Ugrás tartalomhoz

Fotó

The One Ring

fantasy lord of the rings

• Válasz írásához lépj be
49 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 993 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:55

(Amúgy, ha már témánál vagyunk, holnap jelenik meg a Középfölde formálása c. könyv, ajánlom mindenkinek, már várom, hogy Magyarul is olvashassam végre!)

(OFF) Aztamindenit, jó, hogy szólsz! Egészen hihetetlen, hogy a History of Middle-earth sorozat magyar kiadása elérte a negyedik kötetet: tudtommal eddig csak spanyolra sikerült lefordítani mind a tizenkettőt, de utána a franciák vezettek a négy kötetükkel. Most beérjük őket, és remélhetőleg hamarosan a spanyolok nyakában loholunk majd!  :cool: (/OFF)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:42

Garabonciás, a KéM-et mindenképpen körbeküldöm a többieknek és elolvassuk! Szerencsére a társaságban senkinek nincs baja az angollal, mindannyiunk túl van már nem egy angol könyvön/szerepjátékon, de azért hozzám mindig is közelebb állt az anyanyelvem. Egy dolog érteni és más a sajátodnak érezni, ez (nyilván más erényei mellett) mindenképpen a KéM javára írható. :)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:36

Azt hiszem lassan kezd kitisztulni a kép, bocsánat az értetlenkedésemért. :)

Szerintem én megveszem a Kukac és Garabonciás által ajánlott "második" kiadású pdf-et, de ha a csapatomnak is tetszik, és elkezdünk vele játszani, akkor biztos megrendelem könyv formátumban vagy a "második", vagy az igazi második kiadást, ez viszont annak megjelenése miatt is csak később lesz esedékes.

Dekszter, ha kiadják az újat, és ha gondolod írj majd rám nyugodtan (szerintem erről te úgyis előbb értesülsz mint én), és akkor megbeszéljük a közös rendelést!

Köszönöm mindenkinek, végre értem! :)

(Amúgy, ha már témánál vagyunk, holnap jelenik meg a Középfölde formálása c. könyv, ajánlom mindenkinek, már várom, hogy Magyarul is olvashassam végre!)

Módosította Cundior: 2019.09.09, 11:38

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 993 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:33

Cundior, nem tudom, mennyivel lesz jobb a most készülő változat, de az eddig megjelentek közül a 2014-es revisedet ajánlanám, ha nem akarnád megvárni, amíg az új kiadás kritikái megjelennek.

(Addig is lehet Kard és Másodteremtésezni, az jóval egyszerűbb és magyar.  :hedbeng2: )

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:22

Garabonciás megint Mindenki beelőzött :D :sor: .

Cundior: én a The One Ring – The Lord of the Rings Roleplaying Game-re (vagyis a valós második, most érkező) hajtanék, ahogy kukac is mondta - bár a 17k + posta elég riasztónak hat :( .

Edit: októberben érkezik (elvileg) a pdf kiadás belőle.

A MERP, a Decipher The Lord of the Rings és a Cubicle7 The One Ring (original 1. kiadás a 2 könyvvel) már a polcon ül :) .

Módosította dekszter: 2019.09.09, 11:28

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:20

Dekszter, én benne vagyok a közös rendelésben, de a drive thru rpg-n csak pdf-et találok. Jól értelmezem a képet, téged nem a Kukac által említett második, hanem az első kiadás érdekel? (Én tudás híján nem igazán tudom eldönteni, melyik lenne jó, de a tanács erős érv.)

Drivethru-n csak PDF-et árulnak, mert a könyvekhez külön licensz kell - amit valszeg nem kaptak meg a C7-től. (Ilyen más kiadóknál is előfordul.)

