Ugrás tartalomhoz

Fotó

Déli Puszták, meg a lakói

• Válasz írásához lépj be
627 hozzászólás érkezett eddig

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 23:08

Valahogyan mégiscsak működniük kell a szerencsétlen hittérítőknek, ha egyszer az egész nasti bandát is át tudták téríteni.

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 22:16

"Az ötletek tényleg jók. A hittérítők viszont szerintem nem örvendenek túl nagy népszerűségnek: én a sámánokat emberáldozóknak képzelem, az meg ugye piarron szerint..."
Az a legkevesebb, de a hittérítők gyakorlatilag az ő hatalmukat jönnek lerombolni. Egy kissé zavarhatja őket a dolog(1492, meg az indiánok).

"a mindenkinomád-ötlet nagyon használható: szvsz ki se kell menni a pusztáról, játszódhat a kaland ott is."
Az tényleg egy jó játék lenne, egyszer nekem is lenne kedvem "ősmagyarozni".

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 22:01

Hali.

Köszi a hozzászólásokat!

Az ötletek tényleg jók. A hittérítők viszont szerintem nem örvendenek túl nagy népszerűségnek: én a sámánokat emberáldozóknak képzelem, az meg ugye piarron szerint...

Ami még érdekes, és szerintem ezt a legnehezbb elképzelni/kijátszani: a magántulajdon hiánya. Mint honfoglaló eleinknél... És akkor most képzeld el, hogy a városba elvetődött nomád srác mennyi ideig bírja ki, hogy az utcán szaladgáló csirkéket megegye: mivel az odahaza mindenkié, yllinorban viszont pl. kézlevágás jár érte...

Na, írjatok még!

u.i.: Iffotzer: a mindenkinomád-ötlet nagyon használható: szvsz ki se kell menni a pusztáról, játszódhat a kaland ott is.

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 20:25

Szerintem az egyetlen lehetséges kapcsolatot a külvilággal a pyarroni hittérítők jelenthetik.
Az egyszeri nomád max. tőlük hallhat a távoli országokról, ennek hatására elindulhat kalandozni. Az is lehet, hogy áttér a pyarroni hitre, ezért a törzse kiközösítheti.

Természetesen az ilyesfajta missziós tevékenység nem túl elterjedt - az utóbbi időben csak egy-két kisebb csoport állomásozhat a vidéken a barátságosabb törzsek pártfogását élvezve.

Iffotzer

Iffotzer

Chaos Lord

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 20:22

Ja arról megfeledkeztem, hogy az alap M* szabályok szerint írták...

Kalandozóvá válás módjai: Pl. becsületbeli ügyből(megmenti 1 kalandozócspat az ellenségtől, "és most már tartozom az életemmel"), kiírtják a törzsét(szerencsés módon megmarad, bevetődik 1 városba, és verőlegényként/gladiátorként ténykedik), vagy az egész csapat nomád, és a sámán álmai alapján küldetésre indulnak(és ilyenkor még IQ is kell a csapatnak, mert a talányos víziókat értelmezni kell), extrának annyi, hogy ilyenkor a sámán is mehet velük. Most nem jut eszembe több, de ha tetszett gondolkodom még!

A másik téma: kereskedők szvsz kerülhetnek kapcsolatba velük, de csak a szelídebb nomádokkal. Persze létezik az alattomos fajta, aki függővé teszi vadembereinet (pl: alkohol, szikrafű, stb.), ő megfelelő támogatással bejuthat, és cserélgethet(rabszolgát, nőket, stb.). Amúgy a civilizált területeken a nomád árúknak lehet nagy értéke, pl. a babonásabb népek körében(talizmánok végtelen sora).

A :)-t köszi! Tessék :) neked is!!! :)

Bye

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 19:56

Üdv néked és a hozzászólásodnak! :)

Az a Rúna bizti, hogy nekem nincs meg. Leköteleznél, ha idemásolnád! Előre is köszi.

De! ÚT alapján azért össze lehet állítani nomád harcost. Inkább az a fontos, hogy miért és hoigyan válik kalandozóvá - válik-e egyáltalán?
Mennyit tud a külvilágról? Nem igazán járnak arra kereskedőkaravánok vagy egyéb hírforrások...

Na, hellósztok, írjatok minél többet, köszi Iffotzer, :) jár mindenképp!

Iffotzer

Iffotzer

Chaos Lord

• Fórumita
  • 276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 19:40

Üdv neked és topic-odnak :)!

...Réges régen létezett 1 újság, ami a Rúna nevet viselte... Abban volt szó a nomád harcosról, mint kaszt.
Ha van rá igény bemásolhatom a cikket... :)

Bye

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.16, 18:28

Helló, kedves fórumozók!

Szeretném ezt a topicot megnyitni, mert véleményem szerint a M.A.G.U.S. egy kiaknázatlan, nagy lehetősége rejlik a jó öreg nomádokban, meg a Déli Pusztákban.

Fő "téma-irányok": életük, lesznek-e kalandozók, sámánmágia, sámánok "alkuja" démonokkal (mint a Pokolban), a démoni birodalom esetleges maradványai, stb, stb.

Az eddigi infók a témáról: MT, PPL. Az kevés, szvsz. A fórumon meg nem találtam semmit.

Légyszi írjatok, ami eszetekbe jut, kivéve a "nemkellilyentopikzárjukbe"-stílusú válaszokat.

Tisztelettel:
daekow

:)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]