Ugrás tartalomhoz

Fotó

varázsló specializációk

• Válasz írásához lépj be
527 hozzászólás érkezett eddig

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 12:04

Sigmund:
Csakhogy a világ természetéből adódóan vannak önjelölt igazságosztók (pl. kalandozók), akik tudni vélik, mi a frankó, és ezek nem szokták tolerálni az ilyen "szörnyetegek" létét. :aboci:

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.29, 11:55

Annak nálam is befellegzett, wegy napnál tovább sehol nem tűrték meg. De akinek egy majdnem halhatatlan varázsló segítsége kellett, az hozzám jött.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.26, 12:36

Sigmund:
Meg lehet csinálni. De elmebeteg dolog, és ha kiszúrják (már pedig egyes helyeken kiváncsiak lesznek, hogy mi az a nagy erejű mágia ami a bácsiból sugároz) akkor gáz lehet. A társadalmi kapcsolatainak szerintem hamar befellegzik...

Nálam legalábbis :normaalis:

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.26, 12:27

Hali!
Ha ismeri a tetoválást és a rúnamágiát, akkor meg tudja csinálni. Káosz jellemű nekromantám tényleg megcsinálta magára a halottmozgatás-lélekcsapda kombót, a Km reflexből íratta át a jellemét káosz-halálra...
Érdekelne hogy amellett hogy elmebeteg dolog, miért is nem lehet megcsinálni?

_cyrus (NPC/NJK)

_cyrus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.26, 10:25

Ahoj!

attol h tud tetoválni miért is tudna mágikus tetoválásokat is létrehozni? minden bokorban oktatják mindkettőt? mert szvsz attol h tud tetoválni és rendelkezik mágikus erőkkel attól még nem hiszem... szerintem azt még külön tanulni kell (jó tudom ez nem feltétlen tűnik értelmesnek a gondolatom de egy vonatkozó példa-> attól h a varázsló tud rajzolni még nem fog tudni azonnal rúnákat csinálni :normaalis: )

tetoval magara jeleket egy vari

sztem ezért vannak a klánokon belüli tetováló mesterek :eeek:
bár tény, hogy a boszorkánymesterek is alkalmaznak tetoválásokat... kiváltképp toronban... :sor:

Jula

Jula

Dandárkugli

• Fórumita
  • 1146 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.24, 12:01

Sziasztok!!

(OFF)Az V./3-as Rúnában volt erről az élőholtosdiról szó a Magisztériumban, de Gazsi nem volt teljesen egyértelmű. Nekem úgy tűnt, hogy nem tartja kivitelezhetőnek. Aztán ki tudja... :) (/OFF)

Üdv.: Jula

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.24, 09:32

Hát az önmagára tetoválás ügye elég sok kérdést vet fel. De mindenképp javaslom az emberi oldalról a megközelítést - pl. egy halottmozgatás és lélekcsapda bélyeg önmagára helyezése eléggé hmmm... beteg elmére vallana - kinek célja az élőholt lét? Egy kémszem még hagyján, de az is jó jellemrajzot ad...

_Gonosz (NPC/NJK)

_Gonosz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.24, 09:21

Hogy mer tetoval magara jeleket egy vari? Hat csakis a plusz hatalom miatt (vedoaurak , erzekelo varazsjelek) , pl egy kemszem a koponyad hatuljan kifejezetten elonyos lehet miutan megsoktad.

ha van tetovalas mesterfoka akkor meg tudja csinalni de amugy nem , vagy feltetovaltatja magara a jeleket es miutan begyogyultak a tetovalasok feltolti oket ugy mintha akkor rajzolna meg.

_Ruty (NPC/NJK)

_Ruty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.23, 20:20

rúnákat csak transzban és csakis rajzolni képes minden varázsló, bár lehet, hogy saját testére is tudja, de nemtom mi értelme lenne...
mit akar amgára firkantani?

Nightwolf

Nightwolf

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 65 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.23, 19:51

Hola!!!!

Lenne egy kérdésem. Az egyk haverom azt tervezi az elf varázslójával, hogy a rúna mágiát aékalmazva sajűt testére tetoválna rúnákat.

na ez szerintem hüyeség mert nincs semit értelme. De azért megkérdezem mert érdekelne a dolog.

