Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Technoir ismertető

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4728 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.01, 19:24

@Naruto17:

Nem sok tapasztalatom van a rendszerrel (sajnos). Hosszabb kampányokat össze lehet hozni benne, de a rendszer a legjobban epizódikus rendszerű mesére van optimalizálva.

Kicsit úgy, mint mondjuk az X-akták: van nagyobb összeesküvés, de egymástól független részekből épül fel.

Ha gigaösszeesküvésre vágysz, akkor tudom ajánlani a Night's Black Agents című játékot.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.10.31, 13:44

Most került elém ez a cucc, nekem egy kicsit zavaros a rendszere. Jobban szeretem a korábbi rpg-k hagyományos tulajdonságrendszerét. Egyébként hoszabb kampányokat ki lehet hozni belőle, vagy csak egylövetű?

Ki lehet hozni belőle hosszabb kampányt is. Az adások egymásba kapcsolásával világméretű összeesküvések-nyomozások alkothatóak, erről a könyv is ír.

Az már más kérdés, hogy szerintem a többség egy/páralkalmas, zárt játékként játssza. Valószínűleg mert annak a legjobb.

A játék legnehezebben befogadható része a jelzőragasztós hatásrendszer. Tapasztalatom szerint jelentősen csökkenthető az ebből fakadó frusztráció, ha a mesélő tehermentesíti a játékosokat ("Jól értem, hogy el akarod kábítani? Az ebbe és ebbe kerül."), és az NPC-k által okozott állapotoknál kreatívkodik.

Naruto17

Naruto17

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 29 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.04, 14:12

Most került elém ez a cucc, nekem egy kicsit zavaros a rendszere. Jobban szeretem a korábbi rpg-k hagyományos tulajdonságrendszerét. Egyébként hoszabb kampányokat ki lehet hozni belőle, vagy csak egylövetű?

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.30, 06:58

Sikerült végre kipróbálni! Hála Gábor kalauzának, nem is volt olyan nehéz az előkészület, mindenesetre újhullámos játékok ismeretével sem volt olyan könnyű ez a játék mesélőként, mint reméltem!

Sikerült egy teljesen passzív kalandmagból kihoznom egy egész ötletes összeesküvést a játékosok szerint, de nagyon lassan pörögtek fel az események, még a tanulási fázisban voltunk.

Szerintem nem baj, ha leszámolós jelenetekben nem túl változatosak a melléknevek, inkább az az érdekes számomra, hogy alapvetően szociális típusú jelenetekben mit ragasztgatnak, hogy kuszálják a szálakat.

Még-még, akarom mesélni :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.28, 21:02

GothPunk: hurrá, terjed a játék! :D

A mesélő is emelheti a kockákkal a védekezést, a páncél tehát erre jó. A fantáziadús melléknévhasználatrará kell állni, nekem nagyjából az első néhány tesztjáték után, a KaTa játékon sikerült először úgy, hogy elégedett voltam vele.

Persze bármivel "le lehet effektezni" az ellenfeleket (ájult, ájult, ájult és ... legyen most ájult), ami az általános konfliktuskezelés mellékhatása, ezen csak a csapat közös változatosságigénye segít. A túl hatékony problémakezelés másik oldalán az is áll, hogy ha egy karakter nem kap be pár negatív következményt, akkor nem is fejlődik, meg a sztori is leállhat.

Módosította elGabor: 2015.06.28, 21:02

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.28, 19:25

Lement az első játék PestBuda Metroplexben! Nagyon jó volt, nyomozással, lövöldözéssel, egyelőre a játékosok nem mentek mindennek utána, de epikus lett a végjáték és az epilógus. 

Két szabálykodó probléma-kérdés merült fel. Egyrészt mire jó a páncél? Ugye ha valakire rálőnek, akkor ő passzívan védekezik, legfeljebb kisüthet egy push kockát, hogy növelje a célszámot, de ott a felszerelésnek nem nagyon van jelentősége. (Oké, hogy nem költhet push kockát, ha nincs tag, ami indokolná, de azt könnyű összeszedni máshonnan is, pont a páncél nem tűnik hasznosnak.) Ugye jól gondolom, hogy ez az opció (push kocka kisütése célszám növelésre) a mesélőnek nem áll rendelkezésére, csak a játékosoknak? 

A másik, hogy - legalábbis harci helyzetben - eléggé egysíkúak voltak a jelzők, amiket használtunk (sérült, vérző, ájult, eszméletlen, harcképtelen, mozgásképtelen), ez másnál is így megy? Szociális helyzetekben a bizalmas és a megfélemlített merült fel, nem nagyon volt több ilyesmi. 

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 19:54

Orulok, hogy kiprobalhattam, tenyleg utos jatek. Meg fogom venni es fogom meselni, talan meg indokinas adast is alkotok :)

Azt sajnalom csak, hogy egyslageres ('Damsel in Disco') karakterem, Klau(s) Mori nem uvolthette senkinek az arcaba vedjegy onelinerjet: "Memento Mori!"

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.07, 19:51

Köszi az ismertetőt, nagyon jó volt olvasni!

