Ugrás tartalomhoz

Fotó

varázsló specializációk

• Válasz írásához lépj be
527 hozzászólás érkezett eddig

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 20:57

Üdv!

hm. ebbe annyiban még beleköthetnék (költői kérdés, köszönöm utólagos engedelmetek :aaaaa: ), hogy a bőr, mint rugalmas és közel sem sík alapanyag, nem zavarhatja meg a rúnaszerkezetet, mint olyat? pölö bizonyos rúna-ágak túl közel kerülhetnek egymáshoz bizonyos testhelyzetben, és blokkolhatnák / akadályozhatnák a hatást. legalábbis egy mágiaelméleti kutatást számonkérnék az ilyen irányba gyúró játékostól...

Röviden: a különböző mentál- és asztrálbélyegek. Azokat ugye általánosságban gólemre, famulusra vagy kotrollálni élőlényre írják. A gólem kiesik, mert a teste merev. De a famulusé nem. Szóval biztos, hogy a bőr természetes mozgása nem zavarja a rúnákat.
A bélyegek erősítése végtelen. Ha a gonosz (vagy csak kellően célratörő) varázsló lekötöz valakit, és teletetoválja bélyegekkel, akkor tökmindegy, hogy az áldozat beleegyezik-e a hatásba, az mindenképpen kifejti rá a hatását (kivéve ha az alanynak nincsen asztrál-/mentálteste). Hatásukat csak a rajzolatok megtörésével lehet megszüntetni.

Maradok tisztelettel: Alister

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 20:10

a tekercsnek az adja a kraftot, hogy széttépéskor felszabadul a rúnákba zárt erő. ezt tudom :aaaaa: de akkor meg rosszul értettem. az volt a vita tárgya, hogy a vari magára akarta tenni a repülő szőnyeg rúnáit, nem? mondjuk én ezt vagy úgy képzelem el, hogy egyszer működik pölö 30 percre és utána feltöltöd, vagy meg hogy pölö napi 30 percre működik, és öntermelő. hm. most, így belegondolva, akár még... hm. ezen még rágódnom kell... :lol:

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 20:05

Nem beszéltem rúnákról, mágikus szimbólumokról beszéltem. Vagyis manával feltöltött, írott objektumokról. Hogy állandó, vagy feltölt-kisüt-feltölt-rendszerű, sztem ebből a szempontból nem lényeges.
(Pláne, hogy vannak 1x használatos, és x töltetes rúnatárgyak a Nagy Zöldben is (főleg botok, pálcák))

Ui: a tekercs meg pláne 1 lövetű

Módosította Noro: 2006.05.31, 20:06

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 20:02

Noro: a boszimesterek nem rúnákat használnak, kezdjük ott. tudtommal a mágikus szimbólumok és a rúnák között van különbség. plusz a bm tetkók egylövetűek, míg ha jól értem permanens hatású rúnákat akartunk a delikvensek bőrére vésni. (mondjuk lehet, hogy én eleve rosszul közelítem meg Ynev mágiarendszerét :aaaaa: - csak szóljatok, hogy hol :lol: )

Módosította blarke: 2006.05.31, 20:04

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 19:56

Noro: ha egy vari utánajárna és lenne elég magas Szakma - Tetoválás képzettsége, meg Ismeret - boszorkánymesteri mágia képzettsége, simán megteheti. de az AK-s tetoválásmágia nyíltan tapasztalati eredetű

Nem erről beszéltem :aaaaa: , sokkal általánosabb dologról. Ha a Bm mágikus szimbólumai bírják a "gyűrődést" ( :lol: ) és a deformációt, és csak sebződés esetén szállnak el, akkor a varázslói szimbólumok is bírják. Ez sztem logikus.
Kivéve, ha a Bm-ek kitaláltak vmi tapasztalati trükköt, ami megkerüli a magas mágia szabályait. Mondjuk, hogy létezik egy jelmágiás rövidre záródás, vagy mittudomén, amire ők találtak egy trükkös megoldást, ami viszont a magas mágia szabályaiba nem fér bele. De ebben az esetben ilyesminek nem látom okát vagy értelmét. (egyébként is inkább a Tv-k reszortja az ilyen szabályalólkivételezés ;) )

Módosította Noro: 2006.05.31, 19:59

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 19:06

Üdv!

