Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

X-Men történelem #8: A Claremont-korszak vége (1989-1991)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.13, 07:35

(Egyébként már nagyon várjuk és csoda, hogy még tudod követni Rozsomák & Company 101. ugyanolyan kaptafára készült kalandját is.)

Igazság szerint már egy ideje nem követem, mert 2013-ban, nem sokkal az Avengers vs X-Men crossover után úgy gondoltam, hogy beiktatok egy szünetet, ami azóta is tart. :) Kivéve, hogy a tavaly megjelent Rozsomák halálát azért nemrég elolvastam, bár sejtettem, hogy vacak lesz. Ezért írtam a cikksorozat elején, hogy az X-Men első 50 évét fogja átölelni: 1963-2013.

Egyébként a szünet oka az volt, hogy a 2013 előtti években az X-Men képregények színvonala újra kollektív zuhanásba kezdett, és kb. csak Peter David X-Factorja maradt az, amit igazán megérte olvasni. (Ebből majd egyszer tervezem is behozni a lemaradásom.) Így kapóra jött az Avengers vs X-men, ami nagy fordulópontot jelentett, így azt gondoltam, hogy ez jó alkalom egy időleges (vagy akár végleges) lezárásra.

Módosította Vorador: 2015.05.13, 07:36

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.12, 18:11

Helyzetjelentés: elkészültek a következő rész jegyzetei - jobb később, mint soha. :)

http://i.imgur.com/EbuUVdg.jpg

Disszertációt írogatunk, disszertációt írogatunk kolléga? Nem lesz ez így jó... :) (Egyébként már nagyon várjuk és csoda, hogy még tudod követni Rozsomák & Company 101. ugyanolyan kaptafára készült kalandját is.)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.12, 16:44

O_O
Atya-gatya!

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.12, 15:43

Helyzetjelentés: elkészültek a következő rész jegyzetei - jobb később, mint soha. :)

http://i.imgur.com/EbuUVdg.jpg

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.20, 23:04

Szerintem a januári folytatás pont ideális lesz. ;)
Kösz az eddigi cikkeket és egy kalappal a vizsgákhoz! :sor:

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.20, 21:54

Hi!

Nagyon régen, majdnem 1 hónapja jelent meg a cikksorozat legutóbbi része, szóval szeretnék egy kis helyzetjelentést adni.

Röviden: semmit sem haladtam vele. Persze lett volna rá időm, de hamarosan jön a vizsgaidőszak, amikor nem nagyon lesz erre energiám. Így nem láttam értelmét, hogy a Claremont korszak lezárása után egy cikkel belevágjunk a 90-es évek áttekintésébe, ami aztán rögtön félbeszakadjon és 2 hónapot kelljen várni a folytatásra.

Szerintem jobb megoldás, ha most megállok Claremont távozásánál (ami az X-Men egyik legnagyobb fordulópontja), és majd január végétől megújult erővel, viszonylag rendszeres megjelenéssel folytatódik a cikksorozat és az X-Men történetének egy teljesen megváltozott korszaka.

Tehát a sorozat nem szűnik meg, csak pihen egy kicsit és jövőre jön a "2. évad".

Egyébként nem lustálkodtam el teljesen az elmúlt hónapot, mert írtam egy másik cikket, ami nem kapcsolódik az X-Men történelemhez, de szintén képregényes témájú.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.23, 10:23

Tíz vicces dolog az X-Men v2 első számaiból.

A 9.-en (Sometimes The Person You Really Want Is Right In Front Of You, Bub.) szakadtam a röhögéstől. :)

http://comicsalliance.com/mutant-genesis-claremont-lee/

Módosította Vorador: 2014.10.23, 10:25

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.22, 20:34

Tavaly volt egy szavazás az "50 legjobb X-Men történet" tárgyában.

Persze nem tudom, hogy hányan szavaztak és melyik korosztály, de mindenesetre a végeredmény az lett, hogy a top50-be 30 Claremont történet került be. :) Mennyiségileg a Claremont által írt képregények az összes X-Men újság 1%-át sem teszik ki, de a top50-ben azért dominál 60%-kal, olyan történetekkel, amelyeket 20-30 éve írt. :)

http://goodcomics.comicbookresources.com/2013/07/21/50-greatest-x-men-stories-master-list/

Módosította Vorador: 2014.10.22, 20:40

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.22, 07:53

Nincs kedvencem, csak érdeklődtem :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.21, 22:04

Vorador: Szerinted ki volt az X-Men általad eddig tárgyalt korszakában a legjobb rajzoló?

Az Uncanny X-Men állandó rajzolói ők voltak: Dave Cockrum, John Byrne, megint Cockrum, Paul Smith, John Romita Jr, Marc Silvestri és Jim Lee. A vendégrajzolók között meg olyan tehetségek fordultak meg, mint pl. Barry Windsor-Smith, Walter Simonson vagy Alan Davidson. És persze a többi újságról sem feledkezhetünk meg, pl. New Mutants (Sal Buscema, Bill Sienkiewicz) vagy Classic X-Men (John Bolton).

Szóval nehéz kérdés, hogy ebben a korszakban melyik volt a legjobb rajzoló, mert Claremont 17 éven keresztül szinte folyamatosan a legnagyobb tehetségekkel dolgozott együtt. :) Ha nagyon muszáj, akkor azt mondom, hogy Byrne, Silvestri és Bolton a kedvenceim, de az összes többi is nagyszerű, mindtől láttam fantasztikus képeket.

