Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Streets of Puyallup – Shadowrun krónika #1

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

mipet5

mipet5

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.17, 13:25

Az internet összeomlása után az emberek személyi igazolványán lévő chip fabatkát sem ért. Az új net, Mátrix kori gépekhez új adatbázist vezettek be és a RASZ-t, ami rengeteg alakban kiszolgálhatta a személyigazolvány+bankkártya kombót (hagyományos kártya alak, elem vagy érme alak is akár). A chip itt is tartalmazza a személy főbb adatait, de, ha az adatbázis nem igazolja vissza az egyezést, akkor bukó van. Minél jobb az olvasó (nagyobb szintű), annál többféle adatot hasonlít össze.

Ha az ember a biztonságos zónán kívül él, a pusztulatban, akkor nincs szüksége RASZ-ra, a rendőrök tudják, hogy a többségnek ott úgysincs, és ha valakit letartóztatnak, akkor legfeljebb csinálnak neki :)

A pusztulatban kiadástól függően még használható papírpénz is, valamint az árnyvadászok kedvelt fizetőeszköze a hitelesített chip. Nem személyhez csatolt, egy intézmény érvényesíti az összeg felhasználását.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.16, 19:52

Hát bevallom nem vagyok egy nagy shrunos, de nehezen tudom elképzelni hogy ilyen orwelliánus nyilvántartás és megfigyelés mellett hogy léteznek egyáltalán "szökésben lévő" bűnözők meg papírok nélküli illegális egyének. :)

A játékosok élvezték, csak az akadályokat finoman szólva nem vették rutinosan.
Lepus, nem tudom, mennyire ismered a Shadowrun világát, de a legolcsóbb hamis igazolvány 5.000-nél kezdődik, és az még egy hordozható olvasót se fog megtéveszteni.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.16, 15:16

A játékosok élvezték, csak az akadályokat finoman szólva nem vették rutinosan.
Lepus, nem tudom, mennyire ismered a Shadowrun világát, de a legolcsóbb hamis igazolvány 5.000-nél kezdődik, és az még egy hordozható olvasót se fog megtéveszteni.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.14, 20:38

Hát lol. Csupasz Pisztoly n+1. :)

Viszont kicsit elgondolkodtató hogy mennyire jó ez a stílus. Amikor a bandatag karakterek egy rutin igazoltatás eredményeként a dutyiban kötnek ki, az elég érdekes pillanat. (Felteszem, egy bandatag számára az igazoltatás napi, az őrszobán tett látogatás mondjuk havi gyakorisággal előfordul. Graffitizés, verekedés, drogok, mittomén.) Nemigaz hogy nincs mondjuk fejenként három hamis személyi igazolványuk a kínaipiacról.

Erről nekem a "Sliders szindróma" kifejezés jut eszembe. Tudniillik mintha a karakterek dimenzióutazók lennének, vagy most pottyantotta volna őket oda a Repülő Spagettiszörny tésztás nyúlványa a mennyekből.

Fantasy környezetben ahhoz tudnám hasonlítani, hogy egy sivatagi vándor két (az előtörténete szerint rendszeresen látogatott) város közt kifogy a vízből és szomjan hal.

Maximálisan a játékosi képességeken alapuló játék híve vagyok, de érdemes belegondolni, hogy a karakterek jellemzően a világ részei, nem pedig dimenzióutazó sliderek, akik lefagynak ha leinti őket a rendőr. Ráadásul a kommentek alapján olybá tűnik hogy a játékosok különösen nem is élvezték a dolgok ilyetén alakulását, tehát a játék legfőbb célja - azaz a jó szórakozás - se teljesült.

Módosította Lepus: 2015.01.14, 20:41

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.03, 12:29

Kösz, elolvastam. Részükről, úgy tűnik, a partyn bellül nem sikerült kialakítani fúzót.

A törekvésed dícséretes, csupán az arányokban gondolkodunk másképp. :)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.02, 13:16

Igen, a mesélő is nyakig sáros ezekben, soha nem tagadtam. :gonosz:

A meséimben igyekszek arra törekedni, hogy életszagúbb legyen a történet, és mindennek legyen következménye. Ebbe beletartozik, hogy a főszálon kívül is történnek dolgok, a világ él, így például nem csak egy "loading" felirat megtenni két pont között a távolságot.

Furgonlopáshoz azért szoktam dobatni, mert egyrészt számít az idő, másrészt tipikusan olyat szoktak keresni, ami félreesőbb helyen áll, nincsen benne egyetlen kamera látóterében se és a náluk lévő eszközökkel ellopható.