Lenne egy kérdésem a tetoválásookal kapcsolatban, ami csak egy kissé passzol a témához: Ti mekkorának képzelitek el ezeket a tetoválásokat? Mert ha csak akkora, mint mondjuk az illető tenyere, akkor nem nehéz olyan helyet találni az alany testén, ami viszonylag stabil marad, és nem mozog olyan sokat, hogy megbolygassa a rúnák hatását.
A másik lehetőség az, ha a koponyájára tetováltat az illető, mert az ideális esetben nem nagyon változik... Esetleg mellcsont, lapocka, lábfej felső része, stb.

erre én személy szerint azt mondanám, hogy olvasd el az AK kapcsolódó részeit :aaaaa: (Noro: ha egy vari utánajárna és lenne elég magas Szakma - Tetoválás képzettsége, meg Ismeret - boszorkánymesteri mágia képzettsége, simán megteheti. de az AK-s tetoválásmágia nyíltan tapasztalati eredetű.) példák: "hallójel": a fül mögé kerül, a fejbőrre, nem valami nagy; "ősi szem": egy töltetes ultralátás, beborítja a fél arcot; "szellemtest": a mellkas nagy részét befedi. az alap tetkók ezeket a helyeket foglalják el. de ezek a tetoválások nem rúnamágikusak, és egyszer használatosak, utána újra kell őket tölteni. (szóismétlés rlz)

Noro: gyűrött varázstekercs: hát nekem robbant az arcomba nem megfelelően tárolt, meggyűrt tekercs. mondjuk ez KMen múlik. ("mi volt ez a hoppá a varázslat szövege végén?" :lol: ) mondjuk bennem is és az illető KMben is nagy nyomokat hagyott a Halálkapu Patrynjainak a mágiája.

Slan, Siopa, vari valóban le tudja engedni a személyes aurát. de pl. egy harcos nem. mondjuk a varázsló saját személyén kívül csak "másra felírhatja-e a rúnákat" kérdéskört tárgyaltunk, szóval én általánosítottam hülyén.

Baali

Baali

Nekromanta

• Archívum
  • 2292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 18:09

Üdv!

Lenne egy kérdésem a tetoválásookal kapcsolatban, ami csak egy kissé passzol a témához: Ti mekkorának képzelitek el ezeket a tetoválásokat? Mert ha csak akkora, mint mondjuk az illető tenyere, akkor nem nehéz olyan helyet találni az alany testén, ami viszonylag stabil marad, és nem mozog olyan sokat, hogy megbolygassa a rúnák hatását.
A másik lehetőség az, ha a koponyájára tetováltat az illető, mert az ideális esetben nem nagyon változik... Esetleg mellcsont, lapocka, lábfej felső része, stb.

(a személyes aurához annyit, hogy a varázslók, és a slanok le tudják engedni a személyes aurájuk ellenállását. Ld ET)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 17:52

Üdv

blarke: ha igazad lenne, akkor a gyűrött varázstekercs sem működne ;) Bár meg kell mondjam, én szimpatikusabbnak találnám, ha a rúnáknak abszolút statikusaknak kéne lenniük (azaz csak merev felületen működnének), de láthatóan nem ez van.
Plusz, lényegében a Bm-tetkó is mágikus szimbólum. Amit azok meg tudnak csinálni, (ha nem üti a mozaikmágia elveit) az egy varázsló is, sztem

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.31, 12:05

Hali!
blarke: először is, igaz. De a varik nyilván gondoltak már erre, és kidolgoztak olyan metódusokat, amelyek kiküszöbölik az elcsúszó rúnák rossz tulajdonságait. Pl, a rúnák minden esetleges változata (amit a bőr mozgása hoz létre) ugyanazt a hatást éri el.

a személyes aurát nem lehet leereszteni (erről volt valahol szó), maximum a lélekaltatás hatása alá vetheted magad.

én speciel az ETK-ban olvastam, hogy a beleegyezés elég hozzá. Ha nem így van, bocs. Akkor tényleg lehetetlen magára rakni cuccost. Elaltatott lélekkel marha nehéz rajzolni ;) a parancsszavas rúnákkal egyetértek, asszem én is ilyesmit írtam.

evvel az erővel a tetoválást mint olyant el is lehetne felejteni, mert milyen varázsló csinálna ilyesmit, hogy mágikus jelekkel telehímez valakit. max egy boszorkánymesteri szemléletű valakitől tudom elképzelni (hopp-hopp, AKban a bm tud tetoválni  ), egy büszke varázslóról nem nagyon.

