Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

X-Men történelem #9: Rozsomák vs. Rozsomák (I. menet)

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 340 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 13:17

Szerintem mindenkinek feltűnt, de egy Old Man Logan már szóra sem érdemes. :) Majd ha pár év múlva lesz néger női Rozsomák, az már valami. :)

A leszbikust kifelejtetted. ;)

Erről jut eszembe: Kaphatna már újra sorozatot a Young Avengers. Bár Loki sajna már kiörgedett közülük a legutóbbi "regenerációjánál". :/

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 340 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 13:03

Akkor már ne is mondjam hogy az új Amerika Kapitány Sam Wilson (régen Falcon néven futott), Thor meg Jane Foster? :]

Amúgy Secret Warsban egy szereplőből több verzió is előfordulhat ezért is mondom hogy "crack-fic" (a legelvetemültebb talán az új Battleworld rend/csendőrsége ami Thors néven fut mert mindenki Thor benne).

Módosította Malitia: 2015.06.06, 13:08

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 12:42

Szerintem mindenkinek feltűnt, de egy Old Man Logan már szóra sem érdemes. :) Majd ha pár év múlva lesz néger női Rozsomák, az már valami. :)

A leszbikust kifelejtetted. ;)

Módosította strato: 2015.06.06, 12:42

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 11:41

Érdekes hogy senkinek se tűnt fel az Old Man Logan azon a képen. (Így értettem hogy nem elég Wolverineből egy.)

Különben (számomra) egyre idegesítőbb méreteket ölt a szereplők nemének, bőrszínének változtatgatása. Belenéztem ebbe az új Secret Warsba, már az új Amerika Kapitány is fekete volt.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 340 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 11:10

OK... szóval X-23 úgy tűnik hivatalosan is Legacy Character* lesz. Érdekes hogy senkinek se tűnt fel az Old Man Logan azon a képen. (Így értettem hogy nem elég Wolverineből egy.)

Illetve lehet tévedek de olyan érzésem van a FCBD Avengers képregény óta mintha direkt a Legacy Characterek megerősítésére** és FOX ellenes bosszúból (Fantastic Four szétszórva és hol az X-Men?!) csinálnák az egész új világ dologot***.

* Olyan szuperhős aki megörökölte egy korábbi álnevét (időnként jelmezét is).

** "Vissza akarjuk kapni a régi Amerika Kapitányt (Thor-t, Wolverine-t stb.)!" "Bocs. Ő még a RÉGI univerzumunkban volt hős és annak vége."

*** Csak a hírekből: A jelenlegi event (Secret Wars) azzal kezdődött hogy a fő Marvel Univerzum összeütközött az Ultimate Marvel Univerzummal és mindkettő megsemmisült. Ja és kb. úgy hangzik mintha hivatalos crack-fic-et írna az egész bagázs. Biztos jól szórakoznak. :)

MadelynePryor

MadelynePryor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 09:57

Érdekel, örülnék, ha előkeresnéd :)

Engedelmetekkel. Akad egy pár helyen:

Ó, azt hittem, van olyan, amit nem ismerek! :ezvan:

loneknight

loneknight

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 180 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.06, 06:08

X-23-ban az is vicces, hogy ő eredetileg a rajzfilmből jött ha jól emlékszem, szóval eredetileg nem is képregény karakter.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 20:21

Wolverine feltámadása... nos ez mai Marvel promo kép az aktuális event utáni világukról:

http://a.fastcompany.net/multisite_files/fastcompany/imagecache/slideshow_large/slideshow/2015/06/3046933-slide-i-1-first-look-female-wolverine.jpg

Mert 1 nem volt elég belőle. :D

Nem vagyok annyira topon az egész történetben, mint a cikkíró, de a 2000-es években mintha már lett volna egy "női" mása (pontosabban nem csak egy, de ezt állítólag jobb, ha mindenki elfelejti). Pontosabban 23 is:

http://en.wikipedia.org/wiki/X-23

Csak egy női klónja volt Rozsinak: Laura Kinney, kódnevén X-23. A 23 arra utal, hogy előtte 22x próbálták klónozni Rozsit, de mindig kudarcot vallottak. Végül rájöttek, hogy sérült az Y kromoszómája, ezért megpróbálták csak az X-et használni, így kaptak egy életképes női klónt. Ő van a Malitia által linkelt képen is.

