Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Victoriana ismertető

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.04, 21:24

Most bundle-ben a sok könyv pdf-ben occóért: https://bundleofholding.com/presents/Victoriana

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 09:38

Bár nem szorosan ide kötödik, úgyhogy előre bocsi, de nem tud valaki magyar nyelvű steampunk rpg-t, mondjuk forditás is érdekes lenne.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 07:54

@gergelykoma: persze, tömegével, mind képzettség, mind különleges képesség terén.

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.29, 19:03

Mennyire kezeli jól a játék az intrikákat szociális kapcsolatokat?Van ezekre külön képesség/képzettség?

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.29, 09:23

A második kiadással játszottunk jó sokat amíg a tagok fele egyéb elfoglaltságok miatt ki nem lépett, a maradék meg nem akart játszani nélkülük.

A lényeg, hogy nagyon kedveltük a gyorsaságáért és a rugalmasságáért. A félmillió D6-al dobálózásba bele lehet jönni, hamar rááll az ember szeme a sikerkockákra.
Főleg, ha az ember fórumos környezetben játszik ahol a beépített kockagenerátor ki is válogatja nekünk a sikereket. :D

Node...ami zavart minket az a kevés steam. Nagyon-nagyon kevés benne. A punk meg csak ha nagyon beleerőltetjük. Kreatív csapat persze telebombázhatja a saját Victoriana világát mindenféle steampunk ketyerékkel, a rendszerbe pillanatok alatt beleilleszthetőek. :)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.29, 06:26

Nekem mondjuk a Victoriana nem lett a kedvencem. Pár éve írtam néhány cikket steampunk témában, úh. nem is ismételném magam, inkább: 

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.28, 13:25

Kösz az ismertetőt!

"Ha esetleg valakinek mond valamit az Arcanum c. rpg játék, na annak a hangulata is ide tud rendesen kapcsolódni."

Hú, az Arcanumot már mióta ki akarom próbálni. A fejlesztők későbbi játékát, a Bloodlinest már nem is számolom, hogy hányszor játszottam ki, ha az Arcanum csak fele annyira jó, akkor már elégedett leszek. :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.28, 12:04

Kösz az infót.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.28, 11:37

@auer: őszinte leszek, a GURPS-féle CF-et nem ismerem, de az eredeti CF szerintem inkább kerüli a keményebb kérdéseket, és inkább a Verne-, HG Wells-féle kalandregények a hátterei. A Victoriana nekem ennél komorabb világot tükröz, kissé a francia/angol realizmus ötvözve a gótikus/viktoriánus (néhol ponyva) horrorral.

@Orastes:
Miért ne?

Amúgy: ha az ember kiveszi belőle a különböző fajokat, eltünteti a taumaturgikus és spellekre épülő mágiát, és a technológiát magasabb fokra emeli (pl. a komolyabb csodákat is létre lehet hozni szigorú technikai eszközökkel, nem kell hozzá éterformáló varázsló), akkor kapsz egy teljesen szigorú steampunk játékot. De alapból a Victoriana nem az. Ha esetleg valakinek mond valamit az Arcanum c. rpg játék, na annak a hangulata is ide tud rendesen kapcsolódni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.28, 09:18

Cthulhu-vonal beleférne ebbe a settingbe? :hogymi:

Az ismertető alapján szerintem nincs benne semmi, ami miatt ne férne bele egy kis természetfeletti illetve mérhetetlenül vén.

@Blob

Kösz a cikket, beindította a fantáziámat. ;)

greatwhitewolf44

greatwhitewolf44

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 20:53

Na jól van végre valami amivel újra lehet 1848-49-et. Elég jó rendszernek tűnik.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 19:36

Cthulhu-vonal beleférne ebbe a settingbe? :hogymi:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 19:14

Blob:

A CF-ből a GURPS kiadás merült fel, ahhoz képest tudsz mondani vmit?

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 19:00

Kösz az ismertetőt.
Mi a castle of falkenstein-el szemezünk azzal összehasonlítva tud vki vmit mondani?

A CF játékrendszere szerintem lényegesen egyszerűbb, ha nem használsz benne mágiát, akkor gyakorlatilag a szabad rendszerekre hajazik. Ellenben a CF világképe szerintem sokkal könnyedebb, így mintha maga a játék is egy könnyedebb felfogást sugall, mint a Victoriana. 

Kicsit a cikk első átnézésre olyan érzésem van, hogy a játék túl sokat akart markolni. Könnyebben játszható lenne talán, ha specifikusabb lenne a játék tárgya. Mondjuk, jobban koncentrálna adott földrajzi területre, időszakra, eseményekre, szervezetre.

Maga az alapkönyv erősen London/Anglia centrikus. Igaz, abban is csapongó. A Smoke és a hozzá kapcsolódó Faces in the Smoke kiadványok viszont annyi különböző kalandlehetőséget kínálnak, hogy valóban el tud közöttük veszni az ember. Van olyan része magának a világképnek is, ami felesleges: szépen kidolgozták az Aluminátus Egyházat, ami ugyanaz, mint a keresztény egyházak, csak nincs benne Jézus, ellenben van nyolc arkónja. De a tanításai nagyjából azonosak. Van egy burkolt konfliktus a rend (technológia) és a káosz (mágia) között (ez még szabályrendszerileg is megjelenik), amire utalások is vannak (a rend ereje átveszi az uralmat, ezért esik a mágia ereje, az Aluminátusok titkon ki akarják irtani a mágiát, a mágusok meg megfordítani a trendet), de ez már olyan felesleges háttérnek tűnik, amire nincs igazából szüksége a játéknak (erre persze ez a kiindulópontja a Concert in Flames modulnak).

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5225 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 16:59

Kösz az ismertetőt.

Mi a castle of falkenstein-el szemezünk azzal összehasonlítva tud vki vmit mondani?

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 16:58

Engem meggyőzőtt. Mikor teszteljük?

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 13:40

Egész érdekesnek tűnik, ki kéne egyszer próbálni. Mindig is szemeztem steampunk jellegű dolgokkal, de sose játszottam; a mágia belekeverése dolgokba meg néha jó móka.

Kicsit a cikk első átnézésre olyan érzésem van, hogy a játék túl sokat akart markolni. Könnyebben játszható lenne talán, ha specifikusabb lenne a játék tárgya. Mondjuk, jobban koncentrálna adott földrajzi területre, időszakra, eseményekre, szervezetre. De ez csak érzés, persze, tapasztalat nuku.

Módosította Glowface: 2015.04.27, 13:42

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.27, 07:12

A Victoriana a Cubicle 7 kiadó (One Ring, Kuro, Yggdrasill, Dr. Who) kiadó viktoriánus settingre épülő szerepjátéka. A játék eredetileg 2003-ban jelent meg, jelen ismertető a 3., legfrissebb kiadására épít. Mikor és hol vagyunk, avagy a Victoriana miért steampunk Shadowrun - 1850-es évek Európájában, ami nagyon hasonlít a mi Európánkra... csak épp mégis teljesen más.

http://lfg.hu/73562/ismerteto/victoriana-ismerteto/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]