Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

X-Men történelem #6: Uncanny X-Men (1984-1988.)

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.19, 07:59

Szeretem az X-menes What If történeteket is (például mi lenne ha Rozsomák vámpírrá változott volna). :)

Ez nem csak What If sztori, hanem ténylegesen is megtörtént. :)

Drakov

Drakov

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.17, 15:58

Vorador: köszi a cikkekért! Nagyon élvezetes olvasni a kedvenc képregényemről. Remélem a spinoff/kapcsolódó képregények közt szó lesz majd az Exilesról vagy az Age of Apocalypse-ról. Szeretem az X-menes What If történeteket is (például mi lenne ha Rozsomák vámpírrá változott volna). :)

Az következő cikkben remélem lesz említés Genosháról, ezt szeretem az X-menben, hogy képes elég felnőtt témákhoz is nyúlni, például ebben a történetben megjelennek a náci koncentrációs táborokhoz hasonlító mutáns átnevelő/átalakító központok, ahol Vadócot a helyi katonák szexuálisan bántalmazzák (nem, nincsen grafikusan ábrázolva, ez nem *olyan* képregény), a szadista őrök agymosást hajtanak végre és ahol a mutánsok gyerekvállalása halálbüntetéssel jár (csak a Genosha által ellenőrzött célzott tenyésztés az engedélyezett).

A Rozsomákos különcikknek én is nagyon örülnék, hihetetlen mennyire megváltozott a karakter egy pár évtized alatt. Eleinte Rozsomák szinte képtelen uralkodni állatias énje felett, többször is majdnem megöl/súlyosan megsebesít "ártatlanokat" is (akik csak útban vannak vagy ellentmondanak neki), mindenre a megoldás a "nyírjukki", igazi magányos farkas (de ezért lesz érdekes látni mint az X-men vezérét) és jó párszor saját X-menes társai kell leszerelniük őrjöngő bajtársukat. A regenerációja sincs még isteni szinten, egy jól irányzott lövés is képes leteríteni (nemhogy egy koncentrált össztűz). De azért kihoztak pár jó történetet az adamantium allergiából (Wolverine: The Best There Is az egyik legjobb minisorozat). Párkapcsolatai is eléggé érdekesek, bár a Jean Grey- (és Mariko) affér helyett inkább a Viharral való kapcsolatát emelném ki (akinek a Fekete Párduccal való kapcsolata is megérne egy misét).

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.15, 10:31

Egy friss cikk az indexről - nem tartozik szorosan a témához, de azért mókás:
http://index.hu/tudomany/til/2014/09/15/a_mutansok_nem_emberek/

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.14, 08:26

Bár az utóbbi 1,5 év X-Men képregényeit nem olvastam, de észrevettem, hogy most fut egy "Death of Wolverine" című sorozat.

Tegyétek meg tétjeiteket: vajon mennyi idő lesz, míg Rozsomák feltámad? :) Feltételezve persze, hogy valóban meghal. :)

Egyébként nem fura, hogy ha elolvasod a wikipedián vagy valahol egy képregény szereplő élettörténetét, akkor nem nagyon látsz olyan "Death" alcímű bekezdést, amit ne követne rögtön a "Resurrection" szakasz? Vagy sokszor eleve csak ez a bekezdés alcíme: "Death & Return". :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2925 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.14, 05:12

Vorador: hol lehet ezeket beszerezni, akár digitális formában is, emberileg elfogadható áron?

Én mostanában a marvel.com-on elérhető Marvel Unlimited előfizetést használom. Havi 10 dollár, vagy évi 70. Ezért az összegért, amíg az előfizetésed tart, annyi marvel képregényt nézhetsz digitálisan, amennyit akarsz. Az elérhető kínálatba általában kb. félé év késéssel kerülnek fel a legújabbak, de historikusan SZINTE minden elérhető.  Lehet PC-n böngészni, de nekem leginkább a nagyobb méretű tableten, oldalankénti nézés jött be. (Kisebb tablet/telefonokhoz lehet kockánkénti böngészést is kérni).

Időnként rábukkanok egy-egy történetszálra, amit nem ismertem, ilyenkor napokra beásom magam...

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.11, 21:14

"Ha viszont valami nagyjából hasonló hangulatot akarsz, akkor ajánlom Claremont 2009-ben indult X-Men Forever című sorozatát, melyben ott folytatja a történetet, ahol 1991-ben abbahagyta a távozásakor."

