Ugrás tartalomhoz

Fotó

Déli Puszták, meg a lakói

• Válasz írásához lépj be
627 hozzászólás érkezett eddig

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.18, 21:38

Menmaatré:
"Ha már itt tartunk, mi a helyzet Yllinorral? Végül is ők is lovasnép. Talán ők civilizálhatnák a nomádokat."
Szerintem valahogy úgy vélekedhetnek a nomádok róluk, mint Vuk a kutyákról. Megtelepedtek, elpuhultak és még be is hódoltak ezeknek a puhány isteneknek! BAH! Persze szvsz.

Menmaatre

Menmaatre

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3547 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.18, 19:32

Hello!

Daekow:

lehet, én a Summi szerint írtam, abban valami ilyesmi volt.

Szerintem a kettő nem zárja ki egymást, hanem inkább kigészíti.

Nomád portyák:
Ugyan a nagyobb támadások ritkák, de azt biztos, hogy szállásterületeik szélén élő civilizált népeket folyton háborgatják. Mit tehetnének ez ellen a pyarroniak? Mert egy büntető expedició sikere elég valószínűtlen. Ha már itt tartunk, mi a helyzet Yllinorral? Végül is ők is lovasnép. Talán ők civilizálhatnák a nomádokat.

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.18, 14:23

Drasworth:

jön a pyarroni pap, valami jó kis látványos spellel leveri a sámánt, és máris mindenki látja, hogy bizony, az ő istene hatalmasabb.  

Van egy olyan sámánvarázslat, ami az összes varázshasználót képes megfosztani a manától, de nincs nálam az MT, nem tudom, hány pontba kerül, és van-e ellenállás ellene... Úgyhogy lehet, hogy gond lesz a sámán lenyomásával... :Ordog:

Menmaatré: lehet, én a Summi szerint írtam, abban valami ilyesmi volt.

Shadoni térítők: szerintem az alapmódszer hasonló, csak gondolom őket kíséri egy rakat lovag...

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.18, 12:51

Nem nehéz dolog a térítés: jön a pyarroni pap, valami jó kis látványos spellel leveri a sámánt, és máris mindenki látja, hogy bizony, az ő istene hatalmasabb.

Persze ha a sámán az erősebb, akkor problémák lehetnek...

Menmaatre

Menmaatre

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3547 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.18, 12:06

Hello!

Argonis:
Ez igaz lehet. Viszont a nomádok a leírások szerint vonzódnak a jóságos istenek felé, ami nekik új jelenség. Hiszen eddig csak a démonok szolgái voltak.

Daekow:
[Köszi. :lol:]

Legelőször szerintem akkor kerültek emberek (nomádok!) kránba, amikor a Tizenhármak leradírozták a Démoni Birodalmat a térképről. A nomádok ősei minden bizonnyal rabszolgák lehettek itt.

A MTK-ban és az alapkönyvben leírtakra alapoztam. Lehet, hogy már korábban is éltek ott nomádok, de csak elenyésző számban és a kráni vezetők nem vártak tőlük túl sokat. Godon megmutatta, milyen hatalmas lehet az ember, és Krán bizonyára nem kívánta ismét alábecsülni őket.

Új kérdés:
Nomádok és Shadon. A féldominiumok helyzete. Egy shadoni hittérítő bizonyára más módszereket alkalmaz, mint egy pyarroni

Menmaatré

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.18, 00:16

Hali.
Menmaatré: megtisztelsz a jelenléteddel! :lol:

Azt sem felejthetjük el, hogy Krán emberi lakosságának jelentős része nomád eredetű. (Innen a vágott szem.) Közvetlenül Godon legyőzése után telepítették be őket a veszteségek pótlására és az új emberbarát politika jegyében.  

Öööö... Legelőször szerintem akkor kerültek emberek (nomádok!) kránba, amikor a Tizenhármak leradírozták a Démoni Birodalmat a térképről. A nomádok ősei minden bizonnyal rabszolgák lehettek itt.

