Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

X-Men történelem #7: Inferno (1988-1989.)

• Válasz írásához lépj be
21 hozzászólás érkezett eddig

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.17, 14:16

Mi újság az új résszel Vorador? Kíváncsian várom a véleményed az X-ek visszatéréséről. Ha jól emlékszem volt szó egy Rozsomák cikksorozatról is, abba belevágtál már? Rozsi "halála" kapcsán biztos többeket érdekelne... :-)

A Rozsomák cikk nem felejtődött el, bár csak egy részes lesz (nem sorozatnak terveztem).

Remélem, hogy Logan pár napja bekövetkezett halála miatt nem fog kegyeletsértésnek számítani a cikkem, amiben lehordom a sárga földig. :) Mondjuk talán nem kell ettől tartani, mert mire elkészül a cikk, Logan valószínűleg úgyis fel lesz támadva. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.17, 11:47

Mi újság az új résszel Vorador? Kíváncsian várom a véleményed az X-ek visszatéréséről. Ha jól emlékszem volt szó egy Rozsomák cikksorozatról is, abba belevágtál már? Rozsi "halála" kapcsán biztos többeket érdekelne... :-)

Ha minden jól megy, hétfőn várható a következő rész. ;)

MadelynePryor

MadelynePryor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.10.17, 11:31

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.07, 11:51

http://www.bleedingcool.com/2014/10/06/fox-are-in-deep-development-on-a-live-action-x-men-tv-show/

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.06, 14:32

Erről a Dice Mastersről szívesen olvasnék valamit!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.06, 11:59

Érdekelne valakit egy ismertető a Vs. System nevű képregényes (Marvel, DC) témájú kártyajátékról és a digitális adaptációjáról?

Én nem ismerem, szóval szívesen olvasnék róla. A Dice Mastersről is, ha már társasjátékokról van szó. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.03, 17:47

Érdekelne valakit egy ismertető a Vs. System nevű képregényes (Marvel, DC) témájú kártyajátékról és a digitális adaptációjáról?

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.27, 14:49

Ha belegondolok Küklopsznak ha nem a képessége akkor a szemüveg miatt szegről-végről színvaknak kellene lennie, de nem rémlik hogy ez bárhol előkerült volna. O.o

New X-Men, 131. szám :) (írta az alább említett Grant Morrison)

bAJdIQQ.jpg

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.27, 14:17

Cyclopsot had ne sirassam már, mert szegénynek egy cool, vörös szemüveget kell viselnie. :)

Ha belegondolok Küklopsznak ha nem a képessége akkor a szemüveg miatt szegről-végről színvaknak kellene lennie, de nem rémlik hogy ez bárhol előkerült volna. O.o

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.27, 09:56

Nekem őszintén szólva már a legelső Xmen számtól kezdve nagyon ellenszenves volt az állandó szenvedése, önmarcangolása, meg úgy általában az állandó "fapofa, megint citromba haraptam" hozzáállása mindenhez. Ehhez jött még a hihetetlen módon elbaltázott szerelmi szála Jean-nel, még az eredeti Xmen szériában (ahol megjegyzem Jean is irritált :) ).

Claremontnál valamennyit tényleg javult a karakter, és a folyamatosan szenvedő paprikajancsiból tényleg átment kicsit egy "cool"-abb vonalra, de ott meg a Rozsomákos "rivalizálás" miatt nem lett szimpatikusabb.

Ja, még azt is hozzátenném, hogy Claremontnál azért már megjelentek olyan mutánsok, akiket tényleg lehetett "sajnálni" a kitaszítottságuk, extra külsejük (Caliban pl, vagy úgy a Morlockok általában) miatt. Cyclopsot had ne sirassam már, mert szegénynek egy cool, vörös szemüveget kell viselnie. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.27, 08:40

"Érdekes volt Claremont és Simonson "harca", ahogy mindegyik próbálta kicsit a saját álláspontját igazolni. Persze olyan szakadék van kettejük között írói tehetség terén, hogy Simonson annak ellenére sem tud felülkerekedni, hogy ő képviseli a Marvel akaratát."

Lehet csak én vagyok ezzel így, de Claremontnak nálam nem volt nehéz dolga, mivel Küklopsz mindig is a legellenszenvesebb szereplő volt számomra az Xmenben (de lehet az egész Marvelnél). Kíváncsi lennék mi vitte rá a Marvelt, hogy ennyire megpróbálják kimosdatni, ennyire népszerű karakternek gondolták?

