Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Villámhírek - 2014.12.19.

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.20, 23:34

Érdekesség: a BBC Radio 4 hétfő késő estétől kezdi adni a Good Omens (itthon: Elveszett próféciák) feldolgozását, hat részben.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.20, 09:25

- A GOG-on meg Nordic Games hétvége van, 85% engedmény van egy csomó játékukból (Gothic, Spellforce, The Guild, Red Faction, ...).
- Valamint mindazoknak, akik szintén besokalltak a D20-tól, eladták mindenüket, ami kapcsolatos vele, és soha többé nem is akarják a kezükbe venni, de valami oknál fogva mégis rávennék valami játékra, íme egy alternatíva: The Un-Twenty System! :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 21:58

Ja, azt lehet tudni, mire készülnek a shadowrun returns-ösök? Kaptam valami teaser-message-et tőlük, hogy januárban jön megint valami shadowrunos dolog a kickstarterre.

Még csak ez a kép van, viszont valaki ügyesen észrevette, hogy a kép neve HK-KS-Teaser.png, amiből a HK valószínűleg Hong Kong, mert amikor lehetett szavazni, hogy melyik városban játszódjon az első kiegészítő, akkor Hong Kong volt a második helyezett. (Az első pedig Berlin, a fantasztikus Dragonfall helyszíne.)

https://www.kickstarter.com/projects/1613260297/shadowrun-returns/posts/1085740

Módosította Vorador: 2014.12.19, 22:01

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 21:30

Ja, azt lehet tudni, mire készülnek a shadowrun returns-ösök? Kaptam valami teaser-message-et tőlük, hogy januárban jön megint valami shadowrunos dolog a kickstarterre.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6578 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 13:10

A bookdepo a múltkor nekem is rádobott egy VAT -ot a Descent kiegészítőre. Pedig az alapjáték egy éve még drágább is volt, mégis VAT nélkül jött. Nem tudom ez mitől lehetett. De még így is olcsóbb volt, mint a javasolt kiskereskedelmi ár. 47 centet nyertem a bulin! :D

Bulldy

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 11:56

(Ha egy szerepjáték-kiadó jönne ki olyan szabálykönyvekkel meg karakterlappal, mint egy magyar adóbevallás, kapna is a fejére a játszhatatlan és irreális, nem-játékosbarát hozzáállása miatt...)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 11:50

(Elbúrtam a fiatalságom, ismerek úgy hatezerféle terepjátékot kívül-belül, de bezzeg az egyszerűsített (?) bevallásomat se tudom kitölteni. Bleh.)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 11:39

Elég bonyolultak a vevőhelyszín-beazonosítási szabályok és irányelvek. Van egy kb. 90 oldalas összefoglaló a Bizottság honlapján...

Amúgy bizonyos törvényi vélelmek vannak a fogyasztás helyszínéről attól függően, hogy az elektronikus szolgáltatás igénybevétele:
a) telefonfülékn, internetkávézóban, wi-fi hotspot útján, étteremben, szállodai előtérben történik; vagy
ab) ha mindez hajó fedélzetén, vagy más közlekedési eszközön van;
b) fix vonalas kapcsolat útján történik; vagy
c) SIM kártyás mobillal, mobilhálózat útján történik; vagy
d) dekóderes eszközzel történik; vagy
e) egyéb módszerrel történik;
feltéve, hogy a szolgáltató nomrális kereskedelmi kapcsolat esetében tud, vagy tudnia kellene róla, hogy a szolgáltatás igénybevétele így történik.

Ezek a törvényi vélelmek viszont megdönthetőek, többszörös egybehangzó párhuzamos bizonyíték bemutatásával.

Egyéb esetekben különösen figyelemmel kell lenni a következőkre:
a) az ügyfél számlázási címe;
b) IP cím, geolokáció;
c) bankszámlához tartozó cím;
d) a SIM kártyához tartozó IMSI cím szerinti MCC országkód;
e) fix vonalas szolgáltatás szolgáltatási címe.

És még a szerepjátékos szabályok alkalmazását tartják bonyolultnak... régi vesszparipám egyébként, hogy egy tisztességes szerepjáték rule lawyer kiváló adótanácsadó lehet.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 11:35

Fontosnak tartom megjegyezni: népneveket magyarul még mindig kisbetűvel írjuk, még akkor is, ha soxor (?) láttad angolul, hogy Japanese.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 11:02

Oldaná meg azt is, hogy 1 dollár ne 1 euró legyen.

Az nem a Valve sara. A Steamen a kiadók határozzák meg a játékaik árát, nem a Valve. Valószínűleg ez is az EU-s ÁFA-ra vezethető vissza, bár én még mindig nem értek a lovakhoz. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 10:25

Amúgy a Valve is épp most szigorított a régiózárain, mert sokan Oroszországból vásároltak Steam Gifteket, mivel ott minden játék olcsóbb. Sokan lázonganak, de az ilyen exploitok csak ideig-óráig szoktak működni.

Oldaná meg azt is, hogy 1 dollár ne 1 euró legyen.