Akkor ez gondolom valami párhuzamosan futó sztori a "hivatalos" történetszál mellett. Érdekesnek hangzik, biztos ránézek. :)

Vicces egyébként, hogy kb egy éve úgy gondoltam, hogy ne most jól szintre hozom magam legalább X-men témában a Marvelnél, és nekiálltam a teljes szériának. Ez kb úgy az első 60-70 számig teljesíthetőnek tűnt(már leszámítva az iszonyatos kezdeti korszakát az Xmennek), aztán egyre szaporodtak a kereszthivatkozások más magazinokra. :) Most vagyok a 200. szám környékén, de már most látszik, hogy a rengeteg X-random sorozatot lehetetlen lesz mind elolvasni.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.11, 14:51

Vorador: köszönöm a választ, megnézem az ajánlott minisorozatot (bár kicsit félek, hogy nagyon nem ugyanaz a hangulat lesz, amit Claremontnál szeretek).

Egyáltalán nem olyan a hangulata, mint Claremontnak. Még Claremont ezredforduló utáni műveinek nagy része sem olyan hangulatú, mint az 1975-1991-es korszaka. :) De attól, hogy valami nem olyan, mint Claremont, még lehet jó. :) Pl. Milligantől az X-Statix vagy Peter Davidtől az X-Factor szerintem minőségben eléri Chris szintjét (jelentőségben persze nem, de hát az lehetetlen is lenne).

Ha viszont valami nagyjából hasonló hangulatot akarsz, akkor ajánlom Claremont 2009-ben indult X-Men Forever című sorozatát, melyben ott folytatja a történetet, ahol 1991-ben abbahagyta a távozásakor.

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.11, 14:20

Vorador: köszönöm a választ, megnézem az ajánlott minisorozatot (bár kicsit félek, hogy nagyon nem ugyanaz a hangulat lesz, amit Claremontnál szeretek).

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6537 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.11, 13:19

Akkor most Bulldy-t okoljuk, ha később fog folytatódni a cikksorozat, mert többoldalas spoilereket írat veled? :D

Nyugodtan, elbírom! :D

Vorador:

Spoiler

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.11, 12:30

Akkor most Bulldy-t okoljuk, ha később fog folytatódni a cikksorozat, mert többoldalas spoilereket írat veled? :D

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.11, 12:22

Bulldynak: a kérésednek megfelelően alább a válasz arra, hogy miért olyan Küklopsz új nője, mint Jean?

FIGYELEM: sok-sok évnyi, hatalmas spoilerek következnek, csak az haladjon tovább, aki biztos benne, hogy nem fogja elolvasni Claremont X-Men képregényeit!

Spoiler

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 21:36

A Transformers első négy része magyarul megvolt nekem is. Jó sokszor újraolvastam, vártam a folytatást, de aztan az elmaradt (nem vettünk több részt, talán ezek is csak sulivásárról voltak meg). Ezért örültem nagyon meg, amikor pár hete volt a Humble Bundle-ben a (majdnem) teljes eredeti sorozat. Az igaz, hogy épp csak belekezdeni volt időm (a legelejére nem is emlékeztem), de egyszer tutira végigolvasom...

Tyr

Tyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 21:25

A Transformers képregények nekem is a gyerekkorom egyik meghatározó élménye volt. Gyakorlatilag azokkal a képregényekkel váltam olvasó emberré (egy betegség miatt az első osztályból három hónapot kiestem és  komoly hátrányt kellett ledolgoznom a kortársaimhoz képest). Bár nekem meggyőződésem, hogy a sorozat a végére erősen space-fantasy irányba kanyarodott el, de akkor is jó volt. Felnőtt fejjel újraolvasva csak azok a fájdalmas párbeszédek zavartak. Kb. a korai X-Men színvonal... De kiskamaszként az "Unicron lezúzza Cybertront" rész mészárlásánál keményebb dolgot nem is tudtam elképzelni. Aztán jött a Kardok vihara, de az egy másik történet. :) Az biztos, hogy a magyarul megjelent képregények kb. 15. számától szerintem egyre jobb lett a színvonal.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 21:02

Vorador: Sinister hátterének melyik képregényben lenne érdemes utánanézni? Az infernoból ismerem főleg, de ott olyan sok nem derül ki róla emlékeim szerint, csak az, hogy nagyon tápos. :)

Chris Claremontnál nem sok derült ki Sinister múltjáról, azt hiszem, hogy csak a Classic X-Men 41-42. számában van róla szó. Nincs pontosan letisztázva, mert Claremont távozott az X-Mentől mielőtt ki tudta volna bontakoztatni Sinister előtörténetét. De amit a fenti két számban olvastam, az tetszett. Még használt is neki, hogy ilyen sejtelmes maradt.

Később más írók pontosan kifejtették Sinister hátterét, ami egyébként teljesen különböző lett attól, amit Chris tervezett. A The Further Adventures of Cyclops and Phoenix című, 4 részes minisorozat foglalkozik bővebben Sinister múltjával. (Határozottan nem rossz minisorozat.)

