Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Árnyszilánkok #1 - DnD5E játékbeszámoló

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.17, 23:23

lehet ide kellett volna írnom, szóval:
ugye lesz Marvel Superheroes, mutants and Masterminds is?
(beszámoló, játékmechanizmus, karakteralkotás? etc)
mert ezekből van egy rakat (kidolgozott) karakter !

(OFF)Éppen a szatymazi szerepjáték táborban pár hete mesélt második világháborús Mutants & Masterminds mesém összefoglalóját írom. Majd meglátjuk, lesz-e belőle valami.(/OFF)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.15, 08:02

Részemről biztos nem, mert azokat nem játszom. :)

Bulldy

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.15, 07:23

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.14, 11:08

Nocturna: Az csak arra volt példa, hogy ennyiből is lehet mit kihozni, nem csak a világbajnok előtörténetekből.

Valahol szerintem "DM skill" hogy a világ ismeretében bármibe tudsz érdekességet belevinni, nem csak visszadobod, hogy "nem elég eredeti". Persze ahhoz, hogy működjön az kell, hogy a játékos ráharapjon a bedobott csalira.

A tapasztalatom az, hogy nem minden kampánynak indult parti éli meg, hogy az legyen (TPK, a mesélőben mégsincs elég ihlet, a játékosoknak nem jönnek be a karakterek), néha pedig egy néhány alkalmas játékból lesz kampány (legsűrűbben egy jól sikerült kaland után "játszanánk még ezekkel a karakterekkel" indokból).

Bulldy

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.13, 11:25

Oksa, termeszetesen ezek fenyeben mas a leanyzo fekvese. :) Egy-ket alkalmas, "nezzuk meg, milyen ez" tipusu jateknal szerintem sem lenyeges ezzel tobbet vacakolni, plane, ha a Meselo deklaraltan nem foglalkozik vele. (Hogy erts: nem kotozkodni akarok, csak az elozo valaszaid a tovabbi kalandkampokkal es a hattertortenetbol kiindulo kerdesekkel nekem nem ezt a verziot sejtettek.) 

A kérdés természetesen jogos volt, csak kiegészítettük. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.13, 08:03

Oksa, termeszetesen ezek fenyeben mas a leanyzo fekvese. :) Egy-ket alkalmas, "nezzuk meg, milyen ez" tipusu jateknal szerintem sem lenyeges ezzel tobbet vacakolni, plane, ha a Meselo deklaraltan nem foglalkozik vele. (Hogy erts: nem kotozkodni akarok, csak az elozo valaszaid a tovabbi kalandkampokkal es a hattertortenetbol kiindulo kerdesekkel nekem nem ezt a verziot sejtettek.) 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.12, 23:31

Galu: fejben lett végiggondolva a kaland főszála és háttere, illetve játék előtt ~30 percben lett összerakva a véletlen találkozás tábla. Minden lény egyenest az MMből lett véve, így azokat is átfutottam.

Amit konkrétan rákészüléssel töltöttem, az 2 óra körül lehet + az agyalás az események logikájáról, amit fogalmam sincs mennyi, mert melléktevékenység volt mosogatás, autóvezetés, megbeszélésre várás közben, illetve lefekvéskor, ha nem tudtam egyből aludni.

A kaland jegyzete egy darab véletlen találkozás tábla.

Lejátszva jó 5 óra alatt lett.

Nocturna: Mindenki tudta, hogy egy-két alkalmas játék lesz, hogy ismerkedjünk a rendszerrel. A játékosok jó része műszakos munkarendben dolgozó és/vagy családos ember. Ha most ennyi jutott eszébe, hát ennyi jutott. A srác szerintem jó játékos, jó hozzáállással - nem fogok cseszegetni senkit, mert kíváncsi volt egy kasztra vagy kaszt-faj kombóra és hozott Szter Eot Ípiát. Főleg hogy jeleztem is nekik, ebben a kalandban nem fogok foglalkozni azzal ki milyen vad dolgot hoz, hogy reagál erre a világ, mivel nem ez lesz a fókusz, hanem egy laza, kalandozás és akció-orientált történet.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.12, 20:49

