Ugrás tartalomhoz

Fotó

Battlelore, Battles of Westeros

• Válasz írásához lépj be
55 hozzászólás érkezett eddig

huber13

huber13

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.11.08, 08:49

Sziasztok, battlelore 2. Kiadás kártyafordítást honnan tudok letölteni ?

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.06, 09:12

áprilisban tudok foglalkozni vele, segítség jól jönne természetesen. nem kapja meg semmi bolt, csak aki kéri, mert nem hivatalos fordítás, nincs kedvem a "volt e engedélyed hozzá" okosságokkal foglalkozni. házi fordításként aki kéri kapja :-)

Meg ha elkészül a fordítás, mi a sorsa? Társasjáték boltok megkapják? Valahova kikerül letölthetően?

Blackfire

Blackfire

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.04, 02:44

Meg ha elkészül a fordítás, mi a sorsa? Társasjáték boltok megkapják? Valahova kikerül letölthetően?

Blackfire

Blackfire

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.04, 02:38

Segítsek fordítani?

Az alap és magyar kártyapakli van, a kiegeket kellene, de időhiány miatt csúszik...

Lett valami a BattleLore fordításával? Én magamnak lefordítottam az alapjátékot kártyástul, szívesen segítek.

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.24, 08:53

Az alap és magyar kártyapakli van, a kiegeket kellene, de időhiány miatt csúszik...

Lett valami a BattleLore fordításával? Én magamnak lefordítottam az alapjátékot kártyástul, szívesen segítek.

Blackfire

Blackfire

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.24, 08:09

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.15, 07:23

Sziasztok!

Felvenném a csoportba a The Great War - Command and Colors játékot is, valaki esetleg ismeri, játszott már vele? Elkészült Beorn Macinak köszönhetően a magyar szabály is hozzá, én rövidesen tesztelem!!

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.28, 16:57

ugye a magyar játékszabályt olvasod? ketaklubbon fen van asszem, ha nincs, átdobom. kártyát régen rendeltem, nincs meg elektronikusan. írj priviben gmail címet vagy fb-t és cseten mondok pár dolgot inkább,

Fefe82

Fefe82

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.28, 16:15

Hű nagyon köszi a gyors választ.

Akkor a harmadik kérdésemmel ujraaktivalok vagy bármelyik még nem aktiváltat aktívalok?

Ha megfutamitok valakit az első egyetemmel de két unitot aktiváltam akkor a második egységem mar nem tudja ütni ugye? Hisz mar nem áll mellette.

Ilyaszok is meg tudnak futam utáni messziről?

Magyar kártyák? Az hogy? Át tudnád küldeni?

1. ez nem opció.. ha dobbsz az ellenek zászlót, akkor a meghatározott irányban annyit lép vissza amennyi zászlót dobtál. ha nem tud, akkor egységet veszít. rulebook 22.o., 37.o.

2. mind lép, majd sorban üt. hogy kire, azt csak közvetlenül az ütés előtt kell.

3. pont azt amit leírtál.

4. asszem igen, nekem magyarok a kártyák

Sziasztok!
Megjött a játékom. Igyekeztem jól átolvasni a szabályzatot de lenne egy két kérdésem kérlek válaszoljatok!

1. Ha zászlót dobok támadásnal akkor én eldöntöm h mennyi mezőt vonuljon vissza az ellenség vagy dönthetnek úgy, hogy maradnak a helyükön és nem mozognak el?

2. Ha az van egy parancs kàrtyàn, hogy két unitot aktivalhatok akkor előbb mozog mindkettő majd ütnek vagy külön mozog és egyből üt mindegyik?

3. Ha a korom elején dobok zászlót azzal mit tudok csinálni? Tudom morált növelek, vagy csökkentek és cserébe egy unitommal mit tudok tenni? Mar cselekvőt ujra mozgások, vagy bármelyik szinut aktívalok?
4. Ha egy parancs kártyán az áll, h rally all unit az mit jelent? Mindenkit aktívalok kommand zónán belül?