A The One Ring-nek HÁROM (3) III b11 kiadása van, az első a 2011-ben kiadott első kiadás, ami Adventures over the Edge of the Wild alcímmel jelent meg, egy PHB-ból és egy DMG-ből áll. https://www.drivethrurpg.com/product/93673/The-One-RingTM-Adventures-over-the-Edge-of-the-Wild-2011-Edition?term=the+one+ring

The-One-Ring.jpg

Ezután ismét egy első kiadás jött 2014-ben, ezúttal alcím nélkül, de az egész egy könyvbe volt belezsúfolva, nagyrészt errata pár másik szabály módosítással, de 98%-ban kompatibilis a korábbi könyvekkel - én ezt ajánlottam, ezzel játszottam. https://www.drivethrurpg.com/product/131351/The-One-RingTM-Roleplaying-Game?cPath=179_7949

131351.jpg

Míg a harmadik kiadás Második Kiadás néven fut, ez az, amit dekszter említett, és ha jól értem, ezt szeretné rendelni. (Képet nem rakok hozzá, lásd. lent.) Ez már az én értelmezésem szerint TN szinten nem kompatibilis a korábbi rendszerekkel, de ha jól látom, viszonylag kis módosításokkal azért össze lehet hozni.

EDIT: (Ezek a mágusok mindig akkor kommentelnek, amikor ők akarják...)

Módosította kukac: 2019.09.09, 11:21

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 993 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:13

Csak a félreértések elkerülése végett:

• A The One Ring első kiadása 2011-ben jelent meg Adventures over the Edge of the Wild alcímmel, ez egy doboz volt (kép itt), amely két puhaborítású kötetből állt: egy a játékosoknak, egy pedig a mesélőknek (Loremaster, LM).
  • Ennek 2014-ben megjelent egy revised edition-je, amely apróbb szabálymódosításokat tartalmazott, és egyetlen, nagy, keménykötésű könyv volt (kép itt). Alcímet elhagyták. Kukac ezt említette kvázi-második kiadásnak, mert sokan annak is tekintették, de hivatalosan sosem volt az.
  • Idén bejelentették, hogy lesz második kiadás, ezúttal The One Ring – The Lord of the Rings Roleplaying Game néven, mert az idővonalát A Gyűrűk Urához közelítik, és az elsődleges szettingje már nem Vadonföld, hanem Gondor és környéke lesz. Ennek az újdonságairól beszélgettünk lentebb. Standard borítókép itt, de lesz Deluxe-kiadásban is.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 11:01

Dekszter, én benne vagyok a közös rendelésben, de a drive thru rpg-n csak pdf-et találok. Jól értelmezem a képet, téged nem a Kukac által említett második, hanem az első kiadás érdekel? (Én tudás híján nem igazán tudom eldönteni, melyik lenne jó, de a tanács erős érv.)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 10:37

Úközben beesett a "sima" kiadás előrendelése is 50 ropogós euróért. Esetleges csoportos rendelés esetén (bárhonnan) engem is érdekelne a dolog :) .

TOR_Core_Standard-Edition-Cover-copy-3.j

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 993 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 10:24

A magyar nyelvű kivonat, amelyet említettem: 

https://oneringmagyarul.files.wordpress.com/2014/10/the_one_ring_kivonat_0926.pdf

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 10:20

Nagyon jókat írtok, meghoztátok a kedvemet az "eredei" TOR-hez! A gond már csak a beszerzéssel lesz... Van valami tipetek e téren, vagy esetleg van elérhető pdf formátum?

Az első kiadásból ez a legfrissebb kiadás: https://www.drivethrurpg.com/product/131351/The-One-RingTM-Roleplaying-Game?cPath=179_7949

(Most nézem, hogy jóárasították is közben, mikor legutóbb néztem volt, még ugyanannyiba került mint a könyv ~60 USD.)

A kvázi-második kiadás sok helyen kapott ráncfelvarrást, de arra figyeltek, hogy a közben megjelent kiegészítőkkel is kompatibilis legyen. Én ezt ajánlom, nem a True Első Kiadást.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 10:15

Nagyon jókat írtok, meghoztátok a kedvemet az "eredei" TOR-hez! A gond már csak a beszerzéssel lesz... Van valami tipetek e téren, vagy esetleg van elérhető pdf formátum?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 993 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 09:02

Nekem eddig az a benyomásom, hogy a TOR második kiadása nem lesz egyszerűbb, sőt, itt-ott még bonyolít is. Persze, ez lehet, hogy a játékmeneten segíthet valamennyit, de úgy tűnik, nem lesz kezdőbarátabb. Kár.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 08:56

kukac: jogos :D . Szóval az Adventures in Middle-Earth továbbra is Cubicle7 :D .

