Ugrás tartalomhoz

Fotó

The One Ring

fantasy lord of the rings

• Válasz írásához lépj be
37 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 920 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.12, 20:41

One of the best ways to distinguish your hero from others is by Specialties and Traits.

With dozens to choose from, they’re also one way to make sure that your character is a unique individual

Az ilyen szövegekről mindig ez jut eszembe:

9Lk9rjK.jpg

Egyébként ezek eddig is így működtek, szóval valszeg az új játékosoknak írták.

Módosította kukac: 2019.09.12, 20:41

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 950 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.12, 19:39

További részletek a második kiadás karaktereinek testreszabásáról:

https://www.cubicle7games.com/the-one-ring-2nd-ed-character-customisation/

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 950 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 14:03

(Ide is: A MERP kapcsán javítom saját magamat: nem GURPS, hanem Rolemaster alapú, csak keveset aludtam. Sorry!)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 920 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 13:14

Úgy tudom, voltak magyar kiadások is. Azok melyek alapkán készültek? Hozzáírnám, de most nincs időm kinyomozni.

A többiek említették, hogy volt a MERP-nek magyar változata: https://hu.wikipedia.org/wiki/Középfölde_Szerepjáték

És a Lord of the Rings RPG-nek is a DV-től: http://www.deltavision.hu/szerepjatekok/lotr-rpg/

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 12:47

Cundior, Shadowhawk: igyekszem figyelni több helyet is (cubicle, noble, bookdepo) és sikítok ha felugrik egy "olcsóbb mint Frodó mithril láncingje" :) .

Ma este azt hiszem előkerül a The Fellowship of the Ring bluray... :popcorn:

Rendben, várni fogom!

Bekapcsoltam a TV-t ebédhez, és A két torony megy... :D

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 12:27

Cundior, Shadowhawk: igyekszem figyelni több helyet is (cubicle, noble, bookdepo) és sikítok ha felugrik egy "olcsóbb mint Frodó mithril láncingje" :) .

Ma este azt hiszem előkerül a The Fellowship of the Ring bluray... :popcorn:

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 920 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 12:09

Azért berakok egy összefoglalót, hogy másnak is/mindenkinek egyértelmű legyen.

1. Middle-Earth RPG / ICE / GURPS / 1984-1999

2. Lord of the Rings RPG / Decipher / CODA d6 / 2002-2006

3. a, The One Ring - Adventures over the Edge of the Wild / Cubicle7 / TOR / 2011-2014

3. b, The One Ring RPG / Cubicle7 / TOR / 2014-2019

3. c, The One Ring - The Lord of the Rings RPG / Cubicle7 / TOR / 2019-

4. Adventures in Middle-Earth / Cubicle7 / D&D 5e / 2016-

5. Kard és Másodteremtés / Garaboncias / K&M / 2016-

Nem hivatalosan a 3a és 3b első kiadás alatt futnak, a 3c pedig második kiadás alatt.

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 12:00

Úközben beesett a "sima" kiadás előrendelése is 50 ropogós euróért. Esetleges csoportos rendelés esetén (bárhonnan) engem is érdekelne a dolog :) .

Egy csoportos rendelés engem is érdekelne.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 950 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:55

(Amúgy, ha már témánál vagyunk, holnap jelenik meg a Középfölde formálása c. könyv, ajánlom mindenkinek, már várom, hogy Magyarul is olvashassam végre!)

(OFF) Aztamindenit, jó, hogy szólsz! Egészen hihetetlen, hogy a History of Middle-earth sorozat magyar kiadása elérte a negyedik kötetet: tudtommal eddig csak spanyolra sikerült lefordítani mind a tizenkettőt, de utána a franciák vezettek a négy kötetükkel. Most beérjük őket, és remélhetőleg hamarosan a spanyolok nyakában loholunk majd!  :cool: (/OFF)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:42

Garabonciás, a KéM-et mindenképpen körbeküldöm a többieknek és elolvassuk! Szerencsére a társaságban senkinek nincs baja az angollal, mindannyiunk túl van már nem egy angol könyvön/szerepjátékon, de azért hozzám mindig is közelebb állt az anyanyelvem. Egy dolog érteni és más a sajátodnak érezni, ez (nyilván más erényei mellett) mindenképpen a KéM javára írható. :)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:36

Azt hiszem lassan kezd kitisztulni a kép, bocsánat az értetlenkedésemért. :)

Szerintem én megveszem a Kukac és Garabonciás által ajánlott "második" kiadású pdf-et, de ha a csapatomnak is tetszik, és elkezdünk vele játszani, akkor biztos megrendelem könyv formátumban vagy a "második", vagy az igazi második kiadást, ez viszont annak megjelenése miatt is csak később lesz esedékes.

Dekszter, ha kiadják az újat, és ha gondolod írj majd rám nyugodtan (szerintem erről te úgyis előbb értesülsz mint én), és akkor megbeszéljük a közös rendelést!

Köszönöm mindenkinek, végre értem! :)

(Amúgy, ha már témánál vagyunk, holnap jelenik meg a Középfölde formálása c. könyv, ajánlom mindenkinek, már várom, hogy Magyarul is olvashassam végre!)

Módosította Cundior: 2019.09.09, 11:38

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 950 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:33

Cundior, nem tudom, mennyivel lesz jobb a most készülő változat, de az eddig megjelentek közül a 2014-es revisedet ajánlanám, ha nem akarnád megvárni, amíg az új kiadás kritikái megjelennek.

