Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

X-Men történelem #11: Rozsomák vs. Rozsomák (III. menet)

• Válasz írásához lépj be
28 hozzászólás érkezett eddig

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 21:03

Vihar! Ő tényleg egy érdekes fejlődési görbét járt be...

Amúgy gólyaláb király! Emlékszem, az egyik korai magyar pókemberre, ahol megmentette a hálószövő életét!

Nincs is bajom Gólyalábbal, sőt, az általad említett Pókember sztori 20-22 oldalon érdekesebb karakternek ábrázolta, mint sok nagy crossover a főellenfelet. Nagyon passzolt Pókember azon (szerintem szuper) korszakába, amikor Peter bújkált a házinénije elől, mert nem volt pénze lakbérre vagy kifakult, összement pókjelmezben nyomult, mert rosszul mosta ki és nem volt belőle tartaléka. :) Csak azt akartam mondani, hogy Gólyaláb azért elég kisstílű, jelentéktelen bűnöző (a sztori is abból indul ki, hogy el van keseredve, mert senki nem veszi komolyan), nem pl. Fátum doktor, Magneto, Zöld Manó, Wilson Fisk szint. De később még ő is szert tett adamantiumra, szóval annyira nem lehet ritkaság. :)

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 19:45

Vihar! Ő tényleg egy érdekes fejlődési görbét járt be...

Amúgy gólyaláb király! Emlékszem, az egyik korai magyar pókemberre, ahol megmentette a hálószövő életét!

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 19:27

Egyébként gondoltál konkrét karakterre az összehasonlítás kapcsán?

Javasolhatok egy Psylocke-ot? :aboci:

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 18:44

Mi lett aztán Rozsi szobrával? Biztos egy csomó vagyont érhet annyi adamantit, nem termelte ki valaki? :)
Bár valami haloványan rémlik a Marvel háttérsztorikból, hogy az adamantittel talán pont az a baj, hogyha egyszer megszilárdul, már nem nagyon lehet vele mit csinálni, formázni, beolvasztani...?

Régen valóban gyakorlatilag elpusztíthatatlan volt az adamantium, pl. ha egyszer megszilárdul, utána már azon a hőfokon sem olvad meg, amin a gyártásakor még folyékony.
A 90-es évektől aztán az adamantium is sokat veszített a presztízséből, pl. éppen a Death of Wolverineban is szerepel egy sav, ami feloldja. Meg igazából hiába hivatkoznak rá szuperritka fémként, azért csak tud szerezni adamantiumot, aki akar, pl. Stilt-Man is, pedig nála pitiánerebb bűnöző kevés van.

Vorador: Lesznek még ilyen karakterösszehasonlítások? Mer' igény lenne rá. :D

Örülök, hogy tetszett a Rozsomák vs Rozsomák, de mostanában biztos nem lesz hasonló, mert szerintem már az X-Men kronológiával illene haladnom. :)

Egyébként gondoltál konkrét karakterre az összehasonlítás kapcsán?

Asyles

Asyles

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 16:07

Mi lett aztán Rozsi szobrával? Biztos egy csomó vagyont érhet annyi adamantit, nem termelte ki valaki? :)
Bár valami haloványan rémlik a Marvel háttérsztorikból, hogy az adamantittel talán pont az a baj, hogyha egyszer megszilárdul, már nem nagyon lehet vele mit csinálni, formázni, beolvasztani...?

Gondolom, amíg fel nem támad, Xavier intézetének lesz egy új szobra a bejárati ajtó elé, a szökőkút tetejére. ;)

Vorador: Lesznek még ilyen karakterösszehasonlítások? Mer' igény lenne rá. :D

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2951 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 12:26

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 12:18

Hát én majdnem elsírtam magam a cikk első felének olvasása közben. Nemcsak rozsomákot ölték meg hanem a gyerekkorom is az X-Men: Evolutionnal együtt ahol bár, franc tudja miért, farkasnak hívták, de akkoriban még volt némi egyediség és humor a karakterében, a Claremont féle időket idézve.

Ugyan én 92'-es születésű vagyok, de olvastam pár régi crossovert a 80'-as évekből ahol még volt értelme az egésznek. De ez az übergagyi befejezés hogy három hónappal előtte bejelentik a halálát, ezt nem tudom feldolgozni. Olyan messze van tőle az eredetiség mint ide Tokió.

Malitia

Malitia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 10:17

A Fear Itself talán Loki szemszögéből, aki akkoriban kissrác volt és jóindulatú (és még így is hajlamos azzal megoldani a problémáit hogy nagyobbakat csinált belőlük) volt a legérdekesebb (agyzsibbasztóbb): Világmegmentés életrajz hamisítással.

Egyébként Asgardi oldalon a halál még kevésbé számít mint képregényben általában. Említett kissrác Loki ölte meg Thort csak azért mert ez a leggyorsabb út Hela birodalmába (gyk. a túlvilágra) és kissé sietett. Everything Burns crossover ha valaki kíváncsi. :D

Loki amúgy kitöröltette magát Hela könyveiből, szóval Ő nem köt ki Helánál ha meghal... de ez komoly tervezést meg trükközést igényelt és csak azért csinálta, hogy NE ugyanúgy jöjjön vissza ha véletlenül megmurdálna mert az uncsi.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.21, 07:07

Elérkeztünk a claremonti és a modern Rozsomák összehasonlításával foglalkozó cikktrilógia záró darabjához. Az előző részekben áttekintettük Logan szuperképességeinek, harci stílusának és személyiségének változásait, így nem maradt hátra más, mint a hős halála...

http://lfg.hu/74153/ismerteto/x-men-tortenelem-11-rozsomak-vs-rozsomak-iii-menet/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]