Bulldy, ezeket kb. en is igy gondolom, es bar erdekes, amit irtal, de nem egeszen a megjegyzesemre reflektaltal. Kell a francnak a novella terjedelmu kerettortenet (abszolut kampanytol es megcelzott jatekstilustol fuggo!), de en a veteran jatekosaimtol azert elvarom, hogy az ilyen kaliberu kliseket hanyagoljak mar. :) Persze, a Meselo mindenhez hozza tudja kolteni a kalandszalakat, de en jobban szeretem, ha ennel egy kicsit jobban megdolgoztatja magat a lusta JK, mert engem is jobban inspiral a tortenet irasanal.

Ez az otlet a random kisorsolt egyedi targyakkal viszont tetszik, ezt megnezem kozelebbrol is magamnak.

Szerk.: tetszik a beszamolo szerkezete, a megjegyzesek, kulisszatitkok, stb., johet a kovetkezo. :)

Hrevan, a szerzetes kerettörténete: úgy látszik, van olyan cipő, amiből 20 évnyi játék után sem lehet kilépni. :D

Classic background story is classic! :)

Nyilván lehetne egyedibbet is írni, de egy hosszabb kampány alatt úgy is az az érdekes, hogy hogyan játszik a karakterrel a játékos, egy ilyen 1-3 alkalmas kalandnál meg akár előtörténet nélkül is lehetne játszani.

Amúgy kb ennyi terjedelemben kérek előtörténetet akkor is, ha hosszabb kampány indul, mert nem szeretem, ha a karakterrel már minden megtörténik még az előtt, hogy megkezdődött volna a játék.

Mesélőként az erdei elf szerzetes életébe is legalább három szálat be tudok hozni:

- a zsebkendőn lévő főmágus utáni nyomozás: ki volt, hol élt, mit csinált, miért adta az öreg szerzetes pont a karakter kezébe ezt a tárgyat, stb.

- a karakter faluját valójában és közvetetten az Eldreth veluuthra mészárolta le, mert azok túl jó kapcsolatot ápoltak az emberekkel. Amikor a szerzetes kilépett újra a nagyvilágba, felfigyeltek rá és most figyelik minden lépést.

- a karakter nyomokat talál, miszerint a falujából néhányan, esetleg a közvetlen családjából is valaki sikeresen elmenekült a Tündérvadonba. Utánuk tud menni, hogy megtudja mi történt velük? Akar egyáltalán menni?

Szóval lehetőség mindenben van, a kérdés, hogy a mesélő és a játékos túl akar-e látni a "De király, 45-ös a move-om!" motiváción. Én a jelen néhány alkalmas kalandban nem feltétlenül, had élvezkedjék ki magukat a játékosok.

Ha kampány lesz, úgyis kapják majd az áldást. :D

Bulldy

Hozzáteszem, amennyire én tudom, a srác (a barátom) a karaktert igen rövid idő alatt dobta össze, kb. a "megyek Dnd-zni egy másik partival, kipróbálom, mit tud a szerzetes!" felkiáltással, ergo a játékra készült, és nem a karaktere múltjában való mély megmerítkezésre. Nálam mindig nyakatekert előtörténeteket hajlamos kitalálni.  :)

Módosította turin: 2015.08.12, 20:51

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.12, 19:52

Bulldy, ezeket kb. en is igy gondolom, es bar erdekes, amit irtal, de nem egeszen a megjegyzesemre reflektaltal. Kell a francnak a novella terjedelmu kerettortenet (abszolut kampanytol es megcelzott jatekstilustol fuggo!), de en a veteran jatekosaimtol azert elvarom, hogy az ilyen kaliberu kliseket hanyagoljak mar. :) Persze, a Meselo mindenhez hozza tudja kolteni a kalandszalakat, de en jobban szeretem, ha ennel egy kicsit jobban megdolgoztatja magat a lusta JK, mert engem is jobban inspiral a tortenet irasanal.

