Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Ásatás - DnD 3.5 (+CoC) kalandmodul

• Válasz írásához lépj be
8 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.07, 20:27

Azért szerintem igen komoly erőfeszítést igényel. A heroikus fantasy és a horror ahelyett hogy simán elvegyülne, reakcióba lép, és hard fantasyt hoz létre. :)

A Warhammerhez jött ki néhány igen érdekes kaland ebből a szempontból. Ilyen Clive Barker-Cthulhu mítosz-low magic fantasy keverék.
Nem mondanám, hogy hard fantasy lett az eredmény :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2391 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.06, 16:37

Sőt már a legelső Deities & Demigods-ban ott volt a Cthulhu-mítosz, bár azt magyar ember alig láthatta eredetiben, pár eonnal később meg ott a jeles Carcosa (asszem írtam róla évekkel ezelőtt itt helyben).

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.06, 16:23

Azért szerintem igen komoly erőfeszítést igényel. A heroikus fantasy és a horror ahelyett hogy simán elvegyülne, reakcióba lép, és hard fantasyt hoz létre. :)

Pl. bár a Fomalhaut világleírás is bőven merít Lovecrafttól, azért a végén mégis inkább Conan a Barbár lesz belőle. Törékeny lelkű new-englandi kis rasszista romantikusok nélkül, viszont világlátott és egyszerű barbár kalandorokkal a lovecrafti iszonyat végsősoron sokkal kevésbé iszonyatos.

Nem újkeletű a két hangulat fúziója, CoC D20-ban is szerepelt már a gondolat, sőt, ott még a Sanity rendszert is átemelték DnD-be.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.06, 15:41

Nem újkeletű a két hangulat fúziója, CoC D20-ban is szerepelt már a gondolat, sőt, ott még a Sanity rendszert is átemelték DnD-be.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.06, 11:21

Savior: mondjuk valóban elég jelentős a hasonlóság...
https://tentaclii.wordpress.com/2010/10/20/fish-frogs/

Én a WoD Mage-hez használtam ihletforrásul CoC modulokat, mert igen hangulatos leírások találhatóak bennük. Nem gondoltam volna, hogy DnD-vel is összeilleszthető, bár egy fantasy világban egy horrortörténet jónak tűnt számomra mindig is.

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.05, 17:29

Horror = rémek aprítják a főszereplőket
Fentezi = főszereplők aprítják a szörnyeket

A kettő kombinációjában tehát mindenki aprít mindenkit, kb. mint a "survival horror" típusú akciójátékokban.

Savior

Savior

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.05, 15:17

Politikától függetlenül, nekem Orbán Viktorról ugrik be az "Innsmouth-arc". Egyik kampányban volt róla óriásposzter-közeli, ami láttán az ugrott be, hogy "úristen, tényleg köztünk vannak". :) Mindenesetre modern CoC kampányhoz akár kalandötlet is lehet...

Magáról a kalandról: nem olvastam el, de a formátum nem tűnt a legkényelmesebbnek. Esetleg megérné összerakni egy PDF-be.

bbface

bbface

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.05, 14:31

Alaposan kidolgozott, korrekt kis kaland. Talán kicsit terjedelmes, de inkább legyen több háttéranyag, mint kevesebb. Sejthető, ki áll a háttérben, de jó, hogy a lezáráskor nincsenek konkrét bűnösök. Így gyönyörűen meg lehet vezetni a játékosokat, ami nagyonfontos egy alapvetően bizonytalanságra épülő kampányban.

A D&D-CoC crossover elég kemény dió abból a szempontból, hogy a kalandozók felkészültek az ismeretlen szörnyekre és az elfelejtett istenekre.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.05, 08:20

Az "Ásatás" a kezdő kalandja a "Mélyben Lakozó Eljövetele" munkacímet viselő D&D Forgotten Realms kampányomnak. A koncepcióm háttere az volt, hogy szívesen meséltem volna a csapatomnak valami komolyabb horrort, ám több játékosom éppen akkor ért a végére Paul S. Kemp mester Erevis Cale regényeinek és ragaszkodtak a Forgotten Realms kampányhoz. Úgy döntöttem, hogy eleget teszek a kérésüknek, de egyúttal a saját célomat is követem. A modul vége eléggé nyitott, mivel ez egy kampány kiindulópontja - azóta is tart - és további sztori írható hozzá. Bízom benne, hogy más is használhatónak találja majd az anyagot.

http://lfg.hu/68205/meseloknek/asatas-dnd-3-5-coc-kalandmodul/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]