Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Elhunyt Sir Terry Pratchett, a Korongvilág atyja

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.16, 21:25

Nyugodjék ő is békében.

Őszintén megmondom, a hatalmas ajnározás hatására hét-nyolc önállóan vagy társszerzőként írt regényét elolvastam eredeti nyelven, de a MORT volt az egyetlen, mely mérsékelten tetszett. Számomra hasonlóan magvatlan stílussziporka volt, telenyomva jópofival és szóviccekkel, mint Douglas Adams írásai.

A 7-8 elég szép szám egy írótól, akinek nem jönnek be a könyvei ... de ha mindenképp még neki szeretnél futni egyszer, a Nationt javaslom tőle, az más jellegű könyv - nem is a Korongvilágon játszódik - jóvak kevesebb jópofival és szóviccel.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.16, 20:42

William Gibson és Bret Easton Ellis vagy Paul Auster, netán Umberto Eco még élnek, William Burroughs kb. kamaszkorom végén halt meg, Lovecraft meg már 60 éve halott volt stb.

Coming out: úgy 20+ éve nagyon odáig voltam a Mágia színéért, később viszont inkább tűntek fárasztó jófejkedésnek TP művei, mint bármi másnak. A Mort itt áll a polcon pár eon óta, majd talán nekifutok újra.

Módosította Marvin: 2015.03.16, 20:44

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.16, 15:45

Lassan minden író, akit fiatalkoromban olvastam eltávozik. Vannak még most is írók vagy mindenki filmekről és számítógépes játékokhoz ír regényeket?

Ez most kicsit off, de Szergej Lukjanyenko még csak 46.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8024 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.16, 10:17

De ha mégis választanom kell egyet, akkor az a Gördülő kövek, mégpedig Farkas Veronika fordító magyar rockzenei utalásai miatt. Egyszerűen zseniális, rengeteg pluszt ad az amúgy is remek alaphoz!

Engem speciel a hideg rázott tőlük, de azt azért aláírom, hogy számomra talán ismeretlen brit bandákra tett utalásokkal kevésbé jöttek volna át a poénok.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2910 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.16, 05:44

Meg RA Salvatore is.
:P

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.15, 20:34

Michael Moorcock azt hiszem, meg el.

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 928 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.15, 14:11

Nagy veszteség. Számomra a művei társadalomkritikák voltak olyan formában, ahogy én képes vagyok megemészteni őket.

Lassan minden író, akit fiatalkoromban olvastam eltávozik. Vannak még most is írók vagy mindenki filmekről és számítógépes játékokhoz ír regényeket?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.14, 13:14

Nagy veszteseg..... rip

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 22:41

https://www.change.org/p/death-bring-back-terry-pratchett

Ha még valaki nem írta alá.

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 21:48

Nyugodjék ő is békében.

Őszintén megmondom, a hatalmas ajnározás hatására hét-nyolc önállóan vagy társszerzőként írt regényét elolvastam eredeti nyelven, de a MORT volt az egyetlen, mely mérsékelten tetszett. Számomra hasonlóan magvatlan stílussziporka volt, telenyomva jópofival és szóviccekkel, mint Douglas Adams írásai.

Ez itt a reklám helye.

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 20:47

R.I.P
Kedvencem a Piramisok és az Őrség! Őrség!
(De a Hölgyek és Urak is jó)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8024 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 20:25

http://xkcd.com/1498/

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 19:29

Sokan úgy vélik, kőbe vésetett, hogy senki sem pótolhatatlan. Én meg vagyok győződve az ellenkezőjéről.

Kedvencem?
Minden magyarul megjelent könyvét olvastam eddig és nem könnyű sorrendet állítani, mert mindben van valami sziporka, ami kiemeli azt a többi közül. Lehetetlen mondat, ugye? De ha mégis választanom kell egyet, akkor az a Gördülő kövek, mégpedig Farkas Veronika fordító magyar rockzenei utalásai miatt. Egyszerűen zseniális, rengeteg pluszt ad az amúgy is remek alaphoz!

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 17:23

Éppen dolgoztam, mikor a rádió bemondta, hogy Sir Pratchett meghalt... A munkatársaim mind tudják rólam, hogy mennyire rajongok a könyveiért, így egész nap úgy viselkedtek velem, mintha valamelyik közeli hozzátartozómat veszítettem volna el. Érdekes, mert tényleg úgy érzem... :(

Nyugodjék békében :(

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 13:44

Nyugodjék békében!

"Give a man a fire and he's warm for a day, but set fire to him and he's warm for the rest of his life."

"Don't put your trust in revolutions. They always come around again. That's why they're called revolutions. People die, and nothing changes."

KarlFranz

KarlFranz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 13:26

Isten nyugosztalja.. nagyon fiatalon ment el. Lehet, hogy nincs igazam de úgy érzem, hogy nagy probléma manapság, hogy úgy ahogy ő tudott írni (egyéb nagyszerű kortárs mellett) senki nem tud s senki nem törekszik rá. Egy olyan korban tudott nagyszerűt alkotni amikor még a tizen-huszonévesek a fantasy-t nem a wow-ból és egyéb mmorpg-ből hanem KÖNYVekből ismerték meg. Amikor még számított, hogy jól, egyedien és szórakoztatóan írj fantasyt.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2910 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 10:51

Igen, nagyon nyomasztó volt a tegnapom.
Persze, az Alzheimer biztosan kegyetlen betegség volt neki, az ilyen fickóknak a szellemi leépülés, a munkaképesség elvesztése nagyon fájdalmas lehet. Egész őszintén szólva az utóbbi könyvei nekem kevésbé ütöttek - szerintem azért, mert jóval kevesebb lehetősége volt folyamatosan csiszolgatni, finomítani, átírni a kis szövegbe ágyazott sziporkáit.

De rengeteg zseniális könyve volt, a Korongvilág-könyvek nagy része a kedvenceim közé tartozik. A korai, klasszikus, fantasy-paródia könyvektől a későbbi, kiérleltebbekig. Rincewind, Granny Weatherwax, Vimes és Carrot, Moist van Lipwig, a Könyvtáros és az tébolyult egyetemi varézslók, Cohen, a Halál, de még Tiff Aching is mind-mind hiányozni fognak.

halathin

halathin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 10:39

Nagy veszteség ez mindenkinek!
Nyugodjék békében!

Ork

Ork

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 10:18

Érte aztán igazán kár, élhetett volna még 30-40 évet, és írhatott volna még ugyan ennyi Korongvilág regényt!
Nyugodjék békében.

loneknight

loneknight

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.03.13, 09:43

Én sírtam. Minden könyvét imádtam, még a gyengébb eresztéseket is. 

A Reaperman (A Kaszás) és Soul Music (Gördülő kövek) a kedvenceim. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]