_Ruty (NPC/NJK)

_Ruty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.22, 07:44

Én komolyan nem értem az ilyet. Ha valaki erős akar lenni, az legyen az. Az sem fog tudni megoldani mindent, ráadásul rengeteg hátránya van mindennek.

Úgy értettem, hogy ne az értékek alapján válasszon, hanem ami tetszik az illetőnek és ki is tudja játszani.
Mert annak semmi értelme, hogy egy kardművésszel harcol, de elveket nem vesz figyelembe, vagy varázslóval minden kis vacak probléma esetén, vagy minden összecsapásban pazarolja drága energiáját.

Jula

Jula

Dandárkugli

• Fórumita
  • 1146 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.21, 19:52

Sziasztok!!

Ruty:

Ha valaki azért nem játszik egy kaszttal, mert az gyengítve lett, vagymert nem olyan erős mint a többi az már régen rossz....

Egyrészt, mert mki tápnak tartja a varázslót, ez azért némiképp csökkentené hatalmát,

Miért, ha valaki azért nem játszik vele, mert szerinte túl erős...? :aboci:

Én komolyan nem értem az ilyet. Ha valaki erős akar lenni, az legyen az. Az sem fog tudni megoldani mindent, ráadásul rengeteg hátránya van mindennek. Teljesen mindegy, hogy mennyire butítod le, mindegy, hogy korlátozod-e a szintenként elsüthető erősséget, és tök mindegy az is, hogy ezt mihez kötöd... Így is fog tudni tápolni az, aki akar. (Ráadásul nem is értem, hogy miért úgy kellene megoldani a korlátozást, hogy az erősséget maximálod.)

és igenis rá lenne kényszerítve, hogy vigyázzon a varázsbotjára

Na, erről beszéltem. Hiába van az, hogy a kardművész csak a slan-kardkészlettel tud chí-harcolni, mégis van, aki szalonnát süt a kardján. Pedig a kardművész, bár valóban elég erős, ugyanannyira kötött is. Erkölcsileg, szellemileg.
Csak ehhez olyan játékos kell, aki valóban át akarja élni a vele való játékot, valóban úgy akar gondolkodni, mint ahogyan azt a kasztja megköveteli, és valóban ki akarja játszani. Mert a szerepjátékot szereti. :pipe:

Minden jót.

Üdv.: Jula :punny:

Módosította Jula: 2006.05.21, 19:54

_Ruty (NPC/NJK)

_Ruty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.21, 18:21

Szerintem ezzel egy dolgot lehet elérni, hogy a Játékos soha ne akarja választani a Varázsló kasztot.

Ha valaki azért nem játszik egy kaszttal, mert az gyengítve lett, vagymert nem olyan erős mint a többi az már régen rossz....

Noro:

Azért gondoltam inkább így, hogy vhogy érezhető legyen, hogy melyik iskolát választotta, bár lehet, hogy nem a botot kellett volna alkalmazni....

Esetleg a te 5letedből kiindulva minden iskola max. E = szint (3. szinttől) a választott iskola max E = 2x szint.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.20, 08:41

Hi all!

Jutott valami eszembe a specializációval kapcsolatban, amiről vélemény kéne.

Nem egy hú de nagy valami, lehet, hogy már volt is téma, de mi lenne, ha egy varázsló csak a botja segítségével tudna mondjuk 5Enél nagyobb erősítést létrehozni és csak az iskoláján belül? ez mondjuk nekromanciánál meg időmágiánál más korlát lenne, de hasonló.

1. ha az erősítést maximálni akarod, annak van értelme, de a TSZ-hez kell kötni. Én pld azt használom, hogy a karakterek csak a szintjük x2 E-t tudnak létrehozni.
(OFF)(A pszípajzsok is hasonlóan maximálódnak)(/OFF)

2. a választott iskolában nagyobb E-ket lehet maximálisan létrehozni, ez is logikus lehet, bár én nem használom
3. mindezt a varázsbothoz kötni sztem nem igazán illik Ynevre. Pláne, hogy régi ET szerint a varázsló csak 3. TSZ-en kap botot.
(OFF)(A botjából/botjával varázsló mágus egyébként germán koncepció)(/OFF)
A bot inkább adhat valami bónuszt (+1 E a specire), vagy egy kevés manát lehessen benne tárolni ("hatalom botja"), vagy legyen szabályos rúnatárgy (1db, naponta néhányszor haszálható varázslattal)

Alkyr

Alkyr

Magiszter

• Archívum
  • 1004 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.20, 06:39

Szerintem ezzel egy dolgot lehet elérni, hogy a Játékos soha ne akarja választani a Varázsló kasztot.

