Ugrás tartalomhoz

Fotó

Zaranassinum

• Válasz írásához lépj be
31 hozzászólás érkezett eddig

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.02, 09:19

Engem minden kezdeményezés érdekel.

Szerintem az egyik legfontosabb része egy új játék és világ megalkotásának, hogy érezhető legyen, hogy miről lesz szó egy átlagos játékülésen. Ezért ezeket kérdezném:

Kik a játékos karakterek? Államilag megbízott nyomozók? Szuperhősök? Aggódó állampolgárok? Nemescsaládok sarjai?

Hogyan készül a KM a mesélésre? Mit dolgoz ki? Hogyan ér véget egy átlagos mese? Mit tesznek a szürke eminenciás lázadókkal, ha megtalálják őket? Mi a történet csúcspontja?

Mit csinál egy átlagos játékos karakter a játékülés során? Milyen rendszereket használ ehhez? (Ha már harcrendszer nincs, gondolom.)

Miért jár tapasztalati pont? (Ha van ilyen?) Hogyan tudnak a karakterek fejlődni? Mitől lesz más a tizedik játékülés mint a harmadik? (Mechanikailag és történet szempontjából is kérdezem.)

• Ratface kedvelte ezt

Zaranassinum

Zaranassinum

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.05.31, 21:45

Sziasztok!!!

Körülbelül másfél éve indítottam ezt a fórumot, mert kiugrott a fejemből egy szerepjáték és egy egyedi világ terve. Az idő nem folyt eseménytelenül. Azóta sokat fejlesztettem rajta, de még így sincs teljesen készen. De abból, amit itt ez előtt olvashatsz a fórumon, szinte semmi nem maradt meg a folytatásban. Tervem egy szabálykönyv és világleírás PDF és/vagy egy weboldal létrehozása, amiket bővíthetek idővel.

Egyetlen egy dolog kellene nekem a folytatáshoz. A TI érdeklődésetek. Úgy vagyok vele, hogy ha nem érdekel senkit, amit csinálok, akkor kicsiny a motiváció. Arra kérnélek Titeket, hogy ha szeretnétek, hogy a kiadvány és a weboldal elkészüljön, jelezzétek ITT nekem. Nem vagyok telhetetlen. Ha már 10 érdeklődő lesz, folytatom a munkálatokat és rövid időn belül készen leszek vele. De ugye minél többen jeleztek, annál nagyobb kedvvel fogok a billentyűzethez ülni.

Ízelítő:

- Az alapkoncepció egy olyan játék létrehozása, amiben nincs durva erőszak, okkult elemek és szörnyek, MÉGIS szórakoztató marad.

- Egyedi világ (fejlett technika, békés társadalom, érdekes emberi alfajok és ezeknek miértjei és hogyanjai)

- Sok elemet (persze) más világokból hoztam. Az egyedisége ezen elemek különös kombinációjában rejlik.

Remélem, több személy is jelez itt majd nekem és akkor lesz erőm a folytatáshoz.

Várom tehát a véleményeteket.

Üdvözlettel: Zaran

Zaranassinum

Zaranassinum

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.10.29, 17:23

Köszönöm a válaszokat. Ez a lázadók mint szürke eminenciások kifejezetten tetszik! Saját rendszert raksz alá, vagy valamit módosítasz? A gumshoe rendszere például tipikusan ilyen nyomozós kalandokhoz ideális.

Örülök, hogy tetszik!

Igen, megpróbálkozom egy saját rendszerrel. 

Nem ismerem a te általad említettet, de belenézek, hátha ad átalakítható ötleteket.

Üdv!

cobra

cobra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 81 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.29, 15:59

Köszönöm a válaszokat. Ez a lázadók mint szürke eminenciások kifejezetten tetszik! Saját rendszert raksz alá, vagy valamit módosítasz? A gumshoe rendszere például tipikusan ilyen nyomozós kalandokhoz ideális.

Zaranassinum

Zaranassinum

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.10.29, 15:43

Azért bennem merült fel pár kérdés, de csak jóakaratúlag. Ammenyiben a társadalmi értékrend és a technológia ilyen fejlett, miért feudális a berendezkedés, ami köztudottan az egyik legigazságtalanabb és legelnyomóbb volt? Mik a nemesi előjogok és mi garantálja őket, ha nincs megfelelő kényszerítő eszközük. Mellesleg egy nemes amennyiben sem adót nem vett ki, sem termelő tevékenységet nem folytat, miből él? Ha a parasztok jóindulatából, mi veszi rá a parasztokat, hogy ne önmaguknak halmozzanak fel tartalékokat? Ami pedig a rend ellen lázadókat illeti, ha sem pénzük, sem megfelelő társadalmi támogatotságuk nincs, miért nem söprik el őket egy pillanat alatt?

