Ugrás tartalomhoz

Fotó

Pillars of Eternity

fantasy kickstarter

• Válasz írásához lépj be
41 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.05.09, 10:15

Megmondom őszintén, fogalmam sincs. Spoiler alert:

Spoiler

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.09, 10:03

a karaktert újra kell alkotni.

Ezt a sztori megokolja, vagy csak sima lustaság a fejlesztők részéről?

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 699 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.05.09, 07:28

Tudtam vele 20 egész percet játszani tegnap. Az első rész mentés importjánál csak a döntéseket/eseményeket importálja, magát a karaktert újra kell alkotni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.09, 01:30

Megjelent végül.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 19:14

Május 8-án fog megjelenni a második felvonás.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.27, 13:18

Lassan meg is lesz az 1,1 milliós kezdőcél.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.27, 00:50

És már a crowdfunding oldal is él.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.20, 00:00

Úgy néz ki, hogy lesz folytatás:
http://www.obsidian.net/la/

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.01, 20:17

Elérhető valahol bármilyen statisztika a Ranger állattársaira? A játékban sehol nem sikerült előhívnom, de első nekifutásra a guglin is lepattantam. Arra is kíváncsi lennék, hogy fejlődik-e az állattárs a szintlépéssel (anélkül, hogy Talent-et költenék rá).

Capa

Capa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.16, 18:11

40 perc kijátszani, ha nincs rá sok órád és nem izgat a story :3

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.07, 22:57

Igen, a problémák majd Act 3 körül kezdődnek, amikor már elég erős hozzá a partid, hogy kb. minden encountert csuklóból abszolváljon, illetve maga a végjáték/befejezés elég összecsapott lett.

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.06, 21:42

Az NPC-k kimondottan érdekesek, a questek jók, tetszik a világ komolysága (kipróbáltam annak idején a Desitny: Original Sint is, de nagyon komolytalan volt nekem. Na itt nincs ilyen probléma). A zenében sem találok semmi kivetnivalót, de őszintén szóval ez nálam sokadrangú kérdés.

Sok olyan apróság van ami különösen szimpatikus a technikai megoldások között és a történetmesélésben is.

Így 8. szintig bugba is csak egybe futottam bele, egy questet sikerült úgy megoldanom hogy átugrottam egy jelentős részét, mert kinyílt egy ajtó amihez nem lett volna szabad, hogy kulcsom legyen.

Mindent összevetve én maximálisan elégedett vagyok eddig a játékkal. Simán többet hoz mint amit vártam tőle.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.02, 19:23

Kösz az eddigi kommenteket, engem is erdekel minden ujabb benyomás. :)
A jatek zeneje milyen? Felér a BG szeria és a PS:T szinvonalahoz?

Nem.

Kösz! Idoközben meghallgattam YT-on 2-3*, es nagyon kozepszerunek talaltam. Ez kb. az a szint, hogy a jatek alatt elpotyog valami. Nem lehet egy lapon emliteni az "elodok" zenejevel.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7788 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.02, 15:14

fomHpW1l.jpg

:D

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1654 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.31, 16:04

Kösz az eddigi kommenteket, engem is erdekel minden ujabb benyomás. :)
A jatek zeneje milyen? Felér a BG szeria és a PS:T szinvonalahoz?

Nem.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.30, 16:22

nekem gyakran használt piszkos trükköm, hogy ha lehet, akkor keresek valami szűk helyet, amit 1 vagy 2 karakter képes elállni.. kazamatákban, házakban simán lehet ilyet találni (erdőben, nyílt terepen mondjuk nem igazán...)  szval beállok a csapattal, a tank előre megy, és ha meglátják, akkor spuri vissza (eleinte a rugót küldtem, de azt valahogy mindig sikeresen lelőtték / megakasztották).. 

az ellen jön utána, kis szerencsével még csak nem is az összes..  visszaérve a pala tankom beáll az út közepére (nehéz páncél, pajzs, védő varázstárgyak rajta) őt 1 esetleg 2 melee tudja ütni, meg a távolsági ellenfelek... mögötte a harcos hosszú szálfegyverrel szurkál és besegít úttorlasznak, ha nem elég keskeny a járat.. a maradék 4 kari meg távolsági támadással osztja az áldást, először a távolságiakat leszedve, azok könnyen pusztulnak, majd sorra kerítve a védettebb ellenfeleket (akiknek meg nem a nagy pofonok az erősségeik, így nem veszélyeztetik a tankot)

az árnyak trükkösek, azok "átmennek", átteleportálnak a blokkereken, és varázslót, tolvajt hamar kinyírják.. így ha shadow-t látok, akkor jó messze hátra küldöm a puhatestű kalandozóimat, rábízva a csatát a jól páncélozott duóra.. azok jól bírják az árnyak ellen, és szépen lassan bedarálják őket...