A hittérítésről meg annyit, hogy az oké, hogy elfogadhatja az istenek létezését, de vagy szereti a sámánokat, vagy retteg tőlük, és egyik sem kedvez az új vallásnak... Inkább ilyen viharos, polgárháborús úton: nem az egész nastí törzs tér át, hanem csak pl. az egyharmada: a maradékot kiirtják, vagy szétszóródik, vagy ottmarad a pusztán démonimádónak: és akkor van két törzs, mindkettő nastí, és veszettül gyűlölik egymást...

Sziasztok.

_Argonis (NPC/NJK)

_Argonis (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.17, 20:01

Hello!
Hittérítés:
Szerintem nem túl könnyű őket szép szóval meggyőzni, és ez főleg a sámánok miatt van így. Szerintem a törzsek tagjai igencsak félhetnek tőlük, emellett nagyon fontos szerepük van: ők felelősek a jó időjárásért, sikeres vadászatért, termékenységért stb.
Emellet gyógyítanak, elűzhetik az ellnséget, szóval egy egyszerű hülye nomád szemében a sámán maga az isten( ez persze azért túlzás). Ha áttérnének ki kéne "rúgni" a sámánokat, egy pyarroni papnak meg esze ágában sincs a puszta közepén maradni SZVSZ

Menmaatre

Menmaatre

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3547 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 19:47

Hello!

Azt sem felejthetjük el, hogy Krán emberi lakosságának jelentős része nomád eredetű. (Innen a vágott szem.) Közvetlenül Godon legyőzése után telepítették be őket a veszteségek pótlására és az új emberbarát politika jegyében.

Hittérítők:
A leírások szerint a nomádok ideális alanyai a térítésnek. Csak meg kell őket győzni a jóságos istenek létezéséről. :lol:

Menmaatré

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 19:24

Végre indúlt egy jó topic!

Köszi! :lol:

Magyarország pedig maga Enysmon, a kereszténység védőbástyája a keleti barbarizmussal szemben...  

Furcsa, de valahogy eddig elkerülte a figyelmemet, hogy ezt a világelemet innen lopták.

Na igen. De végül is Ilanor meg Yllinor is az idealizált (és már keresztény) Magyar Királyságra hasonlít... Érdekes dolgok ezek... A nyelv meg HYUNGHAI. Majdnem HJUNGARI... :lol:

A krániak valóban használják a nomádokat: zsoldosként, elővédként, stb. A dúlásról szóló vmelyik írásban az van, hogy kráni varázslók hatására fogtak össze a törzsek.

És igen, valóban messze lehetnek egymástól. A puszta nagy része szvsz gyakorlatilag lakatlan.

A sokféle IRL előképről: számtalan törzs él Yneven is. Némelyik nyilván inkább a magyarra, némelyik a hunra, megint más meg a mongolra hasonlít...

Köszi az aktivitást! :sor: :lol: :hawaii: :lol: :)

Iffotzer

Iffotzer

Chaos Lord

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 16:45

A szomszédságról annyit, hogy karikalábú barátainknak nem viccből nomád a neve :lol:. Szal nem mindíg vannak egy sarokra egymástól. Elég nagy a Déli Síkság... :lol:

Sz'al bocsesz, de ezt lefelejtettem.

Bye

Iffotzer

Iffotzer

Chaos Lord

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 16:34

Én úgy hallottam amikor Ó-Pyarron elpusztult akkor a 13ak teljes számban jelen voltak. Miért? Hogy letörjék Pyarron szarvát. Elpusztult a város, megmutatták, hogy kemény legények, és visszamentek a Kráni Toronyba.
De a piszkos munkát, az igazi pusztítást a nomádok végezték, és egy időre feledték a törzsi harcokat is. Így egy minden eddigi felállásnál egységesebb fosztogató sereg kelt útra Krán megbízásából. Miután kihasználták őket, és (kráni)tanácsadó nélkül maradtak, egymás torkának estek és minden visszaállt a régi kerékvágásba.
De Pyarron újra régi fényében "tündököl" és nem árt ha a nomádok újra a közelben vannak :Ordog:.