(Addig is lehet Kard és Másodteremtésezni, az jóval egyszerűbb és magyar.  :hedbeng2: )

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:22

Garabonciás megint Mindenki beelőzött :D :sor: .

Cundior: én a The One Ring – The Lord of the Rings Roleplaying Game-re (vagyis a valós második, most érkező) hajtanék, ahogy kukac is mondta - bár a 17k + posta elég riasztónak hat :( .

Edit: októberben érkezik (elvileg) a pdf kiadás belőle.

A MERP, a Decipher The Lord of the Rings és a Cubicle7 The One Ring (original 1. kiadás a 2 könyvvel) már a polcon ül :) .

Módosította dekszter: 2019.09.09, 11:28

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 920 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:20

Dekszter, én benne vagyok a közös rendelésben, de a drive thru rpg-n csak pdf-et találok. Jól értelmezem a képet, téged nem a Kukac által említett második, hanem az első kiadás érdekel? (Én tudás híján nem igazán tudom eldönteni, melyik lenne jó, de a tanács erős érv.)

Drivethru-n csak PDF-et árulnak, mert a könyvekhez külön licensz kell - amit valszeg nem kaptak meg a C7-től. (Ilyen más kiadóknál is előfordul.)

A The One Ring-nek HÁROM (3) III b11 kiadása van, az első a 2011-ben kiadott első kiadás, ami Adventures over the Edge of the Wild alcímmel jelent meg, egy PHB-ból és egy DMG-ből áll. https://www.drivethrurpg.com/product/93673/The-One-RingTM-Adventures-over-the-Edge-of-the-Wild-2011-Edition?term=the+one+ring

The-One-Ring.jpg

Ezután ismét egy első kiadás jött 2014-ben, ezúttal alcím nélkül, de az egész egy könyvbe volt belezsúfolva, nagyrészt errata pár másik szabály módosítással, de 98%-ban kompatibilis a korábbi könyvekkel - én ezt ajánlottam, ezzel játszottam. https://www.drivethrurpg.com/product/131351/The-One-RingTM-Roleplaying-Game?cPath=179_7949

131351.jpg

Míg a harmadik kiadás Második Kiadás néven fut, ez az, amit dekszter említett, és ha jól értem, ezt szeretné rendelni. (Képet nem rakok hozzá, lásd. lent.) Ez már az én értelmezésem szerint TN szinten nem kompatibilis a korábbi rendszerekkel, de ha jól látom, viszonylag kis módosításokkal azért össze lehet hozni.

EDIT: (Ezek a mágusok mindig akkor kommentelnek, amikor ők akarják...)

Módosította kukac: 2019.09.09, 11:21

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 950 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:13

Csak a félreértések elkerülése végett:

• A The One Ring első kiadása 2011-ben jelent meg Adventures over the Edge of the Wild alcímmel, ez egy doboz volt (kép itt), amely két puhaborítású kötetből állt: egy a játékosoknak, egy pedig a mesélőknek (Loremaster, LM).
  • Ennek 2014-ben megjelent egy revised edition-je, amely apróbb szabálymódosításokat tartalmazott, és egyetlen, nagy, keménykötésű könyv volt (kép itt). Alcímet elhagyták. Kukac ezt említette kvázi-második kiadásnak, mert sokan annak is tekintették, de hivatalosan sosem volt az.
  • Idén bejelentették, hogy lesz második kiadás, ezúttal The One Ring – The Lord of the Rings Roleplaying Game néven, mert az idővonalát A Gyűrűk Urához közelítik, és az elsődleges szettingje már nem Vadonföld, hanem Gondor és környéke lesz. Ennek az újdonságairól beszélgettünk lentebb. Standard borítókép itt, de lesz Deluxe-kiadásban is.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:01

Dekszter, én benne vagyok a közös rendelésben, de a drive thru rpg-n csak pdf-et találok. Jól értelmezem a képet, téged nem a Kukac által említett második, hanem az első kiadás érdekel? (Én tudás híján nem igazán tudom eldönteni, melyik lenne jó, de a tanács erős érv.)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 10:37

Úközben beesett a "sima" kiadás előrendelése is 50 ropogós euróért. Esetleges csoportos rendelés esetén (bárhonnan) engem is érdekelne a dolog :) .

TOR_Core_Standard-Edition-Cover-copy-3.j

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 950 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 10:24

A magyar nyelvű kivonat, amelyet említettem: 

https://oneringmagyarul.files.wordpress.com/2014/10/the_one_ring_kivonat_0926.pdf

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 920 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 10:20

Nagyon jókat írtok, meghoztátok a kedvemet az "eredei" TOR-hez! A gond már csak a beszerzéssel lesz... Van valami tipetek e téren, vagy esetleg van elérhető pdf formátum?

Az első kiadásból ez a legfrissebb kiadás: https://www.drivethrurpg.com/product/131351/The-One-RingTM-Roleplaying-Game?cPath=179_7949

(Most nézem, hogy jóárasították is közben, mikor legutóbb néztem volt, még ugyanannyiba került mint a könyv ~60 USD.)

A kvázi-második kiadás sok helyen kapott ráncfelvarrást, de arra figyeltek, hogy a közben megjelent kiegészítőkkel is kompatibilis legyen. Én ezt ajánlom, nem a True Első Kiadást.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 10:15

Nagyon jókat írtok, meghoztátok a kedvemet az "eredei" TOR-hez! A gond már csak a beszerzéssel lesz... Van valami tipetek e téren, vagy esetleg van elérhető pdf formátum?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]