Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * - 1 Szavazat

Mythos Expeditions kedvcsináló

• Válasz írásához lépj be
6 hozzászólás érkezett eddig

Capa

Capa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 194 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 21:22

Nem jelent meg külön, volt szándék a kiadó részéről, hogy az egyik modul letölthető lesz, de végül nem valósult meg.

Nem érzem hogy annyira erősen függene a survival pooltol a kaland, kb annyit számít mint egy jobb dnd random táblazat.

Szövegre kb egyforma hosszúak a modulok, de lejátszani már nem feltétlen lehet ugyanannyi idő alatt.

A mother of malaria egész jó, bár kicsit sok benne a természetfeletti, viszont nagyon jól van felépítve, mivel abban a pillanatban mikor besokkalnak majd a karakterek és menekülnének elveszi tőlük ezt a lehetőséget. A megoldás viszont mindenképp valaki halálát követeli vagy b) verzió mindenki túléli és nemsokkal később elpusztul a világ.

Módosította Capa: 2015.04.27, 21:23

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 14:17

Noctruna: nem tudok róla, hogy külön-külön bármilyen formában megjelentek volna ezek a kalandok, de talán valaki biztosabban tájékozott megerősít/megcáfol ebben.

A kötet elég hosszú, ~240 oldal. Ebből az első 10 oldal foglalkozik a különleges, új Survival Pool szabályokkal, amikre nagyon erősen épít is az összes kaland; az ezt követő 10 a támogatás megszerzéséhez nyújt színesítő információkat azt hiszem, de erre tényleg csak két pillantást vetettem eddig.
Ezután jönnek a tényleges modulok.

A hosszuk úgy tűnik, egységesen lett belőve, legalábbis elég jól tartják a kb. 20 oldalas terjedelmet (a kilengés pont +-3). Eddig csak egyet olvastam végig, a "Served Cold"-ot (igazából nem is magáért, egy korábbi Grönlandos modult akarok feldobni az új szabállyal), ez alapján szerintem egész jók lettek. Kicsit rail roading, kicsit montázs-jellege van a be-bedobott időjárási/környezeti problémáknak, de sokkal rosszabb modulokat szoktam olvasni. A háttérben ügyködő erők szerintem elég jól lettek megfogva, nem ilyen "csakazértis kinyírok mindenkit mert én vagyok az evvvil" szintű motiváció jelenik meg.

Ezen kívül a "The Mother of Malaria"-ba néztem bele futólag, az nagyon jó horror-alapanyagnak tűnt.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3366 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.26, 21:22

Tökjó, kösz a kompakt ismertetőt! Én szívesen vettem volna még +2-3 mondatot mindegyikről, de így is érdekes. Így annyira kompakt, hogy kb. spoilert sem tartalmaz.

Két kérdés: a kalandmodulok külön-külön is megvásárolhatók? Kb. hány oldal az átlagos terjedelmük?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8448 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.22, 08:45

Ezt én toldottam hozzá a cikkhez, de akkor ezek szerint félreértettem a "designed to be run as a stand alone with new rules tailored for expeditions or as part of the Armitage Files campaign setting in the core rules" mondatot a hivatalos honlapon.

Javítva. Köszi!

Módosította strato: 2015.04.22, 08:52

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.22, 08:31

Tudtommal az Armitage Files nem a Trail of Cthulhu alapkönyvében található, hanem egy külön megvásárolható kaland.
http://pelgranepress.com/site/?p=795

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4659 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.22, 07:42

Koszi a cikket :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.22, 07:16

Tavaly jelent meg a Trail of Cthulhu rendszeréhez ez a 10 modulból álló gyűjtemény. Ahogy a kiadvány címéből sejteni lehet, minden benne szereplő kaland valamilyen valós történelmi alapra felépített expedícióról szól. Ezzel az ismertetővel nem volt célom semelyik modult sem részletekbe menően ismertetni vagy kritizálni. Ha bármi esélyt látsz rá, hogy játékosként részt veszel valamelyiken, akkor kérlek, ne olvasd el!

http://lfg.hu/73508/meseloknek/mythos-expeditions-kedvcsinalo/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]