Tehát szvsz ilyen alapon éri meg a krániaknak ügynököket utaztatni.

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 15:37

Krán befolyása szerintem nem lehet olyan jelentős.. túl messze van ugyanis. Pyarron pedig a szomszédban.
A Kárni "külpolitika" amúgy sem egységes. Pár tartományúr nyílván tekinget kifelé... biztos ami biztos alapon a 13-ak egyike másika is talán.

Tilleo

Iffotzer

Iffotzer

Chaos Lord

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 13:53

Ja, még a nomádokkal kapcsolatban kezembe akadt egy érdekes irat, ami közeleb vihet megismerésükhöz.

Nomád kultúrkör

Központ:-
Földrajzi kiterjedés: Déli Síkföld
Befolyási övezet: Déli Síkföld
Politikai keretek: Katonai demokrácia(törzsi-nemzetségi társadalom)
Rassz: Alacsony termet, vaskos csontozat, barnássárga bőr, durvaszálú, fekete haj, vágott szem, széles járomcsont (nomád)
Jellem: Káosz-Halál
Vallás: Démonimádat (szerafizmus)
Nyelv: Hyunghai (nemzetségenként eltérő dialektusok)
Őskultúra: Démonikus óbirodalom(inhumán)
Rivális kultúrkör: Pyarron(humán)

Ennyi. Ez is a Rúnában látott napvilágot. Köszönet érte.

Még van érdekes anyagom: Ó-Pyarron pusztulása egy Krad-lovag naplója alpján. Kis betekintést nyújt, milyen szerepet játszottak a nomádok a kráni győzelemben... :lol: Ha oda terlődik a téma, és érdekel valakit, megoldom a bemásolást.(ez is Rúnás anyag :lol:)
Bye

Iffotzer

Iffotzer

Chaos Lord

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 13:39

Ezekután további nemzettségeket -törzseket csábítottak át... elég ha a Bég konfriktusba keveredik a sámánnal... egy ügyes Pyarr követ a helyzetet kihasználva, sok sok ajándékkal átállásra bírhatja.  
Szvsz jóval több aranyba mint vérbe került a "Pyarrhitű nomádság" létrehozása.  

Azért szerintem Krán keze is benne volt, és, ha arrol van szó nekik is érdekük, hogy a nomádok függetlenek (bármikor újra bevethetőek) maradjanak. Micsoda trükközések és ármánykodások kellettek, hogy az egész Nasti-nemzetséget átállították a pyarroniak(ja meg egy csomó pénz). És szerintem pyarron sem riadt vissza 1-2 alkalmatlankodó(kráni befolyás alatt álló) fejes észrevétlen félreállításától. Mert szvsz a korai tárgyalásokkor még igencsak törékeny volt az egyezmény. Valószínűleg a jó rábeszélőkészség, a titkos erőforrások bevetése, és persze a biztos hátország volt ami a nastikat meggyőzte.

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 13:12

Magyarország pedig maga Enysmon, a kereszténység védőbástyája a keleti barbarizmussal szemben...

Furcsa, de valahogy eddig elkerülte a figyelmemet, hogy ezt a világelemet innen lopták.

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 12:54

Üdvözletem!

Végre indúlt egy jó topic! :lol:
És máris menyi érdekes kérdés:
Szvsz mielött nagyon belemélyednénk a témába kéne találni egy földi előképet nomádjainknak. Hunok? Avarok? Törökök? Magyarok? Mongolok? Stb...
Nagyon különféle törzsek, népek voltak ezek csupán az Európai szemlélet és gondolkodás mosta őket egybe.
Mi pl meglehetősen vad. de nem a legfegyelmezettebb nép voltunk. Férfiaink gyakran megvágták - lenyúzták arcbőrünket a riasztóbb hatás kedvéért.
A Mongolok ezzel szemben fegyelmezett, precíz tömeggyilkosok voltak. Stb...

