Ugrás tartalomhoz

Fotó

The One Ring

fantasy lord of the rings

• Válasz írásához lépj be
63 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.01.07, 13:14

A remény hal meg utoljára:

https://www.facebook.com/francesco.nepitello/posts/10159250706356632

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.17, 11:21

Éppenséggel nyithatunk egy topikot az AiMe-nek, de szerintem 10-20 komment után elapadnának a hozzászólások. Praktikusabbnak érezném, ha készítenénk egy általános kérdezz-felelek topikot ide, ahova ez a téma is simán befér. Sőt, találtam egy meglévő topikot, ami már lényegében ekként működik, és most átneveztem eszerint:
http://lfg.hu/forum/index.php/topic/3946-%C3%A1ltalanos-kerdesek-es-valaszok/

Mindjárt átlapátolom az AiMe-szálat ide.

Szerk.: Kész is.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.17, 10:06

Van kulon foruma az Advenutes of Middle-Earth-nek?

Itt az LFG.HU-n nincsen.

Igazából nehéz is lenne eldönteni, melyik fórumcsoportba kerülne: A D&D-hez vagy ide.

Ezt szomoruan hallom. Itt jobb helye lenne, a tipikus DnD-st nem nagyon erdekli, mert nincs benne magia (van, de ugye csak egy kicsi), meg kulonben is unalmas (mert nincs millio faj es mindenkinek jonak kell lennie)... legalabbis nekem ez a tapasztalatom angol nyelvu forumokat nezegetve.

Nyugodtan kérdezz bárhol, a topicok elég gumiszinten kezelik a témákat, nem hiszem, hogy bármi gondot okozna akár itt akár a D&D fórumon az AIME-ről beszélni.

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 934 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.17, 10:03

Itt az LFG.HU-n nincsen.

Igazából nehéz is lenne eldönteni, melyik fórumcsoportba kerülne: A D&D-hez vagy ide.

Ezt szomoruan hallom. Itt jobb helye lenne, a tipikus DnD-st nem nagyon erdekli, mert nincs benne magia (van, de ugye csak egy kicsi), meg kulonben is unalmas (mert nincs millio faj es mindenkinek jonak kell lennie)... legalabbis nekem ez a tapasztalatom angol nyelvu forumokat nezegetve.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.17, 09:59

Itt az LFG.HU-n nincsen.

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 934 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.17, 09:55

Van kulon foruma az Adventures in Middle-Earth-nek?

Módosította Mr_Nemo: 2019.12.17, 10:01

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5700 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.07, 11:13

Mindegy ki csap le rá, csak ne az FFG legyen az XD *fanboy üzemmód off* . Az első ijedtség után egyértelmű volt, hogy csak parkolópálya és nem kuka a TOR project. Drukk.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.07, 10:33

Egy másik fórumról hoztam:

Csak hogy bonyolódjon ez utóbbi története: a licensz tulajdonosa a Sophisticated Games, nem a Cubicle 7. Francesco Nepitello, a játék tervezője eleve a Sophisticated Games-szel állt szerződésben, és velük továbbra is jó kapcsolatban van. A Cubicle 7 esetén pedig a fő probléma Dom, azaz Dominic MacDowell, aki sokak szerint egy f***fej mint főnök, és picit kapzsi lett - ezért akadtak el a tárgyalások.

A Sophisticated Games most új publishert keres (tuti a Modiphius csap le rá), az írók megvannak, lehet pár képet le kell cserélni majd, szerencsére az eredeti könyvek illusztrátora, Jon Hogdson is lelépett a C7-től két éve, így őt talán be tudják rántani.

Egyik fórumon a Mória kiegésző írója is beszállt, jelezte, hogy az is 60%-ig kész volt már, csak leállították az új kiadás megjelenéséig. Ő is freelancer, át tudja adni a anyagot a Sophisticatednek.

Szóval még van remény.

Homály-gyengeség: Sárkánykór

:freud:

Remélem, nemcsak a The One Ring 2. kiadásának jut majd újabb esély, de az 5e-átiratok sora is folytatódhat valahogyan.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.07, 10:20

Egy másik fórumról hoztam:

Csak hogy bonyolódjon ez utóbbi története: a licensz tulajdonosa a Sophisticated Games, nem a Cubicle 7. Francesco Nepitello, a játék tervezője eleve a Sophisticated Games-szel állt szerződésben, és velük továbbra is jó kapcsolatban van. A Cubicle 7 esetén pedig a fő probléma Dom, azaz Dominic MacDowell, aki sokak szerint egy f***fej mint főnök, és picit kapzsi lett - ezért akadtak el a tárgyalások.

A Sophisticated Games most új publishert keres (tuti a Modiphius csap le rá), az írók megvannak, lehet pár képet le kell cserélni majd, szerencsére az eredeti könyvek illusztrátora, Jon Hogdson is lelépett a C7-től két éve, így őt talán be tudják rántani.

Egyik fórumon a Mória kiegésző írója is beszállt, jelezte, hogy az is 60%-ig kész volt már, csak leállították az új kiadás megjelenéséig. Ő is freelancer, át tudja adni a anyagot a Sophisticatednek.

Szóval még van remény.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 14:06

Megszólalt a másik fél is:
https://www.facebook.com/281989611905770/posts/2309335362504508/

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5700 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.27, 14:09

:( oh. Számomra ez évek óta az egyik legszomorúbb szerepjátékos hír :( . Nagyon nagy kár érte :( .

