Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Cormyri kalandozások – DnD5e krónika #1

• Válasz írásához lépj be
8 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4528 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.11, 21:13

Most játszottak először DnD5e-t (talán DnD-t is általánosságban, ebben nem vagyok biztos), elsőre egy faék egyszerűségű bevezető mesét akartam.

Én játékosként és mesélőként is szeretem az egyszerűbb történeteket. Játékosként azért, mert "van idő" szerepjátékozni, nem ketyeg az óra, lehet a karaktert olyan helyzetekbe hozni, ahol jól látszódik a személyisége. Mesélőként pedig azért szeretem, mert játék közben tudom bonyolultabbá tenni úgy, hogy a karakterek tetteire reagál az egész.

(könnyebb egy faék egyszerűségű mesébe plusz egy, két csavart bevinni, mint egy bonyolult kalandot menet közben átdolgozni úgy, hogy ne legyen gáz, hogy kimaradt egy kötelezőnek szánt jelenet)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.10, 21:25

Most játszottak először DnD5e-t (talán DnD-t is általánosságban, ebben nem vagyok biztos), elsőre egy faék egyszerűségű bevezető mesét akartam.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3326 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.10, 20:48

Kösz az írást! A beszámló stílusa és humora számomra változatlanul szórakoztató, ahogy a SR-ban már megszokhattam - viszont a tartalom ezúttal nekem nagyon-nagyon sovány. Egy kérdés: kezdő parti & fel-/ rávezető játékülés volt? Mert akkor nem szóltam.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.10, 11:05

Köszönjük. A második már el lett küldve, a harmadik lejátszása még várat magára.
Szerény véleményem szerint játékosnak jobb vagyok, mint mesélőnek, bár nem biztos, hogy ez jelent bármit is.
A nevem viszont még mindig Thirlen. :)

stu0918

stu0918

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.10, 07:23

Igencsak kedvemre valóak az ilyesfajta kalandleírások, csak így tovább. Nagyszerű lett!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.09, 20:06

Thrilennel volt szerencsém együtt játszani (sajnos a kampány egyetlen alkalmat élt meg, mert egyszerűen 1,5 hónap alatt nem sikerült másik alkalmat leegyeztetni, meh... ) meséjéhez még nem volt szerencsém, mindenesetre a beszámoló hangulatos lett.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.09, 19:48

Sajnálattal került némi homokszem a gépezetbe. Természetesen, ahogy a link is árulkodott, a cikket Thrilennek köszönhetjük. :sor: Most már az ő neve olvasható a szerző helyén.  :csingcsung:

Módosította strato: 2015.11.09, 19:49

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.09, 18:41

Jó kis beszámoló, várom a folytatást. :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6353 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.09, 08:07

A Hatodik Világban lezárult kampányunkat követően úgy döntöttünk, hogy levezetésképpen valami mással folytatjuk, így választásunk végül a DnD ötödik kiadására esett. Az egyeztetések után a karakterek váratlanul ott találják magukat kora tavasszal az Elfeledett Birodalmakban, egy észak-cormyri fogadóban, nem sokkal az Orkháborúk után. Különböző okokból mindannyiuk útja északra vezet...

http://lfg.hu/74816/vegyes/cormyri-kalandozasok-dnd5e-kronika-1/

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]