Azt nem tudom, hogy az X-Factorba való deportálása előtt Küklopsz mennyire volt népszerű. De azt tudom, hogy az X-Factortól kezdve olvasók tömegei utálták, amit a Marvel megpróbált orvosolni, mert csak nem tesz jót az eladásoknak, ha az újság főszereplőjét rühellik az olvasók. :)

Nem biztos, de a tippem az, hogy Küklopsz az X-Factor előtt (tehát Claremont alatt) népszerű lehetett, ha másért nem is, legalább azért, mert elég menő volt, hogy 3x is leverte Rozsomákot, sőt, ebből 2x úgy, hogy nem csak Logant, de mellette még az egész X-Ment is legyőzte (97., 127., 175. számok). :)

A magam részéről Claremontnál nagyon bírtam Küklopszot (bár nála mindenkit bírtam), az X-Factortól kezdve pedig nagyon nem. Ezután egy jelentéktelen 15 éven keresztül Küklopsszal szinte egyik író sem bírt mit kezdeni, de Grant Morrison helyrerakta a karaktert, és onnan kezdve meg szinte mindenki jól írja Küklopszot, akit így újra bírok. :)

Megkérdezhetem, hogy neked mitől ennyire ellenszenves?

Módosította Vorador: 2014.09.27, 08:40

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.26, 22:39

"Érdekes volt Claremont és Simonson "harca", ahogy mindegyik próbálta kicsit a saját álláspontját igazolni. Persze olyan szakadék van kettejük között írói tehetség terén, hogy Simonson annak ellenére sem tud felülkerekedni, hogy ő képviseli a Marvel akaratát."

Lehet csak én vagyok ezzel így, de Claremontnak nálam nem volt nehéz dolga, mivel Küklopsz mindig is a legellenszenvesebb szereplő volt számomra az Xmenben (de lehet az egész Marvelnél). Kíváncsi lennék mi vitte rá a Marvelt, hogy ennyire megpróbálják kimosdatni, ennyire népszerű karakternek gondolták?

MadelynePryor

MadelynePryor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.09.26, 18:40

Így azért már elégedettebb vagyok Vorador, köszönöm a kifejtést. Claremont zsenijéhez valóban nem mérhető Simonson, lehangoló, amit az X-Factorban művelt (beleolvastam az Infectia-s részbe... :nyelvoltes: ) Kíváncsian  várom a következő részt, nekem nagyon tetszettek azok a történetek, amelyekben egyenként visszatérnek az X-ek. Zseniális szerintem! :bravo:

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.26, 10:12

Jó kis cikk volt ez ismét! Bevallom, naponta nézem az oldalt mikor jön a következő! :) Egyetlen bánatom, hogy az Infernoról még olvastam volna többet is, nagy kedvencem volt anno és most is az. Arra viszont nem figyeltem fel eddig, hogy Küklopsz kimosdatása volt a fő cél, de most ez nyilvánvaló lett, újraolvasva a storyt. Én a "bűnbaknak" szurkoltam végig, nem Kükliéknek. :)

Érdekes volt Claremont és Simonson "harca", ahogy mindegyik próbálta kicsit a saját álláspontját igazolni. Persze olyan szakadék van kettejük között írói tehetség terén, hogy Simonson annak ellenére sem tud felülkerekedni, hogy ő képviseli a Marvel akaratát. Például:
(Nagy spoiler, aki még nem tart az Infernonál, az el ne olvassa!)

Spoiler

Egyébként az előző cikk alatt is írtam spoilerben dolgokat, amik kapcsolódnak az Infernóhoz.

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/22833-x-men-tortenelem-6-uncanny-x-men-1984-1988/

Remélem így már elég olvasnivalóval szolgáltam az Infernóhoz. :)

MadelynePryor

MadelynePryor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.09.25, 20:44

Jó kis cikk volt ez ismét! Bevallom, naponta nézem az oldalt mikor jön a következő! :) Egyetlen bánatom, hogy az Infernoról még olvastam volna többet is, nagy kedvencem volt anno és most is az. Arra viszont nem figyeltem fel eddig, hogy Küklopsz kimosdatása volt a fő cél, de most ez nyilvánvaló lett, újraolvasva a storyt. Én a "bűnbaknak" szurkoltam végig, nem Kükliéknek. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.25, 20:08

