Ugrás tartalomhoz

Fotó

varázsló specializációk

• Válasz írásához lépj be
527 hozzászólás érkezett eddig

raiGor

raiGor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 26 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.07, 17:46

Ahham :rohog:
Köszönöm, akkor majd megdumálom a KM-el :rohog:

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.05, 09:02

Van itt valahol egy letölthető rendszer (vagy mi a fene) erre. :)

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.04, 20:40

Üdv!

varázsló mint bonyolult karakter még nem nagyon volt a kezemben
de ha eljutok odáig akkor milyen irányokba lehet specializálodni?
ezt a területet nem vágom :)

Kérdés, hogy melyik rendszer szerint. Hivatalosan leginkább semmilyenbe. Nem hivatalosan meg a KM-mel kell egyezkedned az adott rendszer keretein belül - vagy épp kívül.

Tisztelettel:
R'naggol

raiGor

raiGor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 26 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.04, 15:36

üdv
varázsló mint bonyolult karakter még nem nagyon volt a kezemben
de ha eljutok odáig akkor milyen irányokba lehet specializálodni?
ezt a területet nem vágom :)

_Tola da Radora (NPC/NJK)

_Tola da Radora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.08, 14:41

ET.312.old. Mágikus Aura Varázsjel. Kiterjeszti, a rúna hatását az adott tárgyra. Ha tehát a tárgy egy öt tonnás szikla, mely megfelelően elhatárolódok a hegy egészétől, akkor a hatás az egész sziklára kiterjed. Ha pedig nem határolódik el, akkor a hatás létre sem jön. Egy varázsjel nem fog hatni egy egész hegyre. Ebből az is következik, hogy varázsjeleket, tetszőleges sziklafelületekre vésni nem lehet.
A Rúnamágia Mf, kizárólag varázsló kasztúak számára elérhető. Ehhez kevés bármilyen hátszél! Lényegtelen a pénz, vagy az ajánló személye.

zserbo

zserbo

Junki

• Fórumita
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.27, 19:48

na végre, vmi tápmentes mágiarendszer?
az jónak tűnik :felvon: :ok: :D
Sajna úgy tűnik, nem tok csatlakozni a munához netprobléma miatt, de soxerencsét hozzá meg kreativitás,
ááááá mégis bejött, csoda!
akkor megyek én is, várjatok meg plz

Zolnai_Tamas

Zolnai_Tamas

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.14, 07:50

Sok szerncsét hozzá! Remélem sikerül.

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.11, 03:34

Üdv!

(OFF)
Szeretnék egy egységes mozaikmágia koncepciót kidolgozni, varázslói iskolákkal és mágiaelméleti háttérrel együtt. Mindenkit, aki szeretne csatlakozni a dologhoz, szívesen látok.
Szóval akinek esetleg van kedve varázslót fejleszteni, az látogasson el ide:

http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=8245
(/OFF)

Tisztelettel:
R'naggol

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 971 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.02, 13:39

Kieron: a varázslók mágiája mint olyan nem rúnamágia, "csak" mozaikmágia.

Nem is állítottam, hogy rúnamágia lenne - legalábbis nem volt szándékomban.

Azzal én is egyetértek, hogy pár olyan varázslói varázstárgyat meg tud csinálni más kaszt is, ami illik a koncepciójukba. Persze a maguk satnya rúnáival.

(OFF)Hmm... ez mintha kezdene kissé off-ba hajlani itt. Talán folytassuk majd a Mágiaelmélet topikban.(/OFF)

Módosította Kieron: 2006.06.02, 13:40

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.06.02, 13:28

Kieron: a varázslók mágiája mint olyan nem rúnamágia, "csak" mozaikmágia. persze jelentős közük van egymáshoz. :felvon:
a rúnamágiát a nem-vari kasztoknak kb. annyira tartom értelmesnek, hogy bizonyos rúnamágikus varázstárgyakat elő tudnának állítani vele, ha van alap mágiaismeretük. varázstekercset alapból kizárnám, a többinél pedig megnézné, hogy milyen mágikus hatást másol - tehát pl. egy barátság botját simán el tudok képzelni egy boszorkány gyártásában (vagy akár egy kígyóbotot), tűzíjat és meleg zekét by tűzvarázsló, stb. tehát ilyen szempontból lenne értelme a rűnamágia képzettségnek nem-vari karaktereknél is. a többiben veled értek egyet:)

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 971 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.02, 11:14

Bulldy:

Ha csak az említett 4 könyvet használjátok, akkor igazat adok neked. Azokban legjobb emlékeim szerint csak pár homályos utalás van arra, amit az előző hsz-ben írtam (ha mégis lenne info, bocs, nagyon rég volt a kezemben a Nagy Ződ, már akkora geek vagyok, hogy fejből megy az egész :felvon: ).