persze nem állítom, hogy mindenhol működnek ezek a taktikák, de azért sok helyzetben beváltak már 

SPOILER

például a zakkant király várában vagy az erőd mélyén lapuló végtelen kazamatában

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.30, 15:48

Baka:

Jogos a két pont. :)

Aláírom hogy gyakran kemény és kaotikus a harc. Én normálon játszom, harcban pedig slow fokozat és sok-sok leállítás. És bizony így sem nyerek mindig, de többszöri próbálkozás után eddig minden sikerült.

A legtöbbször nekem eddig 3 dolgon múlott ha vesztettem :

- nem használtam ki a karakterek képességeit (pl. elfelejtettem figyelni mikor tud "varázsolni" a chanter társ vagy a cypher főkarim, vagy nem álltam be a harcossal megfogni a rohamozókat stb.)

- nem használtam elég kontroll képességet, akár a sebzés rovására

- nem koncentráltam eléggé a támadásokat ahhoz hogy csökkenjen az ellenfelek létszáma

Egyelőre azt hiszem elkerültem a szintemhez - 4. szintű parti - túl nehéz kihívásokat.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.30, 15:29

Cain:

Nem azt mondom hogy nem értem, hanem nem látom át. Nagy különbség. :)

Ha nem sikerül egy encounter nem tudom eldönteni hogy

1. Szarul dobott a gép.

2. Nem a szintemnek megfelelő.

3. Rossz fegyvert használok.

4. Rossz a taktika.

5. Szarul fejlesztettem a karikat.

Az első néhány alkalommal még bogarásztam a combat logot, de ráuntam hogy eljátszam minden keményebb csata után.

Egy 6 vs 9 fős csatában konkrétan fogalmam nincs mi történik, körökre nem lehet osztani a játékot, és még slow fokozatban is túl gyorsan pörög. Persze lehet hogy én felettem járt el az idő és nem bírom a pörgést. :D

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.30, 09:00

A harcok még easy fokozaton se mindig könnyűek, bár előfordult, hogy ki kellett purgálnom egy tábort, és mikor odaértem, csak ketten voltak ott. A nehézségi szint állítása ugyanis csak az ellenfelek számát változtatja, ezért jutott 5 sátorra csak 2 ellenfél. Néha a balszerencse sokkal többet nyom a latban, mint normális lenne. Egyszer úgy elvert egy csapat monszta, hogy ihaj, aztán visszatöltés után én vertem péppé őket.

Ha jól vettem ki akkor d100-as rádobásos rendszer, a kariknak 5. szint körül olyan harminc körül mozognak az értékeik, szóval eléggé nagy szórások vannak.

Amikor két kör alatt legyalulták a hat fős balanszolt csapatomat azt hittem egy nem a szintemnek megfelelő encounterbe futottam bele, aztán egy visszatöltéskor már fordítva sült el a dolog.

Elég idegesítő amúgy, totál kiszámíthatatlan a rendszer. Nem tudom megítélni milyen értékek számítanak jónak vagy rossznak.

A harcrendszer működése részben le van írva a a játékon belüli Cyclopediában.

Egyébkén ha a 30 körült az Accuracyra érted az elég kevésnek hangzik 5. szinten. Nem férne rá egy alvás a csapatra ?

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.30, 08:49

Néha nem teljesen egyértelmű, hogy kinél lehet kvesztet felvenni, valamint hogy lehet több embert is felbérelni. Egy csatánál akadtam el, amikor még csak 2 fős volt a parti, aztán az interneten olvasgatva láttam, hogy többen 4-5 emberrel mennek arra a helyre, mert kocsmában bérelnek még fel néhány izomembert.

Összességében véve még nem teljesen érzem, hogy ez AZ a játék, de egyelőre még fentartja az érdeklődésemet, és megmutathatja még az oroszlánkarmait. Talán a legnagyobb hiba, hogy egy ősrégi laptoppal próbálkozok, és nem teljesen folyamatos a kép miatta...

Kíváncsi lennék hogy melyik ponton vol két fős a partid, miel én az első két társat pár méterre találtam meg egymástól.

Spoiler

Mire beléptem a Stronghold udvarra már megvolt az 5 fős parti... illetve 6, mert felvettem egy törpe barbárt a kocsmában. A 3. és 4. társ fellelhetősége :

Spoiler

Defiance Bay előtt meglehet a full 6-fős parti, kocsmai NPC nélkül

Spoiler

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]