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 08:31

A MERP után a Decipher féle The Lord of the Rings RPG jött ki, [...] Őt követte a Cubicle7 féle The One Ring, [...] Az Adventures in Middle Earth a D&D5 szabályaival készült rpg, úgyszint a Decipher7 készíti :) .

:lmao: Itt valami fúziós esemény történt.

Én a TOR-ral játszottam, illetve csak azzal, így a többihez nem tudom hasonlítani, de nekünk nem volt vele gondunk. Ahogy dekszter is írta, a crunch eléggé tud változni benne - utazás közben más játékokhoz elég precíz, míg harcban elég nagyvonalú - például a harcot kezdeményező félé a kezdeményezés, akik általában a játékosok lesznek, valamint nincs mozgás, csak közel-távolharc elosztás. A közelharcban lehet választani "stance"-et, ami plusz támadó mínusz védő vonalon mozog. Utazás közben előfordulhatnak események, alapból ezek narratív dolgot jelentenek amit a LM-nek érdemes kiegészítenie, (meg a katasztrófák elkerülése végett érdemes a Travel skillt felvenni 3-4-re...), valamint a downtime activity-ket is ki kell egészíteni (Verset írsz, dobj Song próbát. Ha sikerül, csökken a Shadow pontok száma eggyel...). Ami még érdekes lehet, az a fellowship fókusz, amit rá lehet rakni egy csapattagra, akivel ha jó dolog történik, akkor Hope-ot kapsz, ha rossz akkor Shadow pontot. Meg a Fellowship pontok, amiket a csapat közösen használhat jobb dobásokért, és újratöltődnek.

Módosította kukac: 2019.09.09, 08:32

Shadowhawk

Shadowhawk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 561 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 08:19

Én is a The One Ring-et ajánlom, nekem nagyon bejött. De lehet hogy érdemes lenne megvárnod az új kiadást.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 07:58

(Nekem a Decipher féle GyU játékról csak szép emlékeim vannak :) . Van két alapkönyvem, plusz az összes magyarul megjelent kiegészítő - a térképekből ráadásul két adag :D . Sokat játszottuk. Érződik rajta, hogy bitang heroikus mindenki, szeretem a hangulatát, de a szabályok számtalan helyen elgáncsolják a játékot - igen, rád mutogatok kedves harcrendszer.)

A The One Ring teljesen más tészta. Sajnos ezt nem volt alkalmam kipróbálni élesben, csak átlapoztam miután megérkezett a doboz. Ami engem azonnal megfogott benne, az az utazósdi. Mindenkinek megvan a szerepe az utazás során, mérlegelni kell, hogy milyen terepen haladnak és maga az utazás (ami Tolkien műveiben durván fontos) nem sikkad el annyiban, hogy x random encounter vagy a mesélő elintézi két körmondattal.
Emlékeim szerint itt-ott szabálynehéz (rengeteg dologra van lehetőség dobni) és van pár furcsa dolog benne (pl. a harcban attól függ, hogy milyen nehéz eltalálni, hogy mennyire vagy a sűrűjében).

A D&D5 verzió sajnos nem tudom mennyire tér el a D&D5 alapjaitól. A D&D5 szerintem egy nagyon játékosbarát rendszer (sokkal inkább mint a Cubicle7 féle The One Ring), de a képzettségrendszertől kihullik a hajam.

Így látatlanban (az Adventures in Middle-Earth pontos mibenlétének ismeretének hiányában :( ) én az "igazi" The One Ringre szavaznék. Az célirányosan oda készült :) .

Módosította dekszter: 2019.09.09, 08:01

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 07:34

Garabonciás, Dekszter, köszönöm az összefoglalást, így már értem mi micsoda!

A KéM-et már le is töltöttem, lesz mit olvasgatnom. :) A DV-s fordítást már többször is terveztem megvenni, de mikor kézbe vettem, a filmből származó képek mindig elvették a kedvemet. Ha ez, ahogy mondjátok a játék hangulatán is érződik, akkor mindenképpen a The One Ring lesz a nekem való.