2. lépés:

Ebben az esetben inkább a varázsló kasztleírásában, kasztképességként kellene szerepeltetni, ...

Nos igen, van pár dolog abban a könyvben, ami jobb lett volna másképp.

...Rúnamágia Mf-a - ami azt jelenti, hogy az adott tudást birtokló karakter képes rúnamágikus eszközök létrehozására...

Most elgondolkodva a dolgon az én véleményem a következő: ezt a képzettség-elnevezést betű szerint remélték értelmezni a készítők. A varázstárgyak két részre oszlanak: Tapasztalati és Rúnamágikus úton létrehozottak. Az ominózus képzettség csak az utóbbiakra vonatkozik. Mivel azonban ezek csak varázslói mágiával alkothatóak meg bizonyos jelek kombinálásával, ezért a Rúnamágia csak varázslók számára értelmes.
Tapasztalatisok a Varázstárgykészítéssel csinálnak dolgokat, a pár előre betanult jelsorozattal.
Számukra szvsz a Rúnamágia Af és Mf között annyi a különbség, hogy tűrhetően vagy kitűnően ismerik fel a rúnákat.

3. lépés:

Ez már erősen a KM szája ízétől függ. Ha pl. én ilyennel előállnék játékosként, leszednék a fejemet a partimban. De szvsz egy 15+ TSZ-ű bm-nek/boszinak nem egy túl nagy táp (de azért táp). Ezalatt nem engedném meg, ilyen JK-k meg elég ritkák. Nekik is csak az általad is említett hosszas keresgélés/vagyonok elköltése/stb. után.
A paphoz egy rövid szvsz: neki felesleges rúnákat rajzolgatni. Ha varázstárgyat gyárt, azt az isten tölti fel erővel, nem egy rúna zárja bele.

4. lépés:

A főpap Tűztánc-béli mutatványa a játékrendszer szempontjából hibás. A szimpatikus kapcsolat egy varázslói mozaik, ezért csak varázsló tudja így, helyben és azonnal kihasználni a Zónajelet (hiába ismeri egy tűzvarázsló alaposan a rúnák effelé hátrányait).
De végül is az egy olvasmány, nem egy szabálykönyv.

Módosította Kieron: 2006.06.02, 11:20

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.02, 10:16

Kieron:

(OFF)Amit most leszögezek, még az elején:

Mi a 3. kiadás, HGB, MTK, Bestiárium szerint játszunk, a megjelent Rúna cikkek is opcionálisak - a KM szemszögéből persze!(/OFF)

1. körben nekem is ez a válaszom önmagam részére. :felvon:

2. körben azonban arra gondoltam, hogy a Rúnamágia Mf-a - ami azt jelenti, hogy az adott tudást birtokló karakter képes rúnamágikus eszközök létrehozására - birtokában bármely manát használó karakter képes a kasztja által engedélyezett varázslatokat különböző varázstárgyakba pakolni. Ezt a nézetemet támogatja az is, hogy van külön Rúnamágia képesség. Mi értelme ennek, ha az említett képességet az egyetlen, azt használni tudó kaszt tagjai 6. szinten ingyen megkapják a Mf-ot. Ebben az esetben inkább a varázsló kasztleírásában, kasztképességként kellene szerepeltetni, hogy 1. szinttől képes olvasni és értelmezni a rúnákat, 6. szinttől pedig meg is tudja alkotni őket.

3. lépésben a dolog meglehetősen játékegyensúly - borogatónak tűnik (pl. BM, aki tekercsből küldi a rontást), de gondoljunk bele, hogy ilyesmit megtanulni nem 2-3 nap és nem is tanítják akármelyik városi könyvtárban. A Játékosnak a tanulás érdekében Kp-t, időt és pénzt kell áldoznia. Nem is beszélve arról, hogy a nem megfelelő személyeket nem fogják megtanítani ilyesmire. (Egy Krad - papnak van esélye valamely jónevű varázsló - iskolában, esetleg ha elég magas rangú, az egyház még valamilyen támogatást is adhat. Független abasziszi BM barátunknak azonban jópár helyet végig kell kilincselnie, mire olyan személyt talál, akinek valaki akkora szivességgel lóg, hogy el tud ilyet intézni. És persze tud elegendő és megfelelő ellenszolgáltatást nyújtani.)Ezeket figyelembe véve már nem tűnik olyan táposnak.

4. lépésben hasonló gondolataim vannak a szimpatikus mágiáról is, főleg a MAGUS alapkönyvben található Tűztánc c. novella után...

