Ugrás tartalomhoz

Fotó

Déli Puszták, meg a lakói

• Válasz írásához lépj be
627 hozzászólás érkezett eddig

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.11, 19:45

Hali.

Asszem a Pokol c. regényben van említés valami nomád sámánról, aki legyőzte szeráfját és átvette a helyét.

T&T Dronner kérdezte mind a fórumon, mind u2u-ban:

Mi van akkor, ha a szerafista legyőzi pártfogóját (ld. Pokol)? Mi lesz a szerafista hatalmával? A Pokol azt is pedzegeti, hogy az avatár létrejöttével a többi kis pártfogolt elveszti hatalmát. Hogy lehet akkor egy pártfogónak több avatárja?

1) Hogy egy szerafista legyőzze a patrónusát, az még Kránban is abszolúte párját ritkító eset, és gyakorlatilag az apoteózis egy korlátozott formája. A vén Dirgan példája egészen kivételes. Ilyenkor a szerafista lényegében kisajátítja pártfogója eredeti hatalmát, legalábbis addig a határig, amit halandó porhüvelye elvisel.

2) Valamivel "gyakoribb" jelenség, hogy egy egész lovastörzs közösen győzi le az őket patronáló démont, és testületileg sajátítják ki a hatalmát. Ilyenkor értelemszerűen elveszítik a sámánjaikat, viszont valamennyien khatiffá válnak, és jogot formálhatnak rá, hogy a Fekete Határ túloldalára telepedjenek. A gyepüvidéken ez a nomádok közösségi kiemelkedésének egyik módja - így bocsáttatott be például a hadúri tartományokba a Tíz Bivaly Népe. (Ld. a Követjárás c. novellámban.)

3) A nomádok elkorcsosult démonimádata nem egyenértékű a valódi szerafizmussal. Igen jelentős különbség a kettő között (amelyre alább elfelejtettem kitérni a Daekownak adott válaszomban, de logikusan következik az ott foglaltakból), hogy a démoni avatár kifejlődése maga után vonja az összes többi sámán teljes hatalomvesztését. A tiszta, romlatlan szerafizmusban egy szeráfnak több avatárja is lehet egyszerre, jóllehet ez a jelenség (szerencsére...) szerfölött ritkán fordul elő.

4) A nomád sámánok között elvétve fennmaradt romlatlan beavatásvonalakban elméletileg lehetséges több avatár kialakulása egy időben. Ezek a hagyományok azonban törpe kisebbséget képeznek, és ilyesmi utoljára talán a Megürült Nyergek Esztendejében esett meg... :)

Itt a negyedik pontban említett romlatlan beavatási vonal a szerafizmus, amelynél a sámán-patrónus viszony jóval és lényegesen alacsonyabbrendű. Az óbirodalmi mágia meg a "magasabbrendű szerafizmus", amikor az evilági fél jár jobban a paktummal, szipolyozva-kihasználva a túlvilági felet...

:)
d.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.10, 09:34

Hali!

Vicces lehet, amikor egy halandó eljut arra a szintre, hogy a kisebb hatalmú démonok járullnak oda hozzá, hogy had lehessenek már a szerafistái :vitatkozik:

Egyrészt ugye simán le lehet nyúlni az AD+D-s famulusok közül párat (quasit pld.), másrészt Kornya fórumán
pedzegetve volt olyan démonmágus (vagy mi), aki mozaikmágusként funcionál, csak minden mozaikja egy-egy igába hajtott
démon.

Adios
KLM

Módosította KLM: 2010.05.10, 09:34

Klizen

Klizen

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 10:53

Vicces lehet, amikor egy halandó eljut arra a szintre, hogy a kisebb hatalmú démonok járullnak oda hozzá, hogy had lehessenek már a szerafistái :vitatkozik:

Charlie5

Charlie5

a Málkhúton álló Feketecsuklyás

• Fórumita
  • 641 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.08, 18:36

Üdv!

Asszem a Pokol c. regényben van említés valami nomád sámánról, aki legyőzte szeráfját és átvette a helyét.

Charlie

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.07, 16:17

Hali.

Ordan-topkiról.