Kedves cobra!

Köszönöm kérdéseidet, nagyon jók. Megpróbálok logikus válaszokat adni.

A berendezkedés csak nagyon hasonló a feudálishoz. Abban hasonlít, hogy egy fajta rend alapját képezi, mely egy természetes rétegződés ember és ember között.

A nemesi előjog kimerül abban, hogy szellemi és vagy fizikai vezetésre ad kiváltságokat. Ezeket még fogom részletezni.

Igen, nem vet ki adót a földesúr. Nincsen kényszerítő eszköze. Apellál arra, hogy a nép tiszteletteljes szeretetből adakozik. Ez már évszázadok óta működik, mivel minél több erőforrással rendelkezik a kormányzat, mely a nép érdekeit nézi, annál jobb a parasztoknak is. Például: A nemesek azok, akik hozzáférnek a sonaar technológiának nevezett eszközökhöz Ezek az eszközök kényelmesebbé teszik a parasztok életét. Egyre fejlettebb mezőgazdasági „gépek-et” adnak a falvaknak, például. Ezeket a parasztok, tudás hiányában nem kaphatnák meg, csak úgy ha támogatják azokat, akik fejlesztik azt, azaz a  nemeseket, és ezzel az értelmiségi osztályokat is.

Lázadók:

Ez az, aminek az alapjait már kitaláltam, de még nincs begépelve. Erre adandó válasz fogja alkotni az egész szerepjáték alapját. Röviden összefoglalva ezek személyek a rendszerekbe beépülve láthatatlanul működnek. (Nem külön csoportosulások.) Onnan szereznek erőforrást és fejlesztik a technológiájukat, mindezt titkosan. Van, hogy egyedül, vagy maximum ketten- hárman végzik az akcióikat.  A legdurvább példa a zaranassinumi történelemben, mikor maga a király volt egy rian.

A karaktereknek ki kell nyomozniuk majd a kilétüket, majd elkapni őket, de addig míg ez nem sikerül segíteni azokon, akiket már megnyomorítottak.

Ez bővebben ki lesz fejtve.

Még egyszer köszönöm a jóindulatú kérdéseidet.Jöhetnek még ha gondolod, mert ezek segítenek nekem is, hogy logikusabbá szedjem össze  a világot.

Zaranass

cobra

cobra

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 81 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.29, 14:55

Azért bennem merült fel pár kérdés, de csak jóakaratúlag. Ammenyiben a társadalmi értékrend és a technológia ilyen fejlett, miért feudális a berendezkedés, ami köztudottan az egyik legigazságtalanabb és legelnyomóbb volt? Mik a nemesi előjogok és mi garantálja őket, ha nincs megfelelő kényszerítő eszközük. Mellesleg egy nemes amennyiben sem adót nem vett ki, sem termelő tevékenységet nem folytat, miből él? Ha a parasztok jóindulatából, mi veszi rá a parasztokat, hogy ne önmaguknak halmozzanak fel tartalékokat? Ami pedig a rend ellen lázadókat illeti, ha sem pénzük, sem megfelelő társadalmi támogatotságuk nincs, miért nem söprik el őket egy pillanat alatt?

Zaranassinum

Zaranassinum

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.10.29, 13:51

Itt olvasható az egyik bolygó, Higderon leírása, mely megtalálható a honlapon is.

A többi anyagot már csak oda fogom feltölteni. 

Kellemes képzelődést kívánok Mindenkinek!

Zaranass

Spoiler

Módosította Zaranassinum: 2015.10.29, 13:54

Zaranassinum

Zaranassinum

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.10.28, 21:27

Érdekesnek találom az alapötleted és látok benne fantáziát. Várom a további anyagokat, nagyon érdekel, hogy fantáziád termékéből, ami csak a tiéd, hol és hogyan válik interaktív játék.

Kedves Urban!

Köszönöm az érdeklődésedet és a hozzászólásod!

Nagyon sok ötletem van a világhoz, és most érzek is magamban annyit, hogy valamennyire elkészítsem.

Remélem előrehaladok vele és sok minden fog benne lélegezni.  :)

Zaranassin

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1546 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.28, 16:06

Érdekesnek találom az alapötleted és látok benne fantáziát. Várom a további anyagokat, nagyon érdekel, hogy fantáziád termékéből, ami csak a tiéd, hol és hogyan válik interaktív játék.

