Ugrás tartalomhoz

Fotó

Titkos Télapó játék

• Válasz írásához lépj be
29 hozzászólás érkezett eddig

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1747 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.21, 00:30

Olyan vajon elméletileg lehetséges a TT-ben, hogy két ember egymást húzza ki?

Úgy van összerakva a rendszer, hogy ha lehet egy nagy kör alakuljon ki, de a pontos algoritmust nem ismerem, hülyeséget meg nem akarok beszélni. A lényeg: nem valószínű, hogy ilyen kialakul.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.19, 12:41

Olyan vajon elméletileg lehetséges a TT-ben, hogy két ember egymást húzza ki?

Leoben

Leoben

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.18, 16:45

Nem tudom, hogy ér-e megosztani a Titkos Télapótól (igazából krampusztól) kapott levelemet, de én most megteszem, lévén hosszú percekig tartó mosolyt csalt az arcomra. Kérlek benneteket, ha valaki ráismerne a szerzőre, akkor ne írja le a nevét, mert nekem csak sejtéseim vannak, de bizonyosságot nem akarok szerezni. Íme a levél:

Kedves Molnár Úr!

Először is hadd mutatkozzam be, Suhancháti Tihamók a böcsületes nevem és a Télapó egyik Krampusza vagyok - másodállásban meg egy örd...ögöcske a Diablo 3-ból, de ezt hagyjuk is.

Az ok, amiért én vagyok kénytelen a szabadnapomon - újra! - az Öreg ügyes-bajos dolgait intézni, hogy a jóságos Télapó... hát hogy is mondjam el magának... szóval kikészült. Túlhajtotta magát. Beadta a kulcsot.

Nem csoda, egész évben havajozik, ilyenkor meg gőzerővel kéne nyomatni a melót. Eddig bírta. Elküldtük a gyengélkedőbe, bár sejtésem szerint Bianka, Rebeka és Mercédesz nővérek mellett nem feltétlenül garantált a pihenése. Az Ő dolga.

Na de félre a mellébeszéléssel, kedves Molnár Úr, gondolom Ön is máshogy képzelte el a Titkos Télapóját, vagyis ez esetben a Titkos Krampuszát. Bevallom, nekem is jobb dolgom lenne, mint Önnek írosgálni, és kérem ne vegye sertésnek, semmi személyes - csak a heti bowling-összejövetelemet mondtam le miatta. Nem, ne sajnálja!

Betápláltam az IcePad25-ösünkbe az Ön kívánságlistáját, amit a WishGranter2015 szépen összefésült az Ön regisztrált jó- és rossztetteivel.
Hát nem szolgálhatok jó hírrel...
De még nincs késő fordítani az álláson.
Első körben tehát azzal tudna jópontokat szerezni, ha itt a heti nagy hajtásban lévő kollégákat felvidítaná kicsit. Tudniillik most mindenki túlórázni kénytelen. Egyszóval, írjon nekünk három olyan viccet, ami valóban vicces és nem fújja mindenki kívülről. Lehet nyugodtan disznó is, mi Krampuszok azokat komáljuk csak igazán.

Válaszát várva,
Suhancháti Tihamók
helyettes al-Krampusz

RaveAir

RaveAir

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.18, 10:13

Gondolom, már minden résztvevő látta, hogy kit kapott ajándékozási céllal.

A Facebook csoportban ugyan esett róla szó, de ha valaki titokban, a Télapó nevében szeretne üzengetni akkor a BGG-n a santa/password kombinációval lépjen be.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.08, 22:09

"TITKOS TÉLAPÓ utolsó löket: hatha valaki még megihletodik, vagy a hezitálók döntenek.

UTOLSÓ HÉT, Péntekig lehet csatlakozni, már 22-en vagyunk. Mikor elkezdjük posztolni az ajándékokról a fotókat, addigra mindenki tuti kicsit bánkódni fog, aki nem szállt be:)

http://boardgamegeek.com/geekexchange/join/201 "

RaveAir

RaveAir

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.03, 14:41

Lehet tudni, eddig hányan jelentkeztek? :)

Én ma úgy láttam, hogy 22 a résztvevők száma.

winnie: A magyar webshopoknál is lehet előre utalni és olyan címet megadnod, amit akarsz. így nem kell bemenni a boltba átvenni a játékot, hogy majd elvidd egy postára, ahol feladhasd. Persze, ha csak nem akarsz mellé pakolni valami.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.03, 14:38

Az utóbbi pár évben nálunk a gémben minden évben akadt pár külföldi, aki magyar célszemélyt húzott a BGG-s Secret Santán. Bár online kártyás fizetés valóban nincs, banki utalással minden esetben sikerült rendezni mindent. Szerintem ez a magyar kezdeményezésnél sem lesz másként.

egyrészt örömteli a dolog, már 1-2 éve volt szó efféléről, de hogy lehet megoldani az online ajándékozást? csak mert, ha jól rémlik akkor egyik hazai bolt sem támogatja az online kártyás fizetést, ami a bgg-s secret santa esetben is komoly macerát jelenthet a külföldi ajándékozóknak. (vagy nem, mert rendelnek a nemet amazonról.)

szóval ez hogyan működne? vagy csak a klasszikus módon, hogy az ember megveszi az ajándékot, becsomagol(tat(ja és postára ad(at)ja?

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.03, 13:56

egyrészt örömteli a dolog, már 1-2 éve volt szó efféléről, de hogy lehet megoldani az online ajándékozást? csak mert, ha jól rémlik akkor egyik hazai bolt sem támogatja az online kártyás fizetést, ami a bgg-s secret santa esetben is komoly macerát jelenthet a külföldi ajándékozóknak. (vagy nem, mert rendelnek a nemet amazonról.)

szóval ez hogyan működne? vagy csak a klasszikus módon, hogy az ember megveszi az ajándékot, becsomagol(tat(ja és postára ad(at)ja?

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.03, 13:23

Lehet tudni, eddig hányan jelentkeztek? :)

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.10.22, 11:08

A BoardGameGeeken a Secret Santához hasonló szabályokkal idén meghirdetésre került az első magyar "Titkos Télapó játék". Ennek lényege: a résztvevő véletlenszerűen kap egy másik résztvevőt, akinek legalább 10.000 forint értékben társasjátékot ajándékoz annak wishlistje, kedvelt játékai alapján. Ezt kiegészítheti egyéb ajándékokkal, játékos fejtörővel, valamilyen módon a másik karácsonyfája alá való "odacsempészésével" ismerősökön keresztül, stb.

Bárki részt vehet, aki Magyarországon tartózkodik és szívesen ajándékozna másnak (illetve kapna mástól). Ez egy kedves kis játék, fontos, hogy ne rontsuk el kellemetlenségekkel egymás örömét, így csak azok jelentkezzenek, akik valóban komolyan gondolják! Jelentkezési határidő: November 14!

Akit érdekelnek a pontos részletek, az alábbi linken mindent megtalál (BGG regisztráció és használat kötelező a részvételhez): http://boardgamegeek.com/geekexchange/201

Eddig 20 biztos résztvevője van az eseménynek.

Ha további kérdésed van itt felteheted, vagy keresd fel Facebookon az immár 458 tagot számláló nyilvános Társasjáték csoportot!
https://www.facebook.com/groups/406018716210716

Módosította Bala: 2014.10.22, 11:38

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]