Esetleg, ha kérdezhetem a magánvéleményeteket, nektek melyik TOR változata tetszik jobban (egyedi, vagy D&D), mi adja inkább vissza Középfölde hangulatát, vagy melyik jobban használható, melyik érdekesebb, ...?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 07:00

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, nem a legmegfelelő témába írok, de nem talaltam jobbat hozzá. Szóval szeretnék tisztán látni a Gyűrűk Ura szerepjátékokkal kapcsolatban, és a google keresés nem igazán vitt hozzá közelebb. A régi MERP könyv még nekem is megvan, de az után már semmit sem tudok a dolgokról. Az érdekelne, hogy milyen szerepjátékok vannak, ezek milyen rendszer szerintiek (mert tudom például, hogy van ami D&D 5e szerint készült), és hogy ezek közül melyik jelent meg hivatalosan, vagy esetleg érhető el "házilag készült" Magyar fordításban?

Előre is köszönöm!

Üdv

A MERP után a Decipher féle The Lord of the Rings RPG jött ki, ami magyarul is elérhető számtalan (Deltavision) kiegészítővel (többek között gyönyörű térképekkel). Az egész játék a filmből használ fotókat, dizájnra meseszép. A rendszer lényegében egy 2d6-ra átültetett d20 (őúk CODA Systemnek hívják) "némi" karakter tuninggal - 6 orkot egyszerre lelövő Legolas szimulátor.

Őt követte a Cubicle7 féle The One Ring, ami a Hobbit után játszódik. Sokkal szabálynehezebb de "Tolkienesebb" is, nagyon rámegy a Szövetségekre és az utazás kiemelt fontossággal bír. Tucatnyi kiegészítő jelent meg hozzá. The Lord of the Rings: The One Ring címen most jön a 2. kiadása.

Az Adventures in Middle Earth a D&D5 szabályaival készült rpg, úgyszint a Decipher7 készíti :) .

És természetesen... Kard és Másodteremtés :)

Garabonciás beelőzött :D :D :D . Ilyenek ezek a mágusok... mindig akkor érkeznek amikor ők akarják...

Módosította dekszter: 2019.09.09, 07:01

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 993 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.09, 06:55

Cundior: Megpróbálok tömören, vázlatpontokban válaszolni.

Időrendben megjelent hivatalos rendszerek:
- MERP, azaz a Középfölde Szerepjáték. Kiadó: ICE. Megjelent magyarul is, ezt ismered. A rendszere GURPS-alapú.
- LOTR RPG, azaz A Gyűrűk Ura Szerepjáték. Kiadó: Decipher. Megjelent magyarul is. Rendszere: Coda, d6 alapú. Filmes hangulat dominálja, nemcsak megjelenésben, de szellemiségében is.
- TOR, azaz a The One Ring Szerepjáték. Kiadó: Cubicle 7. Csak angolul beszerezhető, de az alapokról készült hozzá egy magyar nyelvű vázlat - ez utóbbival nem lehet játszani önmagában, de az angolban gyengéknek nagy segítség. Rendszere: teljesen egyedi, speciális d12-t és d6-okat használ. A hobbit és A Gyűrűk Ura közötti Vadonföld hangulatával, de később más régiók is megjelentek hozzá kiegészítésképpen.
- AIME (bár néha rövidítik AIM-nak is), Adventures in Middle-earth. Kiadó: Cubicle 7. Csak angolul létezik, és tudtommal még magyar nyelvű segítség sincsen hozzá. Rendszer: D&D 5e egyedi szabályvariánsokkal. Ez gyakorlatilag a The One Ring D&D 5e-re átkonvertálva. A Cubicle 7 párhuzamosan viszi ezt a termékvonalat a TOR-kiegészítőkkel.

Előkészületben:
The One Ring - második kiadás.

A házi rendszerek közül meg nyilván a Kard és Mágia alapú saját átiratomat, a Kard és Másodteremtést ajánlom. ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]