Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

The End of the World - világégés négy témára

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.22, 10:28

Ugyanezt már pár éve eljátszottam a játékosaimmal, All Flesh Must Be Eaten rendszerben...elküldtem mindenkinek a karakteralkotás részt, az alapján készítsék el saját magukat, igazából még azt sem tudták, hogy mi is a rendszer, amit játszani fogunk :) Az egész valamikor a zombiapokalipszis kitörése előtt pár órával kezdődött, valamelyik játékülésünkön, emlékeim szerint még egy rövidke random rpg kalandot is lemeséltem nekik, hogy hitelesebb legyen :D Egy iszonyat ütős és hangulatos kalandsorozat lett belőle, amit sajnos idő hiányában félbehagytunk...

Ja, valami hasonlót én is csináltam, bár én mindenképp egyalkalmas kalandra terveztem, több okból, de így legalább nem volt _annyira_ gáz, amikor az egyik kari kinyiffant :D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.18, 09:47

Ugyanezt már pár éve eljátszottam a játékosaimmal, All Flesh Must Be Eaten rendszerben...elküldtem mindenkinek a karakteralkotás részt, az alapján készítsék el saját magukat, igazából még azt sem tudták, hogy mi is a rendszer, amit játszani fogunk :) Az egész valamikor a zombiapokalipszis kitörése előtt pár órával kezdődött, valamelyik játékülésünkön, emlékeim szerint még egy rövidke random rpg kalandot is lemeséltem nekik, hogy hitelesebb legyen :D Egy iszonyat ütős és hangulatos kalandsorozat lett belőle, amit sajnos idő hiányában félbehagytunk...

Én asszem jobban fogok támaszkodni a meglepetés erejére. Mivel a Savage Worldsben elég gyorsan össze lehet tákolni egy karaktert, szerintem a helyszínen fogom a játékosokat meglepni azzal, hogy készítsék el saját magukat. Plusz csavarként és poénként talán bevetem azt is, hogy utána karakterlapot cserélhetnek, ha szeretnének, hogy a játékban egymást alakíthassák. :)

Magát a témát én sem fogom lelőni előre. Úgy az igazi, ha a horror/zombi/sci-fi elemekkel menet közben találkoznak én meg begyűjthetem szépen a WTF jellegű reakciókat. :D

Módosította strato: 2014.09.18, 09:47

nightseer

nightseer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.09.17, 21:52

Szerintem én ezt el fogom játszani a játékosaimmal valamikor. Csinálok egy kötelező jelenetekkel tarkított zombis egylövetű kalandot, és az lesz a felütés, hogy akkor mindenki készítse el saját magát (vagy megcsinálom őket előre, hogy ne legyen részrehajlás :)), és nézzük meg, meddig jutunk. :D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.17, 17:27

Nem tudom. Mivel épp csak bejelentették, én is csak találgatok.
Ennyi pénzért biztosan nem fogok utánajárni. ;)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4518 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.17, 16:00

Nyilván nem kötelező mindig magadat alakítanod, ha nem akarod. Ha valakinek olyanja van, az meg nyugodtan kipróbálhatja az efféle kezdést más szerepjátékokban

Akkor mi értelme a felütésnek? Egyszer-kétszer így játszol vele és többet nem? Erre, meg a "válassz egy tárgyat" dologra van kihegyezve a reklámja is (ami aztán a játék indulása után 5-10 percen belül kikerül a fókuszból), szóval ehhez képest kicsit drága mulatság ez...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.17, 10:22

Szerintem én ezt el fogom játszani a játékosaimmal valamikor. Csinálok egy kötelező jelenetekkel tarkított zombis egylövetű kalandot, és az lesz a felütés, hogy akkor mindenki készítse el saját magát (vagy megcsinálom őket előre, hogy ne legyen részrehajlás :)), és nézzük meg, meddig jutunk. :D

sztrilla

sztrilla

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.09.17, 09:54

Igazából a nézz körül a helyiségben ahol vagy, igazán jó ötlet lehet, ha erről a játékosok nem tudnak, és tényleg spontán lesz a játék. Viszont ezen kívül egyenlőre nem találtam olyat, ami miatt megvenném a könyveket. Ma már elég, ha előveszel egy könyvet/bekapcsolod a TV-t, és ömlenek Rád a jobbnál jobb ötletek, amik kalandként szolgálhatnak.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.17, 09:15

Eleve nem akarnám magamat játszani, a "nézz körül a szobában" meg ügyes blöff, hogy újszerűt villantsanak, de ez nyomban véget ér a játék kezdete után öt perccel. Ettől még darabja 40 dollár a négy könyvnek, ami kb. ugyanazt fogja nyújtani, ugyanazzal a "rendszerrel".

Nyilván nem kötelező mindig magadat alakítanod, ha nem akarod. Ha valakinek olyanja van, az meg nyugodtan kipróbálhatja az efféle kezdést más szerepjátékokban (pl. Vampire esetében szerintem többen próbálkoztak már ilyesmivel). Az árazás viszont valóban szemöldök összevonó hatású...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.17, 08:46

A szobában körülnézés jó ötlet, bár ennek alapján az emberiség nagy része elég esélytelenül indulna, leszámítva a gumininnyákat és az amatőr kráni fejvadászokat, meg talán Amerikában a fegyvermelegeket.

Samurai

Samurai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.17, 07:28

Na, akkor az interneten kersztüli játék kizárva. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 20:18

Jól hangzik :cool:

(bár a témában még mindig ez a kedvencem: http://lfg.hu/16165/ismerteto/savage-worlds-the-day-after-ragnarok/ :hc: )

miklas

miklas

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 18:56

Jó, hogy a fegyvergyűjteményem a szobámban van.:D

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4518 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 17:17

Én eléggé komálom a poszt-apok helyszíneket, de ez egyáltalán nem tetszik. Eleve nem akarnám magamat játszani, a "nézz körül a szobában" meg ügyes blöff, hogy újszerűt villantsanak, de ez nyomban véget ér a játék kezdete után öt perccel. Ettől még darabja 40 dollár a négy könyvnek, ami kb. ugyanazt fogja nyújtani, ugyanazzal a "rendszerrel".

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 12:27

Hát igen, asszem mi a lemezjátszóval, a porszívóval és egy szekrénnyi ruhával megszívnánk az első találkozást a zombikkal. :D

beornmaci

beornmaci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 12:17

Be kell hoznom a favágó fejszét és a motoros fűrészt a szobába a játék kezdete előtt... :)

Zeru

Zeru

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 11:31

Gondolom magyarul sose lesz várható ??

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 09:20

Atomháború miért nincs? Na mindegy... Villains & Vigilantes és Timelords mellett tud még valaki olyan játékról, ahol saját maguk alapján kell a játékosoknak megalkotni a karaktereiket alapjáraton?

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 08:34

Aha. Szoval ez lesz az a jatek, ahova nem csak a hangulati diszites miatt lesz erdemes fegyvereket vinni. Illetve a szokasos snack-ek melle esetleg 2 heti tartos elelmiszer is jol jon majd... :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 08:26

Az a része kifejezetten tetszik, hogy saját magunkat alakítjuk a játékban, illetve, hogy az IRL helyszínről lehet felszerelkezni. Persze ezek nem nagy dolgok, de adnak egyfajta sajátos ízt a játéknak, és rögtön magáénak érezheti mindenki a karaktert. Jó esetben. :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.16, 07:30

Ötletes még ha nem is az témán

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]