Egyébként bármilyen hihetetlennek is hangzik, szerintem X-23 az egyik legjobb dolog, ami a 2000-es években kisült Rozsomákból. :) Kifejezetten jó szereplőnek tartottam, míg a Kyle/Yost írópáros kezében volt. De sajnos 2010-ben X-23 saját sorozatot kapott és másik íróhoz került, az meg már elég gyenge volt.

Thirlen: köszi, köztük van az, amelyikre én is gondoltam!

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 19:49

Wolverine feltámadása... nos ez mai Marvel promo kép az aktuális event utáni világukról:

http://a.fastcompany.net/multisite_files/fastcompany/imagecache/slideshow_large/slideshow/2015/06/3046933-slide-i-1-first-look-female-wolverine.jpg

Nem vagyok annyira topon az egész történetben, mint a cikkíró, de a 2000-es években mintha már lett volna egy "női" mása (pontosabban nem csak egy, de ezt állítólag jobb, ha mindenki elfelejti). Pontosabban 23 is:

http://en.wikipedia.org/wiki/X-23

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 19:46

Engedelmetekkel. Akad egy pár helyen:

MadelynePryor

MadelynePryor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 17:57

A "megölhetetlen" Rozsomákról csak annyit, hogy tavaly év végén meghalt. Persze ez képregényszereplőknél gyakran csak átmeneti állapot (kivéve talán Ben bácsit), de most halott.

Valóban halott, természetesen majd erről is lesz szó. :)

Elöljáróban szerintem nagyon jól illusztrálja Rozsi halálának jelentőségét a Death of Wolverine minisorozat első számában található interjú Len Wein-nel (Rozsi kitalálójával), aki ezt mondja:

Let's be honest - he's not staying away. He's the most lucrative character Marvel has these days. There's no sane way a major corporation is going to decide, "You know, let's knock off the guy who makes us the most money."

Szóval nagyjából arról van szó, hogy 23 évig kisajtolták Rozsiból, amit csak lehetett, most pedig pihentetik egy kicsit, hogy újult erővel tudják folytatni. :)

Elárulod, mi volt a logikus magyarázat a Selene-s fiaskóra, Vorador? Sajnos nem vagyok perfekt angol, így nem tudom elolvasni az X-men Annual 14-et, de érdekelne a válasz. Köszi!

Nagy spoiler a Phoenix Sagához kapcsolódóan:
Spoiler

Egyébként úgy emlékszem, hogy régen volt egy oldal, ahol egy csomó X-Men képregényt felraktak magyarra fordítva, ha érdekel, akkor megpróbálom előkeresni.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 340 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 15:26

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 15:18

A "megölhetetlen" Rozsomákról csak annyit, hogy tavaly év végén meghalt. Persze ez képregényszereplőknél gyakran csak átmeneti állapot (kivéve talán Ben bácsit), de most halott.

Valóban halott, természetesen majd erről is lesz szó. :)

Elöljáróban szerintem nagyon jól illusztrálja Rozsi halálának jelentőségét a Death of Wolverine minisorozat első számában található interjú Len Wein-nel (Rozsi kitalálójával), aki ezt mondja:

Let's be honest - he's not staying away. He's the most lucrative character Marvel has these days. There's no sane way a major corporation is going to decide, "You know, let's knock off the guy who makes us the most money."