Azért vannak átmenetek is. Egy kellőképpen gátlástalan (monnyuk, káosz-élet) variról el tudom képzelni hogy bizonyos rúnákat feltetovál. Van amit viszont nem tesz meg, mint az én régi példámban a nekromantám. Erre nem lenne hajlnadó. Petrsze, elismerem hogy valószínűátlen, de hát elég nagy Ynev, sok csoda van rajta. De hogy lehetséges, amellett kitartok.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.30, 17:54

blarke: ezért kell olyan testfelületet keresni, amely többé kevésbé változatlan szokott maradni. Pl. kézhát, tarkó, ilyesmi.

többé-kevésbé... de az említett bőrfelületek sem statikusak. sőt. imho simán megboríthatnák a "mágikus egyensúlyt" a rúnákban az ilyen elmozdulások.

Ha meg magára rakja a vari a rúnát, a személyes aurával nem kell törődnie. Beleegyezés megszünteti a hatását asszem, és mivel alapból magára rakja a varázsló, ezért akármit magára rakhat, ha nem akarja a hatást éppen akkor nem jön létre és kész.

1. a személyes aurát nem lehet leereszteni (erről volt valahol szó), maximum a lélekaltatás hatása alá vetheted magad.
2. én speciel parancsszóra aktiválódó rúnákat képzelnék el tetoválásban.

Ja és ilyen alapon tényleg bármit a testre lehet rakni. Csak van pár dolog ami elég meredek ahhoz hogy egy jobbérzésű vatri megcsinálja.

evvel az erővel a tetoválást mint olyant el is lehetne felejteni, mert milyen varázsló csinálna ilyesmit, hogy mágikus jelekkel telehímez valakit. max egy boszorkánymesteri szemléletű valakitől tudom elképzelni (hopp-hopp, AKban a bm tud tetoválni :vitatkozik: ), egy büszke varázslóról nem nagyon.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.30, 17:10

blarke: ezért kell olyan testfelületet keresni, amely többé kevésbé változatlan szokott maradni. Pl. kézhát, tarkó, ilyesmi.
Ha meg magára rakja a vari a rúnát, a személyes aurával nem kell törődnie. Beleegyezés megszünteti a hatását asszem, és mivel alapból magára rakja a varázsló, ezért akármit magára rakhat, ha nem akarja a hatást éppen akkor nem jön létre és kész. Egyébként viszont hat rá. kicsit zavarosan írtam, de remélem érthető.
Ja és ilyen alapon tényleg bármit a testre lehet rakni. Csak van pár dolog ami elég meredek ahhoz hogy egy jobbérzésű vatri megcsinálja.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 21:45

hm. ebbe annyiban még beleköthetnék (költői kérdés, köszönöm utólagos engedelmetek :vitatkozik: ), hogy a bőr, mint rugalmas és közel sem sík alapanyag, nem zavarhatja meg a rúnaszerkezetet, mint olyat? pölö bizonyos rúna-ágak túl közel kerülhetnek egymáshoz bizonyos testhelyzetben, és blokkolhatnák / akadályozhatnák a hatást. legalábbis egy mágiaelméleti kutatást számonkérnék az ilyen irányba gyúró játékostól...

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 21:42

Üdv!

Szvsz a mágikus tetováláshoz nem kell sok...
...csak egy varázshasználó rúnamágia mf-kal és szakma(tetoválás) mf-kal, a rúnához kellő mana-ponttal és a tetováláshoz szükséges alapanyagokkal. Ugyanis a könyv azt írja, hogy minden felületen el lehet helyezni a rúnákat, tehát az emberi bőrön is... sőt, az élő emberi bőrön is. A tetoválás mf pedig arra kell, hogy a rajzolatot a bőrre hibátlanul vigye fel.

Maradok őszinte hívetek: Alister

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 14:25

hm. *gondolkodik és fejet vakar* valóban, sima Elemi Erőt használ... de mondjuk akkor a csókának kiabálnia kell a parancsszavakat, hogy repkedjen. hm. *még mindig próbál gondolkodni, de nem megy* most akkor felírhatok szépen magamra láthatatlanná vagy légiessé tevő rúnákat is? :aboci: (jó, felírni felírhatom.)

Baali

Baali

Nekromanta

• Archívum
  • 2292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 14:14

Üdv!

