Ugrás tartalomhoz

Fotó

GURPS LITE HU

• Válasz írásához lépj be
176 hozzászólás érkezett eddig

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.01, 21:42

Xellos, te csak fordítsd a Paranoiát, meg a Changelinget, azok egyenként is egy egész embert kívánnak! De ha nagyon akarsz, kaphatsz feladatot. Előtte megbeszélés Yaccal.... öööö, izé, Luumequentával.

Módosította Acélpatkány: 2003.07.01, 21:42

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.07.01, 18:29

Hell!

Valamikor csütörtökön hazakeveredek, amit kiosztotok azt is elkezdem fordítani. Ami a kiegeket illeti én az animehqról valami 700 megányit lekaptam, tehát remélhetőleg lesz közös pont :sor: De hogy ezt mind ítéletnapig sem fordítjuk le az fix. Viszont abban maximálisan egyetértek, hogy kezdjük a Basic Settel

Egy darab Xell

_Luumequenta (NPC/NJK)

_Luumequenta (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.07.01, 14:26

Holnap (szerdán) hazamegyek, és ha kell, akkor már csütörtökön el is kezdhetjk a munkát. Először jó lenne, ha a Basic Settel próbálkoznánk, aztán meg majd jöhet a többi. Örülök, hogy egyre többeket érdekel.

Meg persze akkor az is érdekelne, hogy kinek milyen kieg-ek vannak meg, csakhoghy szinkronban legyünk. Még ezt előbb megbeszélem Acélpatkánnyal.

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.24, 21:06

Ahoj!

A GURPS-t ugyan még nem játszottam, de leszedtem valami irdatlan mennyiségű anyagot, és belelapozgattam (meg a fordítást is átnéztem, kösz érte :) ), és onnantól fogva, hogy Steve Jackson, pozitív a hozzáállásom (-:
Egyszóval, ha nekiáll valaki a Basic Set-et fordítani és igényli, akkor szíves örömest betársulok. Csak írjatok U2Ut, vagy valahogy jelezzetek:

TheFool

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.24, 18:48

Szentelhetünk neki egy honlapot is, ha van elég anyag, s ha nagyon kreatív leszel a nyári szünetben.

_Luumequenta (NPC/NJK)

_Luumequenta (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.24, 17:56

Egyébként most, hogy végetért a vizsgaidőszak a mai nap, lehet hogyha Acélpatkány lektorálási kedve még megvan, akkor a Basic Setnek is nekiállhatok. Egyébként az is érdekelne, hogy magyar kivonatokat különböző helyekről érdemes lenne-e leírnom, mert pl. a multkor kellett a GURPS Space-ből az űrhajók leírása és ki is mazsoláztam. Ha valakit érdekel, kifilézhetem neki. Lehetne ez is egy fórum témája, vagy esetleg egymás közt is cserélgethetnénk ilyesmit, persze csak ha a többiek is akarják.

Chantico

Chantico

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 21:01

Rettenetesen sajnálom a tévedésem. :-(

Ezúton szeretném Yac-ot megkövetni.
Természetesen a fordítás (izé ferdítés) Yac munkája volt.
Acélpatkánynak pedig azért tartozom köszönettel, mert szervezte és támogatja ezt a nagyszerű kezdeményezést.

Chantico

Chantico

Chantico

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 20:52

A téma (és a GURPS mint játszott játék) szerintem még messze nem halott. Személy szerint ha csak alkalmam nyílik (RL, stb.) még mindig "rendszeresen" játszom, és persze érdeklődéssel követem a fórumot is. (Csak hát alapvetően lurker természetű vagyok.)

Acélpatkány GURPS lite fordítását is ahol lehet igyekszem népszerűsíteni (bár igazából nincs nagy befolyásom egyetlen szerepjátszó társaságra/ klubbra se). Most vettem elősször a fáradtságot, hogy elolvassam a lite szabálykönyvet, eddig csak a Basic Set-et bújtam. Meg kell hagyni egész értelemesen van összerakva (és persze a fordítás is szuper), szóval szerintem már ebben a formájában is élvezhető/ használható, és ha valaha olyan botorság jutna eszembe, hogy saját világot, kampányt, kalandot publikáljak, akkor komolyan megfontolnám, hogy azt a GURPS lite nyelvén tegyem (különösen ha a mágia nem játszik központi szerepet benne).