Zaranassinum

Zaranassinum

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.10.28, 10:13

Sziasztok!

A folyamatosan bővülő Zaranassinum világleírás és szerepjáték rendszer ezen a weboldalon olvasható:

http://zaranassinum-vilaga.webnode.hu/

Üdv. 

Zaranassinum

Zaranassinum

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.10.27, 15:36

Szeretném bemutatni Neked Zarannassinum Világát.

Először azzal kezdeném, hogy mik azok, melyek kimaradtak belőle.

Ebben a világban nincsenek háborúk, nem gyilkos mindenki, nincs gonosz mágia, nincsenek torzszülött kreatúrák hegyes kicsavarodott fogakkal. Nincs benne vámpíros vérszívás, csonkító lézerfegyverek, misztikus sötétség. Szóval nincsenek benne azok a klasszikus elemek, melyek sokak szerint a fantasy világok alapelemei. Ha ezt sajnálod, akkor lehet, már nem is olvasod tovább a világleírásomat. De, ha már beleuntál a kaotikus világok felemelkedésének sztorijába, akkor biztosan fog tetszeni Zaranassinum története. Ennek örülnék!

Az Öt Nap Világa egy harmonikus világ. A társadalmak a „Jóakarat” ideológiáját követik sok más elv mellett. A Jóakarat egy fajta eszmerendszer, mely alapját alkotja mindennek, mi az Öt Nap körül kering. A szeretet, kedvesség, jóság, önuralom, szelídség olyan felbecsülhetetlen értékek közé tartoznak melyeknek, ha valaki magas szinten a birtokosa, akár királlyá is koronázhatják. Ez oka annak, hogy világban általános a béke.

Miért is hívják Öt Nap Világának Zaranassinumot? A válasz elvezet ahhoz, hogyan képzeljük el az ismert világot. A csillagrendszerben, melyben több millió nap ontja magából az éltető fényt, csak öt naprendszer az, amely valamiben más. Van egyetlen bolygójuk, mely elhelyezkedésében, méretében és minden másban kísértetiesen hasonlít a mi földünkhöz, és ezért minden meg van rajta, mi az élethez kell.

A csillagrendszerek népei az emberek. Nem meglepő, hogy őket választottam. Nem akartam belemenni mindenféle korcs, csúnya lények létrehozásába. Hiszem és vallom, hogy az ember a leggyönyörűbb, legváltozatosabb és legérdekesebb lény az összes fantasy világban levő teremtmények között. Az emberi bőrszínek változatosságát nem múlja felül semelyik kék, lila vagy piros színű kreatúra bőrszíne sem. S én még nem tudtam elgyönyörködni egyetlen másfajta élőlény női egyedeinek szépségébe sem úgy, mint az emberekéibe. Változatosságukat pedig a kultúrájuk csodálatos ezerszínűsége szavatolja.

Ha már emberek, akkor van közöttük hófehér, rózsaszín, barna, sárga, fekete bőrű és ezeknek százféle változata. Ezek az emberek mind szépek és gyönyörűek a maguk nemében. S ha már emberek, akkor adjuk nekik vissza a kultúrájuk alapjait. Vannak a földi indiai, japán, európai, afrikai, eszkimó népek kultúráihoz hasonló kultúrák, melyeknek öltözködésében, szokásaiban csak kicsi az eltérés a földi, középkori kultúrákhoz képest.

Ezek az emberek élik a bolygójukon a mindennapjaikat. Tanulnak, dolgoznak, esznek, alszanak, és legtöbbjük nem különleges ember.

Vannak viszont közöttük, kik kiemelkednek ebből a rétegből. Ez több úton is megvalósítható. Az egyik út, amiről volt szó a Jóakarat Útja. Ez az út a kiinduló alapja a további utak megismerésének.  A további utak a Kreativitás Útja, mely a művészetekben és a szakmákban való karriert biztosíthatja. A Lélegzet Útja, mely az élet megóvását tartja feladatának orvosi eszközökkel. A negyedik pedig a Törvény Útja, mely a rendezettség és a harmónia elveit veszi célba. A Balansz Útja ezeknek az utaknak egy fajta keveréke, mely egyensúlyozza azok legjobb képességeit. Eme utakon járó személyek alkotják az értelmiségi osztályokat.

