Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

X-Men történelem #11: Rozsomák vs. Rozsomák (III. menet)

• Válasz írásához lépj be
28 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.24, 09:59

Ez most jött szembe:
Marvel finally gives Wolverine his own monthly comic again, and it does justice to this iconic mutant hero. - IGN review

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.08, 17:03

És ha már szétoffoltam a beszélgetést hagyok itt egy Rozsomákot izé I. Jakab királyt (King James the first) a Howlett házból mint béka békeajándékot:

wolverine_1602_by_mali_chan-d94ri6u.jpg

-- 1602 Witch Hunter Angela írta Kieron Gillen, hogy tudjátok kit kell szidni!

Megjegyzem, hogy a cikkekben a normál, rendes univerzumbeli Rozsomákról írtam. Az alternatív dimenziók Rozsomákjait inkább kihagytam, mert persze azok között vannak nagy állatságok, de rá lehet fogni, hogy csak hülyéskedtek az írók, mert a más létsíkok történései úgysem számítanak, a többi számban soha nem lesz róluk szó. De amit az igazi Rozsomákkal műveltek, arra nincs mentségük. :)

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.08, 13:50

És ha már szétoffoltam a beszélgetést hagyok itt egy Rozsomákot izé I. Jakab királyt (King James the first) a Howlett házból mint béka békeajándékot:

wolverine_1602_by_mali_chan-d94ri6u.jpg

-- 1602 Witch Hunter Angela írta Kieron Gillen, hogy tudjátok kit kell szidni!

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.07, 06:26

Az a helyzet Jason Aaron Thorjával, hogy eléggé egyenetlen. De nem főleg a poénkodás miatt (az Asgardi oldal ezt amúgy jobban viseli*). A gond az, hogy Aaron Thorban mindig nyomozgatást akar írni.

A The God of Thunder első (vagy első fél) sztorija jó (nyomozós) és még második is működik (bár vannak benne olyan dolgok amiktől csak fogod a fejed, lásd Thor 9. halála), a harmadik sajna egybeesett a Thor Dark Worlddel így többek szerint szerkesztői kívánság volt és elég megosztó (igen a run talán leggyengébb pontja), a negyedik Original Sin kapcsolódik és még egy jobban megoldott MRGY (MINDEN ROSSZ GYÖKERE) de azért Aaron nem egy Al Ewing**.

Ezután megkapta az új Thort (igen, a csajt) az első rész még működik (bár nem fogja megváltani a képregényeket) a második nem... a nyomozásos történet kevésbé érződik kéretlennek ha a "detektíved" a főszereplőd.

A Secret Warsba meg Thorst ír ami... nos... Thor Helyszínelők. Eddig működik, ha másért nem azért mert ez már akkora ökörség hogy az fantasztikus.

* Ismerkedjetek meg Throggal (The Frog of Thunder):

Simon_Walterson_%28Earth-616%29_008.jpg

** Asgardi oldalon Lokit ír per pill. Ő az az ember aki tíz tonna continuityre olyan folytatást/lezárást tud írni amire totál lehet úgy tenni mintha mindig is ez lett volna a terv.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.06, 21:46

Úgy látom, hogy Jason Aaron a Thorban is ugyanazt a stílust nyomja, mint az X-Menben. Régen nem ilyen volt, de aztán felvette ezt a vicceskedő stílust, amit ugyanúgy erőltet a laza és a komoly témájú sztorikban is. Évről-évre elviselhetetlenebbnek találtam. Ha valakinek, akkor neki igazán szüksége lenne egy szigorú szerkesztőre, aki visszanyesné a hülyeségeit. Majd lesz szó bővebben Aaronról, amikor odaérünk az X-Men történelemben, de egy példa, hogy mire is számíthattok: Hellverine. (Hivatalos név!)

xCnGnFY.jpg

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.06, 21:28

Már a halál sem a régi. :)

280413-discworld-reaper-man-640x419.jpg

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.06, 19:38

jane_grey_is_nothing_by_mali_chan-d94gem

"Így halt meg Thor. Már vagy kilencedszerre." (The God of Thunder írta Jason Aaron) Amúgy és fel is támadt harmadnapra... akarom mondani a következő oldalon. :D Igen, elvárok valami komolyságot a halálaimba.