Térítés: Szerintem nagyon nagy vonalakban úgy működhetett mint ahogy mi keresztények lettünk: A nasti törzsek szövetségére vereséget mért pyarron, a többi törzs a kudarc után biztosan nekikugrott volna... csak Pyarroknál lelhettek menedéket. De ehhez a vallásukat le kellett cserélni.
Ez volt az alap. Ezekután további nemzettségeket -törzseket csábítottak át... elég ha a Bég konfriktusba keveredik a sámánnal... egy ügyes Pyarr követ a helyzetet kihasználva, sok sok ajándékkal átállásra bírhatja.
Szvsz jóval több aranyba mint vérbe került a "Pyarrhitű nomádság" létrehozása.

Tilleo

Iffotzer

Iffotzer

Chaos Lord

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 11:23

Következzék a nap fénypontja, a

Nomád harcos

Az ilanoriakon és yllinoriakon kívül Ynev legkiválóbb könnyűlovas és íjász népe. Rendkívül szívós, nem túl magas termetű, rossznyelvek szerint karikalábú emberek, akik igénytelen, alacsony, de villámgyors lovaikon száguldva járják a végtelen pusztaságot.
Nomád életmódjuknak köszönhetően rendkívül sok titkát ismerik a hazájukként szolgáló pusztaság, Dél-Ynev sztyeppéinek. Nem sokan állnak közölük kalandozónak, mert az elfekhez hasonlóan rosszul érzik magukat a városok kőrengetegében, idegenkednek a zártságtól s tudásuk sem segíti őket a beilleszkedésben. Ha mégis nyakukba veszik a világot, annak nyomós oka kell, hogy legyen. Regéikben időről-időre felbukkannak magányos hősök, akik a törzs érdekében vállalják, hogy sátraiktól távol érje őket a halál. Másokat esküjük, törzsfőjüknek, sámánjuknak adott szavuk kötelezi, hogy maguk mögött hagyják szülőföldjüket.
A természet, a nyílt puszták gyermekei ők, isteneik még ősi, fűben, állatokban, szelekben lakozó szellemek.
Ennek megfelelően szinte közvetlen kapcsolatban állnak velük, noha a sámánok szerepe nem vitatható.
Egyértelműen ők a nomád közösségek szellemi életének vezetői, ők védelmezik meg a harcosokat az ártó erőktől. Éppen ezért nagy veszélyek fenyegetik azokat a nomád harcosokat, akik törzsüktől (sámánjuktól) elszakadni kénytelenek.
A sámánok védelmének híján ugyanis könnyebben utat találnak hozzájuk azok az ártó szándékú szellemek, amelyeket egyébként a törzseket óvó mágia távol tart. (Az efféle lények a Szellemnép kategóriába tertoznak, bővebben a Summarium I. 241. oldalán olvashattok róluk. A KM az ott leírtak alapján készíthet személyre szabott asztrálszellemeket a nomádjainak.)
A törzsek sámánjai természetesen tisztában vannak a nomádokra leselkedő veszélyekkel, éppen ezért különféle talizmánokat adnak azoknak a harcosoknak, akiket a Sors a törzstől elválni kényszerít. Ezek a kis tárgyak távol tartják az ártó asztrállényeket, elveszítésük vagy megrongálódásuk tehát a legnagyobb csapás ami egy nomád kalandozót érhet. Nem csupán védelmet nyújtanak viselőjüknek, de a hozzáértők számára azonnal nyilvánvalóvá teszik a nomád hovatartozását is, következésképpen mindannyian büszkén viselik.
Csak akkor fejtik ki hatásukat, ha közvetlen kapcsolatban vannak a karakterek testével és jól láthatóak. Ilyenek lehetnek a különféle karperecek, gyűrűk, fejpántok, fülönfüggők, stb.
Ha valamilyen módon elrejtik e tárgyakat, nem csupán mások, de az asztrálszellemek sem érzékelik, s így azok nem is fejtik ki hatásukat.
Ha egy nomád kalandozni kezd, akkor van néhány dolog amelyről semmi pénzért nem mond le. Ezek a következők: láncingnél, bőrvértnél nehezebb vértet soha nem visel; a sajátjain kívül nem használ más fegyvereket. Képzettség pontjaiból megtanulhatja ugyan a pszit, ám amint felépíti első pajzsait, elveszíti a Névadással ráruházott ellenállást. Csak a tudatalatti ME marad meg.
Természetükre nézve általában maguknak való, zárkózott alakok, kiknek barátságát, megbecsülését nem könnyű elnyerni. Kevés olyan halandó él Yneven, aki azzal dicsekedhet, hogy egy nomád harcos vértestvérévé fogadta. Az ilyen kötés azonban rendkívül erős; az a nomád, aki ezzel a szertartással köti magát egy másik halandóhoz, tűzön-vízen keresztül kitart fogadott testvére mellett.
Ennek megfelelően rendkívül nezhezen illeszkednek be idegen közösségekbe, s nemcsak nekik akadnak gondjaik a más származásúakkal, de ők is hasonló problémákba ütköznek, ha magukat akarják másokkal elfogadtatni (feltéve, ha egyáltalán szükségét érzi ilyesminek).