(OFF)Hogy vicces legyen a dolog, néha azért fordítva is működik - egy "nem túl nagy" démonnal meg lehet csinálni, hogy a varázslót szolgálja. Nem egyszerű a dolog, igényel bizonyos hatalmat és nyilvánvalóak a kockázatai, de szerintem nem példátlan.(/OFF)

Ha nem arról van szó, hogy a démont testi valójában megidézi és ott igába hajtja így vagy úgy (fenyegetés, mentálmágia stb.), hanem egyfajta "nem egyenlők közti szerződésről" mint szerafizmusról, azaz a varázstudó szeráfi jellegű kapcsolatban kényszerrel szipolyozza a démon varázshatalmát - nos, ilyesmi volt a Démonikus Óbirodalom mágiájának legmagasabb szintje.

Szerintem "közönséges ember" nem képes ilyesmire - max. valami végletekig elborult, félig démon, avatárrá fejlődött szörnyeteg. Bár az meg (már...) nem közönséges ember. :)

(OFF)
Az utóbbi ~38 hónapban úgysem szólt senki hozzá ehhez a kedves topikhoz...
(/OFF)

:nemertem:
d.

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 17:06

Okés jogos a 2 pont.Végülis kit térítene a Shadoniak. Csak az A.M.C. regényt kívántam kritizálni.Én anomád meséket egyébként inkább Enysmonba és környékére teszem:)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3485 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.04, 22:38

Üdv!

Ha jól emlékszem, ezek a "féldomíniumok", ahol még folyik a "pacifikálás". Egyszer egy kalandom színhelyéül választottam egy ilyet, szerintem egész jó a maga félig-megtérített, kőfeudális berendezkedésével.

Pontosan :) :felvon:

Maradok tisztelettel: Alister

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.04, 19:09

Ha jól emlékszem, ezek a "féldomíniumok", ahol még folyik a "pacifikálás". Egyszer egy kalandom színhelyéül választottam egy ilyet, szerintem egész jó a maga félig-megtérített, kőfeudális berendezkedésével.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3485 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.02, 23:13

Üdv!

Shadon környékén kell, hogy legyenek megtérítendő pogányok. Enélkül az egész ország nem lenne olyan hatásos. Ez egy olyan laszti, amit a fejlesztőknek le kell(ett) ütniük :)

Leütötték. A PPL-ben határozottan említik, hogy Shadon folyamatosan terjeszkedik nyugatra, az ottani nomádokat megtéríve. Még egy olyan eretnek-szektát is bemutatnak, amelyik a megtérített nomádokra és nomádvérűekre vadászik...

Maradok tisztelettel: Alister

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.02, 14:34

Shadon környékén kell, hogy legyenek megtérítendő pogányok. Enélkül az egész ország nem lenne olyan hatásos. Ez egy olyan laszti, amit a fejlesztőknek le kell(ett) ütniük :)

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.02, 12:05

Hát amúgy nekem se tetszett a stílusa igazán:rohog: A történet háát. Na mindegy de a démonok és nomádok kapcsolata viszont szerintem így bemutatva nem volt rossz :ugri: A többi volt a baromság: a pajzán shadoni nemes, a félelf-félnomád vak fickó meg ilyenek.Mindenről szó csak Shadonról nem :D

Meg Shadon környékén hol van nomád, az nem Syburr??Vagy Enysmon? Jó persze a D.Óbir kiterjedt egész délre szinte...

_Domoly

_Domoly

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.01, 13:54

Ha hinni lehet a pletykáknak, a Shadoni krónikát még maga Novák Csanád se tartotta autentikus M*-forrásműnek. Sőt, regénynek se...

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.01, 13:23

Na jó de pl ott van a nomádokról mondjuk Martin Ashton Clark regénye a Shadoni Krónika. a főszereplő egy nomád és hemzseg a regény a démonoktól, akik általában a nomád törzseket szokták megtizedelni (valami hasonló elképzelés mint D.D. Parker világán).A nomádok félnek ugyan a démonoktól de kűzdenek ellenük.

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.04, 18:05

Helló!

