Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 2 Szavazat

Az új Delta Green: The Role Playing Game

• Válasz írásához lépj be
9 hozzászólás érkezett eddig

brainoiz

brainoiz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.06, 08:02

Vorador: nem kell előkeresned a Rúnát, az a bizonyos ismertető egyszer régen felkerült ide is:

http://lfg.hu/13929/ismerteto/delta-green/

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.05, 19:57

Kösz az ismertetőt!

Azt hiszem, az első Rúnámban pont volt egy cikk a Delta Greenről. Akkoriban nem annyira értettem, mert azt se tudtam, hogy mi a szerepjáték, de most előkeresem és újra elolvasom. :)

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.03, 15:10

lehet próba jelleggel előbb indítok egy kampányt rpol-on.

CSINÁLD, b*$×od!

Igenis, értettem. :D

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.03, 11:31

lehet próba jelleggel előbb indítok egy kampányt rpol-on.

CSINÁLD, b*$×od!

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.03, 10:19

A régi DG-vel szerettem volna játszani, de a sikeres kampány miatt mindenképpen az új kiadást fogom kipróbálni.

Bár én inkább a MASZEK-os online mesélést fontolgatom, de lehet próba jelleggel előbb indítok egy kampányt rpol-on. Még alakul a dolog. 

cyberdog

cyberdog

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.02, 21:37

Elképesztően jónak és izgalmasnak tűnik, sajnos a mentális épségem a valóságban sem hibátlan úgyhogy nem biztos hogy alkalmas lennék a játékra... :D

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2937 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.02, 18:13

Hát, az tuti hogy ez egy elég sajkátos műfaj, nyilván ebben is rutinkt kell szerezni. Ahogy jó horror játékot, high fantasy játékot, szuperhősös játékot, low fantasy játékot, űroperás rpg-t, vagy klasszikus scifi mesét is némi rutinnal lehet jól játszani és mesélni. :)
Az én fantáziámat továbbra is izgatja a szetting és a játék, lehet, hogy egyszer majd valami kampány kezdeménybe belekezdek, talán LFX-en online... csuda tudja.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.02, 15:29

Kösz a cikket. :sor:

Mindig is vonzott ez a X-Aktás feeling, de valahogy sosem érzem azt, hogy egy ilyen játékot jól le tudnék vezényelni vagy akár játékosként brillíroznék benne. Ezek a titkos/összeesküvős dolgok valahogy sosem mentek jól. Talán pont emiatt élvezem viszont őket kívülről szemlélni. :)

Callinicus

Callinicus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.02, 12:40

A szakértelmek egy részét én feleslegesnek éreztem amikor kipróbáltuk, de amúgy érdekes játék lehet. :-)
A Torchwood sorozatot is bírtam valamennyire - bár inkább közepes volt - annak volt hasonló hangulata.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.02, 00:12

A Delta Green önálló kiadványként majdnem húsz éve jelent meg először. A Kickstarteren múlt hét csütörtökön ért véget a legújabb inkarnáció pénzgyűjtése. A kampány kifejezetten sikeres volt, így az alapkönyvön túl egy csomó további kiegészítőre is összehozták a pénzt.
A Delta Green egy cthulhoid világra épülő, napjaink USA-jában játszódó szerepjáték. Az átlagember a Delta Green világában sem tud a mi világunk alatt és mögött meghúzódó titkos erőkről, a valódi embertelen mágiáról és a csillagok közötti végtelen űrben úszó borzalmakról. Pedig ezek léteznek.

http://lfg.hu/74785/ismerteto/az-uj-delta-green-the-role-playing-game/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]