S most következzenek a Ló Népének statisztikái:

A nomádok képességei
Erő: 2k6+6
Gyorsaság: 2k6+6+kf
Ügyesség: 2k6+6
Állóképesség: k6+12+kf
Egészség: k10+10
Szépség: 3k6
Intelligencia: 3k6
Akaraterő: k10+8
Asztrál: 3k6

Harcérték

A nomádok elsődlegesen az íjhasználat mesterei, de ügyesen bánnak a szablyával tőrrel ill. a legalpvetőbb nomád fegyverrel, az ostorral is. Harcértékeik ennek folyományaként a következőképpen alakulnak:
KÉ alapjuk 9, TÉ alapjuk 20, VÉ alapjuk 75, CÉ alapjuk pedig 25. Minden tapasztalati szinten (az 1. TSz-en is!) 11 HM-t kapnak, s ebből 3-at kötelesek minden szinten a TÉ-jük és VÉ-jük mellett a CÉ-jük növelésére is fordítani.

Életerő és fájdalomtűrés

Az egészséges, természetközeli élet és a nélkülözésekkel teli sors megedzi szervezetüket, így Ép alapjuk 7, Fp alapjuk 8 és szintenként k6+5 Fp-t kapnak.

Képzettségek

Mivel eleve jó néhány képzettséget megkapnak és nem túl sok idejük marad más ismeretek elsajátítására, kevesebb Kp-t kapnak, mint egy másik harcos. Kp alapjuk 6, amihez szintenként (már az 1. TSz-en is!) további 8 járul.

Fegyverhasználat:
- ostor Af
- szablya Af
- tőr Af
- visszacsapó íj Mf
belharc Af
lovaglás Mf
idomítás (ló) Mf
vadászat Af
szakma (íjkészítő) Mf
puszták ismerete Af

A további sznteken a következő képzettségekben részesül:

2. lovas íjászat Af
2. ugrás 10%
2. esés 25%
3. vadászat Mf
4. célzás Af
4. lovas íjászat Mf
5. puszták ismerete Mf
6. fegyverhaszn.: ostor Mf
7. célzás Mf