Módosította Vorador: 2014.09.10, 21:05

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 20:42

Gyerekként nekem a Tini nindzsa teknőcök és a Transformers volt a kedvencem.

Utólag lehet hogy azért, mert az X-men-t nem értettem. Olyan rémlik, hogy Dr.Doom összeszedett valami 40 szereplőt (Pókembertől Rozsomákig) egy bolygóra, ahol meggyógyította a saját sebeit, majd arról beszélt, hogy mindent megtehet amit akar és nagyon vigyázzon nehogy arra gondoljon hogy valami meghal, mert azzal megöli. Aztán... nem történt semmi.

A Transformerst (az eredeti szériát) nagyon szerettem. Gyerekkoromban egy képregényt engedtek járatni a szüleim, és a Transformers mellett döntöttem (kezdetben csak a képeket néztem, mert még nem is tudtam olvasni :) ). A megszűnésekor átváltottam az X-Menre, de pont az utolsó száma volt, így utána a Pókember mellett kötöttem ki. Nem sokkal később észrevettem, hogy az Adok-Veszek nevű, mindenféle használt cuccokkal kereskedő boltba bevittek több száz képregényt (X-Men, Marvel Extra, Pókember, Batman, Superman, stb.), és darabját 39 forintért árulták. Hazamentem a dinoszauruszos betétkönyvemért, aztán a bankból kivettem az összes addig spórolt pénzem (10 ezer forint) és az egészet képregényekre váltottam. Nem is bírtam egyszerre hazavinni, többször kellett fordulnom. :) A szüleim persze nagyon mérgesek voltak, hogy elszúrtam minden pénzem ilyen vackokra, de szerintem ennél jobban nehezen tudtam volna elkölteni 10 ezret. :) Volt mit olvasni azon a nyáron.

Bocs az elkalandozásért, csak azt akartam mondani, hogy az eredeti Transformers képregény tényleg király. Százszor jobb, mint a fos film adaptációk.

Strato jól mondja, a Secret Warsra gondolsz, bár nem pont úgy történtek benne a dolgok, ahogy emlékszel. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 14:21

Utólag lehet hogy azért, mert az X-men-t nem értettem. Olyan rémlik, hogy Dr.Doom összeszedett valami 40 szereplőt (Pókembertől Rozsomákig) egy bolygóra, ahol meggyógyította a saját sebeit, majd arról beszélt, hogy mindent megtehet amit akar és nagyon vigyázzon nehogy arra gondoljon hogy valami meghal, mert azzal megöli. Aztán... nem történt semmi.

Ez szerintem a cikkben is említett Secret Wars lesz ;)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 13:59

Tetszik az összefoglaló, valahogy mindig végigolvasom, annak ellenére, hogy nem nagyon olvastam X-ment.

Gyerekként nekem a Tini nindzsa teknőcök és a Transformers volt a kedvencem.

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.10, 13:43

Vorador: Sinister hátterének melyik képregényben lenne érdemes utánanézni? Az infernoból ismerem főleg, de ott olyan sok nem derül ki róla emlékeim szerint, csak az, hogy nagyon tápos. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6537 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.09, 19:20

Vorador: hol lehet ezeket beszerezni, akár digitális formában is, emberileg elfogadható áron?

Bulldy

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.09, 15:58

Vorador: Nem, nem tűnt fel, hogy nincs ott Rozsomák és Kitty. Egyrészt nem is tartottam mindenkit számon, másrészt nekem inkább Árnyék volt a kedvencem (meg Vihar :P) így nem is érdekelt, ha Rozsomák valamiért kimaradt.

Tényleg, mi lett a Logan - Mariko történetszál vége? Az is gyerekkorom óta fúrja az oldalamat. Meg hogy Küklopsz új nője miért olyan, amilyen Jean vagy hogy hová futott ki az a történet...

Nekem szinte mindenki a kedvencem volt. :)

Claremont alatt Mariko még szerepelt néhány alkalommal, de Logannel már nem lettek újra egy pár. (Claremont után valahogyan mégis összejöttek, össze akartak házasodni, de megmérgezték Marikot, ami fájdalmas módon végzett volna vele, így Logan inkább megölte, hogy ne szenvedjen. De ez már 90-es évek, ami vacak lesz.)

Küklopsz új nőjének története még Claremontnál lezárul. Fontos szereplő lesz. Ha biztos vagy benne, hogy nem akarod elolvasni ezeket az újságokat, akkor szívesen összefoglalom, hogy mi lett belőle. De azt ajánlanám, hogy inkább olvasd el a képregényeket: nem azért, mert lusta vagyok leírni neked, hanem mert nagyon jó történetek. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]