroes VII gameplay:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 21:26

A jelek szerint az FFG nem vesztette el a WFRP licencet (egyesek szerint gyakorlatilag ül rajta, "túszul ejtette", hogy másé se legyen, ezért nem hozott ki semmi újat az elmúlt pár évben), csak a WF3 vonalat állítja le. Lehet, hogy már benne van a WF4 a csőben valahol, bár a Star Wars és a Dark Heresy 2nd/40K biztosan előbbre van most. Azt olvastam, megvárják a táblás WF új kiadását, amiben előrelökik a sztorit is és (újra) jelentős változások várhatók Old World-ön (a hírek szerint Nagash - megint - visszatér, de most végleg elhozza az apokalipszist).
Egyébként a GW nemrég az ausztrálokra szállt rá, úgy, mint ahogy pár hónapja a teljes EU-t - köztük a magyarokat is - megszívatta és minden online lehetőséget megszűntetett.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5510 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 20:20

Jelen állapotában (szimbólumok, kártyák, jelölők stb.) én sem sajnálom a játékot, de remélem előbb-utóbb visszatér.

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 667 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.15, 18:40

Még az idén új Space Hulk digitális játék jelenik meg. A fejlesztők tavalyi Space Hulkja a társasjáték hű adaptációja volt, ebben viszont már bőven lesznek eltérések (XP-t gyűjtögető, szintet lépő egységek, stb.). Játszható chapterek: Blood Angels, Space Wolves, Ultramarines.

Jó hír, a mostani verziót amúgy is sokan egysíkúnak mondták.

A Deathwing mondjuk beelőzi nálam, azt nyálcsorgatva várom

A WFRP 3e-ért viszont nem hullajtok könnyeket.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]