A játékosokat szerintem soha nem hozza lázba egy behozott rendőri szál! :D Ennek ellenére megtörténik, mind IC, mind IRL. Hogy hogyan kezelik, az viszont már a játékosokon múlik.

Mipet5 véleményét elolvashatod a Shadowrun fórumban.

Módosította Thirlen: 2015.01.02, 13:17

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.02, 11:57

Halihó!

Ez súlyos volt és úgy látom, hogy a történet ilyen alakulásában a játékosok mellett a mesélőnek is nagy szerepe volt.
Semmi bajom a játékot színesítő, dobásokból adódó, nevezzük úgy, hogy "geg" helyzetekkel, amiket most kiemelek az mind ilyen:

"Elindulva egy rossz dobásnak köszönhetően egyenesen átvágnak a jól őrzött céges területeken, de végül nem állítja őket meg senki." Pl ez itt teljesen felesleges volt. Rosszat dobtak, nem történt semmi, ha jót dobnak akkor sem sem történik semmit, ha esetleg megállítják őket akkor egy közjátékkal feleslegesen bonyolódik és húzódik a történet, ami valójában éppen csak beindult.
Ugyanígy értetlenül állok az előtt, hogy egy furgonlopáshoz dobni kell. A karakterek kereshetnek húsz percig vagy akár egy órig is egy nekik tetsző furgont, de egészen biztosan találnak, ergo mindek rá dobálgatni?

"nem engedem a „kimagyarázom magam egy Karizma dobással” jellegű dolgokat, ha a játékos azt se tudja, nagyjából mit mondana" Láthatóan a játékosokat nem hozta lázba a rendőri szál amit behoztál, így gyorsan túl akartak lenni rajta. Azon kívül, hogy a szivatás mellé bűnözői raszt kaptak, s így a bandacsaj kiesett a bevetésből, mellékesen ugrott a megbízói pénz és ment vele a játék idő, sok értelme nem volt. A játékosok és a mesőlő számára is komoly előny, ha figyel a party igényeire. :)

A kiemeltek csak egy része annak amire felfigyeltem, de rigó zsaru elől hiába menekülős/elgázolós/sokkolós jelenetet olvasva már kételkedtem benne, hogy ezt a modult a játékosok szívesen emlegetnék.

Hangsúlyozom, hogy semmi bajom a játékot színesítő, dobásokból adódó, nevezzük úgy, hogy "geg" helyzetekkel, ha az kézben tartható és nem megy a játék rovására. Tapasztaaltom szerint egy modulba 1-2 ilyen eset fér, ha több van akkor most olvashatjuk, hogy mi történik.

Ellenben ha azt a játékosok élvezték, akkor szívesen meghallgatnám az ő véleményüket is, hátha újat tanulok. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4717 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.02, 07:55

Tetszett.

Nálunk is gyakran előfordul a szerencsétlenkedés, bár ha közben jól szórakozunk, akkor simán belefér.

Ha van még játékbeszámoló, akkor szívesen olvasom majd.

guba

guba

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.02, 02:53

Nekem nagyon tetszett, így tovább és köszönöm :) Hatására indul az én mesém is!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.30, 16:22

Ezt már nagyon vártam és némelyik jelenete nagyon burleszkbe illő :rohog:

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.29, 16:27

Jó volt, megint jót nevettünk, köszi! :-)

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.29, 14:13

>>>>>Warning! Epic fail incoming!<<<

:)

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.29, 14:08

Te jó ég, ez olyan mint valami elcseszett akcióvígjáték Hollywoodból. Ezek a játékosok aligha voltak csúcsformában, nálunk ilyen kabaré utoljára egy szilveszteri pezsgőzés után volt amikor már senki a saját nevét se tudta, hogy a kockát megfogni hogy tudták az rejtély.

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.29, 09:11

Azért örülök, hogy nem csak nálunk vannak szerencsétlen játékosok! :lol:

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.29, 08:11

Idén abban a meglepő helyzetben találtam magam, hogy valamely, általam felfoghatatlan okból a mesélői székben kötöttem ki. A rendszer Shadowrun, 3. kiadás. A mesesorozatnak a „Streets of Puyallup” címet adtam, alapkoncepciója szerint a karakterek egy seattle-i utcai banda tagjai. Az alábbiakban az ő rémtetteik következnek. I. Játékalkalom: A csapat (humán adeptus, humán rigó, ork face, humán női face, humán sámán) egy puyallupbeli bandát alkot (The Tinkers, az adeptus a főnök), ami főleg csempészésből és autólopásból tartja fönt magát...

http://lfg.hu/68381/vegyes/streets-of-puyallup-shadowrun-kronika-1/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]