Amiben ezek az utak egymásba csatlakoznak, az a Technológia Útja. Csak az értelmiségiek egy kis csoportjának adatik meg, hogy elmerüljenek ennek tudományában. Ők a Vormariel-ek. Feltalálják, kikutatják, felderítik az egyes utakhoz kapcsolódó technológiákat, azaz az Íriákat. Ezek használata emeli ki a köznép fejletlenségéből az Íria- használókat, azokat az értelmiségieket, kik a saját útjaikon már előrehaladtak és így megkaparinthatják ezen eszközök használatának jogát. Ezek a technológiák megsokszorozzák a mostani földön élő emberiség technológiáinak teljesítőképességét és változatosságát. Itt már régen nem probléma az űrutazás, a teleportáció, időutazás és még sok más, még ennél fejlettebb találmány.

Mégis mi teszi ezt a világot vonzóvá például Neked? Mit lehet csinálni itt, azon kívül, hogy szép és jó minden? Talán az, hogy ez mégsem olyan egyszerű. Vannak, kik képesek borsot törni a nép orra alá. Mint mindenhol, ahol emberek laknak, vannak olyanok közöttük, kiknek nem tetszenek a szabályok. Ezek a személyek belső viszályokat, széthúzásokat, meghasonlásokat támasztanak, és lázadásukkal próbálják gyengíteni a rendszer egységét. Ezek az úgynevezett rian-ok. Földalatti munkájukkal fel akarják gyújtani a rendet, az életet és a harmóniát. Olyan eszközökhöz nyúlnak, melyekkel ez nagyon hamar sikerülhet nekik. Technikai találmányaikkal robotlényeket létrehozva megtámadják a békés településeket. Biológiai tudásukkal vírusokat, baktériumokat és különféle gombákat tenyésztenek ki, és ezekkel létrehozott járványokkal sújtják a bolygók lakosságát. Mérgeikkel tönkreteszik a természetet. Meteorológiai fegyvereikkel viharokat, cunamikat, és földrengéseket is képesek létrehozni. Egy szerencséje van az emberiségnek, hogy kevesen vannak és ezért korlátozott a pénzük, erejük és tehetségük ezek véghezvitelére. Ezeknek a kézre kerítése és akcióiknak a meghiúsítása lesz a karakterek feladata.

Ez hát Zaranassinum rövid áttekintése, melynek részletei egy világleírásban lesznek olvashatók, melyek kiegészülnek teljes RPG szabályokkal, a nem tudni mennyire közeljövőben.

• szaboattil kedvelte ezt

Zaranassinum

Zaranassinum

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.10.27, 15:12

Előszó:

Zaranassinum

Álmok óceánjában fürdeni nem mindenkinek adatik meg. A kiváltságosok pedig kihasználnak minden lehetőséget, hogy tegyék. Elmerülnek benne, és érzékelik, hogy mélyebb, mint amit álmodni mertek. Majd az álmokat álmokkal telítik, hogy mélyebbre jussanak benne. És minden másodpercét élvezik a merülésnek. Majd mikor rádöbbennek, hogy ez végtelen, akkor megnyugszanak.

Ilyen ember vagyok én is. Az agyam képessége, hogy álmodjon. Az álmaimat pedig munkára fogom, és addig dolgoztatom, míg teremteni nem kezdenek. Amikor teremteni kezd a gondolat, anyagtalan formát öltenek a képzelgések, és én elkezdek boldog lenni. Formálódik bennem a fantázia agyaga, és hozzáértő fazekasként olyanná alakítom, mely lélegezni kezd. Így teremnek meg bennem a galaxisok, a csillagok milliárdjai, körülöttük keringő gyönyörű bolygók, rajtuk a növény- és állatvilág, és rajta az ezerféle nép. Technológiák sora, középkori öltözékekben munkájukat végző mesterek, fenséges trónokon ülő géniusz királyok, és a lovagok, kik megbékéltetik mindezeket.

Zaranassinum nem egy létező világ. Egy „semmi”, amit csak szavakkal lehet leírni. De amit nekem ott bent a fejemben jelent, néha sokkal több a „valaminél”. A képzelgések hona, amely egy biokémiai program a neuronjaim között, és lélegzik. Lélegzik benne a fű a réten, a paraszt a kapát fogva és egy Vormariel a legfejlettebb Pók mobilon szaladva át a sivatagon. Addig élnek, míg én élek. Ezért kivetítem papírra, hogy miután meghalok ők éljenek tovább valaki másnak is a neuronjai között. Szeretem őket.

Kérlek Téged, kedves olvasó, hogy ismerd meg a világomat, és képzeld el. Akkor te is hordozója leszel az Öt Nap világának. Remélem, megszereted, és nem felejted el, hogy had lélegezzenek ott bent. Örökké!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]