Módosította Fefe82: 2016.02.28, 16:16

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.28, 15:47

1. ez nem opció.. ha dobbsz az ellenek zászlót, akkor a meghatározott irányban annyit lép vissza amennyi zászlót dobtál. ha nem tud, akkor egységet veszít. rulebook 22.o., 37.o.

2. mind lép, majd sorban üt. hogy kire, azt csak közvetlenül az ütés előtt kell.

3. pont azt amit leírtál.

4. asszem igen, nekem magyarok a kártyák

Sziasztok!
Megjött a játékom. Igyekeztem jól átolvasni a szabályzatot de lenne egy két kérdésem kérlek válaszoljatok!

1. Ha zászlót dobok támadásnal akkor én eldöntöm h mennyi mezőt vonuljon vissza az ellenség vagy dönthetnek úgy, hogy maradnak a helyükön és nem mozognak el?

2. Ha az van egy parancs kàrtyàn, hogy két unitot aktivalhatok akkor előbb mozog mindkettő majd ütnek vagy külön mozog és egyből üt mindegyik?

3. Ha a korom elején dobok zászlót azzal mit tudok csinálni? Tudom morált növelek, vagy csökkentek és cserébe egy unitommal mit tudok tenni? Mar cselekvőt ujra mozgások, vagy bármelyik szinut aktívalok?
4. Ha egy parancs kártyán az áll, h rally all unit az mit jelent? Mindenkit aktívalok kommand zónán belül?

Fefe82

Fefe82

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.28, 14:57

Sziasztok!

Fefe82

Fefe82

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.26, 16:27

Sebaj akkor nekimegyunk kettesben aztán lesz ami lesz.... Esetleg valaki más vagy bárki aki vállalja, h a felmerülő kérdésekre válaszol , akar telefonon egy pár percben?

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.26, 09:07

Én nagyon szívesen bemutatnám a játékot, csak sajnos egyvalamivel nem rendelkezem: szabadidővel. Egyszerűen nem tudnék meghatározni a közeljövőben egy napot, amikor ez beleférne...

Nagyon köszi a kimerítő válaszokat! Egyenlőre a BoW mellett döntöttem. Már meg is rendeltem az alap játékot! 

Valaki meg tanítana játszani esetleg? Kerlac? Bárki? Én Budapesti vagyok és nagyon szeretném ha az első játékom egy pro ellen lenne. Évek óta játszom Wargameeket szóval nem idegen teljesen a dolog. Memoar 44- es játékot is láttam már de csak nézőként. 

Fefe82

Fefe82

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.25, 09:16

Nagyon köszi a kimerítő válaszokat! Egyenlőre a BoW mellett döntöttem. Már meg is rendeltem az alap játékot! 

Valaki meg tanítana játszani esetleg? Kerlac? Bárki? Én Budapesti vagyok és nagyon szeretném ha az első játékom egy pro ellen lenne. Évek óta játszom Wargameeket szóval nem idegen teljesen a dolog. Memoar 44- es játékot is láttam már de csak nézőként. 

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.24, 14:49

Mágia nincs, csak extra képességek a hősök által, illetve az egyes egységek extrái. Hozzáteszem.

nekem minden kieg megvan, de még nem jutottam el a bevetésükig. az első kiegek újabb csapatok, egységek, hősök gyakorlatilag, a Baratheon a komoly, magában is játszható "kieg", és úgy rémlik, hogy valóban bővíthető 4 fősre, de ezt most nem tudom megerősíteni. Valaki más?

Szóval minél több kieg, annál jobban kombinálható, de alapból sem eg egyszerű játék, legalábbis a maga hexa-kártya-kocka kategóriájában.

Számomra a nem osztott pályával, tokenes és kártya hős irányítós kombóval a legjobb.

Nagyon köszi a válaszokat! Én a Facebookon nem vagyok ebben a témában. Itt meg nem láttam.

