Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Turing tesztje - Cyberpunk krónika (2. rész)

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

Terde

Terde

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 28 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.06, 00:13

Mendark: Nagyon szépen köszönöm az elismerő szavakat!
Szerintem mindenki nehezen szokja meg a körváltót a holtidő miatt. A mi társaságunk is így volt ezzel, csak aztán közös munkával mégis sikerült ezt játszhatóvá varázsolni. Egyébként még ha nem is körváltóban, de szerintem megéri bomlasztani a társaságot :D Például az egyikőjük dolgozhat az ellenséges NJK-nak. Aztán mese előtt külön beszélni (akár játszani) egy játékossal a többiek tudta nélkül, és csak apránként megszellőztetni, hogy van egy tégla a játékosok között. Garantált a para szvsz :) De a két ellenséges csapat koncepció is jó (én egyszer próbáltam, vérfürdőbe torkollt.) Illetve akár teljesen titkos koncepciót is kaphat külön mindenki, így senki sem bízik a másikban (ehhez van gépen együléses Cthulhu modulom, ha van rá érdeklődés, meg lesz egy kis szabadidőm némi utómunka után szívesen elküldöm az lfg-nek). Ez mind-mind szétszórja a csapat tagjait szerintem és talán megszeretteti velük a körváltós rendszert.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.04, 15:17

Összelinkeltem a krónika előző meg mostani fejezetét, hogy könnyebb legyen a navigáció. Ha lesz újabb rész, próbálunk majd figyelni erre.

Mendark

Mendark

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 104 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.04, 12:18

Remek!
Még mindíg nem juottam túl a körváltós rendszer okozta sokkon :-)
Többször is próbáltam már úgy mesélni, hogy a karakterek nem feltétlenül barátok, sőt ellenségek. Nehéz volt. Leginkább a Salvatore féle sötételfes kalandoknál működött, mikor a csapat kap egy feladatot, de egymással érdekeivel ellentétes "mellékküldetéseket" is kapnak a saját házuktól vagy hasonló. Ott is sok olyan volt hogy csak a party egy része játszik, és indőként egész jól működött (máskor meg nem).
De elve játékrendszert csinálni belőle!
Király!
Mondjuk minden tiszteletem a mesélőnek!

Terde

Terde

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 28 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.03, 20:17

Arcana: Nem tudom, hogy hány részben lesz leközölve, de összesen 15 játékülés lesz, ebből elküldtem 13-at és kész van 14. Jelenleg az utolsó játékülésre készülünk.

Nocturna: A nevekkel én is problémában voltam; nehéz megállapítani, hogy mennyit célszerű beleírni egy ilyen összefoglalóba. Az a baj, hogy a feltüntetett nevek később fontosak lesznek ezért döntöttem úgy, hogy maradjanak benne a szövegben. Azonban talán megkönnyítené az értelmezést egyfajta függelék, mely a karaktereket és a hozzájuk tartozó kapcsolati hálót mutatná be. Dolgozok az ügyön, csak összesűrűsödtek a dolgaim, de remélem emberi időben be tudom fejezni.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.02, 21:59

En is feladtam a felenel. :/ Tul regen volt az elso, tul sok a nev, es a toredezett struktura (minden bekezdes egy ujabb JK, ujabb nevekkel, kapcsolatokkal, stb.) sem konnyiti meg az ertelmezest. Jegyzetelni meg nincs kedvem hozza.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.02, 18:01

Az a baj, hogy már nem emlékszem az első felvonásra. Hány rész lesz? Mert inkább egyben olvasnám majd el a végén.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5197 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.01, 15:20

Jó.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.01, 07:12

Peter Garfield – politikus: A Megatech Body szeretné vele szorosabbra fűzni a kapcsolatát. A mamutvállalat segítene abban, hogy ő vezesse a Cyber és Biotechnológiai bizottságot, cserébe azonban két dolgot kér. Az egyik, hogy alapítsa meg a bizottság felügyelete alá tartozó terrorelhárító osztagot, melyet a cég szerelne föl. A másik, hogy kapják meg a megfelelő engedélyeket és forrásokat a kutatásaikhoz.

http://lfg.hu/66697/vegyes/turing-tesztje-cyberpunk-kronika-2-resz/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]