Bulldy

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 971 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.02, 09:23

Bulldy:

Lehet, hogy volt korábban - bűn lusta vagyok végigolvasni több topicot - de bennem fölmerült az a gondolat, hogy ha BÁRMILYEN varázshasználó megtanulja a rúnamágiát, akkor a saját varázslatait tekercsbe, tárgyba teheti.

Ez nem fog menni senkinek a varázslón kívül. A többi varázshasználó rúnamágikus "tudása" nem terjed ki a varázslataik szövegének leírására. Ők csak a tapasztalati úton létrejött, eltorzult szimbólumokat ismerik, amikkel a kötött képességű, régóta változatlan varázstárgyaikat készítik. És persze nem tudják összevariálni őket, mint a varázsló.
Egyszerűen nem ismerik a megfelelő jeleket, mert azok (ha voltak egyáltalán) rég feledésbe merültek. Éppen ezért még egy több varázshasználó tudományával rendelkező valaki (pl. egy bm/vari) sem tudja írásba foglalni a tapasztalati mágiák varázslatait.
A szabálykönyvekben szereplő Rúnamágia/Szimbólummágia csak a mozaikmágiára vonatkozik (ÚT-ben a 3. fok pedig a torz tapasztalati szimbólumok tudománya, de semmi több).

Módosította Kieron: 2006.06.02, 09:26

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.02, 08:58

D&D megközelítése a Tekercstartóknak:

Egy olyan bőröv, melyben 3-8 hely van kialakítva fa vagy fém hengerek részére, amiben meglapul a kellő alapossággal összetekercselt varázstekercs. A tartó tetején pedig lehet jelölni, hogy milyen tekercs van az adott tartóban.

Így a beazonosítás is könnyű (nem kell kitekercselni, hogy megnézzem mi van rajta) és az elővétel sem problémás.

Az már egy másik kérdés, hogy ha hülye helyen hordja az ember, akkor mindenki látja, hogy mid van és a megfelelően tájékozott egyének fölismerhetik benned a varázstudót.

Más:
Lehet, hogy volt korábban - bűn lusta vagyok végigolvasni több topicot - de bennem fölmerült az a gondolat, hogy ha BÁRMILYEN varázshasználó megtanulja a rúnamágiát, akkor a saját varázslatait tekercsbe, tárgyba teheti.

Vélemények?

Bulldy

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.06.01, 19:29

Ruty: ebben baromira nem értünk egyet :aaaaa: asszem talán pont a Renegátban volt egy rúnázott feketeacél fegyver, amibe belevágták a rúnákat (vagy belemaratták, már nem tudom).

"Nem tom, sztem a tekercseket, ha vki pakolt, akkor nem hengeres tokba rakta, henm vmi mappaszerűségbe vagy albumszerűbe, márcsak az áttekinthetőség miatt is.... "
nem. tekercstartóban tartja. és már csak azért sem cipel magával kettő-háromnál többet, mert egy kósza tűzkitöréstől az arcába robbanhat az összes, ha megsérül a papír. (legalábbis akkor az AKban miért hengeres toknak írják le a tekercstartókat...) szerintem meg pont az a röhelyes, ha a vari elkezdi lapozni a tekercsesmappát, megtalálja, ami neki kell, óvatosan kiemeli, aztán felolvassa és széttépi...

"Tetkómágia egy speckó mágia ha a rúnamágia egy része lenne, igencsak kéne hozzá a képzettség, a tetoválásnál a tetkót, tintát nem a bőrre, hanem a bőrbe viszik, azért nem mind1...."
van hozzá külön képzettség, legalábbis AK-ban. épp arról volt szó, hogy ET-s szabályok szerint meddig lehet elmenni. én továbbra is amellett vagyok főként, hogy a kapcsolódó bm-i varázslatforma még elképzelhető, és ennek kapcsán akár magas mágiával is alkalmazható, kellő Szakma - Tetoválás és Ismeret - Boszorkánymesteri mágia kombinálásával. sőt, akár tovább is mehetne...
te annyit mondtál a rúnák kapcsán, hogy szerinted tintával rajzolják őket. márpedig a tetoválást is tintával rajzolják... nem vagyok gondolatolvasó.

"És akkor szted ha egy fegyver a pengén van rúnázva, akkor egy páncél hol?"
pl. rúnapajzs: "a rúnákkal ékített pajzs..." - ET. szóval ott, ahol a díszítés szokott lenni;
pl. rúnakard: "a közönséges kard (vagy bármilyen más fegyver) pengéjét díszítő rúnák..."- ET;
páncélnál pedig szintén el tudom képzelni, hogy a színén van díszítve, de pl. akár a fonákján is el tudom képzelni.

