Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

X-Men történelem – #5: New Mutants, X-Factor, Classic X-Men (1984-1988)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.05, 16:09

Vorador, elarulod, hogy mi lett Bird-Brain sorsa? Remelem, valami latvanyos veget ert. :) Talan nem nagy spoiler.

A Fall of the Mutants crossoverben az Új Mutánsok elmentek egy szigetre, ahol fény derült Bird-Brain származására. Egy sima madárból fejlesztette ki Dr. Animus, más néven az Ani-Mator, hogy létrehozzon egy emberméretű madár erejével, ügyességével és intelligenciájával rendelkező lényt. :) Egyéb állatokat is felfejlesztett, akiknek a neve: Ani-Mates. Ezekkel összebarátkoztak az Új Mutánsok, felszabadították őket és embert akartak faragni belőlük. A végső tanulság: nem a ruha teszi az embert.

Farkas Ani-Mate: "Can't be men. No clothes. Clothes make man. That law!"

Cannonball: "No... you're wrong! Clothes don't make you anything! Makin' choices is what makes you a man!"

Ezt a sztorit izzadta ki magából Louise Simonson a nagy crossoverre...

Bird-Brain itt maradt a szigeten és azóta csak 2-3 alkalommal szerepelt. A legutóbbi szereplése sajnos egészen friss (2012).

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.05, 09:19

Vorador, elarulod, hogy mi lett Bird-Brain sorsa? Remelem, valami latvanyos veget ert. :) Talan nem nagy spoiler.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2466 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.04, 11:30

"Infectia and the Anti-Bodies"
hahaha! Mint valami 60-as évekbeli leányegyüttes :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.31, 13:49

Csak erdeklodeskeppen: hany irast tervezel meg?

Még képlékeny, de összesen nagyjából 15 részes lesz a sorozat.

Statisztika:

Ugye az X-Men első 50 évét fogom áttekinteni. Mivel 1963-ban kezdődött, így évek szerint ez és a következő cikk pont a félidőt jelentik (1988). Ám a kiadott újságok mennyisége szerint már más a helyzet! Összesen majdnem 5000 X-Men képregényről beszélünk, de ebből az első 25 évben talán ha 700 jött ki, a második 25 évben pedig jóval több, mint 4000. Sokat mondó számok. :)

Ennek ellenére a második 25 évről nem tervezek sokkal többet írni, mint az elsőről, mivel egyszerűen kevés képregény lesz, amit érdemes elolvasni.

A 90-es évek különösen durva, hirtelen mindössze Peter David X-Factorja, Joe Kelly Deadpoolja és az Age of Apocalypse crossover az, amit igazán tudok ajánlani, meg egy-egy számot innen-onnan, illetve néhány minisorozatot. Bár még néhány dolog biztos eszembe fog jutni, de elég szomorú, hogy egy évtized alatt csak ennyi jobb fajta X-Men újság jelent meg...

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.31, 09:42

Ujfent jo kis iras, mindig szivesen olvasom. :)

Eddig csak elkepzelesem volt rola, hogy mennyire hanyattatott es szerteagazo az X-Men brand sorsa, de a valosag tulmutat ezen. Komolyan, valami grafikus megoldas kellene ahhoz, hogy at lehessen latni, hogy az egyes szeriak karakterei milyen alszeriakban bukkannak fel / tamadnak fel stb.

Csak erdeklodeskeppen: hany irast tervezel meg?

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.30, 19:20

Bird-brainnek van egy fajta Donáld kacsás felhangja :D

Nekem Jar Jar Binks jutott róla eszembe. :)

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.27, 22:52

Király a cikk mint mindig nagyon jó és érdekes cikk sorozat. 

Bird-brainnek van egy fajta Donáld kacsás felhangja :D 

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.27, 20:34

A bemutatást és a bevágott képeket elnézve, elég komoly talány, hogy bird-braint kinek szánták. Gondolom a fiatal korosztálynak, d emlékeim szerint az ilyen rajzoktól és "vicces" karakterektől engem már 8 évesen is a hideg rázott.

A cikkért továbbra is nagy köszönet. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.27, 20:11

Nem véletlenül írtam, hogy majd még visszatérünk az X-Factorra, amikor Peter David (PAD) lesz az írója. :) Szerintem is kiváló, a legjobb dolgok egyike, amit X-Men témában ajánlani tudok.

Madrox központi szerepéből következtetve azt hiszem, hogy PAD 2005 körül indult X-Factorjára utaltál. De a 90-es években is írta egy ideig az X-Factort, azt ismered esetleg? (Majd persze be lesz mutatva a cikkben, amikor eljutunk oda.)

Jut eszembe: nagy köszönet mindenkinek, aki hozzászól egy-egy részhez, és még ennél is nagyobb köszönet azoknak, akik visszatérően kommentelnek a cikksorozathoz!

X-factorból meg sokáig egészen minimálisat láttam csak, aztán valamelyik modern folytatásába belebotlottam, abból pár tucat számot kapsából végigolvastam. Nagyon Madroxra a Sokszoros Emberre volt írva, a többiek inkább csak támogatták, de szerintem egésze kiváló volt.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2902 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.27, 18:35

Nagyon király!
Bird-Brain nekem totál kimaradt. Hmm... sajátos.

X-factorból meg sokáig egészen minimálisat láttam csak, aztán valamelyik modern folytatásába belebotlottam, abból pár tucat számot kapsából végigolvastam. Nagyon Madroxra a Sokszoros Emberre volt írva, a többiek inkább csak támogatták, de szerintem egésze kiváló volt.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5606 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.27, 09:52

Továbbra is max respect. Ha tized ennyi dolgot tudnék én is a kedvenc hőseimről...

LargeHead

LargeHead

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.08.27, 09:26

Köszönöm szépen! :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.27, 08:29

Kösz a cikket!

Ez a Bird-Brain vonal tényleg a legaljának tűnik. :D

Módosította strato: 2014.08.27, 08:30

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.27, 07:10

Ezúttal az Uncanny X-Men által képviselt főszál mellett futó egyéb X-Men sorozatokról lesz szó. 1984 és 1988 között az előző cikk végén említett New Mutants mellett két új sorozat is indul X-Factor és Classic X-Men címmel. Az előbbi a legelső X-Men csapatot hozza újra össze, az utóbbi pedig egy kihagyott oldalakkal és új történetekkel bővített reprint széria.

http://lfg.hu/66752/ismerteto/x-men-tortenelem-5-new-mutants-x-factor-classic-x-men-1984-1988/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]