Nekem valahol az inferno környékén ért véget anno az xmen, nem tudom, hogy utána még jelentek-e meg magyarul képregények. Ami viszont érdekes, hogy anno elég komoly káosz volt a magyar lapokban. Nem csak kihagytak komplett kint megjelent számokat, de sokszor a történetből hagytak ki 1-2 oldalt, illetve kivágták a sztori végét és egy tök másik, későbbi szám utolsó oldalait rakták be. Ez annak idején nyilván nem volt feltűnő, de most angolul olvasva a teljes szériát, mindig csodálkozom. :)

Ja, a magyar kiadásban voltak lyukak, pl. Rachel esetében azt is kihagyták, amikor csatlakozott az X-menhez, illetve azt is, amikor kilépett. :) Vagy a Fall of the Mutants után jött a 8 évvel korábbi Phoenix Saga, aminek a főszereplőjét, Jean Greyt még soha nem is látták a magyar olvasok.
Azért persze szép idők voltak. :)

A magyar X-Men hajszál híján az Australian Outback végéig tartott, de egy számmal a "Fever Dream" előtt abbahagyták. Pedig azt még igazán berakhatták volna a Pókemberes Kraven utolsó vadászatának egyik része helyett, ami elfoglalta a magyar X-Men utolsó számának felét. :)

Annak idején nem vettem észre, hogy ez olyan rossz időszak lenne: amit láttam, tetszett. Sőt, nagyon is. A depressziós hangulatú, komoly fordulatok (mutánsok folyton szívnak, valódi veszteségeik vannak, időnként egy-egy, kifejezetten katartikus, komoly áldozatokat igénylő sikerrel) bejöttek.

A magyar kiadás szerkesztői szerencsére megkíméltek minket Bird-Braintől és a hasonló vackoktól. Kicsit kuszán, kicsit hiányosan, de a legjobb anyagot adták ki: Claremont Uncanny X-Menjét. :)

"A depressziós hangulatú, komoly fordulatok (mutánsok folyton szívnak, valódi veszteségeik vannak, időnként egy-egy, kifejezetten katartikus, komoly áldozatokat igénylő sikerrel) bejöttek." >>> Örülök, hogy neked is tetszett, maximálisan egyetértek. Nem is tudom, miért mondják sok helyen, hogy Claremont szuperhősös szappanoperát írt, ezt olyan degradálónak érzem.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2931 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.24, 15:18

Király ismét, kösz!
Igen, az inferno meg a fall of mutants után csak darabosan jutottam hozzá magyar x-menhez. Annak idején nem vettem észre, hogy ez olyan rossz időszak lenne: amit láttam, tetszett. Sőt, nagyon is. A depressziós hangulatú, komoly fordulatok (mutánsok folyton szívnak, valódi veszteségeik vannak, időnként egy-egy, kifejezetten katartikus, komoly áldozatokat igénylő sikerrel) bejöttek.
+ a töredékes magyar megjelenés miatt, és persze a rengeteg kihagyott, általad említett cucc miatt (rozsomák, x-faktor) még izgis is volt magyarul olvasni, mert a darabok összerakása érdekes kihívás volt, és az ember fantáziája jó minőségű anyagokkal töltötte ki a hiányzó részeket...

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.24, 14:53

Megint jó a cikk, köszi szépen.

Nekem valahol az inferno környékén ért véget anno az xmen, nem tudom, hogy utána még jelentek-e meg magyarul képregények. Ami viszont érdekes, hogy anno elég komoly káosz volt a magyar lapokban. Nem csak kihagytak komplett kint megjelent számokat, de sokszor a történetből hagytak ki 1-2 oldalt, illetve kivágták a sztori végét és egy tök másik, későbbi szám utolsó oldalait rakták be. Ez annak idején nyilván nem volt feltűnő, de most angolul olvasva a teljes szériát, mindig csodálkozom. :)

Savior

Savior

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.24, 13:43

A "példának okádék" kép animét már valaha látott embernek teljesen érthető. A háttér megválasztása valóban nem a legszerencsésebb, de mint elrettentő példa azért kicsit erős. Ettől függetlenül elhiszem, hogy a sorozat pocsék. :)

Desrix

Desrix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 541 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.24, 13:12

Ez megint csak nagyon jó lett! Köszi szépen! Csak így tovább! ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]