Szóval nagyjából arról van szó, hogy 23 évig kisajtolták Rozsiból, amit csak lehetett, most pedig pihentetik egy kicsit, hogy újult erővel tudják folytatni. :)

Elárulod, mi volt a logikus magyarázat a Selene-s fiaskóra, Vorador? Sajnos nem vagyok perfekt angol, így nem tudom elolvasni az X-men Annual 14-et, de érdekelne a válasz. Köszi!

Nagy spoiler a Phoenix Sagához kapcsolódóan:
Spoiler

Egyébként úgy emlékszem, hogy régen volt egy oldal, ahol egy csomó X-Men képregényt felraktak magyarra fordítva, ha érdekel, akkor megpróbálom előkeresni.

Módosította Vorador: 2015.06.05, 15:22

MadelynePryor

MadelynePryor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 09:57

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.05, 08:19

Spoiler

Módosította Thirlen: 2015.06.05, 08:22

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8025 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.04, 09:34

Nekem talán ez a nindzsás sztori volt az első X-Men kéregény, ami a kezeim közé került (anno, magyarul), és vártam, hogy majd milyen menő szuperhősök lesznek benne, erre csak egy szerencsétlent láttam, akinek még a reptéri kapu is besípol, és akit egy mezei nindzsa is majdnem elintéz. :rohog:

Azóta azért elég sokat árnyalódott ez a kép (nem volt nehéz ügy :)), újabban Vorador írásainak is köszönhetően. :sor:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.03, 21:38

A japános-kittyprideos nekem is nagy kedvencem. Meg az is, mikor Logan házasodni készül. És még az, mikor Drakula vámpírrá akarja tenni Vihart.

Az új, megölhetetlen Rozsomák nekem is unalmas, lassan már supermani státuszba emelik. :ásít:

Bulldy

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.03, 16:12

Kösz a cikket, ujfent erdekes volt!

Rozsi regeneracios kepessegevel kapcsolatban bennem az el a legelevenebben, mikor a Rozsomak & Kitty Pride sztoriban osszecsap az ordogmaszkos ninjaval, aki felnyarsalja a kardjaval - mire Rozsomak valahogy eloldalog, es egy sikatorban levo szemetes kontenerben huzodik meg, hogy elrejtozzon, es hosszas gyogyulasba fogjon.

A filmekben meg gyakorlatilag kikopkodi a golyokat.

A következő részben, amikor azt fejtegetem, hogy ha nincs esélye, akkor Rozsi nem szégyell elmenekülni, csak azért nem a fenti jelenetről tettem be képet példának, mert eszembe jutott, hogy a 6. cikkben, a Kitty Pryde and Wolverine minisorozat bemutatásánál már egyszer kiemeltem. :) Nekem is nagyon emlékezetes maradt. :)

Ezen az oldalon is annyi apróságot bírok:

- Rozsi próbálná tompítani a zuhanását

- a szövegét, hogy még egy hiba és halott, de lehet, hogy már most is késő

- a méreg miatt verejtékezik, stb.

DdRMvfe.jpg

Módosította Vorador: 2015.06.03, 16:16

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.03, 14:41

Kösz a cikket, ujfent erdekes volt!

Rozsi regeneracios kepessegevel kapcsolatban bennem az el a legelevenebben, mikor a Rozsomak & Kitty Pride sztoriban osszecsap az ordogmaszkos ninjaval, aki felnyarsalja a kardjaval - mire Rozsomak valahogy eloldalog, es egy sikatorban levo szemetes kontenerben huzodik meg, hogy elrejtozzon, es hosszas gyogyulasba fogjon.

A filmekben meg gyakorlatilag kikopkodi a golyokat.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.03, 06:51

Köszönöm az összefoglalót!

Rozsomák nekem is a kedvenc karakterem. Nagyon elüt a többiektől. Már kicsi koromban feltűnt, hogy határozott személyisége van, míg a többi figurát soxor csak szuperképesség-drónnak láttam. (Talán az egy Vihar kivételével.)

Eddig is tudtam, hogy kedvelem, de most megmutattad, miért:)

Módosította T10: 2015.06.03, 06:51

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]