"a rúnadíszes fegyverről csak annyit, hogy attól, hogy tintával van készítve a rúna, nem azt jelenti, hogy az tönkre megy az első sérüléstől, de a rúna sem csak a pengén lehet, sőt! sztem nem is ott van, hanem vmi védett helyen, épp emiatt." szerintem meg pont hogy maratják, belekovácsolják, belevésik satöbbi a rúnákat. nincs az a mágikus tinta, amit tenne használhatatlanná, ha pl. egy másik mágikus fegyver végigvág rajta. márpedig a varázsfegyó vs. varázsfegyó játék nem úgy szokott lezajlani, hogy addig csapkodjuk a másik kardját, amíg meg nem törjük a mágiáját. (maximum a markolatot tudnám elképzelni "védett" helyként, de az meg pont hogy nem a kardot, hanem max a markolatot encsantolná meg. a rúna legjobb tudomásom szerint nem úgy működik, hogy felírom a nyolctonnás kőtömb egy tízcentes méretű részére, és akkor hűdejó mert ha belevág a mennykő, nem fog megrepedni... pont hogy max a rúnát és közvetlen környékét védelmezi. de sztem várjuk meg, hátha valaki más is beleszólna...)

_Ruty (NPC/NJK)

_Ruty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.01, 19:15

blarke:
a rúnadíszes fegyverről csak annyit, hogy attól, hogy tintával van készítve a rúna, nem azt jelenti, hogy az tönkre megy az első sérüléstől, de a rúna sem csak a pengén lehet, sőt! sztem nem is ott van, hanem vmi védett helyen, épp emiatt. És akkor szted ha egy fegyver a pengén van rúnázva, akkor egy páncél hol?
Tetkómágia egy speckó mágia ha a rúnamágia egy része lenne, igencsak kéne hozzá a képzettség, a tetoválásnál a tetkót, tintát nem a bőrre, hanem a bőrbe viszik, azért nem mind1....
Nem tom, sztem a tekercseket, ha vki pakolt, akkor nem hengeres tokba rakta, henm vmi mappaszerűségbe vagy albumszerűbe, márcsak az áttekinthetőség miatt is.... Képzeld el, hogy a vari kikapja a tokból az x tekercset és elkezd kutakodni, vagy épp mindegyikben csak egy van és akkor a vari után jön a szekérnyi tekercs+tartó...

Módosította Ruty: 2006.06.01, 19:17

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.06.01, 16:14

Ruty: akkor 1. felrobbanna a tekercs, amit felcsavarsz, hogy a tokjába tegyed, 2. kábé semmit nem érne egy rúnadíszes fegyver, mert megmártod a szörnyben és már nem is rúnázott. márpedig ez baromira nem így van... egyébként meg a tetoválások is tintával készülnek :aaaaa:

_Ruty (NPC/NJK)

_Ruty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.01, 14:03

Hi all!

már nem azért, de sztem a rúnamágia nem felel meg a tetováliálásmágiának. Sztem a rúnákat sík területre kell írni és akkor műxenek, ha ferdül a test amin van akkor megtörnek a vonalak, és sztem a rúnákat nem kovácsolják, hanem rajzolják, azaz tintával vagy vmi hasonlóval, így van az, hogy egy rúna eltörölhető.....
Szval testre nem lehet rúnázni, csak bélyegezni, mivel a bélyeg az egyetlen amit testekre terveztek.
SZTEM....

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 21:05

alister: emlékeim (és az ET) szerint a bélyegek nem a rúnamágia kategóriájába esnek.

Noro: jó, meggyőztél, ez így akár működhet is (mondjuk feltöltött állapotban vonzza a mágiakedvelő lényeket, mint éjifény a lepkéket), de én kijelenteném, hogy pl. amíg rúnákkal repked, csak minimálisan mozoghat :aaaaa:

Baali: röviden és tömören: szem könyékére, fül környékére, arcra és mellkasra tetovál főleg, egyszer használatos ábrákat, és van esély, hogy harc közben egy találattól megsérülnek. ha ez megtörténik, a benne lévő mana kisül, szép nagyot sebezve. (már csak ezért nem mászkálnék rúnákkal a testemen :lol: )

Módosította blarke: 2006.05.31, 21:07

Baali

Baali

Nekromanta

• Archívum
  • 2292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 21:03

Üdv!

Blarke: AK-t nem olvastam, uh nekem ezek az infók kiestek. De akkor majd igyekszem valakitől kölcsönkérni, aki a társaságomban megvette a cuccost.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]