Módosította Vorador: 2014.12.19, 10:25

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 09:58

Pedig róla beszélget Geralt a nilfgaardi császárral (magyar hangja: Charles Dance :)) a példaként felhozott trailerben. És még mutatják is a kis hölgyet közben. :)

Már így is túl sokat láttam. A Witcher első része itt vár félbehagyva, nem akarok előreszaladni. Nem kellenek a spoilerek, úgyhogy a párbeszédekre automatikusan becsukódik a fülem, amikor W3 előzetest nézek. :D

Ha ugyanezt egy kis brit kiadóval teszem, akkor jelenleg a helyi áfát fizeti, de jövőre 27%-ot kell befizetni a vásárlásom után, amit majd az adóhatóságok lerendeznek egymás közt?
Mi alapján döntik el, hogy én hol élek? Bemondás alapján? IP cím alapján?

Az első kérdésre igen a válasz. A második érdekesebb. Az Amazonnál például a Steamen aktiválható videojátékoknál például most a user által megadott cím alapján megy az elbírálás (sok embert ismerek, aki emiatt USA lakcímet adott meg magának). Gondolom más digitális kiadványoknál is így járnak el, de majd valaki kijavít, aki vett már tőlük digitális könyvet.

Módosította strato: 2014.12.19, 10:02

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 09:54

Strato: hát ejnye! Pedig róla beszélget Geralt a nilfgaardi császárral (magyar hangja: Charles Dance :)) a példaként felhozott trailerben. És még mutatják is a kis hölgyet közben. :)

Uccu művelődni!

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 09:50

Glowface:
Szuper, hogy van aki ért is hozzá, mert engem aggodalommal töltött el a dolog.
Tehát, ha mondjuk én egy kis amerikai indie kiadó pdf-ét veszem meg közvetlenül a kiadótól az interneten, akkor neki már most be kéne fizetni 27% áfát a Magyar államnak? Ha ugyanezt egy kis brit kiadóval teszem, akkor jelenleg a helyi áfát fizeti, de jövőre 27%-ot kell befizetni a vásárlásom után, amit majd az adóhatóságok lerendeznek egymás közt?
Mi alapján döntik el, hogy én hol élek? Bemondás alapján? IP cím alapján?

Kösz

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 09:50

Ciri valójában már korábban is felbukkant (a Sword of Destiny trailerben pl.), de most jelentették be, hogy a játék egyes részeiben irányítható karakter lesz. :)

Bár megnéztem az összes előzetest a játékból eddig, ennyire alaposan nem figyeltem. :)

Ez "megöli" a digitális szolgáltatókat?

Ez az egész egy kiskapu bezárásának tűnik számomra, ami szerintem amúgy is várható volt (viszont az appon keresztüli vásárlással azért még nyitva maradt egy másik). Több papírmunkája lesz a kiadóknak, az biztos, de nem hiszem, hogy nagyon megborulna a helyzet az új szabályozás miatt. Mondjuk én nem értek a lovakhoz. :gyagya:

Amúgy a Valve is épp most szigorított a régiózárain, mert sokan Oroszországból vásároltak Steam Gifteket, mivel ott minden játék olcsóbb. Sokan lázonganak, de az ilyen exploitok csak ideig-óráig szoktak működni.

@Vorador

Az első reklámképen elég sokan felhördültek. Pofátlanság, hogy a térképen lévő pár pixeles lényekkel vetik össze az új, nem is az alapján átrajzolt verziókat. A második kép erre próbál rávilágítani.

Az új kard tényleg gagyi.

Módosította strato: 2014.12.19, 09:56

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 09:41

Kösz a híreket!

Jó kezekben a Heroes 3 HD.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=949321

(Egyébként csak szerintem néz ki tök bénán a HD Titan fegyvere a régihez képest?)

Módosította Vorador: 2014.12.19, 09:42

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 09:25

Ciri valójában már korábban is felbukkant (a Sword of Destiny trailerben pl.), de most jelentették be, hogy a játék egyes részeiben irányítható karakter lesz. :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 08:17

Ehh, az adótanácsadó énemet piszkálja az EU áfás cikk. Az igazságtartalma nagyjából stimmel (bár egyszerűsített), a következtetés nem igazán megalapozott. Annyi történik, hogy mostantól az EU-beli digitális szolgáltatókra is az a szabály vonatkozik, ami sok éve vonatkozik a nem-EU-s szolgáltatókra: a magánszemély ügyfél országának az áfáját kell befizetnie, nem a saját országának áfáját. Még csak az adminisztrációja se lesz annyira nagy, mert a saját adóhatóságánál, egyben bevallja az összeget, az adóhatóságok meg elosztják azt. Mondjuk, az ügyfelek nyilvántartása némi munka...
Szóval, valóban ott lehet némi áremelkedés, ahol a szolgáltató eddig direkt luxemburgba költöztette a vállalkozását, hogy 15% áfát számítson fel az egész EU-ba. A magyar ügyfeleknél ez valóban jelenthet akár 10% árnövekedést is. Ez "megöli" a digitális szolgáltatókat?

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.19, 08:03

Kickstarteren a Wraith 20 éves újrakiadsása; a WotC jövő évi DnD tervei vázlatosan; Ten Candles - gyertyafényben játszandó horror RPG; GUMSHOE 1x1; az EU-s ÁFA-törvény hatásai a digitális szerepjáték terjesztésre; itt az Outcast 1.1; új játszható karakter a Witcher 3-ban; kijött a Hearthstone Android tabletekre is; új Evolve videók; End of the Line és Time Trap rövidfilmek

http://lfg.hu/68284/hirek/villamhirek-2014-12-19/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]