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.27, 13:54

We didn’t know this was going to happen, and have shared the news as soon as we possibly could. We can't go into the details of our contract discussions with Sophisticated Games. We understand your frustration and are very disappointed here too.

We are incredibly disappointed here too, but unfortunately this is the end of our involvement on TOR and AiME.

Any questions on the future of TOR2 should be directed to SG, we are unable to comment on that unfortunately.

Forrás a Cubicle 7 facebookos válaszai a hozzászólásokra:
https://www.facebook.com/Cubicle7Entertainment/posts/2445323782203040

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.27, 13:31

Jól értem, teljesen megszűnik az összes One Ring forgalmazása, a második kiadást pedig beszántották?

(A legjobb dologra használtad az 1000. hozzászólásodat.)

Módosította kukac: 2019.11.27, 13:32

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.27, 13:21

Rossz hír:
https://www.cubicle7games.com/unexpected-tor2-update/

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 625 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.08, 11:11

Sziasztok!

Tudom, hogy nem ide való téma, de legutóbb is itt hoztam helytelenül szóba, úgyhogy a megszokásnál maradva (illetve mivel gondolom ti követitek ezt a dolgot), nem tudjátok mi van a Középfölde Historiája sorozat magyar fordításával a VI. kötettől? Előrendeltem őket, de csak azt mondogatják, hogy még nincs. Feladták, vagy csak csúszik?

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.31, 13:00

A Szövetség-fázis: https://www.cubicle7games.com/the-one-ring-fellowship-phase/

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.25, 08:38

Nem, ha valaminek csak a vázlata volt kész, akkor azt a vázlatot adták ki, és Christopher rakott mellé jól elkülöníthetően szerkesztői jegyzetanyagot. 

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.24, 21:32

A Húrin gyermekei kerek, egybefüggő történet, nem úgy, mint a Beren és Lúthien vagy a Gondolin bukása, ahol különböző szövegváltozatok vannak egybefűzve. Más kérdés, hogy aki a Gyűrű keresése/Befejezetlen regék Túrin-történetét is olvasta A szilmariloké mellett, annak nem sok újdonságot hoz. Ezeket a posztumusz műveket egyébként mind az öreg J.R.R. írta, Christopher nem írt hozzájuk, csupán egybeszerkesztett, válogatott, jegyzetekkel tűzdelte tele a legtöbbet.

Tavaly frissült utoljára a listám Völgyzugolyon, lassan megint bővítenem kellene:

http://volgyzugoly.uw.hu/tolkien/magyarkiadv.php

A jól látom, itt nem csak a GYU könyvek vannak, hanem más Tolkien is. Ha jól emlékszem, a Fall of Gondolin hiányzik, ami megint Silmarilos történet.

Eddig úgy tudtam, hogy a posztumusz műveknek csak részei és vázlatai voltak kész, így Cristophernek majdnem mindenhova kellett beletoldania valamennyit, leginkább a jegyzetek alapján. Nem pont ez volt az Unfinished Tales lényege?

EDIT: Most látom, hogy itt a magyarul megjelentek vannak felsorolva.

Módosította kukac: 2019.10.24, 21:33

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.24, 21:06

Eléggé szét vannak húzva a térkép szélei - én személy szerint nem is emlékeztem Khandra. Valamint az öbölre Forodwaithnél, és a félszigere Haradnál. De ezek a hagyományos térképen sincsenek rajta (pl. a barna térképen), valamint eléggé "featureless" helyeknek tűnnek.

Más, szerintetek a Children of Húrinba érdemes belekezdeni? Ha jól tudom, ez már nagyobb részt Cristopher műve, JRR csak nagy vonalakban adta az alapot. Esetleg tudtok valamit, ahova össze van szedve az összes ilyesmi kiadvány?

A Húrin gyermekei kerek, egybefüggő történet, nem úgy, mint a Beren és Lúthien vagy a Gondolin bukása, ahol különböző szövegváltozatok vannak egybefűzve. Más kérdés, hogy aki a Gyűrű keresése/Befejezetlen regék Túrin-történetét is olvasta A szilmariloké mellett, annak nem sok újdonságot hoz. Ezeket a posztumusz műveket egyébként mind az öreg J.R.R. írta, Christopher nem írt hozzájuk, csupán egybeszerkesztett, válogatott, jegyzetekkel tűzdelte tele a legtöbbet.

Tavaly frissült utoljára a listám Völgyzugolyon, lassan megint bővítenem kellene:

http://volgyzugoly.uw.hu/tolkien/magyarkiadv.php

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.24, 20:58

Eléggé szét vannak húzva a térkép szélei - én személy szerint nem is emlékeztem Khandra. Valamint az öbölre Forodwaithnél, és a félszigere Haradnál. De ezek a hagyományos térképen sincsenek rajta (pl. a barna térképen), valamint eléggé "featureless" helyeknek tűnnek.

Más, szerintetek a Children of Húrinba érdemes belekezdeni? Ha jól tudom, ez már nagyobb részt Cristopher műve, JRR csak nagy vonalakban adta az alapot. Esetleg tudtok valamit, ahova össze van szedve az összes ilyesmi kiadvány?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]