_Ruty (NPC/NJK)

_Ruty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.20, 06:26

Egyrészt, mert mki tápnak tartja a varázslót, ez azért némiképp csökkentené hatalmát, és végre lenne értelme annak, hogy melyik iskolát választotta és igenis rá lenne kényszerítve, hogy vigyázzon a varázsbotjára (mint a kardművész a kardjára) igaz, hogy nem az elvek miatt, de vigyázni fog a JK a botra, mert azzal tud nagyobb energiákat elszabadítani....

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.19, 22:15

...És ez mért is jó?

V.

_Ruty (NPC/NJK)

_Ruty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.19, 19:43

Hi all!

Jutott valami eszembe a specializációval kapcsolatban, amiről vélemény kéne.

Nem egy hú de nagy valami, lehet, hogy már volt is téma, de mi lenne, ha egy varázsló csak a botja segítségével tudna mondjuk 5Enél nagyobb erősítést létrehozni és csak az iskoláján belül? ez mondjuk nekromanciánál meg időmágiánál más korlát lenne, de hasonló.

mohreb

mohreb

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 63 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.28, 10:42

Pusztán könnyebben tudnak koncentrálni, ami gyorsabb varázslást eredményez, ám sem erősebb, sem olcsóbb nem lesz tőle.

Szerintem a koncentraciot ha meg beszelni is kell nem segiti az hogy valaki beszel kozben ...

Gondolj bele a jelmágikus rajzolatok "irások", márpedig irni bármit le tudsz, amit ismersz (el tudsz képzelni), a 3D-s anyaggal legfeljebb töbörebben tudsz fogalmazni (kisebb helyen elfér ugyanaz), de sem kifejezőbb (erősebb), sem könnyebben elkészithető (olcsóbb) nem lesz.

Ezzel bizony nem ertek egyet az eletben rengeteg dolog van amire meg csak szavakat sem talal az ember, olyan amit pedig leirni nem lehet meg tobb ... peldaul a hangsulyt hogy jelolod irasban?

Egész pontosan mágikus szempontból olyan, mintha az áldozat elfogadná a mágikus hatást azzal, hogy hagyja minimum 5 percig magára rajzoltatni, tetoválni, stb. az adott bélyeget.

hmm gondolj csak a halotmozgatas/lelekcsapda belyegekre, nem hinnem hogy elfogadja, vagy az akaratatvitel, nem sok ember van aki onszantabol bele megy, altalaban eszmeletlen emberekre irlyak az iet.

Azért, mert benne van a képzettség leirásában; kiemelkedő minőségű tárgynak kell lenne, mert különben nem képes befogadni a mágiát. A jelmágikus rajzolatok esetében, illetve rúnamágiánál a rajzolat vonalvezetése tartja a mágiát a tárgyban, tárgyon, stb...
A mestermágikus tárgy esetében magának az anyagnak kell megfelelően erősnek lennie.

a minosegrol meg mindig az a velemenyem hogy szemelyfuggo, es hogy lenne az anyaga eros egy kopenynek, vagy egy csokitortanak?
(OFF)

Igen a Jelmágia bevezetőjére gondolok.

itt megmondanad hogy melyik konyvben? ET ben nem emlekszem ra (bar a kemenykotesesben kevesebb dolog volt mint a kesobbi puhaban, de lehet hogy csak a memoriam hagy ki, ha az UT ban ... na az nincs teljessen kidolgozva, de az otletek jok ... (/OFF)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.28, 08:18

Sziasztok!

Most nem azért, de ennek a vitának inkább ITT a helye! Ott reagálok is. :felvon:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]