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.01, 18:48

Szia!Szabálykönyv,10.oldal,7-es pont:A melléknév alapesetben mulandó:1 Akciókocka..itt akciókocka van írva,de helyesen Nyomáskocka van,szerintem

Üdv

Gergely

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.01, 14:37

Köszönet a részletes ismertetőért, izgalmasnak tűnik! :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.29, 13:49

cobra: Inkább játékstílushoz, mint konkrét zsánerhez kötődő rendszer. Az biztos, hogy a játék Kickstarter-kampányában a szerző megígérte a Mechnoir és a Hexnoir kiegészítők elkészítését is, de ebből csak az első készült el. A Technoir egyike volt a korai Kickstarteres projekteknek, ahol a szerző nem jól mérte föl, hogy mire vállalkozott, és mit tud teljesíteni az extra mérföldkövek közül.

A Hexnoirról ezt találtam:

Hexnoir will be our next alternate player's guide PDF. It will contain all new training programs for playing spell-slinging wizards and witches as well as providing your favorite fantasy races like elves, orcs, and dwarves. It will have an all new object catalog providing you with spell books, wands, staves, and other magic items to focus your magical effects. And we'll need a new verb to make this all work. So CAST will be added to the verb list on a special Hexnoir protagonist sheet included in the reward. This will be made available to anyone backing for $10 or more, if we make the new milestone.

Szóval elvileg adaptálható fantasyre.

cobra

cobra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.29, 09:10

Érdekes rendszer, fantasyban is használható vagy csak kifejezetten cyberpunkhoz való?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4728 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.28, 16:18

Technikai szempontból ennek ellenére a játék igen sajátos és érdekes, még ha tényleg megvannak a maga korlátai is. Tanulságos lenne egyszer mesélői szemszögből kipróbálni, ha már annyi ódát hallunk a 3 nyílból és 2 névből csodákat faragó rögtönzésekről, bár itt a jelek szerint működik.

Én egyszer játszottam és kétszer meséltem. Valóban van egy pont, ahol elronthatjuk a játékot. Mikor egy új pontot teszünk (a transmission-ből kidobva) a kapcsolati hálóhoz, ott kell egy ötlet, hogy hova és hogyan kapcsolódik.

Ha abban a pillanatban nincs ötlet, akkor az egész játékülésnek annyi...

Az, hogy ez mégsem történt meg (a két mesém alatt) a jól megírt transmission (modul) tehet. Egyszerűen úgy van megírva, hogy inspirálja a mesélőt, viszonylag könnyen lehet összehozni egy ilyen újonnan bevezetett szálat.

Azonban itt van egy probléma is: ilyen transmission-t nem egyszerű írni, mert le kell egyszerűsíteni (egy 6*6 táblázattá), de közben meg kell maradjon, mint inspirációforrás, és lehetőleg legyen fantáziadús is.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.27, 18:07

A melléknévragasztgató mechanizmus elsőre elég furcsa volt, sőt másodikra is, ráadásul amikor a bennem lakó drámatagozatos szirénszavára hallgatva nekiálltam művészkedni, és a tutibiztos "elkent szájú" vagy "eszméletlen" helyett más jelzőket kitalálni, arra rendszerint ráfaragtam.

Technikai szempontból ennek ellenére a játék igen sajátos és érdekes, még ha tényleg megvannak a maga korlátai is. Tanulságos lenne egyszer mesélői szemszögből kipróbálni, ha már annyi ódát hallunk a 3 nyílból és 2 névből csodákat faragó rögtönzésekről, bár itt a jelek szerint működik.

gergelykoma

gergelykoma

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 112 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.27, 17:40

Sziasztok!Elsőre nagyon szimpatikus a játék,de nekem kissé homályos,hogy az igéket,mellénkenveket hogyan kell használni,mármint a játékosnak kell ott kitalálni,megmagyarázni,kifejteni,hogy ezt most ő miért is használhatja stb?

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.27, 12:37

Ez enyhén szólva is állati pöpec. Csak rohadtul elveszi az eber önbizalmát ha háröméve dolgozik valamin amiről kiderül hogy valaki már sokkal jobban és egyszerűbben megírta. Nekem bejön, nem túl terjengős, nincsenek bnenne felesleges táblázatok, meg idióta harci szimulációk. Ha oxigén van, minden van, kábé ezt érzem ki a játékból és ez az ami annyira hiányzott az eddigi CP meg Shadowrun féle rendszerekből.

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.27, 10:16

Köszi az ismertetőt! Lehet megpróbálkozom ezzel a játékkal a baráti társaságunkban. A szokványos RPG-k túl sok munkát igényelnek és bonyolultak, az egyszerűbbek pedig nem elég szokványosak :D Ez a kettő közöttinek tűnik, talán működhet.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.27, 09:25

Kösz az ismertetőt!

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.26, 22:23

Eddig valamilyen csudálatos ok miatt sohasem került közelebb hozzám ez a játék, de most már értem miért: erre a fantasztikusan összeszedett, jól átgondolt ismertetőre vártam :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.26, 20:44

Mondtam elGábornak, hogy nyomjunk benne végig egy Helvéczia-kalandot esetleg, ezzel a rendszerrel :rohog:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]