A BoW-ba akkor nincs is mágia mint a BL2-ben? A kiegészítőket ismeri valaki? Tovább bonyolítanak vagy milyen értelmük van? Azt olvastam valahol ha megveszed a Baratheon házas kieget lehet többen is játszani.. Szóval érdemes megvenni mindent vagy valamelyik kieget hozzá?

Fefe82

Fefe82

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.24, 13:00

Nagyon köszi a válaszokat! Én a Facebookon nem vagyok ebben a témában. Itt meg nem láttam.

A BoW-ba akkor nincs is mágia mint a BL2-ben? A kiegészítőket ismeri valaki? Tovább bonyolítanak vagy milyen értelmük van? Azt olvastam valahol ha megveszed a Baratheon házas kieget lehet többen is játszani.. Szóval érdemes megvenni mindent vagy valamelyik kieget hozzá?

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.24, 10:50

Nekiálltam leírni, de már annyiszor megtettem, belelilulok... FB topikban is sokszor, meg itt is különböző helyeken.

Röviden: elég eltérő a két játék, amellett, hogy azonos szisztémán alapul (kártya-kocka-tábla).

BL2 - viszonylag szabad hadsereg összeállítás és felállítás, van a 3 részre osztott pálya, elég kártyákhoz kötöttség, de kétfajta kártya van (harci és varázslat).

előnye - elég nagy szabadság

BOW:  kötött pályafelépítés, bár lehet az extra szabályokkal itt is egyedit építeni. Kötött egységhasználat,

előnye: nincs 3 részre osztott pálya, vannak hősök, minden körben tutira fogsz lépni, nem is keveset, jobb az oda-vissza harc. erős hősök megzavarják az egyensúlyt.

A BOW sokkal bonyolultabb, de a hősöket leszámítva kiegyensúlyozottabb a harcrendszere.

BL2 ezzel szemben szabadabb, gyorsabb, egyszerűbb, de a kiegekkel egyre jobban bonyolítható.

Nem csak bekapcsolva maradt a nyelvészeti javító és átírta a szövegeket. Azért érteni lehetett nem? Mert választ nem kaptam a kérdéseimre. :(

Ööö bocs, de ez most google translate volt?

Sziasztok!

Kérlek írjatok meg mi a különbség a Battlelore 2nd és. És a Battlelore öt westeros között. Melyiket érdemes megvenni?
Nekem bejön a GoT világa és a Battleloreet nem ismerem igazán. De imádom a fantasztikus és nem zárkózik el előle. Esetleg lehet játszani egymás ellen is..?
Ha megveszem az alapdobozt ( GoT) melyik kiégett érdemes megvenni? Kérlek írjatok pár sort.
Illetve meg tudna tanítani valak játszani Pesten?

Fefe82

Fefe82

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.24, 10:02

Nem csak bekapcsolva maradt a nyelvészeti javító és átírta a szövegeket. Azért érteni lehetett nem? Mert választ nem kaptam a kérdéseimre. :(

Sziasztok!

Kérlek írjatok meg mi a különbség a Battlelore 2nd és. És a Battlelore öt westeros között. Melyiket érdemes megvenni?
Nekem bejön a GoT világa és a Battleloreet nem ismerem igazán. De imádom a fantasztikus és nem zárkózik el előle. Esetleg lehet játszani egymás ellen is..?
Ha megveszem az alapdobozt ( GoT) melyik kiégett érdemes megvenni? Kérlek írjatok pár sort.

kerlac

kerlac

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.24, 09:00

Sziasztok!

Bele szeretnék vágni a BL 2 kiegek kártyáinak fordításába. Keresek lektort a fordításhoz.

Megcsinálom és szeretném ha legalább egy angolul jobban tudó ember ellenőrizné, illetve több szem többet lát alapon átnézné. Aztán majd jöhetnek a kieg szabálykönyvek is.

Jelentkező?

kisnord

kisnord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 110 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.02.24, 08:54

Sziasztok!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]