Ha csak a jelmeztervezést nézzük, akkor viszont Cockrum a király. Nem véletlen, hogy az 1975-ben tervezett jelmezeit (apró változtatásokkal) 40 évvel később is hordja Rozsomák, Kolosszus, Küklopsz, Árnyék, stb. :)

Ha már szóba kerültek a rajzolók, akkor a grafikus csapat többi részét is meg kell említeni.

Tus az Uncanny X-Menben: Terry Austin, Dan Green, Scott Williams. Ennél magasabb színvonal a világon nincs.

A Claremont képregények nagy részét Glynis Oliver színezte, aki egyrészt szuper, másrészt a rajzolóváltások ellenére is valamiféle egységességet hozott az újság képi világába.

A betűk terén pedig kevés jobbat lehetne kívánni, mint Tom Orzechowski. Egyébként valahol azt olvastam, hogy Orzechowski kb. 6000 oldalnyi Claremont képregénynek szedte a betűjét.

Neked ki a kedvenc rajzolód?

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.21, 20:36

Vorador: Szerinted ki volt az X-Men általad eddig tárgyalt korszakában a legjobb rajzoló?

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.21, 19:00

Az alábbi blogon Jason Powell írt egy cikksorozatot, melyben külön-külön elemezte a Claremont által írt összes Uncanny X-Men számot (1975-1991), illetve a különszámait és a Classic X-Menjét is.

Természetesen tele van spoilerrel, olykor 5-10 évre előre, így nem ajánlom azoknak, akik még nem olvasták a képregényeket. De el lehet képzelni, hogy Claremont milyen nagy hatással volt Jasonre, ha több mint 230 művét elemezte egyesével.

http://geoffklock.blogspot.hu/search/label/Claremont?updated-max=2008-01-15T20:17:00-05:00&max-results=20&start=237&by-date=false

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 19:51

Szép lezárás. Azért remélem, lesz folytatása a cikkeknek :)

Egyébként egy X-Force mozi is tervben van valamikor a jövőben.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 18:45

A képregénypéldányszámba, feltételezem, bekavar az internet is. A 90-es évek óta sokat változtak a digitális fogyasztói szokások...

De még mennyire, hogy bekavart! Amekkora eladott példányszámmal a 70-es vagy a 80-as években gondolkodás nélkül elkaszáltak egy képregény szériát, az ma hatalmas sikernek számítana...

OK. Kicsit beleszólok a hirtelen megugró képregényeladási mutatókba, ugyanis volt még egy szerintem fontos dolog:

A 90es évek környékén fedezte fel az amerikai képregény piac, hogy bizony a régi képregény érték, főleg az első vagy kiemelkedő számok*, tehát: Megjelentek a spekulánsok A kiadók elkezdtek számítani ezekre (többtucat alternatív borító, gyűjtői kiadások stb.). Az egész évtized egyre nagyobbra fújta a gazdasági lufit... aztán *PUKK*.

Teljesen igazad van, hogy az ekkoriban megjelenő alternatív borítók, hologramos borítók, újság mellé csomagolt kártyák és egyéb biszbaszok is dobtak az eladásokon. De az új rajzolók hatása már egy évvel korábban is jelentősen növelte a bevételt, a távozásuk után pedig már semmit sem értek az újsághoz csomagolt extrák. Sőt, olvastam egy képregény árus beszámolóját, hogy az X-Men (v2) első száma 4 borítóval jelent meg (egy hónap alatt hetente egy), és már a 3-4.-nél visszazuhant az eladás. Tehát nagyon hamar ráuntak az emberek erre a mókára.

Vagyis bár lehet, hogy tévedek, de szerintem a rajzolók jelentették a nagyobb húzóerőt, és csak egy kisebb mag volt elég őrült ahhoz, hogy más borítóért megvegye többször ugyanazt a képregényt.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2910 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 17:45

Kösz megint, érdekes volt.
A képregénypéldányszámba, feltételezem, bekavar az internet is. A 90-es évek óta sokat változtak a digitális fogyasztói szokások...

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 340 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 13:44

OK. Kicsit beleszólok a hirtelen megugró képregényeladási mutatókba, ugyanis volt még egy szerintem fontos dolog:

A 90es évek környékén fedezte fel az amerikai képregény piac, hogy bizony a régi képregény érték, főleg az első vagy kiemelkedő számok*, tehát: Megjelentek a spekulánsok A kiadók elkezdtek számítani ezekre (többtucat alternatív borító, gyűjtői kiadások stb.). Az egész évtized egyre nagyobbra fújta a gazdasági lufit... aztán *PUKK*.

* Mert filléres termék volt, amit senki nem őrizgetett így nagyon kevés maradt belőlük.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 10:04

Kösz az újabb cikket, V!

Az első ábrán szerintem Boom-Boom mindkét lábával gondok vannak. :)

Tök érdekes, hogy Gambitről alig tudok valamit (talán csak pár rajzfilmsorozat részt meg SNES játékot láttam, amiben szerepelt), mégis valamiért szimpatikus az első találkozásunk óta. :titok:

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6382 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.20, 07:11

Mérföldkőnek számító részhez érkeztünk, melyben egy új rajzolói generáció hihetetlen népszerűségre tesz szert, ami idővel néhány X-Men író távozásához fog vezetni. Végre megszabadulunk Bird-Brain teremtőjétől, Louise Simonsontól, ám nem örülhetünk sokáig, mivel ezt egy éven belül követni fogja Chris Claremont kilépése is a Marveltől…

http://lfg.hu/67195/ismerteto/x-men-tortenelem-8-a-claremont-korszak-vege-1989-1991/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]