Mindenkinek, aki egy kicsit is nyitott az új kihívások felé ajánlom a játék kipróbálását, szvsz már ebben a formájában is lazán veri a magyar fejlesztésű szerepjátékok egy nagy részét. (Eltekintve a misztikus képességektől - de ott is csak a spell-ek hiányoznak.)

Száz szónak is egy a vége, tessék kipróbálni!

Chantico

uborka

uborka

Szuperkritikus

• Archívum
  • 271 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.17, 13:38

Nem áldozott le, csak hát az idővel vannak gondok. Időm az speciel nekem sincs foglalkozni a játékkal. Pedig már nagyon ideje lesz valami tartalmat is felvinni az olalaimra, és leirogatni azt a temérdek ötletet és tapasztalatot, ami eddig felhalmozódott. Majd hamarosan nagyon nekifogok, csak hát valamiből élni is kell ugye, úgyhogy most megyek is melózni...

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.17, 05:54

Úgy látom, az általános GURPS fórum úgy elkeveredett, hogy a halott témák temetőjében sem találom. Vagy csak én vagyok vaksi? De tekintve a megcsappant érdeklődést, lehet hogy nincs is rá szükség. Leáldozott a GURPS iránti érdeklődés?

_Luumequenta (NPC/NJK)

_Luumequenta (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.28, 12:59

Ja, de nekem nem csak feltétlenül az angollal vannak gondjaim, hanem van pár elgépelés... Azért, ha lúd legyen kövér. Mellesleg majd akarok veled beszélni, felhívlak ezügyben a hétvégén.

A többiel egyébként semmi bajom...

Mi van egyébként a KULT-al?

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.27, 13:31

Eső után köpönyeg. Megtanultál közben angolul?

_Luumequenta (NPC/NJK)

_Luumequenta (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.26, 18:27

Acélpatkány!

Átnéztem, és miközben átolvastam, azért láttam benne néhány hibát. Majd átírhatod, azt, hogy

" Ferdítette: Yac
Lektorálta, és tördelte: Leslie"

Hanem:

" Ferdítette, majd később ő is lektorálta: Yac
stb."

Egyébként a SJ games két lite változatot is megjelentetett, az egyik egy sci-fi átirat, kicsit hozzáigazítva (á lá DJ), a másik pedig pont a 2. világháborúhoz van adaptálva. (Ezt jól megaszontam.)

Egyébként majd beszélnék veled Vasegér! Ja bocs, Acélpatkány!

Yac

_Blade runner (NPC/NJK)

_Blade runner (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.04, 18:01

Hali!

Nagyon szivesen játszanék GURPS-t de a Földön, a történelmi korokban, ha tudsz embereket ilyen érdeklődéssel, írd már meg u2u-ban!

A második vh.- hoz nem tudod hol lehet megszerezni a két kiegészítő könyvet:
Iron Man, The Reich asszem...

Köszi Cz

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.18, 17:35

Halihó!

Elkészült a GURPS Lite magyarul! Mind a 32 oldal. Linkekkel, ahogy kell. Sajnos 2 megás lett az állomány, mert valami prücök van a progival, amivel tördeltem. De szerintem ez nem okoz nagy gondot.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.25, 14:35

Úgy látom, nem sok embert érdekel ez a köztes fázis, eddig vagy 4-5 ember töltötte le.

Elérkezett az újabb adag, immár 20 oldal készen van magyarul.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.15, 21:48

Na, untam már a másik topic nevét, ezért egy kicsit tematikusabb témát hoztam létre. Nem hiszem, hogy sok hozzászólás kellene ide, mert csak azért hoztam létre, hogy mindenki tudja, mi a helyzet a magyar GURPS Lite-tal, valamint a meglévő anyagokhoz lehet kommentárt fűzni.

A GURPS Lite letölthető a honlapomról:
http://ingyenrpg.at.hu és ott a Szerepjátékok magyarul feliratra kell kattintani.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]