Különleges képességeik

- vadászatnál megkapják ugyanazokat a módosítókat, amiket egy félelf, amennyiben pusztán tartózkodnak
- a nomádokkal az összes ló, legyen bárhogyan idomítva, barátságosan viselkedik
- alaphelyzetben 2-szeres látással rendelkeznek
- egy egyszerű (15 körig tartó) szertartást követően 1 óra időtartamig érzékelik a körülöttük lévő 20 lábnyi sugarú gömbben tartózkodó asztrállényeket, ha azok kiegyensúlyozottsága (lásd. Summarium 240. oldal) nem haladja meg az átlagos értéket
- ME-jük a Névadás szertartásának köszönhetően a következőképp alakul: Teljes AME-je első szinten megegyezik a karakter Asztráljával, MME-je a karakter Akaraterejével. Ezekhez minden további TSz-en +4 járul

Eme cikk a Rúna magazin IV. évfolyamának 5. számában jelent meg. Összeállította: Ricco&Gazsi

És köszönet nekem a fáradozásaimért(mert egyszer ellszáll a p*csába a 3/4-e, és előröl kezdtem).

Nomádok: Előőőőreee!!! :lol:

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 09:35

Helló!
Anwyl: a csirkés példám sarkított volt. Nem hülye, csak ha nem ismeri a "magántulajdon" (értsd: ez az enyém, és nem másé, más hozzá se nyúlhat!) fogalmát, akkor mókás helyzetek adódhatnak.

Persze, a mongolok meg pl. az ótörökök is ilyenek voltak, de a mádzsári áll vhogy közel az ember szívéhez... :lol: Másrészt meg őket ismerjük, a többiről csak sarkított képünk van: Árpád párducbőrrel, hófehér lovon vs. Kutyafejű tatár, akik főtt birkafejet zabálnak... :lol:

Hali.

_Anwyl Angus (NPC/NJK)

_Anwyl Angus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.17, 06:49

Udvozlet mindekinek.

Szerintem a nomad kalandozo mikor mas orszagba er nem fog az utcan csirkere vadaszni meg ilyenek, a nomad mert kulonbozo nem jelent hulyet. Csakmert most eppen Braziliaban vagyok, kezdetben persze voltak nehezsegek, de nem kellett sok es megtanultam hogy vannak a szokasok, miket tehetek meg es miket nem. szerintem ez igy van az "osmagyaroknal" is. Persze szentem ez az osmagyarok kicsit egoista (nemaszt jelenti hogy nekem nem tetszik a kaszt) de nemcsak a magyarok voltak ilyen elettel ellatva. Pl. nekem a kozepfoldei Rohan nepe is egy kicsit osmagyar tulajdonsaggal van ellatva, de a mongolok.. stb. is igy eltek. Na mind1, szentem a nekromanta varazslo es a nomad (nasti konnyulovas) na meg talan a dartonita lovag a legelvezetesebb a jatekokban. Persze tudni kell veluk jatszani. Azaz ez eveket jelent.
Na tiszteletem minden jatszotarsnak vagy tobbnek Braziliabol. Es persze jo jatekot mindenkinek :lol:

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 00:21

Darsworth:

Valahogyan mégiscsak működniük kell a szerencsétlen hittérítőknek, ha egyszer az egész nasti bandát is át tudták téríteni.  

Na igen. De ez inkább szvsz úgy lehetett, hogy néhány nemzetségfőt megszédített a dolog, ők - és nemzettségeik - támogatták a papokat, és áttértek, mert pl. jutalmat ígértek nekik: ha pedig egy törzsben belviszály van, néhányan úgyis kaphatóak lesznek a külföldi szövetségekre, és ha ennek az az ára, hogy át kell térni, hát legyen. Aztán amikor a nép 30%-a már piarronita volt, gondolom kitört a balhé, de piarroni (katonai) segítséggel az "újhitűek" győztek.

De amúgy biztos, hogy tényleg működik: másképp már biztos felhagytak volna vele.

Messor:

egyszer nekem is lenne kedvem "ősmagyarozni".

:lol: Hát ez az. Deme fia Sur kifeszíti az íjat, Silaz fia Gere meg magasra emeli a fokost, aztán uccu neki a szemét yllinoriaknak! :lol:

helló

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]