Na most, ha jól emlékszem, akkor a Démonikus Óbirodalom annyiból volt inhumán állam, hogy a vezető réteg nem emberekből állt. Az alattvalók között azonban egy csomó ember akadt. És amennyire tudom, a nomádokról mindig az volt a hivatalos álláspont, hogy ettől a leigázott néptől származnak, és innen eredeztethető a hitük is - azzal a különbséggel, hogy míg a Birodalom idején (ami mintha úgy olvastam volna, hogy csak egy évszázadig állt fenn, de persze lehet, hogy tévedek) imádták a démonokat, mostanában csak rettegnek tőlük.
Azaz a mai nomádok nem igazi démonimádók: nem imádkoznak a démonokhoz, nem akarják őket megídézni, nem várják tőlük, hogy megkönnyítsék az életüket - épp ellenkezőleg, azért mutatnak be áldozatokat, hogy azoknak eszükbe se jusson törődni velük.

Legalábbis szvsz.

Ja, és igen a khálok pedig annak a bizonyos inhumán vezető rétegnek a leszármazottjai. Na, az ő vérükből szerintem senki nem feltétlezei, hogy lenne belőle a nomádok ereiben.

Módosította Recky: 2006.09.04, 18:06

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.07, 11:37

Szvsz a pusztai nomádokban csak nagyritkán van valami a Dém Óbir népének véréből. Akikre az tényleg hatással volt és a mai napig bennük van, azok a khálok. Ők állítólag az Óbir. uralkodó osztályának elkorcsosult leszármazottai.

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.04, 19:29

Hali!

mondjuk azért van egy kis különbség a Pokolban szereplő, _közvetlenül_ Krán mellett élő nomádok és a "mezei nomádok között... Bár a hajlma biztos megvan bennük ilyen beteg dolgokra. CSak szvsz nem kéne őket összehasonlítani, és ebből levonni konklúziókat!

V. :punny:

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.04, 14:20

Kilhalm: Teljesen igazad van.

Ettol meg a [b]hivatalos M*-kep[b] nem tetszik nekem. nagyon nem. Ez van, egyeni szoc. problemam. Hadd sirankozzak hat rajt' - fogatlan kutyatol csiko sem ijed meg.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.04, 11:07

Hát akkor más inhumán vér, a Kyr-ekért elnézést :punny: :titok: . De ők sem csak emberi ősöket mondhatnak maguknak, hiszen jelen van a kráni behatás. A Pokol stb. regényekben is sok az inhumán, féldémon, szerafista fajzat.

_Domoly

_Domoly

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.04, 10:17

Ne keverjük össze a Délvidéken a P.e. VI-VII. évezredben létezett Démonikus Óbirodalmat az Északon P.e. I-III. évezred között fennállt Dawával és Ryekkel! A déli nomádok ereiben egy csepp kyr vér sem folyik, az biztos.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.04, 09:24

Thaur igazán nem akarok veled kötekedni, az íjfeszítő népek kultúrájában sokkal jobban otthon vagy nálam, de szerintem kicsit rossz szemszögből álltál a dologhoz. Igaz, hogy az M* nomád képe sem tökéletes csak te elfelejted, hogy az M* világában a nomádok a démonimádó, inhumán Ryek és Dawa örökösei, ergo az ereikben korcs kyr vér is folyik . Ahogy pl. a szkíta népek, ők sem szeretetből, mint inkább félelemből imádkoznak a szellemkhez, (démonokhoz). Így kapásból nem tudnék sok népet felsorolni akik égi, netán alvilági patrónusaikra ne úgy gondoltak volna mint nagy hatalmú, haragvó lényekre, ha tévedek elnézést. Sírni ugyanúgy sírnak, ugyanúgy nevetnek csak éppen jóval kevesebbet. Egy férfinak sírni hatalmas szégyen még ma is a világ majd minden országában. Nevetni meg nem igen van min. Csak egy túlzó nem túl ideillő példa: A mongol sem a világ legmosolygósabb népe. Az M* világában ezek a démonok, szellemek léteznek, ezt senki nem vitatja mert kézzelfoghatóak. Mi a francnak mosolyogna egész nap egy olyan nép akin vérivó dögök egész hada hízik?
Tudom, hogy ezzel a síros-mosolygós dologgal arra utaltál, hogy ők is csak emberek. Ám az M*-ben nem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]