Ez az otlet a random kisorsolt egyedi targyakkal viszont tetszik, ezt megnezem kozelebbrol is magamnak.

Szerk.: tetszik a beszamolo szerkezete, a megjegyzesek, kulisszatitkok, stb., johet a kovetkezo. :)

Hrevan, a szerzetes kerettörténete: úgy látszik, van olyan cipő, amiből 20 évnyi játék után sem lehet kilépni. :D

Nyilván lehetne egyedibbet is írni, de egy hosszabb kampány alatt úgy is az az érdekes, hogy hogyan játszik a karakterrel a játékos, egy ilyen 1-3 alkalmas kalandnál meg akár előtörténet nélkül is lehetne játszani.

Amúgy kb ennyi terjedelemben kérek előtörténetet akkor is, ha hosszabb kampány indul, mert nem szeretem, ha a karakterrel már minden megtörténik még az előtt, hogy megkezdődött volna a játék.

Mesélőként az erdei elf szerzetes életébe is legalább három szálat be tudok hozni:

- a zsebkendőn lévő főmágus utáni nyomozás: ki volt, hol élt, mit csinált, miért adta az öreg szerzetes pont a karakter kezébe ezt a tárgyat, stb.

- a karakter faluját valójában és közvetetten az Eldreth veluuthra mészárolta le, mert azok túl jó kapcsolatot ápoltak az emberekkel. Amikor a szerzetes kilépett újra a nagyvilágba, felfigyeltek rá és most figyelik minden lépést.

- a karakter nyomokat talál, miszerint a falujából néhányan, esetleg a közvetlen családjából is valaki sikeresen elmenekült a Tündérvadonba. Utánuk tud menni, hogy megtudja mi történt velük? Akar egyáltalán menni?

Szóval lehetőség mindenben van, a kérdés, hogy a mesélő és a játékos túl akar-e látni a "De király, 45-ös a move-om!" motiváción. Én a jelen néhány alkalmas kalandban nem feltétlenül, had élvezkedjék ki magukat a játékosok.

Bulldy

Módosította Nocturna: 2015.08.12, 19:53

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.12, 16:30

Tetszik, jó hangulatú beszámoló. Szívesen olvasok ilyeneket :)
Arra lennék kíváncsi, hogy a leírt játék kb. mennyi volt játékidőben? Illetve mekkora terjedelemben dolgoztad ki magadnak? (hogy tudjam viszonyítani a saját módszeremhez)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6650 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.12, 09:06

Bulldy

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.12, 08:36

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 281 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.12, 07:48

Női healer-t vagy női rogue-t zupáljatok be :D
Micsoda dolog ez xD

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.11, 20:10

Szép volt!

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 914 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.11, 12:17

"Daron átment mobil gyógyító egységbe.." - élet szférával nem nehéz azzá válni. :D

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.11, 11:49

Nagyon jó volt olvasni! Még ilyet. :D

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.11, 09:51

Frankó, köszi a beszámolót!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.11, 08:50

Várom a folytatást. Bármikor legyen is. :D

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.11, 07:01

A karakterek csapata Baldur Kapujában összeakadt pár régi barátjával, akik nemrég egy érdekes varázstárgyra tettek szert. Egy magasabb rangú pap megvizsgálta az árnyékszilánknak keresztelt tárgyat, és megállapította, hogy az Árnyföldekről származik. Egyéb tulajdonságai mellett gyengíti a síkokat határoló fátylat Faerűn és az Árnyföldek között, aminek hatására átjáró jöhet létre. A pap úgy ítélte meg, hogy ez semmiképpen sem kívánatos, így megpróbálta bemérni, hogy létezik-e még ilyen tárgy a környéken. Mint kiderül igen, kettő is. Az egyikért a baráti kalandozó csapat, a másikért a játékos karakterek csapata indult el.

http://lfg.hu/74325/vegyes/arnyszilankok-1-dnd5e-jatekbeszamolo/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]