Módosította Malitia: 2015.08.06, 19:39

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.02, 06:11

Olvastam az Asgardian Warst. :)

Azért kérdeztem rá az Exiledre mert Asgardi oldalon a Kieron Gillen által írt Journey into Mystery sorozathoz kapcsolódik ami eléggé elismert* ráadásul két tonna "continuity"t** hoz magával. Új Mutáns oldalról ez mintha hiányzott volna sőt, Dani Moonstaron kívül, szinte bárki más is lehetett volna helyettük. Szóval "érdekesen" (furán) egyoldalúnak tűnt történet.

* Gillen elég megosztó író. Az én véleményem róla, hogy zseniális ötletei vannak viszont nem mindig találja el jól a megvalósítást ami többek közt "Huh? Most mi a frász történt?" reakciókhoz vezethet.

** Pedig sajnáltam a Disireket eléggé azelőtt is. Lélekevő szörnyetegek se érdemlk a labda szerepét Loki és Mephisto játszmáiban.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.01, 21:18

Malitia:

Nagyjából az róla a véleményem, ami az Abnett/Lanning szerzőpáros egész New Mutants munkásságáról: nem mondható kifejezetten rossznak, de képtelen volt felkelteni az érdeklődésem. Talán az is közrejátszott, hogy Abnett/Lanning a szerintem valaha volt legjobb New Mutants sorozatot (írója: Zeb Wells) követte, ami után csak még hangsúlyosabb volt az átlagossága.

Ajánlom Paul O'Brien kritikáját:

http://www.housetoastonish.com/?p=1434&cpage=1

Egyébként New Mutants/Asgard témában ajánlom a cikksorozat 6. részében említett New Mutants Special Editiont és Uncanny X-Men Annual 9-et. Király sztori, király rajzokkal. :)

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.01, 08:03

Viszont mindig meg akartam kérdezni valakitől az X-Men oldalon:

Mennyire volt értelmes onnan az Exiled? (2012es, X/Asgardi, pontosabbann Új Mutánsok/Journey Into Mystery crossover.)

Ezt az összefogaló oldalt köszönhetjük neki amúgy:

267a8e3831e4a4a3a166739c5f41b999.jpg

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.29, 06:57

Nem is tudom. Messze nem olvastam az összes Thor sztorit csak ügy kb. a legutób... izé... legutóbbi előtti* Ragnaröktől (az úgy 10 évnyi), meg néhány dologot a 90es évek előttről.

Azt kifelejtettem hogy és előbb-utóbb eljutnánk az olyanokhoz mint Sigurd, Angela meg Sera, esetleg az ifjú Loki és a Young Avengers* és agyonverne az anti-PC police. :P

* OK. Ezt az egyet példaként emagyarázom a Young Avengers egy ifjúsági szupercsapat aminek a Lokis felállásában konkrétan egy (azaz 1) valaki volt heteroszexuális (vagy senki ha hiszünk csapat leszbikusának).

Módosította Malitia: 2015.07.29, 07:02

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.29, 06:43

Nem is tudom. Messze nem olvastam az összes Thor sztorit csak ügy kb. a legutób... izé... legutóbbi előtti* Ragnaröktől (az úgy 10 évnyi), meg néhány dologot a 90es évek előttről.

Az új Thor meglepően olvasható bár a második része (5-8. füzet) sajnos megszenvedi, hogy túl kevés a fókusz a címszereplőn.

Hogy Thor Odinsonnal mi lett? Épp nem méltó a kalapácsra és egzisztenciális válsággal küzd emiatt. Amúgy ugyanúgy szerepel mint a csaj Thor.

Nem méltó: Az Original Sinben** kitudódott az Asgardiak valami nagy bűne***. Már látom a kérdést "de az miért csak Thort érinti?!" és a válasz: Nem csak őt. Original Sin óta az új Thoron kívül egy ember tudta megemelni a vackot... Loki. Igen. Ez már a világvége****.

* Fiúk, Lányok: A Marvel Univerzum.

** 2014es MINDEN ROSSZ GYÖKERE... akarom mondani crossover event.

*** Amit per pill. csak Thor Odinson, Mjölnir meg Nick Fury tudnak de egyik se képes kinyögni.

**** Lásd Secret Wars a jelenlegi MINDE... francba már, crossover event.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.28, 21:09

Malitia!