Blarke: a telekinézis ellen nem véd a személyes aura. Az ugyanis nem változtatja meg a fizikai testét az alanynak, akire használják. Uh nyugodtan lehet emberre is tetoválni, csak kérdés, hogy mennyire kell megváltoztatni a rúnát, hogy így is működjön.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 13:15

őőőő Gonosz... emlékeim szerint a repülőszőnyeg az valamiféle telekinézissel működik, márpedig az nem hat a személyes aura által védett emberekre. (legalábbis ez lenne a logikus az Ynevi mozaikmágiát ismerve.) de a tetovált rúnákról olvastam még nagyon régen valami cikket, és ott mindenféle lehetőségről szó volt (pl. méregvédelem stb.), bár az más kérdés, hogy a más fantasy világokból átrángatott ötleteket nem illesztették be az M*os metafizikába. de legalábbis a csapat az én "hányattatott előtörténetű", fura rúnákkal borított kardművészemet nem nézte zombinak... :aboci:

_Gonosz (NPC/NJK)

_Gonosz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.29, 13:04

Ugy latszik mindenki a halottmozgtas + lelekcsapda kombora gondol amikor runat tetovalnak a testtre de lehet minden mast is ami nem annyira ellenszenves. A fent emlitettet meg el lehet rejteni egy leplezessel.
Pont most jutott eszembe hogy m lenne ha a repulo szonyeg runait az ember magara tetovalna, akkor repulo ember lenne .

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 12:58

Hellguard666:
A varázslói mágia korlátozásáról ld. a Magus rendszere topic legutóbbi disputájában adott válaszomat. A magasmágia képzettségnél egyébként, emlékeim szerint le van írva, hogy hány mozaikot ismer az illető. Természetesen a használat csak varázslókra vonatkozik. Véleményem erről, ld. az fent említett topic.

Mozaikalkotás. Szerintem minimális elvárás a vonatkozó magasmágia megfelelő szintű ismerete (min. 4. fok). Ez alap nálam. Hogy mennyi esély? én ezt nem szoktam korlátozni. Ha illik oda, és tényleg kreatív, megkaphatja. Csak örülök, ha kreatív a játékos.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 12:57

Hellguard666: most magasmágia képzettség, vagy mágikus iskola képzettség (Reneszánsz szerint)? Gondolom az utóbbi, mert a leírás így nyer értelmet...

Itt írtam le épp a napokban:
http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=53...rplus&p=1065853
hogy sztem az alapmozaikok ismerete egy magasmágus számára alapvető, nem ezzel kéne variálni.

Inkább arra gondolnék, hogy a magasmágia képzettség meghatározza, milyen jól bánsz a mozaikokkal. Egy lehetőség:
1.fok: egy alapmozaik (elem, anyag, asztrál, mentál) + egy kiegészítő (tér vagy idő) összekapcsolása
2.fok: egy alapmozaik és több kiegészítő mozaik, max 3 mozaik
3.fok: több alapmozaik 1 iskolából + kiegészítő mozaikok, max 6 mozaik
4.fok: mozaikok akármilyen iskolákból, max 10 mozaik
5.fok: akárhány mozaik
Vagy valami ilyesmi...

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 12:47

Dear Dronner kérdésem változatlan, csak ide hoztam át a Mesélői sarokból... (a kérdés nem csak Dronnernek szól, kritikát várok mindenkitől...)

A varázsló M*-as használatához kérdés.
Ti erősnek tartanátok a vari leszabályozását azzal, hogy az ÚT-ben szereplő Magas Mágia képzettséghez kötném a mozaikok alkalmazását?
Így gondoltam:
1. fok: az iskola mozaikjainak 25%-a
2. fok: az iskola mozaikjainak 50%-a
3. fok: az iskola összes mozaikját ismeri, ami az ETK-ban szerepel
4. fok: speciális egyedi mozaikok ismerete, max. 2 / iskola
5. fok: egyedi mozaikok alkotásának lehetősége, a varázslási idő mozaikonként 1 szegmens.
A mozaikalkotás képessége (INT/2 + TSZ)*5 százalék. Ez alá a százalék alá kell dobnia naponta egyszer, és annyi sikert kell gyűjtenie, ahány napig - elvileg - a mozaik megalkotása tart. (Gyakorlatilag annyi napig tart, ameddig a szükséges sikerszámot össze nem gyűjti.)

Vélemény?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]