Úgy látom, hogy eléggé otthon vagy a Thoros/Lokis/Asgardos sztorikban - nem gondolkoztál rajta, hogy írjál egy cikket ebben a témában? (Jól mondom, Strato? :) )

Én Thort csak annyira ismerem, amit a 90-es évek magyar képregényeiben, illetve az X-Menhez kötődő szerepléseiben (pl. Mutant Massacre) olvastam róla, szóval érdekelne, hogy pl. melyek a legjobb, legfontosabb Thor történetek. Vagy mi ez a vacak(nak tűnő) női Thor és mi lett az igazival? 

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.28, 19:34

Jean Grey feltámadásai kapcsán nekem egy Mutants & Masterminds szerepjátékhoz készült konverziója volt a kedvencem. Említett D20 alapú szerepjátékban fel lehetett venni pl. Immunity(Diseases) és hasonló Feateket. Jean Grey-nek "Immunity(Permanent Death)" volt... :D

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.28, 18:15

Szép találat! Jean Greyt leszámítva, aki feltámadás terén egy külön kategóriát képez (egyik részben kb. 5x meghalt), valószínűleg Freyja a csúcstartó. :)

Ugyanabban a füzetben (Loki:AoA #16) Volstaggnak is sikerült megmurdálnia és ugyanazon az úton mint Freyja vissza is jönnie (kb. 3 oldal), de azt nem is számítottam mert azért vannak elvárásaim a halál komolyságról. :D

Mint említettem Asgardi oldalon ez még a szokottnál is kevésbé számít (kivéve Lokinak meg Sigurdnak*).

* Ő is Valhallába jutna stb., csak nem akar mert várja ott egy csomó dühös Valkűr.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.28, 15:02

Remek írás, újfent, köszönjük! :)

A cikk első felét konkrétan facepalm-üzemmódban olvastam végig, és ez nem Téged minősít, Vorador...
Nem gondoltam volna, hogy idáig süllyednek a történetek színvonalával, ez tényleg csak igénytelen tizenpáréveseknek való.

Jah, és +1 Ororo. :)

Módosította Nocturna: 2015.07.28, 15:03

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.28, 10:10

Legutóbbi indulóm a sokak által áhított "A VILÁG LEGRÖVIDEBB HALÁLA" címért:

Freyja
Halál: Loki:Agent of Asgard #15

Feltámadás: Loki: Agent of Asgard #16

Meghalt hogy megállítsa a Midgard kígyót és ezért Valhallába jutott. Csakhogy Odin megfújta a kürtöt ami a hivatalos Rarnarököt jelzi így mindenki kijöhetett onnan harcolni az utolsó csatában.

Aztán Loki zsebrevágta az egészet.

Szép találat! Jean Greyt leszámítva, aki feltámadás terén egy külön kategóriát képez (egyik részben kb. 5x meghalt), valószínűleg Freyja a csúcstartó. :)

Mindig megmosolyogtat, ahogy az alábbi Vs. System kártya színesítő szövege kifigurázza Jean újraéledéseit: That which kills her also makes her stronger. :)

MVL016.jpg

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.26, 07:28

Legutóbbi indulóm a sokak által áhított "A VILÁG LEGRÖVIDEBB HALÁLA" címért:

Freyja
Halál: Loki:Agent of Asgard #15

Feltámadás: Loki: Agent of Asgard #16

Meghalt hogy megállítsa a Midgard kígyót és ezért Valhallába jutott. Csakhogy Odin megfújta a kürtöt ami a hivatalos Rarnarököt jelzi így mindenki kijöhetett onnan harcolni az utolsó csatában.

Aztán Loki zsebrevágta az egészet.

Módosította Malitia: 2015.07.26, 07:30

Asyles

Asyles

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.24, 11:43

Igen, Vihar például eléggé érdekes lenne.

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 22:46

Yepp, Psziché nagyszerű karakter, abból is inkább a jóval eredetibb, úrihölgy verzió, ami a magyarul megjelent sztorikban is szerepelt.

Méltatlanul maradt ki az eddigi mozifilmekből, na de majd most! :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]